Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2018., 14:22   #1
Otkazni rok

Evo ovak..imam ponudu za sezonski rad.Prihvatila bih, ali s obzirom da čekam odgovor sa razgovara za posao na neodređeno vrijeme.Postoji li mogućnost prekida sezonskig rada te prebacivanja na drugi posao ak me prime i bez otkaznog roka
Matejkaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 14:54   #2
Sporazumni raskid ugovora, ako se možeš dogovoriti s poslodavcem.
Grimble Gromble is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 14:36   #3
Ako neko recimo ima ugovor na godinu dana i da otkaz nakon 6-7 mjeseci, koliko on otkaznog roka mora odraditi po zakonu? Ima li neko pravilo s obzirom na odrađeni dio ugovora, igra li ulogu (ne)iskorišteni GO?
wawrinka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 15:13   #4
Ako si u radnom odnosu kod poslodavca manje od godinu dana, onda je otkazni rok dva tjedna. GO možete u dogovoru mijenjati za otkazni rok, u suprotnom poslodavac vam ga mora isplatiti. Sve ovisi koliko vam poslodavac stvara problema.
Grimble Gromble is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 08:14   #5
Pa u svakom ugovoru koji potpišeš s poslodavcem piše otkazni rok i koliko traje. Ja sam radila u jednoj firmi mjesec dana, a otkazni rok je bio mjesec dana, tako da ne znači kao gore navedeno ako radiš manje od godinu dana da je otkazni rok 2 tjedna.

Tako da, u papirima koje potpisujete vam sve piše.
Ili se možete s poslodavcem dogovoriti mimo ugovora, ali to ne preporučujem jer se lako zahebat i izvući deblji kraj kad poslodavac ne želi držat obećanje ili dogovor. Drž'te se papira i šta na njemu piše!
__________________
Imam ništa, idem na sve.
Maclbeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 09:29   #6
Imaš pravo, zakonom je predviđeno najmanje trajanje otkaznog roka. Iako se nisam do sad susretao da je poslodavac utvrdio dulji otkazni rok, ali da, ovisi što ste potpisali...
Grimble Gromble is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2019., 12:45   #7
što učiniti

Trebam brzu pomoć, pa lijepo molim .....

Radim kod jednog poslodavca na ugovor o određeno vrijeme , i to od 14.01. do 28.02.2019.
Na nesreću, zbog bolesti sam završila na bolovanju koje će mi trajati, najvjerojatnije, do utorka, 29.01.2019.
Za vrijeme bolovanja dobila sam ponudu za bolji posao kojeg namjeravam prihvatiti, pa me zanima na koji način najbezbolnije mogu raskinuti postojeći Ugovor o radu kojeg sam dobila tek danas i još ga nisam potpisala.
U Ugovoru piše da je otkazni rok određen prema Zakonu o radu pa me zanima kolko je to dugo i jel obavezno, ili se samo jednostavno ne moram pojaviti na poslu i nakon isteka bolovanja pa dobiti otkaz, što bi htjela izbjeći jer mi se ne čini Ok.
S ovim novim poslom trebala bi poččeti 15.02.2019.

Lijepo molim brzi odgovor

Hvala
__________________
Voljeti sebe, poetak se doživotne ljubavi
BellV is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:55.