Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2018., 01:32   #7601
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Ali najbolji su njeni kolači i torte. Ove okruglice i slično su ok, ali baš torte i kolači su doslovno druga galaksija. Ako je itko u mogućnosti, svakako probajte, nećete požaliti.
To treba probati. Je li kupujete ananase ?
Primjetio sam da se prodaju uglavnom dvije vrste ananasa. U intersparu i konzumu manji ananasi cca 1.4 kg i cijenom 15 kn po komadu ili kili. No, u nekim voćarama ima ogromnih ananasa, jučer kupio ananas od ciglih 2.25 kg i platio taj jedan 45 kn. Skuplji je ali je odličan i ukusan.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 01:52   #7602
Očigledno mnogi još ne razumiju prednosti organski uzgojenog voća, a kamoli potrebitost uvođenja istoga.
Kakove karence i gluposti , malo o reziduama pesticida čitajte, tj onome što ostaje nakon karence, tobože zdravo i sigurno, upakirano u lijepu priču i šarenu ambalažu.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 10:22   #7603
Quote:
Da ne citiram sve, znam zašto se dodaje, odnosno zašto ga neki dodaju te koji je razlog za to. Još objašnjenja koja su mi ljudi davali sam naveo u prošlom postu.
Međutim, ja ga sigurno nikad neću dodavati.
Nadam se da time neću prekršiti zakon, pošto govoriš o zakonu o vinu.
Da to učinim, ne znam kako bih to prebolio.

Što se šećera tiče, ti govoriš o šećeru kojeg eventualno nema dosta u moštu, dakle o voćnom šećeru koji se prirodno nalazi u grožđu pa se radi njegovog eventualnog manjka, u mošt dodaje industrijski rafinirani šećer, a to nije i ne može biti isto niti nema istu nutritivnu vrijednost niti isto djelovanje na organizam.
To nije voćni šećer iz grožđa koji se u njemu kao njegov sastavni dio nalazi u svom prirodnom obliku, već šećer industrijski odstranjen iz šećerne repe, prerađen, i onda dodan u mošt od grožđa.
To nije i ne može biti isto da ga yebeš.

Oćepoznata je štetnost rafiniranog šećera dok je također poznata činjenica koliko je voće zdravo, naravno, sa svojim voćnim šećerom.
Informacijama da se radi o istoj stvari, tu i tamo barataju neki totalno neinformirani i nenačitani laici koji obično lupe i ostanu živi, a nemaju blage veze.
Nisam siguran da znaš zašto se šećer dodaje u mošt.
Vidim da se sad sprdaš i sa Zakonom o vinu pa predlažem da ga pročitaš.
https://www.zakon.hr/z/277/Zakon-o-vinu

Kada već spominješ voćni šećer, fruktozu, nje nema u grožđu, grožđe sadži glukozu. Ti očito živiš u zabludi kako voće sadži samo fruktozu, voće također sadrži glukozu i saharozu.
Old 22.02.2018., 11:09   #7604
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Kada već spominješ voćni šećer, fruktozu, nje nema u grožđu, grožđe sadži glukozu.
Jesi siguran u to?
Old 22.02.2018., 11:23   #7605
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Jesi siguran u to?
Apsolutno siguran.
Old 22.02.2018., 12:02   #7606
Quote:
Kada već spominješ voćni šećer, fruktozu, nje nema u grožđu, grožđe sadži glukozu. Ti očito živiš u zabludi kako voće sadži samo fruktozu, voće također sadrži glukozu i saharozu.
Ma bitno je samo da se radi o jednostavnim šećerima, a saharoza je ionako disaharid glukoze i fruktoze. Šečer iz voća, zajedno sa vodom i ostalim tvarima u voću se praktički direktno apsorbira u tijelo. Svaka ostala ishrana zahtijeva dodatan posao kod probave i to nikako nije sitnica kako se uobičajeno misli.

Zajebano se skinuti sa svake druge hrane, uključujući i sirovu hranu na koju se može samo gledati kao prijelaz jer i ona nosi svoje opasnosti. Čovjek to mora doživjeti osobno da shvati.
MadMarx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 12:04   #7607
Quote:
Apsolutno siguran.
https://en.wikipedia.org/wiki/Sugars_in_wine

Morat ces na popravni.
Old 22.02.2018., 13:03   #7608
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Ma zašto ? Pa danas treba podržati neistine i zablude. Evo Biljka112 gotovo da izjednačava grožđani sok sa rafiniranim šečerom. Pametuje Ibrahimu da nema fruktoze, kako sadrži samo glukozu, zatim zalaže se za prskanje kemikalijama...
No, evo , i po ne znam koji put, znanost ga pobija, mada on drugima govori kako su neznalice..
Polisaharidi grožđa
In grape must polysaccharides
originate from the cell walls of grape berries,
belonging two families. The largest one is rich in
arabinose and galactose

The second family is rhamnogalacturonan type II
(RG-II), identified in many plant tissues (Vidal et al.,
2000; Ridley et al., 2001). It’s a very complex pectic
polysaccharide
with a low molecular weight – 5,3
kDa determined by high performance size-exclusion
chromatography (HPSEC) and 9,8 kDa determined by
low-angle laser-light-scattering (LALLS) (Doco et
al., 1993) – and composed mainly of rhamnose and
galacturonic acid. RG-II consists of a main chain of
seven to nine galacturonic acids units with four lateral
oligosaccharide chains (Doco et al., 1993; O’Neill et
al., 2004). These chains contain arabinose, rhamnose,
fucose, galactose, galacturonic and glucuronic acids
and also rare sugars as 2-O-methyl-fucose, apiose, 2-
O-methyl-xylose, KDO (2-Keto-3-deoxy-D-manno-
octulosonic acid), DHA (3-deoxy-D-lyxo-
hepyulosaric acid) and aceric acid (3-C-carboxy-5-
deoxy-L-xylose) (Doco et
Koji se Monosaharidimogu ekstrahirati iz grožđa
process that allows the extraction and crystallisation of naturally occurring sugars from concentrated grape juice, in particular:
CRYSTALLINE GRAPE FRUCTOSE (FRUCTOGRAPE Crystal): This comprises the fructose monosaccharide that is naturally present in grape juice. It has a white crystal form and is more than 99% pure.
CRYSTALLINE GRAPE DEXTROSE (DEXTROGRAPE Crystal): This comprises glucose monosaccharide, in monohydrate form, that is naturally present in grapes. It has a white crystal form and is more than 99% pure.
CRYSTALLINE GRAPE SUGAR (SWEETGRAPE Crystal): This is the sugar complex naturally present in grape juice, comprising around 55% dextrose and about 45% fructose.
Nisam siguran koliko će ovo mnogima biti korisno, ionako je njima grožđe jednako soku iz terapaka sa šećerom, aspartamom , bojilima i ostalim kemikalijama. No najbitnije je da je na tetrapaku lijepa slikica grožđa, koga briga što je unutra, je li tako.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 15:33   #7609
Rori, kreneš braniti Ibrahima i onda neklejiš nešto što veze sa vezom nema.
A najbolji je kraj, prepišeš podatke sa stranice firme koja prerađuje i prodaje fruktozu. Moš mislit.
Old 22.02.2018., 17:07   #7610
Quote:
Rori, kreneš braniti Ibrahima i onda neklejiš nešto što veze sa vezom nema.
A najbolji je kraj, prepišeš podatke sa stranice firme koja prerađuje i prodaje fruktozu. Moš mislit.
Branim zdravu pamet, znanost i logiku. Od kuda vade tu fruktozu, za koju ti govoriš da ne postoji u grožđu ?
Tvoja iracionalnost nema veze s vezom.
Vidim da ti baš ne sjeda dobro, kada te se opovrgne argumentima, no to je tvoj problem
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 17:56   #7611
Posipam se pepelom...pogriješio sam. Jeb'ga, prestar sam za multitasking.
Znači, grožđe ipak sadrži frukozu ali i glukozu.

Rori, ako misliš na fruktozu koja se prodaje u trgovinama (Dextroza), proizvodi se iz škroba krumpira i kukuruza. Voće sadrži relativno malo fruktoze, proces odvajanja prekompliciran a konačni proizvod bio bi sumanuto skup.
Old 22.02.2018., 18:35   #7612
Quote:
Posipam se pepelom...pogriješio sam. Jeb'ga, prestar sam za multitasking.
Znači, grožđe ipak sadrži frukozu ali i glukozu.

Rori, ako misliš na fruktozu koja se prodaje u trgovinama (Dextroza), proizvodi se iz škroba krumpira i kukuruza. Voće sadrži relativno malo fruktoze, proces odvajanja prekompliciran a konačni proizvod bio bi sumanuto skup.
Ne mislim ja ništa Biljka112. Samo prenosim znanstvena mišljenja, a i po meni ono najbitnije, a opet znanstveno potvrđeno, da sadrži preko 500 raznoraznih fitokemikalija, fitonutrijenata, antioksidansa, minerala, vitamina, polifenola, antocijanaa...bla,bla..
Poanta

Uglavnom, da grožđe, a niti sirovo tješnjeni grožđani sok, nije isto što i rafinirani šećer, glukozni sirup, ili razumćene vodice iz terapaka. Grožđe je dar prirode, a ovo potonje je nezdravi deep shit
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 20:22   #7613
Rori, to je apsolutno točno da grožđe sadrži petstotinjak raznih spojeva samo si zaboravio jednu stvar, ima i štetnih sastojaka.
Dar prirode veliš...istina, no priroda je prilično okrutna.
Old 22.02.2018., 20:57   #7614
Quote:
Nisam siguran da znaš zašto se šećer dodaje u mošt.
U mnogošta ti nisi siguran, ali cijenim iskrenost.
Ja sam, međutim, siguran da je šećer vrlo opasan po zdravlje i da je njegova konzumacija u bilo kojem obliku - ludost.
A to je jedino što je meni bitno za ovu temu.
Što se dodavanja šećera u mošt tiče, i sam si rekao hilderiku neki dan da idete u offtopic počevši o poljoprivredi te ga pozvao na drugi topic..
Tako da ja ne bih dalje u off...

Quote:
Vidim da se sad sprdaš i sa Zakonom o vinu pa predlažem da ga pročitaš.
https://www.zakon.hr/z/277/Zakon-o-vinu
Hvala na prijedlogu, ali nisam zainteresiran.

Quote:
Kao što si kasnije i sam priznao, ti si bio u zabludi.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Ma zašto ? Pa danas treba podržati neistine i zablude. Evo Biljka112 gotovo da izjednačava grožđani sok sa rafiniranim šečerom.
Da, nažalost, živimo u vremenima kad je istina dostupnija nego ikad, i kad ljudi od nje bježe više nego ikad.

Quote:
Pametuje Ibrahimu da nema fruktoze, kako sadrži samo glukozu, zatim zalaže se za prskanje kemikalijama...
U krajnjem slučaju, pisati o prskanju kemikalijama na ovoj temi je offtopic.
Eventualno na temi o poljoprivredi ili liječenju karcinoma.

Quote:
Ne mislim ja ništa Biljka112. Samo prenosim znanstvena mišljenja, a i po meni ono najbitnije, a opet znanstveno potvrđeno, da sadrži preko 500 raznoraznih fitokemikalija, fitonutrijenata, antioksidansa, minerala, vitamina, polifenola, antocijanaa...bla,bla..
Poanta

Uglavnom, da grožđe, a niti sirovo tješnjeni grožđani sok, nije isto što i rafinirani šećer, glukozni sirup, ili razumćene vodice iz terapaka. Grožđe je dar prirode, a ovo potonje je nezdravi deep shit
Potpisujem svako slovo.

Quote:
Rori, to je apsolutno točno da grožđe sadrži petstotinjak raznih spojeva samo si zaboravio jednu stvar, ima i štetnih sastojaka.
A kojih to i kakva štetna djelovanja imaju?
Očito ih ipak nema dovoljno u odnosu na one korisne kad grožđe može izliječiti rak.

Također, nije loše znati kakve sve druge blagodati za zdravlje pruža grožđe.
Old 22.02.2018., 23:25   #7615
Unhappy

Quote:
Dar prirode veliš...istina, no priroda je prilično okrutna.
Sa čime ćeš ovaj put usporediti te tobože štetne sastojke u grožđu, možda su opasne i smrtonosne veliš i uzrokuju deformitete ubrzano obolijevanje i hitnu hospitalizaciju ako se pretjera sa grožđem, ili ćeš njihovu konzumaciju usporediti sa gutanjem čađe iz ispuha staroga mana ili utaživanjem žeđi iz odvodnog kanala petrokemije ili chromosa...I naravno, pesticidi i ostala kemija nisu ništa naspram tih opasnih kemikalija koje su prirodno u grožđu, i koje uzrokuju da ti svaki dan bude smaller by the day, right babe. We're so afraid of that grapes, It's terrible and horrifying. Svatko ima pravo da se zaštiti od tih opasnih debelih grozdova.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 23:41   #7616
Quote:
Sa čime ćeš ovaj put usporediti te tobože štetne sastojke u grožđu, možda su opasne i smrtonosne veliš i uzrokuju deformitete ubrzano obolijevanje i hitnu hospitalizaciju ako se pretjera sa grožđem, ili ćeš njihovu konzumaciju usporediti sa gutanjem čađe iz ispuha staroga mana ili utaživanjem žeđi iz odvodnog kanala petrokemije ili chromosa...I naravno, pesticidi i ostala kemija nisu ništa naspram tih opasnih kemikalija koje su prirodno u grožđu, i koje uzrokuju da ti svaki dan bude smaller by the day, right babe. We're so afraid of that grapes, It's terrible and horrifying. Svatko ima pravo da se zaštiti od tih opasnih debelih grozdova.
S ničime neću usporediti već ću ti navesti sastojke kao i gdje se nalaze.
Ali ne još, strpi se malo...
Old 23.02.2018., 03:19   #7617
Quote:

Kad smo imali salatu u malom kućnom vrtu, puževi su je doslovno desetkovali. Ali nismo je svejedno ničim tretirali, što je ostalo, ostalo je.
Ee to su bile prirodne salate, i prirodna vremena kakvih danas više nema.
Pravi Život is online now  
Odgovori s citatom
Old Danas, 17:08   #7618
Jedan frutarijanski vic
Marec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:05.