Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2018., 17:39   #321
Samo ako mora biti nonstick. Ljevano željezo je jeftino
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 23:02   #322
Ja sam kupio peku i dva lonca. Želim kuhat i peć s njima u pećnici. Oni su jedini koji imaju deklaraciju o temperaturi i kažu da izdržava 260 C. Tražio sam posuđe sa deklaracijom temperature i niko to nema ?! Uvjet je bio da su poklopci stakleni. I eto naletim na akciju i pokupujem.

Inače imam kišu Issovu Zeptera iz konca 80' i početka 90', tako na ploču ide Zepter a u pećnicu KitchenAid, pa ćemo vidit kako se ponaša u pećnici. Vatrostalne posude su kilave za koristit i rekao bih opasne. Ovo posuđe omogućava da vidiš šta se događa u peki ili loncu bez da otvaraš sve i spržiš se i izmagliš. Drugo jednostavno otklopis i interveniraš i zaklopiš. Sa vatrostalnim ne ide to tako lako...
Albatros is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 23:32   #323
Kako peka može imati stakleni poklopac?
Da li onda dovoljna temperatura se postiže odozgor?
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 21:30   #324
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Kako peka može imati stakleni poklopac?
Da li onda dovoljna temperatura se postiže odozgor?
Kad pečeš nešto u vatrostalnoj posudi sa staklenim poklopcem, sve je od stakla savršeno se ispeče sa svih strana. Tako da ne vidim razlog zašto se to isto ne bi dogodilo u peki sa staklenim poklopcem. Ja sam tražio peku koja može izdržat visoke temperature, peka i njene ručke, stakleni poklopac i njena ručka. I jedini za koje sam našao deklaraciju da svi ti dijelovi mogu izdržat oni kažu 260 C
Albatros is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:06.