Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2006., 21:10   #201
stavi naočale.
Kruska is offline  
Old 20.04.2006., 21:12   #202
ne posjedujem nit želim.
i kad izvadim leće isto.
zle oči.
alexxx is offline  
Old 20.04.2006., 21:14   #203
hodaj bez leća po bijelom svijetu onda
ili se strpi tjedan dana.
kad si ih mjenjala?
Kruska is offline  
Old 20.04.2006., 22:48   #204
imam kronični konjuktivitis uzrokovan ne zna se čim. mijenjala sam ih.. a.. erm.. kraj drugog mjeseca. ne znam napamet.
alexxx is offline  
Old 21.04.2006., 13:54   #205
Mekane lece nosim vec 6 godina..i higijena je takva da kad ih skinem ih malo operem sa tekucinom, ne trljam ih..tekucinu u kutijici mijenjam svaki dan..iz samo meni znanih razloga

Inace koristim optifree tekucinu i jako sam zadovoljna s njom..
Mischa is offline  
Old 21.04.2006., 16:04   #206
Quote:
mischa kaže:
tekucinu u kutijici mijenjam svaki dan..iz samo meni znanih razloga
naprimjer, iz istih iz kojih se ne kupaš 2× zaredom u istoj vodi?
alexxx is offline  
Old 21.04.2006., 17:18   #207
Quote:
alexxx kaže:
imam kronični konjuktivitis uzrokovan ne zna se čim. mijenjala sam ih.. a.. erm.. kraj drugog mjeseca. ne znam napamet.

možda je ošo rok trajanja.
pa ako imaš tri para za pola godine onda ih promjeni pa možda prođe
Kruska is offline  
Old 21.04.2006., 23:48   #208
nah, mijenjala sam već otkad me zajebavaju oči.
otkrila sam zgodnu metodu poboljšavanja stanja: ne visit na kompu cijeli dan. opće me ne peku danas.
alexxx is offline  
Old 22.04.2006., 09:58   #209
imam i ja jedno pitanje

Prije nekoliko godine primjetila sam da mi se pokvario vid, pa sam otisla kod doktora i dobila naocale s dioptrijom -0,5 na oba oka. Međutim kako je to ipak malo, i nisam osjećala neki hendikep, nisam se bas nanosila tih naocala, a i nekako mi smetaju, oznoji mi se nos, magle se, kad vozim smetaju mi okviri u "mrtvom kutu"... itd. Nosim ih kad gledam tv, jer ne vidim dobro titlove. U međuvremenu, čini mi se da mi se vid ipak malo pokvario jer sad i kroz njih mutno vidim. I tako bi htjela sad uzeti leće, pa da riješim taj problem oko nošenja naočala. Vidim ovdje raznih komentara, pa vas molim za početak, par osnovnih savjeta. Gdje otići pregledati vid? Zanima me samo privatna praksa.
Ide li netko u Monokl? Živim u Utrinama, pa mi je to blizu
Kakva je situacija s lećama za niže dioptrije? Jel bolje uzimati ove kratkotrajnije ili dugotrajnije i zašto? Koji tip leća je bolje uzeti za početak? Meke , tvrde.. Koje su kvalitetnije, itd... Hvala
lonicera is offline  
Old 24.04.2006., 15:56   #210
Alexxxx, e upravo to..znam da je to skupo, ali ja svoje oci jako volim..pa ne bi bas voljela stavljati u njih lece, koje su pritom stajale prakticki u zabokrecini..

Lonicera, meni su kada sam krenula s lecama prvo dali polutvrde lece, ali se nikako na njih nisam mogla naviknuti..otkada nosim mekane lece niti se bojim ispadanja, niti ih osjetim, nista..tako da bih ti ja preporucila mekane..ali ja nisam doktor..tako da je najbolje da odes na pregled..
Mischa is offline  
Old 24.04.2006., 23:10   #211
jel koristi tko acuvue advance 2 tjedne meke lece?

kakvu otopinu korisitite za njih?
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Old 24.04.2006., 23:14   #212
ja
uz njih (kao i uz B&L) complete - meni super
polly is offline  
Old 25.04.2006., 07:48   #213
Studentica, ja sam ih imala i nisu mi legle..nikako..oci su mi bile uzasno umorne..nisam ih cijeli dan mogla nositi itd..ali znam ljude koji su rekli da su odlicne..
Mischa is offline  
Old 05.05.2006., 18:49   #214
Pozdrav svima.
Ja imam jako osjetljive oči a pritom na jednom oku i veliku dioptriju -8. Skoro pa ko šišmiš. Nosim meke leće već 10-ak godina.I to posljednje 3 g. B&L i super sam zadovoljna.A što se tiće tekučine probala sam svakakve.Niti jedna mi baš nije ludilo.Oči mi se dosta suše,a i leća je deblja pa me to oko više zeza od drugog -2.Od umjetnih suza probala sam BLINK al ja ne vidim da su išta bolje od onih starih u zelenoj kutijici.Svako proljeće mi je ludilo.oči,peku, suze.imam osječaj koda imam mrvice u očima.Sada pijem neke tablete u slučaju da me piči alergija.Vidjet čemo. Ima li netko kakav savjet???
Tedy is offline  
Old 05.05.2006., 22:45   #215
jesi razmišljala o laserskoj operaciji? -8 je stvarno jako puno,a onda bi se bar riješila leća...
__________________
klikni ovdje--->X
ambasadorica is offline  
Old 21.05.2006., 11:37   #216
Oftamologija i leće....pomozite

Već dvije godine nosim meke leće i shvatila sam da nešto ipak nije u redu. Naime, obično sam išla kod dosadašnjeg oftamologa s kojim nikako nisam zadovoljna i definitvno ga želim promijeniti. Prije 5 mjeseci sam bila na redovitoj kontroli pri čemu smo promijenili one jednogodišnje leće i kupila sam nove. Dva mejseca nakon toga su nastale vrtoglavice i dvoslike...došla sam najprije kod njega misleći da je problem u očima. Njegov je savjet bio da mi nije ništa i da odmaram kod kuce deset dana. Kako ipak nisam na tome ostala...zavrsila sam na Hitnoj na Rebru gdje mi je oftamolog odmah dijagnosticirao internuklearnu leziju i poslao me na neurologiju-da skratim-tada je dijagnosticirana Multipla skleroza. Toliko o stručnosti tog mog bivšeg oftamologa! Od srca hvala primarijusu dr. Bujgeru s Rebra-pogotovo što ne živim u Zagrebu a primio me je.
Eh sada....mene muči problem tih leća koje sada imam jer ih ne mogu držati u očima dulje od 6-7 sati dnevno...nekada i kraće. Užasno smetaju i crvene me i peku oči. Koristim tekućinu Complete a prije sam koristila Renu (Raush&Lomb).
Cijena mojih leća je bila do sada 800 kn pa me zanima jeli mi ovaj prepisao neke leće loše kvalitete....koliko vi plaćate ako ih nosite...i na kraju krajeva...može li mi netko preporučiti dobrog oftamologa(neka je i privatno) u Zagrebu ili u Rijeci (jer se tu najviše krećem)?
Netko mi je preporučio dr. Vašarevića u Zagrebu pa bi rado znala pozna li ga tko. Koliko su pregledi u privatnim oftamološkim ordinacijama i na koju cijenu da računam za neke kvalitetnije leće?
Hvala svima koji izdvoje malo vremena da mi daju dobar savjet i kažu svoja iskustva!
agnessa is offline  
Old 21.05.2006., 11:40   #217
spojeno sa topikom o mekim lecama. ovdje vec ima poprilican broj raznih iskustava
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 21.05.2006., 11:46   #218
Jao....stavili mi poruku u ovaj topic....((((....shvaćam da je tema ista ali ja zaista imam problem i ne zanimaju me postovi (prethodni) o tome kako je nekome meka leća gadljiva na dlanu i koliko često peru ili ne peru leće i posudice za čuvanje leća.....
agnessa is offline  
Old 27.05.2006., 12:32   #219
Kod nas su povukli "Renu" iz prodaje, iako onu vrstu na koju su se pojavile žalbe nikad nisam ni videla u apotekama. Kažu da ih moraju sve testirati. Stoga me zanima, na koje ćete sredstvo za održavanje i čuvanje sočiva (leća) sad preći? Ja sam zaista u velikoj dilemi, jer se bojim da ne iritiram oči nekim neodgovarajućim sredstvom...
Enchantress is offline  
Old 27.05.2006., 13:01   #220
Stvarno RENU-a nema više.....nisam doduše znala da je povučen s tržišta. Ja za sada koristim Complete i nije loš, ali moram priznati da i nisam prezadovoljna. Leće mi se jako brzo suše i htjela sam baš pitati što koristite za oči...da li kakve kapi...koje..i kako često i koliko kapate oči? Na ovim bočicama Complete piše da se mogu koristiti kao kapi-umjetne suze- ali meni je bed bocu od 335 ml vući po torbi i nalijevati u oči...Kako vi rješavati te probleme?
agnessa is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:52.