Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2017., 22:00   #1
Fantasy kod "nas"

Dva pitanja:
1- Koji je najnovi prevedeni fantasy kod nas? Je li to Iskorijenjena?


2- Možete li navesti nekoliko novijih domaćih fantasyja?



Ovo prvo pitanje bi voljela dobiti odgovor što prije, a domaću scenu ja dosta pratim, pa drugo pitanje možete zanemariti.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 16:34   #2
Anyone?
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 16:55   #3
Ne znam, algoritam je propao, nema nekih novosti...
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 18:47   #4
Da, ovi mainstream izdavači ne znaju što je dobar fantasy. Algoritam je imao super ponudu na tom polju.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 19:00   #5
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post

Ovo prvo pitanje bi voljela dobiti odgovor što prije, a domaću scenu ja dosta pratim, pa drugo pitanje možete zanemariti.
Onda ti navedi domaći fantasy, za nas ostale.
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 05:34   #6
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Ne znam, algoritam je propao, nema nekih novosti...
Koje su alternative nakon propasti Algoritma?
Za originalno odnosno na Engleskom jeziku mi je najjednostavnije preko ebaya, ali bolja je opcija na HR.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 09:08   #7
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Koje su alternative nakon propasti Algoritma?
Za originalno odnosno na Engleskom jeziku mi je najjednostavnije preko ebaya, ali bolja je opcija na HR.
Ne znam, vjerojatno će se nešto iskristalizirati kroz neko vrijeme.
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Da, ovi mainstream izdavači ne znaju što je dobar fantasy. Algoritam je imao super ponudu na tom polju.
Nažalost, da
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 10:46   #8
Zagrebačka naklada je prevela neke odlične sf&f romane, zbirke, no dugo nisam vidjela nešto novo od njih. Također, hangar 7 je mali izdavač čiji broj djela raste, uglavnom domaćih autora, dok su mentor i Sfera prilično zakazali kao izdavači.
Tu je i prijestolje od stakla u izdanju Fokusa, ali ne znam jesu li imali neke druge fantasy romane?
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 22:59   #9
Zadnje izaslo od Algoritma je knjiga Preostali Toma Perrote i od Lumena Pratchettova Šešir pun neba!
Lumen je preuzeo od Algoritma Kingovu Kulu tmine ali su krenuli ponovno od prve knjige sa novim prijevodom
Zkne is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 21:54   #10
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
Onda ti navedi domaći fantasy, za nas ostale.
Ima tema.

Iako, u skorije vrijeme je izašla od Ivana Lutza Samo igraj, od Glušćića Eshaton TV, a izaći se Kaos Milene Benini samostalno kao knjiga, u rujnu.
Samo se nadam da ovo zadnje nije bilo super tajno...
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 17:28   #11
Quote:
Zkne kaže: Pogledaj post
Zadnje izaslo od Algoritma je knjiga Preostali Toma Perrote i od Lumena Pratchettova Šešir pun neba!
Lumen je preuzeo od Algoritma Kingovu Kulu tmine ali su krenuli ponovno od prve knjige sa novim prijevodom
S tim da "Preostali" nisu fantasy.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 12:15   #12
Fali kod nas sf i fantasy knjiga u mačku piterinu!

Prisiljen sam već duže vrijeme naručivati knjige s amazona i više ne ne sjećam kad sam pročitao nešto na hrvatskom, Croninov Grad zrcala mislim...

Iskustvo govori da je biznis započeti s nečim čega na tržištu nema, a na tržištu kod nas nema sf i fantasy knjiga, pa ako među vama ima kakog poduzetnika s dobrim mecenom ili zaleđem, molio bih vas da se primite posla s osnivanjem nakladništva tj. duhovnih nasljednika, recimo, beogradske Biblioteke Kentaur vrlo popularne 80-ih, ili recimo Izvora iz 90-ih koji su preveli Simmonsov Hyperion, Odiseje, Dine, knjige Ursule Le Guin i Kim Stanley Robinsona i slično, prije nego je fokus prebačen na stupidni generički YA, priče o nadnaravnim sposobnostima klinaca, i krvožednim vampirima.
__________________
Am I a good person? No. Do I even try to be a better person? Also no.
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 14:42   #13
Luis Wu - probaj pročitati nešto od Hangara 7, izdaju puno SF literature domaćih autora. Ima tema na Književnosti, što je dobro, a što nije. Iako, i kod njih fali fantasyja.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 11:07   #14
Ja se nadam da će "Children of Earth and Sky" od Guy Gavriela Kaya ipak biti prevedena kod nas, posebno jer se rad o Senjskim uskocima i Dubrovnku, Mletačkoj republici i ostalim stvarima iz naše povijesti.
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2018., 02:33   #15
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Zagrebačka naklada je prevela neke odlične sf&f romane, zbirke, no dugo nisam vidjela nešto novo od njih. Također, hangar 7 je mali izdavač čiji broj djela raste, uglavnom domaćih autora, dok su mentor i Sfera prilično zakazali kao izdavači.
Tu je i prijestolje od stakla u izdanju Fokusa, ali ne znam jesu li imali neke druge fantasy romane?
Izvori su prevodili Roger Zelaznyja, Amberske kronike, prvo i drugo petoknjižje, kao i ostale pisce SF-a, a po stilu Amberske kronike su najbliže fantasyju stare škole.
Hetmasteen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2018., 14:24   #16
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
a izaći se Kaos Milene Benini samostalno kao knjiga, u rujnu.
Samo se nadam da ovo zadnje nije bilo super tajno...
About bloody time

Sjećam se kad je, prije nekih par stoljeća, Antičević doveo Kaya na predstavljanje Lavova Al-rasana, i panel (Kay, Antičević i Beninica kao prevoditeljica) nakon razgovora upita "Ima li pitanja?" a ja kao iz topa "Hoćete li konačno objaviti nešto od ovdje prisutne gđe. Benini?"
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2018., 22:22   #17
Nisu objavili 20. broj časopisa Eridan u kojem sam poslala svoju priču. Časopis su tiskali, ali Eridana nema na njihovom webu? Zna li netko zašto?
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2018., 17:47   #18
Valjda nisam fulao temu, ali, je li itko pročitao fantasy romane koje je napisala Mirela Holy?
Ja,Lucifer is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2018., 18:29   #19
Quote:
Ja,Lucifer kaže: Pogledaj post
Valjda nisam fulao temu, ali, je li itko pročitao fantasy romane koje je napisala Mirela Holy?
Jesi.

Neistina =/= fantasy
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:37.