Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2018., 16:40   #1
Naknada za nezaposlene

Imam li pravo na naknadu za nezaposlene ukoliko otidem radit sa sadašnjeg radnog mjesta na kojem sam 3 godine u tvrtku gdje bi radio sezonski (4-6 mj.)?
whisper12 is offline  
Old 07.02.2018., 19:25   #2
Najbolje je to pitati na zavodu direktno, znam da je potrebno neprekidno 9mj a ukoliko se ugovor prekine nisam siguran kako ide
Stran is offline  
Old 08.02.2018., 09:00   #3
Quote:
whisper12 kaže: Pogledaj post
Imam li pravo na naknadu za nezaposlene ukoliko otidem radit sa sadašnjeg radnog mjesta na kojem sam 3 godine u tvrtku gdje bi radio sezonski (4-6 mj.)?
naravno da možeš,samo trebaš imati barem 3 mjeseca na zadnjem poslu
__________________
jebem skoro svaki dan 1950
euskal is online now  
Old 08.02.2018., 15:05   #4
Ako sam daš otkaz nemaš pravo na naknadu. I dok daješ zahtjev za novčanu naknadu, na burzu nosiš i dokument iz kojeg je vidljivo na koji način je prestao radni odnos.
Moraš ispuniti uvjet od minimalno 9 mj staža u zadnje 2g, i naravno, čim se zaposliš gubiš pravo na naknadu.
Ima i na njihovim stranicama dosta podataka

http://www.hzz.hr/default.aspx?id=10130
__________________
“I seldom end up where I wanted to go, but almost always end up where I need to be.”
marlene_m is offline  
Old 10.02.2018., 06:51   #5
Quote:
marlene_m kaže: Pogledaj post
Ako sam daš otkaz nemaš pravo na naknadu. I dok daješ zahtjev za novčanu naknadu, na burzu nosiš i dokument iz kojeg je vidljivo na koji način je prestao radni odnos.
Moraš ispuniti uvjet od minimalno 9 mj staža u zadnje 2g, i naravno, čim se zaposliš gubiš pravo na naknadu.
Ima i na njihovim stranicama dosta podataka

http://www.hzz.hr/default.aspx?id=10130
Ukoliko dam otkaz znam da nemam, ali dao bi otkaz radi novog posla u kojem bi radio 5+ mjeseci, a tu je bitno, koliko sam skuzio, da radni odnos traje vise od 3 mjeseci kao sta je rekao euskal...naknadu bi iskoristio nakon tog novog posla
whisper12 is offline  
Old 10.02.2018., 10:03   #6
Quote:
whisper12 kaže: Pogledaj post
Ukoliko dam otkaz znam da nemam, ali dao bi otkaz radi novog posla u kojem bi radio 5+ mjeseci, a tu je bitno, koliko sam skuzio, da radni odnos traje vise od 3 mjeseci kao sta je rekao euskal...naknadu bi iskoristio nakon tog novog posla
Tako je,bitno da na zadnjem poslu prije prijavljivanja nisi dao otkaz osim u slucaju neisplate placa onda imas pravona naknadu ovisno o duzini rada
__________________
jebem skoro svaki dan 1950
euskal is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:28.