Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2018., 14:55   #1701
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Prerano sam se veselila
danas sam prvi dan s mobilnom retencijom i neprekidno me prati nagon za povraćanjem gornja mi ne smeta toliko koliko donja, s obje strane mi je sjela pod stražnji dio jezika i grozno mi smeta. Taman kad sam pomislila da je mukama kraj, evo nove muke za zabavu ... neka me netko utješi jer sam baš jadna danas

Odite neka vam malo skrate ta krila, to se može
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 16:04   #1702
hvala Juji! već sam nazvala danas, ali na žaalost tek u ponedjeljak ću vidjeti doktora; imam dojam da sam dosta dobro procijenila gdje je problem i vjerujem da će se to moći riješiti oblikovanjem retainera, tako da ne radi pritisak gdje nije potrebno. Ubedačilo me malo jer sam stvarno mislila da je najgore iza mene, iako sam znala da ću morati nositi retenciju 24/7 par mjeseci.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 22:35   #1703
idem idući tjedan se dogovoriti do kraja, ali nemam živaca čekati da pitam ortodonticu nešto pa ću pitati.
Sjećam se da mi je zadnji put rekla da ću prije stavljanja nešto držati u ustima noć prije? Koji je to bog?
druga stvar - recimo ja dođem idući tjedan i platim i kažem - stavljate. Jel ona treba nekaj naručivati ili ide odmah montaža.
Koliko u prosjeku prođe vremena od stavljanja jedno čeljusti do druge. Kaže prvo ide gore i onda kasniej dolje. Koliko to vremena (tj razmaka) ide u nekoj praksi (teško je sada reći u dan ali načelno)
Znam da zvuči nestrpljivo ali mi je dosta zajebancije sa time, želim to što prije započeti da se logično i završi u nekom razumnom roku. Pošto je defekt malen nadam se i kraćoj terapiji
Mislim ja YouTube-u ima video stavljanja i skidanja i to je brzo.

Ako ništa vidim u zadnje vrijeme ima dosta ponuda kod ortodonata generalno. Može se naći za 4200 kn čeljust sa svim pregledima i retainerom. I još na kartice
Pawrent is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 12:19   #1704
Quote:
Pawrent kaže: Pogledaj post
idem idući tjedan se dogovoriti do kraja, ali nemam živaca čekati da pitam ortodonticu nešto pa ću pitati.
Sjećam se da mi je zadnji put rekla da ću prije stavljanja nešto držati u ustima noć prije? Koji je to bog?
druga stvar - recimo ja dođem idući tjedan i platim i kažem - stavljate. Jel ona treba nekaj naručivati ili ide odmah montaža.
Koliko u prosjeku prođe vremena od stavljanja jedno čeljusti do druge. Kaže prvo ide gore i onda kasniej dolje. Koliko to vremena (tj razmaka) ide u nekoj praksi (teško je sada reći u dan ali načelno)
Znam da zvuči nestrpljivo ali mi je dosta zajebancije sa time, želim to što prije započeti da se logično i završi u nekom razumnom roku. Pošto je defekt malen nadam se i kraćoj terapiji

Ako ništa vidim u zadnje vrijeme ima dosta ponuda kod ortodonata generalno. Može se naći za 4200 kn čeljust sa svim pregledima i retainerom. I još na kartice
Da ti odgovorim sa svojim iskustvom.

Ja sam krenula prvo svojoj zubarki (radi eventualnih popravaka prije postavljanja, čišćenja i slično). Nakon toga naručila se za prvi pregled kod ortodontice, čekala na pregled nekih 2 tjedna jer su stvarno bukirani (vidim sad kad idem na kontrole kolko nas aparatičara ima). Tada mi je dala prijedlog terapije i da sama odlučim kad želim. Kod moje situacije, donji zubi su bili u jako lošem stanju za razliku od gornjih pa je meni npr. terapija krenula s donjom čeljusti i isto tako umnjaci su bili upitni pa sam još čekala i termin kod kirurga pa je sve to odgodilo termin postavljanja. Dogovoreno je postavljanje s prvim mogućim terminom nakon pregleda kirurga, a pet dana prije postavljanja dobila sam te separatore (male plave gumice koje idu između zuba na kojeg će ići prsten). Gornji aparatić sam stavila 5mj poslije donjeg i ista procedura, pet dana prije separatori pa onda postavljanje.

Moje plaćanje je bilo na dan postavljanja, znači kada su postavili na blagajnu i platiti, odjednom ili na rate (kartica), mogla sam birati.

Znači kod mene je bilo malo više od mjesec dana razmaka od prve kontrole do postavljanja s obzirom na to da sam išla i kirurgu na konzultacije i čekanja do prvog slobodnog termina nakon toga. Ali to je sve individualno i od ortodonta do ortodonta, znam i slučajeve gdje je isti ortodont jednoj osobi odmah stavio obje na obje čeljusti, a jednoj s razmakom....

Najbolje obaviti prvi pregled pa onda vidjeti s ortodontom.
Starcrunch is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 13:51   #1705
Quote:

moje iskustvo : ja sam dobila odma na obje celjusti aparatic, sto mi je bilo super makar to stvarno ovisi od osobe do osobe, neznam na temelju cega se procjenjuje dal ce ic na obje il na jednu..neki stave u razmaku od mjesec dana neki od tri
ja nisam nis nosila od tih separatora za te prstenove jer mi to nece ni stavljat, dosta njih kaze da je to zapravo poprilicno ''starinsko'' odnosno da nemas zapravo dobar uvid u taj zub koji je pod prstenom i sta ja znam (ne tvrdim da je tako, ali tako sam cula iz vise izvora).

ja kad sam prvi put isla, obavili smo sva slikanja, otiske i sve, nakon toga sam se vratila da mi sve detaljno objasni i pokaze vezano za terapiju i dogovorili se za postavljanje aparatica. S time da kad sam ja isla na prvi pregled i konzultacije smo dogovorili sve sa placanjem. Doslovno kako donesem novce tako dam, ako ocu dat odjednom 5000 dam 5000, ako hocu 1500 onda 1500. s time da naravno sve mora bit do kraja terapije placeno. Ja nisam htjela ic na verzije ''ponuda dana'' i inih takvih stranica. Ne kazem da je lose, ali sam jako jako skepticna. Prosla sam oko sveukupno 6,7 ortodonta i bolje je raspitat se cim vise na razlicitim mjestima, jer ja sam ostala u soku kolka je razlika medu njima, a sve privatnici (mislim vecina opet zakljucuje cim je privatnik mora bit odlicno, a stvarno nuzno nije uopce tako)...

Uglavnom, sretno sa svime
Braceface is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 15:34   #1706
Ma ja sam napisao prije sve ali ukratko ću ponoviti. Ja sam dobio onaj mobilni aparatić. I nosio sam to, ali budala sam prestao (moja krivnja). Meni su zubi kasno posipadali, majke mi moje još u drugom srednjem sam imao mliječne. Mobilni dobio prije te 18-te godine i sve bilo "besplatno". I onda sam se javio naknadno da bih završio - može ali sve se plaća. Ok ja izračunam 200 kn kontrola valjda će to biti brzo. I nosio ja nosio to i ide to mic po mic. U međuvremenu kaže ortodontica da su mi se iza zubi potrošili i da ne sjeda. I sada radimo dogradnju. I opet nosim nosim kada više ne može se zatezati (tj širiti). Donesem RTG pras - umnjak blokira. 3 komada. Jer sam ostao bez kutnjaka pa je četvrti imao mjesta. (https://imgur.com/pZtB3C0). Odem na kirurgiju, povadim to (konjski umnjaci, kirurg je gledao WTF. A mala čeljust. Nastavim ja nositi. Jbt neide i neide više. Širi a ništa. I aje barem je bila fer i nije tada naplatila ništa. I kaže gle možemo sa fiksim rješiti cijena je ta i ta i prebijem ti ove 3 g preglede. (računaj 10 pregleda godišnje po 200 kn i 3 g). Jer je ponekada bila pauza 2 mj.(ona tako kaže). I što sada, hoću to završiti... Jebo sam se sa umnjacima. Da to nisam vadio možda bih rekao - ništa od toga by by.
I rekla mi je prvo ti ide gore, pa dolje. Ja nisam vidio da ona radi na kartice i to već samo keš na ruke. Kao rekla mi je da mi dolje ovaj umnjak može privući uz zub tako. Jbg bivša zubarka mi je uništila kutnjak :-(
Eh sada želim vidjeti do kraja ponudu u utorak da nebi bilo ta cifra+još čarobna * i ALI. Mislim mene će to u konačnici ispasti 6000 kn po čeljusti. Kada sve zbrojimo i oduzmemo itd.
Vidjela je da je i meni muka više od svega toga i kao jer mi je i sestra bila tamo pa ajde dogovoriti ćemo se, neke rate pa ovo ono. Skupio sam za gornju čeljust. Krenuo sam skupljati za donju (čitaj radio sam ko rob u nekoj firmi kratko)
To me zanimalo razdoblje koje prođe od kada stavi gore koliko se čeka za dolje. Da vidim radi novaca.

Što se tiče ponuda dana, ima da i tamo za 4200 kn. Utipkaš ime u google i vidiš 60 ocjena 5 i par četvorki. Nisu svi sada plaćeni da pišu dobro... Uostalom najviše koštaju "ruke". Ja nemam protiv toga ništa da se razumijemo, ipak su ljudi išli dugo u školu. I svatko to drugačije vrednuje možda. Zagriz ima moj, friški.
Ali znam da mi je rekla da moram nekaj držati u ustima. Noć prije.
Zubi su uredni godinama (uostalom idem kod ortodonta pa kada rihta uvijek "škicne" zube i nije rekla - popravi ovo ono...

Ali ajde, barem je bila fer i rekla da će prebiti do sada. Mogla je reći - što si platio platio si jbg. Cijena ti je ta i ta . Samo što bih onda ja išao dalje

To ću sada odguliti i tjt. To su ipak trajni zubi. Uostalom, manje košta to nego da se sve potroši i uništi.
Stavim slikice
Pawrent is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 17:52   #1707
Quote:
Ma ja sam napisao prije sve ali ukratko ću ponoviti. Ja sam dobio onaj mobilni aparatić. I nosio sam to, ali budala sam prestao (moja krivnja). Meni su zubi kasno posipadali, majke mi moje još u drugom srednjem sam imao mliječne. Mobilni dobio prije te 18-te godine i sve bilo "besplatno". I onda sam se javio naknadno da bih završio - može ali sve se plaća. Ok ja izračunam 200 kn kontrola valjda će to biti brzo. I nosio ja nosio to i ide to mic po mic. U međuvremenu kaže ortodontica da su mi se iza zubi potrošili i da ne sjeda. I sada radimo dogradnju. I opet nosim nosim kada više ne može se zatezati (tj širiti). Donesem RTG pras - umnjak blokira. 3 komada. Jer sam ostao bez kutnjaka pa je četvrti imao mjesta. (https://imgur.com/pZtB3C0). Odem na kirurgiju, povadim to (konjski umnjaci, kirurg je gledao WTF. A mala čeljust. Nastavim ja nositi. Jbt neide i neide više. Širi a ništa. I aje barem je bila fer i nije tada naplatila ništa. I kaže gle možemo sa fiksim rješiti cijena je ta i ta i prebijem ti ove 3 g preglede. (računaj 10 pregleda godišnje po 200 kn i 3 g). Jer je ponekada bila pauza 2 mj.(ona tako kaže). I što sada, hoću to završiti... Jebo sam se sa umnjacima. Da to nisam vadio možda bih rekao - ništa od toga by by.
I rekla mi je prvo ti ide gore, pa dolje. Ja nisam vidio da ona radi na kartice i to već samo keš na ruke. Kao rekla mi je da mi dolje ovaj umnjak može privući uz zub tako. Jbg bivša zubarka mi je uništila kutnjak :-(
Eh sada želim vidjeti do kraja ponudu u utorak da nebi bilo ta cifra+još čarobna * i ALI. Mislim mene će to u konačnici ispasti 6000 kn po čeljusti. Kada sve zbrojimo i oduzmemo itd.
Vidjela je da je i meni muka više od svega toga i kao jer mi je i sestra bila tamo pa ajde dogovoriti ćemo se, neke rate pa ovo ono. Skupio sam za gornju čeljust. Krenuo sam skupljati za donju (čitaj radio sam ko rob u nekoj firmi kratko)
To me zanimalo razdoblje koje prođe od kada stavi gore koliko se čeka za dolje. Da vidim radi novaca.

Što se tiče ponuda dana, ima da i tamo za 4200 kn. Utipkaš ime u google i vidiš 60 ocjena 5 i par četvorki. Nisu svi sada plaćeni da pišu dobro... Uostalom najviše koštaju "ruke". Ja nemam protiv toga ništa da se razumijemo, ipak su ljudi išli dugo u školu. I svatko to drugačije vrednuje možda. Zagriz ima moj, friški.
Ali znam da mi je rekla da moram nekaj držati u ustima. Noć prije.
Zubi su uredni godinama (uostalom idem kod ortodonta pa kada rihta uvijek "škicne" zube i nije rekla - popravi ovo ono...

Ali ajde, barem je bila fer i rekla da će prebiti do sada. Mogla je reći - što si platio platio si jbg. Cijena ti je ta i ta . Samo što bih onda ja išao dalje

To ću sada odguliti i tjt. To su ipak trajni zubi. Uostalom, manje košta to nego da se sve potroši i uništi.
Stavim slikice
Sry ja mislila da si zensko
Ma joj ja sam imala ceremonije sa zubima prije ortodonta..sa stomatologicom koja je povadila 2 zuba koja su se sigurno mogla riješit, a 4 su mi povadili na kirurgiju al to znam da definitivno nije bilo spasa ali nikakvog..i tako 3 godine konstantnog odlaska stomatologu su rezultirali sa 6 izgubljenih zubiju xD ... al vidim da ce mi ortodont sad cudo zivo napravit sa svime..tako da stvarno pametno treba sa tim ortodontima, nit je to malo para nit su zubi za igranje :P ok je to kaj si mozes to kod nje tak rec prebit cifru..al da kosta to sve, kosta

Sretno ti svakako bilo ja jedva cekam svoje before and after slike xD al to ce sacekat jos godinu
Braceface is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 19:10   #1708
Quote:
Juji kaže: Pogledaj post
Fizički se ukloni dio mesa (gingivektomija)...to može biti manji dio kod konzervativnog zahvata (često to bude dovoljno) ili veći dio gdje se mora kirurški odstraniti i kost ispod mesa, sašiti...sve ovisi o konkretnoj situaciji, ne postoji univerzalni protokol. Postoje i ostali zahvati (botox, filleri, lip repositioning itd)
Moze li se gummy rijesiti ili smanjiti intruzijom zubiju? Znam da je to najopasniji pomaku ortodonciji jer se mogu ostetiti korijenovi zubiju. Koja je najcesca metoda kojom se radi intruzija? Mini implantati u gornjoj celjusti?
skupljac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:05.