Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2009., 09:54   #1861
babygirl pripoznala san sebe u tvom postu poviše, samo su meni svi nalazi prije operacije bili ok. meni dr. nije ni reka da će pokušat lap. nego odma na klasičnu jer je cista sve zaljepila u meni (crijeva, jajnik, maternicu), sve su mi bile veće nego tvoje, 2 sata mi je trajala operacija, i opet je sve na kraju ispalo dobro, zato glavu gore i misli pozitivno mozak na pašu koliko možeš i ako ti op. dobro prođe (vjerujem da hoće ) ne vidim razlog zašto bi imala problema sa začećem, šanse su ti uvećane masu za to, a ujedno je to i najbolja terapija posli op.
__________________
I could really use a wish right now...
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 13:15   #1862
abo, hvala ti
ma ja sam ti panicar. pretpostavljam da je i kod drugih tako pred op. Bit ce to ako Bog da ok, pa cete mi svi fino reci da sam bila bedasta i da sam se bezveze opterecivala.

ljubim vas sve
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 16:31   #1863
bila kod interniste. propisala mi antibiotike za mokracne. kontrola za 8 dana. sutra ujutro idem kod onog dok zkoji ce me operisati da vidim hoce li mi zakazati termin . Boze da bude ok
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 18:45   #1864
Hvala babygirl,vadila krv danas i dala urin,1opercija bila ko popit kafe,2trjala 3 ure,jer su morali dobro pazi tako da mogu imati bebače,i sve mi je sraslo sa svime,pila antibiotike,pa sve jedno se upala negdje sakrila,joj,neznam ponekada kako dalje,jer bolovi su za poludit,smečkasto na dnevnom higijenskom,joj,pitala gin. za osnovat udrugu,treba nekoliko osoba pa procedure,najgore mi je to što na poslu radim na takvom mijestu gdje mi konstantno puše u donji dio trbuha,tako da su mi ženske stvari smrznute ko pingvini na sijevernom polu,kažem dragom da ako zatrudnim(rodit ču kockice leda)šala,ali svakodnevna borba s endometriozom je strašna,curke moje,ja pila ampule od neke trave angelika se zove,homeopatski pripravak,pomogao dok sam pila 3mjeseca,čak se smanjila endometrioza,a,sad muči beštija jače nego inače,vi ste sve mlade,mlađe od mene,probajte otiči kod nekog doktora u všem gradu koji se bavi homeopatijom,vi ste mi veliki oslonac i ohrabrenje,babygirl,bit če sve u redu,samo misli poziitvno,ugodnu noć vam želim i slatke snove
rzaplatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 10:01   #1865
Evo me. OP zakazana za 18.2. Volila bih da je prije ali sta cu tako je kako jeste. Pijem antibiotike 7 dana, pa cu dobiti, pa zato. Ali eto, dobro je. Ima da pijem sve zive vitamine, maticnu mlijec, cajeve. I nadam se najboljem
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 12:56   #1866
to je za 20 dana, pa brzo će ti to doletit, do tada ćeš se družit s nama na forumu da te malo ohrabrimo
__________________
I could really use a wish right now...
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 13:02   #1867
ih, da se ne druzim s vama do sad bih svisnula
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 10:01   #1868
Babygirl, zato i jesmo tu, da se ohrabrimo međusobno i pomognemo si!

nemoj se brinuti, sve to što ne štima s nalazima - ovim osnovnim se da ispraviti.. meni je falilo ne znam čega sve, pa su mi nadomjestili dan prije op.. što se tiče urina, važna je ona stara da piješ čajeve i puno tekućine da se tijelo pročišćava.. nemoj se brinuti.. možeš malo, al nemoj paničariti!!
takva sam i ja.. paničarim i onda mi je samo još gore!!
e da, jedan pr s tim osnovnim pretragama - moj dragi.. otkrili mu da ima dosta povišen kolesterol.. a why? zato kaj je dva dana i dan prije papao fine, masnije stvari.. i to se odmah odrazi.. tako je i mojoj mami bilo s urinom.. a na kraju se ispostav. da je imala neku unutar. prehladu koja nije izašla na površinu, ali se odrazilo na krv. slici.. e pa da.. pa ti si nedavno imala gripu??
naj se uzrujavati , drži se, sve će biti ok!!

al probaj se skulirati! sigurno će oni napraviti sve da sve srede, i meni je lap trajala 3,5 sata, čak je bolje da je duže jer sve pročačkaju, provjere i očiste.. znam da su se cure u sobi (imala sam najbolju sobu , same mlade cure, pa mi je boravak bio ugodniji) zabrinule di sam !!

rzaplatic, drži se.. jesi dobro obučena na jobu? evo gledam roditelje od dragog.. žive gotovo u planinama, sa slabim grijanjemi još k tome pločicama na podu, ugl, jako je hladno tamo i ona stalno na sebi ima po 2 štrample, tajice.. a imala je puno problema "dolje"..znam da sad više nejdemo tamo da se ne prehlad.! tako da te pitam, lako se skineš poslije, samo da se dobro utopliš, šta nije sramota biti mali medo od struka naniže ak pridonosi zdravlju
midmover is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 12:15   #1869
ja imam endometriozu.rodila sam dvoje djece,obe trudnoće čuvane.Nisam išla na laparaskopsku operaciju,mada je i o ttome bilo govora.Inače trudnoća se smatra kao lijek za endometriozu.Poslije prve trudnoće ona se vratila,ali ne u obliku u kojem je bila.Uglavnom sam morala piti razne kontraceptive.Cure,neboj te se.Sve će bit u redu.Znam da je neugodna i da boli,ali i to će bit dobro
yatta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 12:31   #1870
bez obzira na sve , ja uvijek kazem da je to sve u Bozijim rukama. Na klinica sam srela djevojku od nekih 32 god koja se od neplodnosti lijeci preko 3 godine a ne zna uzrok. sad ide na dijagnosticku laparaskopiju. cini mi se da rece da 5 godina probava da zanese a i njoj i muzu su ok svi nalazi.
i ljudi kod kojih je sve u redu nekad ne mogu da zatrudne , sve je to kako je Bog odredio...

Hvala yatta , svi se mi nadamo najboljem
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 13:47   #1871
Bok cure, ja sam prvi put na forumu, uglavnom sam citala i procitala sve sto postoji o endometriozi, dobila misljenja 4 ginekologa i moram reci da nakon godinu i pol setnje svaki mjesec na kontrole,mijenjanja odluke u vezi operacije, sad je stvar pod kontrolom i to zahvaljujuci progesteronskim pilulama Cerazette. Ne podnosim estrogen pa nisam mogla piti kombinirane. Endo se smanjila na pola i sad je trenutno ispod 2 cm, ništa me ne boli :-) Naručila sam ih izvana...vidim da se kod nas ne zna puno o njima. Nisam imala neke nuspojave osim malo zivcanih ispada (decko nastrada) i prva tri mjeseca nepravilna krvarenja. To se stabiliziralo i sad je super!
Sori ak sam nesto krivo napravila,ko sto rekoh, prvi put na forumu!
Domenica 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 14:13   #1872
Edit:
I PAPA mi je uredu

Tužna sam zbog naše dine9. Izgubila je 13 godina dugu bitku protiv raka jajnika. Koliko sam tužna, toliko sam zahvalna Bogu da kad sam već morala imati komplikacije s jajnicima da je to endometrioza, a ne rak...

Borite se cure, protiv ovog se može!
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 14:24   #1873
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
I PAPA mi je uredu
Super Iv
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Tužna sam zbog naše dine9. Izgubila je 13 godina dugu bitku protiv raka jajnika. Koliko sam tužna, toliko sam zahvalna Bogu da kad sam već morala imati komplikacije s jajnicima da je to endometrioza, a ne rak...

Borite se cure, protiv ovog se može!
nisam pratila ove druge teme. Bas mi je zao. A ljudi se opterecuju tako nebitnim stvarima pored ovako strasnih poput raka
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 14:26   #1874
Quote:
Domenica 29 kaže: Pogledaj post
Bok cure, ja sam prvi put na forumu, uglavnom sam citala i procitala sve sto postoji o endometriozi, dobila misljenja 4 ginekologa i moram reci da nakon godinu i pol setnje svaki mjesec na kontrole,mijenjanja odluke u vezi operacije, sad je stvar pod kontrolom i to zahvaljujuci progesteronskim pilulama Cerazette. Ne podnosim estrogen pa nisam mogla piti kombinirane. Endo se smanjila na pola i sad je trenutno ispod 2 cm, ništa me ne boli :-) Naručila sam ih izvana...vidim da se kod nas ne zna puno o njima. Nisam imala neke nuspojave osim malo zivcanih ispada (decko nastrada) i prva tri mjeseca nepravilna krvarenja. To se stabiliziralo i sad je super!
Sori ak sam nesto krivo napravila,ko sto rekoh, prvi put na forumu!
Oo super da se smanjila. Samo naprijed mozda ce skroz nestati
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 16:08   #1875
I ja se nadam da ce nestati,makar,tu je vec godinu i pol pa ne znam bas...moj savjet je da potrazite vise misljenja,jer ni jedan od 4 ginekologa kod kojih sam bila nije imao isti pristup...
drz te se cure,ja sam prvo bila u komi,isto nemam jos djece,ali ima i puno gorih stvari od endometrioze,normalno kod nekih je jako gadno i zakomplicira se i siri, kod nekih ne, kod te bolesti nema pravila..... samo znam da stres i zivciranje svakako lose utjecu na nju,pa sam se odlucila (koliko je to moguce) ne previse zivcirati...
nadam se da cemo se svi rjesiti te dosade! :-))
Domenica 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 19:37   #1876
Anđeli moji,trebamo napraviti neku akciju da onaj hvalisavi ministar nešto poduzme po tom pitanju jer ja sama ne mogu osnovati udrugu,midmover hvala ti da me se sijetiš,hvala vam cure,bez vas bih bila kao malo pokislo napušteno mače,obučem se na poslu ko da sam na sj.polu,ali su mi noge uvijek hladne.Tužna sam radi dine9,koliko me mući borba s endometriozom,još me više mući što ne mogu pomoći svima,promijeniti svijest drugih ljudi da otvore svoja srca za svoje bližne,ja uvijek sve kupim u sebi,najviše razumijevanja za moje česte promijene raspoloženja imaju moje 2papigice,1 grdelin i največa maza hrčak gricko,razumije me i dečko(ali samo vi znate kako je biti bolestan 24sata na dan),važno je boriti se iz dana u dan i biti zahvalan što smo živi,iako si i mi možemo dopustiti malo tuge,babygirl,opusti se,uživaj i ne brini,svi mi na ovom forumu nismo ni svijesni koliko pomognemo jedna drugoj,jer najvažnije je kad te netko razumije,opet me gnjavi temperatura,idem se malo leć,bit bez stresa je nemoguća misija za mene,jer sam senzibilna i brinem za drge dok za mene brine dragi bog,zdravlje je najveće bogatatvo,ja sam to rano naućila,hvala vam drage moje što ste postale dio mog života,neznam što bih bez vas
rzaplatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 09:23   #1877
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Edit:
I PAPA mi je uredu

Tužna sam zbog naše dine9. Izgubila je 13 godina dugu bitku protiv raka jajnika. Koliko sam tužna, toliko sam zahvalna Bogu da kad sam već morala imati komplikacije s jajnicima da je to endometrioza, a ne rak...

Borite se cure, protiv ovog se može!
Tako je, kad vidiš čega sve ima endo se čini ka prava sitnica i ja sam često puta pomislila bolje da je ovo nego nešto drugo. jučer sam prvi put zalutala slučajno na temu pomoći oboljelima....... i vidila post u kojem piše da je dina9 umrla, iako neman pojma ko je bila, ni od čega je umrla, srce mi se steglo kad sam pročitala, suze su mi došle na oči od postova ostalih cura... tako tužno i užasno
__________________
I could really use a wish right now...
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 09:25   #1878
Quote:
rzaplatic kaže: Pogledaj post
... važno je boriti se iz dana u dan i biti zahvalan što smo živi,iako si i mi možemo dopustiti malo tuge...
upravo to!!!
__________________
I could really use a wish right now...
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 18:46   #1879
Anđeli moji,da,to ste sve vi za mene,jer se borite s raznim stvarima vezanih uz endometriozu,i naši najbliži neznaju kako je svaki naš dan,pa i sat težak a,opet i poseban.Htjele mi to ili ne,endometrioza nas čini jedinstvnima,kroz svoju borbu s endometriozom možemo naućiti druge da je sreća u malim stvarima(osmjehu,toploj iskrenoj rijeći izgovorenoj pogledom,šalici čaja,otvoriti se prema drugima bez predrasuda,biti jednostano čovijekom,cvrkutu ptica,dašku vjetra na licu,trenutku bez bolova),dok pišem slušam crvenu jabuku i uhvati me neka tuga,onako,duboka i jaka,znam ima gorih slučajeva.Sve ja to znam no umori me ponekad ta dugotrajna borba i ja se prepustim,pa me bolovi potsjete da se trgnem,najdraže moje,kada smo slabe onda smo najjače,jer znamo da svaki dan koji prođe je nova pobijeda,kada pogledate u nebo posuto bezbrojem sjajnih zvijezdica,znajte da to isto nebo gledaju i milijuni žena širom ove naše predivne planete koje su u gorim uvijetima nego mi,pa opet u svojim mislims i srcu jedna drugoj šaljemo nevjerojatnu energiju,kao i ja vama sada dobre želje i puno ljubavi.
rzaplatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 09:30   #1880
pitanje za one koje su bile na laparoskopiji

Pozdrav svima!
Nemam endometriozu ali sam čitala neke od vaših postova da vidim iskustva sa laparoskopijama (imala sam laparoskopsku operaciju ciste krajem prosinca) i dosta toga je bilo korisno.

Naime, zanima me, konkretno, nakon koliko točno vremena od operacije ste se počele baviti tjelesnom rekreacijom, kojom god (aerobik, pilates, trčanje, joga...). Idealno preporučeno vrijeme bolovanja nakon operacije je nekih 6 tjedana, ali se većina nas puno brže vraća na posao i svojim svakodnevnim aktivnostima. Dakle, kad ste počele vježbati?
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:25.