Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2018., 11:25   #361
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Ne mogu reci da razumijem sta je ovo drugo, neka statistika? Imas neki link mozda?
Gamma je Lorenzov faktor, kontrakcija dužina, dilatacija vremena.


Quote:
Meni je problem uopce to da vrijeme ne tece. Intuitivni imperativ je protek vremena. Ako zamislimo da je svemir simuliran, sta znaci da vrijeme ne tece? To znaci da smo pauzirali simulaciju?

Opcenito to igranje s vremenom kao necim sto zbilja postoji i "tece" mi se cini problematicno a drzim i da je fundamentalno nedokazljivo jer ne postoji neposredan nacin za mjerenje proteka vremena.
To teče li vrijeme ili ne više je stvar postavki teorije odnosno interpretacije. Npr prema teoriji relativnosti vrijeme ne može teći. Vrijeme se mjeri usporedbom prostorno vremenskih odnosa u različitim referentnim okvirima. Teoretski bi se univerzalno vrijeme moglo definirati pomoću vrijednosti skalarnog inflatonskog polja u svakoj točki, međutim, taj dio već polako prelazi u onaj dio fizike koji ja više ne mogu pratiti.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2018., 22:40   #362
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
...

To teče li vrijeme ili ne više je stvar postavki teorije odnosno interpretacije. Npr prema teoriji relativnosti vrijeme ne može teći. Vrijeme se mjeri usporedbom prostorno vremenskih odnosa u različitim referentnim okvirima. Teoretski bi se univerzalno vrijeme moglo definirati pomoću vrijednosti skalarnog inflatonskog polja u svakoj točki, međutim, taj dio već polako prelazi u onaj dio fizike koji ja više ne mogu pratiti.
di bi to pratil - prefrigani budalaši popaljeni na tezgu(perje) i slavu, morali su uć u kvantnu i valnu definiciju vremena kako bi isfurali čijenični tj istinonosni legalitet naivnoj matematičko-filozofskoj izmišljotiini: vrijeme-prostor tj. doniranje vrijemena atributima materjalne protežnosti a ovo -vrijeme by the way ne postoji, osim i isključivo kao čista supstancija protežnosti same (stalno i svugdi).
kad bi ih čovjek konzekventno nadziral u koracima ispalo bi da u mraku ne postoji vrijeme.
__________________
outer space employment agency: "Na craze world be dat, no be outside buhari dey, na craze man be dat, Animal in craze man skin - bist of no nation"
digiman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:28.