Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2011., 18:15   #1
Cijene maslaca

Ne tako davno se sjećam da sam kupovala maslac 2 dkg za 10tak kuna. Sad taj isti maslac košta 17 kuna. Obično kupujem Dukatov, taj je najčešći u dućanima, i malim i velikim, a i ukusan mi je. To je maslac s ovog linka: http://www.jatrgovac.com/usdocs/maslac250g.jpg

Koji je razlog poskupljenju?
__________________
><((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((º> ¸.·´¯`·
stidljiva ljubičica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 18:23   #2
Pretpostavljam da si mislila na 25 dag.
I ja cesto kupim taj, ali vec jaaaako dugo nije 10 kn. Nego 14-15 kn u velikim marketima. Za manje ne znam. Barem je tako u mom gradu.
Razlog poskupljenju ne znam naravno.
Bubi Trubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 18:24   #3
Mislim da svi prehrambeni (i ostali proizvodi) poskupljuju svako toliko po par desetaka lipa i tako "neprimjetno rastu" dok ne narastu na vrtoglavo visoku cijenu. Maslac već odavno ne kupujem u Hr, jer je u Sloveniji i Italiji značajno jeftiniji.
__________________
proljeće je ...
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 19:26   #4
Kupila sam ga danas za 18, jer nije bilo vindijinog. Bas je skup
__________________
Look, we're basically on earth to shit and fuck. So unless your job's to help people shit or fuck, it's not that important, so relax
Amica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 19:58   #5
Quote:
Amica kaže: Pogledaj post
Kupila sam ga danas za 18, jer nije bilo vindijinog. Bas je skup
A meni je taj skroz Vindijin bez veze. "Nit smrdi nit mirisi". Jednom sam se zeznula i kupila povecu kolicinu za Bozicne kolace. Kao...slatko vrhnje im je dobro, sigurno je i putar, a ono veliko razocaranje.
Bubi Trubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 15:20   #6
Quote:
Bubi Trubi kaže: Pogledaj post
A meni je taj skroz Vindijin bez veze. "Nit smrdi nit mirisi". Jednom sam se zeznula i kupila povecu kolicinu za Bozicne kolace. Kao...slatko vrhnje im je dobro, sigurno je i putar, a ono veliko razocaranje.
MD bojkotira dukatove proizvode, a uglavnom su mi losi. Ali mi trosimo malo maslaca. Radila sam prhko tijesto pa mi ke zato trebao cijeli. Meni uglavnom vindija ima puno bolje proizvode od dukata.
__________________
Look, we're basically on earth to shit and fuck. So unless your job's to help people shit or fuck, it's not that important, so relax
Amica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 16:26   #7
veronika je ok
jpnsankaijuku is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 16:29   #8
Quote:
Amica kaže: Pogledaj post
MD bojkotira dukatove proizvode, a uglavnom su mi losi. Ali mi trosimo malo maslaca. Radila sam prhko tijesto pa mi ke zato trebao cijeli. Meni uglavnom vindija ima puno bolje proizvode od dukata.
MD?

I meni su Vindijini proizvodi ugl. bolji od Dukata, ali ne svi. No to ni nije tema, vec se negdje raspravljalo o tim stvarima.

Nego...danas u Lidlu kupih njihov putar, Milbona, 14 kn.
Ovo od Veronike pakiranje od 1kg je super cijenom! Ali za velike potrosace putra.
Bubi Trubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 19:28   #9
Quote:
stidljiva ljubičica kaže: Pogledaj post
Ne tako davno se sjećam da sam kupovala maslac 2 dkg za 10tak kuna.
Ako misliš na 250g, taj već duuuugo nije ispod 14, 15kn. 10kn? Nop.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 20:03   #10
Dok sam putar kupovala u Hr, obično sam ga uzimala na placi na štandu od Zdenke, jer je bio nekoliko kuna jeftiniji od Dukatovog. Ako trošiš 250 g na mjesec, tih nekoliko kuna razlike ne znači ništa, ali kod mene koja radim kolače kapaciteta mini slastičarne, maslaca uvijek dosta prođe, a nešto i za kuhanje potrošim.
__________________
proljeće je ...
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 23:01   #11
250 g Veronika maslac košta 12 kuna..
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 23:18   #12
Quote:
German kaže: Pogledaj post
250 g Veronika maslac košta 12 kuna..
i odlican je kao i vecina njihovih proizvoda
__________________
Samo se ljudozder moze iskreno radovati svakom covjeku
sowuljaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 03:18   #13
ovaj je 17 kn

manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 14:09   #14
Veronika maslac, to je ovaj?
__________________
><((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((º> ¸.·´¯`·
stidljiva ljubičica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 14:40   #15
veronika od kile maslac 40kn
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 16:50   #16
ja već duže koristim Lidlov i ok mi je
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 18:25   #17
ja uglavnom uzmem maslac u intersparu...čini mi se euro-milk ali nisam siguran da je taj. u okruglim, plastičnim posudicma je. košta oko 12 kuna...mislim 11.99 i ok je.
ovaj iz lidla, kao što je slučaj i s njihovim ostalim proizvodima, malo-malo bude na akciji pa ga onda puno nakupujem i zamrznem...hebiga, odkada su cijene maslacu toliko narasle - moraš se i ovako snači.
Loopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 22:27   #18
u zagrebu ima u konzumu, mercatoru a za špar se ne sjećam, čini mi se ali nisam baš sigurna
i na placu naravno
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 22:47   #19
da, ovaj od veronike je odličan
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 22:53   #20
ovo što ću sad pitat nije trolanje, i molim vas najljepše da ga tako ne doživite, samo mi nešto nije jasno:

koliko vi maslaca trošite mjesečno da vam je razlika u cijeni od 5-6-7 kuna na 250 g značajna? ok, ja ne jedem maslac, dečko jede, kolače pečem rijetko a i kad pečem najčešće to nisu oni u koje ide cijeli paketić maslaca i jedan mi od 250 g traje dva mjeseca (ako baš pečem neki kolač s puno maslaca, onda ode jedan odjednom, ali drugi traje opet 2 mjeseca). dakle, meni je mjesečno - ako se razbahatim maslacem - trošak za razliku u cijeni 10-15 kn. pa to je, onak, jedan radler u kafiću

da bi mi maslac bio bitan dio budžeta, trebala bih ih valjda trošiti 5 mjesečno. nije vrag da ih koristite toliko? na kaj?


(opet, ne trolam, ne prcam, samo ne kužim)
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:32.