Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2004., 07:28   #61
Žao mi je, ja ne nosim meke nego polutvrde. Ustvari njih samo ponekad. Čula sam da mogu nositi i meke i te bi volila isprobati.

Spomenula si da su ti fulali dioptriju. Vjerojatno su ti kompjuterski odredili da da nisi išla kod okuliste? Čula sam da u tom slučaju razlika može i do - 1 i zato je uvijek bolje otići na stručan pregled.
anya is offline  
Old 06.07.2004., 07:35   #62
Quote:
lela77 kaže:
Trebam pomoć-da ne otvaram novi topic!

Naime, može li mi netko predložit dobrog privatnog okulistu na području Zagreba?

zahvaljujem

Ne moraš ići kod privatnog.Moja sestra je išla u zg kod jednog državnog i kaže da je super. I drugi su zadovoljni. Ako te zanima poslati ću ti informaciju na PM.
anya is offline  
Old 22.02.2006., 20:06   #63
Jedan veliki topik o kontaktnim lećama

Naime nova sam u nošenju leća i doktorica mi rekla da protrljam leće na dlanu u otopini kad ih skinem sa oka. Meni je to komplicirano jer je meka leća ljigava i sva se slijepi sa prstom, pa mi to baš i ne ide. Kako čistite svoje meke leće ( imam tromjesečne PRECISION UV)? Kupila sam i Complete moisture plus, poboljšanu otopinu koja navodno dezinficira, čisti, čuva, ispire, vlaži, uklanja proteine, pa me zanima jel to dovoljno za ispravnu higijenu. Koliko vam traje jedna boca Complete-a i mijenjate li tekućinu iz posudice svaki dan? Ima li kakvih iskustava sa PRECISION UV lećama?
Oblak14 is offline  
Old 22.02.2006., 20:16   #64
probaj otopinu no rub,pa nema trljanja.

ja ih inace protrljam u dlanu.otopinu u kutijici mjenjam svako 2-3 dana.
Samantha is offline  
Old 22.02.2006., 20:20   #65
evo ovako:
ja koristim complete aquavision meke leće i godinama istu otopinu alconovu opti-free...to se prije trebalo trljat leće, dok nije bilo ovih multitasking otopina kaj dezinficiraju, čiste, čuvaju, vlaže, služe za ispiranje...ma sve radi! ispunjava muzičke želje ak oćeš...

nadam se da ovo ne čitaju oftalmolozi...naime ja NE mijenjam tekućinu iz kutijice nakon svakog korištenja leća...da, da znam...to se ne smije!
al mi zato otopina od 355ml traje i traje i traje i traje
i btw...complete tekućina za leće nije na glasu kao kvalitetna...
__________________
d22
d22 is offline  
Old 22.02.2006., 20:31   #66
Ja ih trljam na dlanu, ali meni se ne lijepe jer ih prije toga zalijem tekucinom. Koristim Complete. Tekucinu u posudici mjenjam svaki dan, odnosno nakon sto izvadim lece iz posudice, odmah ju bacam.

Tekucina mi traje oko 3 mjeseca, ali na uputstvu pise da ju treba koristiti do 3 mjeseca nakon otvaranja. Tak da, i kad bi mi ostalo, bacila bi.

Imam tromjesecne lece, i najmanje jednom mjesecno dodatno ocistim lece enzimima za deproteinizaciju.

Ne pada mi na pamet da na necem stedim (glupo mi je drzati tekucinu 3 dana- fuj ) . To su ipak moje oci. Mrzim red eye izgled - to mi govori o (ne)higijeni osobe.

Koristim Bausch&Lomb lece.
MangoAnanas is offline  
Old 22.02.2006., 20:50   #67
Quote:
MangoAnanas kaže:
Ja ih trljam na dlanu, ali meni se ne lijepe jer ih prije toga zalijem tekucinom. Koristim Complete. Tekucinu u posudici mjenjam svaki dan, odnosno nakon sto izvadim lece iz posudice, odmah ju bacam.

Tekucina mi traje oko 3 mjeseca, ali na uputstvu pise da ju treba koristiti do 3 mjeseca nakon otvaranja. Tak da, i kad bi mi ostalo, bacila bi.

Imam tromjesecne lece, i najmanje jednom mjesecno dodatno ocistim lece enzimima za deproteinizaciju.

Ne pada mi na pamet da na necem stedim (glupo mi je drzati tekucinu 3 dana- fuj ) . To su ipak moje oci. Mrzim red eye izgled - to mi govori o (ne)higijeni osobe.

Koristim Bausch&Lomb lece.


a čuj...toliko o kvaliteti complete tekućine...moja opti-free ima ''rok trajanja'' 6 mjeseci nakon otvaranja.
nemoj mi samo reć da koristiš tabletice za deproteinizaciju?!
ajme to nisam godinama upotrijebila...kako i sve tako i tekućine za leće evoluiraju, leće također prema tome ne vidim svrhu trljanja leća ako imam allmighty otopinu koja sve radi sama
i nije da držim tekućinu po tjedan dana u spremniku...ono kaj sam napisala da mi tekućina traje i traje i traje je trebala bit šala...znaš ono? humor, zezancija...
a ''red eye'' efekt dobijem upravo od complete tekućine, dima, predugog nošenja leća, nikako od nebrige za vlastite oči...jer ljudi koji su šeprtljavi, neuredni, smotani, ne drže do higijene uglavnom ni ne uzimaju leće kao opciju u ispravljanju vida...
__________________
d22
d22 is offline  
Old 22.02.2006., 20:52   #68
ne trljam ih
izvadim iz oka i puknem u kutijicu
otopinu (alerganov complete) mijenjam svaki dan
kutijicu koristim koja ima odvojene posudice za svaku leću

koristim bausch&lomb leće, moja kći johnsonove
njoj su te bolje, meni su iste obje pa onda malo i šparam jer je razlika u cijeni velika
obadvije koristimo dvo tjedne leće
ako se zamute prije 2 tjedna lete u smeće
polly is offline  
Old 22.02.2006., 20:54   #69
Quote:
d22 kaže:
complete tekućina za leće nije na glasu kao kvalitetna...
krivo

osim toga dulji rok otvorene otopine samo znači da u njoj ima dodataka koje bi htjeli izbječ
polly is offline  
Old 22.02.2006., 21:01   #70
a čuj...moje mišljenje o complete tekućinama su formirali različiti oftalmolozi, moja i tuđa iskustva...a vidiš da ništa od toga nije pozitivno....svakome paše nekaj drugo...
__________________
d22
d22 is offline  
Old 22.02.2006., 21:10   #71
Quote:
d22 kaže:
....svakome paše nekaj drugo...
s tim bi se složila
i sigurno da valja, ali ne mora svima biti dobra
ipak je allergan u tom poslu jako, jako dugo
osim toga da ne valja ne bi se prodavala pa ne bi postojao niti razlog za proizvodnju (jednostavna zdravo seljačka logika )
ja sam probala i druge, ali uvijek se vraćam staroj ljubavi, allerganu
polly is offline  
Old 22.02.2006., 21:24   #72
Quote:
polly kaže:
s tim bi se složila
i sigurno da valja, ali ne mora svima biti dobra
ipak je allergan u tom poslu jako, jako dugo
osim toga da ne valja ne bi se prodavala pa ne bi postojao niti razlog za proizvodnju (jednostavna zdravo seljačka logika )
ja sam probala i druge, ali uvijek se vraćam staroj ljubavi, allerganu
to sve stoji...međutim ako je neki proizvod na tržištu ne znači da je kvalitetan, vrhunski, iznimno konkurentan (jednom alconu npr.)

daj šalu na stranu...meni alcon, tebi allergan i svi sretni...
a di je oblačica? jel zadovoljna našim izlaganjima?
__________________
d22
d22 is offline  
Old 22.02.2006., 21:28   #73
ja ih ne trljam. niko mi nije ni reko da bi trebala...
ambasadorica is offline  
Old 22.02.2006., 21:31   #74
naputak za trljanje sam dobila sa prvim mekanim lećama kad su se tek pojavile i trajale dok ih ne uspiješ strgat
ovo sad nema veza sa prvim modelima
nekad su bile podosta deblje i čvršće
polly is offline  
Old 22.02.2006., 21:34   #75
od completea me peku oči. bausch&lomb tromjesečne leće, renu otopina, ne trljam. tabletice sam znala koristit dok sam ih imala kad bi prespavala s lećama il tako nešto. sad više nemam pa ne koristim. koristit istu otopinu više od jednom - no way.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Old 22.02.2006., 21:43   #76
Ne, ne trljam i nikad nisam u ovih desetak godina nošenja.
Durica is offline  
Old 22.02.2006., 22:34   #77
Quote:
alexxx kaže:
od completea me peku oči. bausch&lomb tromjesečne leće, renu otopina, ne trljam. tabletice sam znala koristit dok sam ih imala kad bi prespavala s lećama il tako nešto. sad više nemam pa ne koristim. koristit istu otopinu više od jednom - no way.
more or less isto.. bez proteinskih tabletica, ne trebaju mi jerbo spavam sam
no problems dosad, nosim meke-3mjesecne oko 3mj.. also nisu mi rekli da bi trebo trljat lece
mihotir is offline  
Old 22.02.2006., 22:56   #78
Quote:
d22 kaže:
a čuj...toliko o kvaliteti complete tekućine...moja opti-free ima ''rok trajanja'' 6 mjeseci nakon otvaranja.
nemoj mi samo reć da koristiš tabletice za deproteinizaciju?!
ajme to nisam godinama upotrijebila...kako i sve tako i tekućine za leće evoluiraju, leće također prema tome ne vidim svrhu trljanja leća ako imam allmighty otopinu koja sve radi sama
i nije da držim tekućinu po tjedan dana u spremniku...ono kaj sam napisala da mi tekućina traje i traje i traje je trebala bit šala...znaš ono? humor, zezancija...
a ''red eye'' efekt dobijem upravo od complete tekućine, dima, predugog nošenja leća, nikako od nebrige za vlastite oči...jer ljudi koji su šeprtljavi, neuredni, smotani, ne drže do higijene uglavnom ni ne uzimaju leće kao opciju u ispravljanju vida...
Complete je isto all in one, no rub. Ja trljam iz stare navike. I meni je sasvim dobra, nikad nemam crvene oci. Kao dokaz da je dobra reci cu ti da imam akvarij i da kapnem par kapi povremeno u akvarij i na ocigled razbistri vodu (ne svu, onu u blizoj okolini), a ako moze to razbistriti, meni je sasvim dobra.

Da, koristim tabletice povremeno, jer na taj nacin produzim trajanje leca. To je kao da ako su mi majice zaflekane dodam vanish u ariel da pojacam efekt.

Naglasila si da ne mjenjas tekucinu svaki dan, iako imas super allmighty tekucinu, meni je to fuj, enzimi se trose, razgrade proteine koje si unijela taj dan, i sami postaju useless, i enzimi su proteini. Tak da samo saftas svoje lece u proteinima. Ko da peres ves 2x u istoj vodi.

Procitaj ponovo, nisam nista komentirala na to sto si rekla da ti tekucina traje i traje, ja sam samo rekla koliko meni traje

Zadnje uređivanje MangoAnanas : 23.02.2006. at 00:11.
MangoAnanas is offline  
Old 23.02.2006., 07:52   #79
Quote:
alexxx kaže:
od completea me peku oči. bausch&lomb tromjesečne leće, renu otopina, ne trljam. tabletice sam znala koristit dok sam ih imala kad bi prespavala s lećama il tako nešto. sad više nemam pa ne koristim. koristit istu otopinu više od jednom - no way.

ista stvar..
kada sam nosila tvrde njih je trebalo posebno očistiti od kamneca i svaku večer nova procedura..
jedna otopina je sasvim dosta.
Kruska is offline  
Old 23.02.2006., 16:16   #80
Quote:
MangoAnanas kaže:
Complete je isto all in one, no rub. Ja trljam iz stare navike. I meni je sasvim dobra, nikad nemam crvene oci. Kao dokaz da je dobra reci cu ti da imam akvarij i da kapnem par kapi povremeno u akvarij i na ocigled razbistri vodu (ne svu, onu u blizoj okolini), a ako moze to razbistriti, meni je sasvim dobra.

Da, koristim tabletice povremeno, jer na taj nacin produzim trajanje leca. To je kao da ako su mi majice zaflekane dodam vanish u ariel da pojacam efekt.

Naglasila si da ne mjenjas tekucinu svaki dan, iako imas super allmighty tekucinu, meni je to fuj, enzimi se trose, razgrade proteine koje si unijela taj dan, i sami postaju useless, i enzimi su proteini. Tak da samo saftas svoje lece u proteinima. Ko da peres ves 2x u istoj vodi.

Procitaj ponovo, nisam nista komentirala na to sto si rekla da ti tekucina traje i traje, ja sam samo rekla koliko meni traje
nisam sigurna da razumijem zašto kapaš tekućinu za leće u akvarij? kaj da ribice bolje vide ili?
__________________
d22
d22 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:25.