Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2018., 07:04   #1361
Poziv stigao na mail. Sad me zanima jel ima netko iskustva s testiranjem za administrativnog referenta za uredsko poslovanje i pismohranu?
oranges is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 20:57   #1362
Kako znamo jel netko ulozio zalbu na nase rjesenje?jel to jave ili?

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
fashfit is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 13:14   #1363
Pozdrav,

Kod natječaja se spominje potvrda poznavanje rada na računalu, da li je potrebno položiti ispit i dobiti certifikat (pretpostavljam ECDL ili Srce?) ili se može napisati izjava u kojoj sam ističem da poznajem raditi na računalu?
Papondoo9876 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2018., 23:06   #1364
Ekipa da li je netko bio na testiranju za sud:administrativni referent-zapisnicar?kako izgleda testiranje?bilo koja informacija je dobro dosla!
matea12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2018., 21:33   #1365
Zna li netko kolike su plaće savjetnika, viših savjetnika i sličnih pozicija u javnom sektoru? Ima li neka norma ili je stvar dogovora?
tektako is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2018., 21:23   #1366
Nema dogovora. Sve je strogo propisano. Dosta toga je pokriveno u ove dvije uredbe:

UREDBA O NAZIVIMA RADNIH MJESTA I KOEFICIJENTIMA SLOŽENOSTI POSLOVA U JAVNIM SLUŽBAMA
UREDBA O NAZIVIMA RADNIH MJESTA I KOEFICIJENTIMA SLOŽENOSTI POSLOVA U DRŽAVNOJ SLUŽBI

Tu su navedeni koeficijenti. Na staž dobiješ mislim 0,5% il tak neki smiješni iznos dodatno godišnje. Osnovica je 5421 kn i kad pomnožiš dobiješ bruto plaću.
StvarnoNeznam is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2018., 13:59   #1367
pozvana sam na razgovor za posao u Osječko baranjskoj županiji, kakva pitanja očekivat na razgovoru? ono što je bili na testiranju ili nešto drugo?
__________________
buhtlica
buhtla_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2018., 23:49   #1368
Quote:
buhtla_os kaže: Pogledaj post
pozvana sam na razgovor za posao u Osječko baranjskoj županiji, kakva pitanja očekivat na razgovoru? ono što je bili na testiranju ili nešto drugo?
koje radno mjesto?
tektako is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2018., 14:22   #1369
Jel postoji netko da nije prosao probni rok?

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
fashfit is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2018., 21:58   #1370
Ima netko iskustva sa testiranjem za višeg upravnog referentna u zavodu za mirovinsko osiguranje?
kutijice diana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 12:31   #1371
Upravni pravnik

Zamolila bih ako netko zna kolika je netto plaća upravnog pravnika(trogodišnji upravni studij-prvostupnik)?

Zahvaljujem
__________________
Sometimes...
Big sunflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 12:37   #1372
U državnoj službi oko 4090kn, plus ako imaš nešto staza i uzdržavanih članova onda isto ide gore plaća.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 12:43   #1373
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
U državnoj službi oko 4090kn, plus ako imaš nešto staza i uzdržavanih članova onda isto ide gore plaća.

Via Tapatalk
3 god studirat i radit za taj minimalac???
Ufff
Hvala ti na odgovoru
__________________
Sometimes...
Big sunflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 18:28   #1374
Quote:
Big sunflower kaže: Pogledaj post
3 god studirat i radit za taj minimalac???
Ufff
Hvala ti na odgovoru
studiraju ljudi i 5 godina pa rade za isto toliko.
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 18:31   #1375
Quote:
strijelčic@ kaže: Pogledaj post
Da li je bolje raditi u državnoj firmi za manju plaću ili kod privatnika za veću? Da možete birati bi li radilli kod priv. za npr. 4000 kn ili u drž. firmi za npr. 2500 kn mjesečno?
u državnoj pa za manju. Bolovanja za sebe, za djecu, godišnji, božićnice, pogodnosti koliko hoćeš.

Preboli čovjek i manju plaću kad mu je na poslu cool i kad ga nitko ne izrabljuje i ne prijeti otkazom u slučaju trudnoće, dužeg bolovanja i slično

Plus - vikendi slobodni i vrlo često se radi skraćeno dan prije praznika, ono npr 8-14 i sl... pa spajanje neradnih dana i sl.
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 19:18   #1376
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
u državnoj pa za manju. Bolovanja za sebe, za djecu, godišnji, božićnice, pogodnosti koliko hoćeš.

Preboli čovjek i manju plaću kad mu je na poslu cool i kad ga nitko ne izrabljuje i ne prijeti otkazom u slučaju trudnoće, dužeg bolovanja i slično

Plus - vikendi slobodni i vrlo često se radi skraćeno dan prije praznika, ono npr 8-14 i sl... pa spajanje neradnih dana i sl.
Nisam radio u drzavnoj firmi, samo u privatnim, jedan d.d. i jedan d.o.o. i u obje sam imao sve to uz veliku plaću.
maks is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 22:13   #1377
maks, i ja bih se rado vratila na uvjete koje sam imala u privatnoj velikoj kompaniji, no kad ne ide, kad si u gradu gdje više nema takvih koje nude normalno radno vrijeme, a imaš obitelj i ne možeš biti stalno na raspolaganju, neke godine, drž.služba je super uz skoro upola manju plaću jer je ako radiš kvalitetno, nema šanse da dobiješ otkaz, od 16 je svo vrijeme tvoje i za obitelj i u godinama si kad se mogu desiti teže bolesti pa ćeš bolovanje možda i trebati. ne zbog prehlade.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 23:34   #1378
Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post
maks, i ja bih se rado vratila na uvjete koje sam imala u privatnoj velikoj kompaniji, no kad ne ide, kad si u gradu gdje više nema takvih koje nude normalno radno vrijeme, a imaš obitelj i ne možeš biti stalno na raspolaganju, neke godine, drž.služba je super uz skoro upola manju plaću jer je ako radiš kvalitetno, nema šanse da dobiješ otkaz, od 16 je svo vrijeme tvoje i za obitelj i u godinama si kad se mogu desiti teže bolesti pa ćeš bolovanje možda i trebati. ne zbog prehlade.
A nemoj odmah na crnjake. Želim samo reći da imam dobra iskustva sa privatnicima, nisu svi babaroge.
maks is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2018., 01:11   #1379
Quote:
Big sunflower kaže: Pogledaj post
3 god studirat i radit za taj minimalac???
Ufff
Hvala ti na odgovoru
To je zbog šugavih koeficijenata koji su tako sramotno posloženi. Najbolje su prošli voditelji, dok obični radnici ispod voditelja imaju plaće od do prema stručnoj spremi. Isto tako doktori pa čak profesori imaju pristojne plaće, sve drugo je jad i bijeda. Kao viši informatički referent imam 4150kn plus doprinose 4489kn, ali ako radim prekovremeno, a radio sam plus još povremeno radim što mi nije u opisu posla to mi ne plaćaju !
No sumnjam da će biti bolje jer vladi nije u interesu sve ljude s burze poslat u javnu/državnu upravu i tako sisati proračun, a jedna od tih mjera je ne dizati plaće već čak ići na smanjivanje, osim ako ne bude sindikat reagirao ili krene štrajk.

Quote:
maks kaže: Pogledaj post
A nemoj odmah na crnjake. Želim samo reći da imam dobra iskustva sa privatnicima, nisu svi babaroge.
To je na žalost jako mali broj privatnika u Hrvatskoj koji imaju super uvjete kao da si u državnoj/javnoj upravi. No što se tiće bolesti i to, kako je rekla forumašica @pikuli to je istina, kod mene u javnoj pola njih se šopaju s koje kakvim tabletama zbog raznih bolesti ili imaju neki fizički zdrastveni problem. Znam to jer sam okružen s 800 ljudi na jednom okupu. Ne ne bježe ljudi više na bolovanje kao nekada jer već duže vrijeme skidaju s plaće, tako da baš više ne teće med i mlijeko.
Rado bi s jednakim radnim uvjetima kao u državnoj/javnoj upravi se zaposlio kod privatnika radi veće plaće jer meni iskreno 4500kn nije nešto za višu obrazovanu osobu, ipak je to ispod prosječna plaća svih plaća koja je oko 5800kn. Tako da baš nisam nešto zadovoljan zbog po meni male plaće, a gledajući oglase za sada nemam nekog izbora.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2018., 22:31   #1380
Pozdrav

Pošto kod privatnika ne mogu naći posao, jer nisam završio fakultet (zbog bolesti) odnosno ostala su mi dva ispita, zanima me da li kao srednjoškolac i ili bakalar (prvostupnik) mogu raditi u javnoj upravi

Kao osoba s invaliditetom mogu raditi samo "uredske poslove" zato pitam

Hvala
robertino1985 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:49.