Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2018., 16:16   #1041
Pročitao:

LUX 140. Sandy River (od 27 str.)
LUX 141. Kazneni Odred
LUX 142. Stup za Mučenje
LUX 143. Tigar (do 23 str.)

Epizoda je počela još jednom komedijom Čika i Trampya (agencija za spajanje ljudi), a završila sa gorkim okusom nakon pročitanog. Kako mi je onaj major Raskin išao na živce Zagor ima puno neprijatelja u svom svijetu i zločinaca, ali što reći za ovog koji ubija bespomoćne žene i djecu, dal postoji nešto gore od toga? Ali kakav kraj, kad si pomislio prilikom one ceremonije da će se izvući, na kraju ta djevojka oko koje se cijela ova pričala i vrtila, presudila mu. Možemo reći da je dobro i prošao.

Fora onaj trik Zagora sa trubom podsjetilo me to na jednu priču ranije, kad je Čiko kupio trubu i dosađivao Zagoru sa istom, ali upravo je Čiko spasio Zagora i neke ljude svirajući tu trubu, a indijanci mislili da dolazi čitav odred te pobjegli tako i ovo.
Old 21.02.2018., 16:57   #1042
Da, izvrsne epizode. Geg o spajanju parova je bio predobar. Lik koji traži kravu ili brat i sestra. Ovo za Trampijem, meni se čini da će biti duža pauza radi te bivše žene. Ne sjećam se kad se opet pojavio u extra izdanju.

Major Raskin je baš bio gad. Uz to i tragična završnica i nerazumijevanje okoline. baš sam jučer pročitao Maxi u zemlji Dakota koja se bavila sličnom temom o zarobljenoj bjelkinji među indijancima.

A neki dan sam naletio na dokumentarac o Custeru i onom indijanskom poglavici. Užas je bilo vidjeti fotku s ogromnom hrpom bizonskih lubanja. Na poslu znamo raspravljati o tome. Da su indijanci bili pametniji od nas. Ubijali su bizone taman koliko treba i sve iskoristili. A bijelci su samo sve pobili, ogulili krzno i sve ostavili strvinarima. Već je bilo dosta takvih tema u Zagorovim epizodama.

A one epizode za ruskim carom, solidno po meni. Bar je bilo napeto s predvidljivim preokretom. Ali pamtim onu scenu bijega kada Chico poslije Zagora skoči kroz prozor. Samo se ne sjećam što mu je vojnik komentirao...
Old 21.02.2018., 22:33   #1043
Aha, to u vezi Trampya nisam znao, zanimljivo inače da je otišao i 2 godine ga nije bilo, dobro ga je (i Čika) žena prebila

Sjeti se također tamo negdje na početku u vezi majora Raskina, dok je Zagor bio na čelu, a jedna manja ekipa vojnika je otišla da sredi indijance i upala u klopku, taj Raskin je htio i te vojnike žrtvovati samo da bi on na kraju pokupio svu slavu a kako mu se Zagor suprostavio, te nakon nekoliko udaraca mu rekao nešto kao "ti i tvoja pravila"

Baš to sa bizonima je bio povod Winter Snakeu da objavi rat. A i ove epizode koje čitam, Seminole, Osage, pa sad i ovo zadnje je tako nekako realistično prikazano.

Jesi mislio ovo skakanje kroz prozor, kad su bježali, pa je Čiko skočio kroz krivi "prozor" što je u jednom trenutku bilo smiješno, a opet tužno što su ga uhvatili..

Old 22.02.2018., 03:10   #1044
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post

Zagor 271: Na povratku kući

Scenarij: Maurizio Colombo i Giorgio Giusfredi, Moreno Burattini
Crtež: Gallieno Ferri, Marco Verni
Naslovnica: Gallieno Ferri

Original #590

Stigao je već u SNK.
Old 23.02.2018., 23:33   #1045
Došao je novi Extra na kioske, a ovaj redovni navodno od sutra (subota) na kioscima.

-
-

Pročitao:

LUX 143. Tigar (od 24 str.)
LUX 144. Vještica Dharma
LUX 145. Magija Užasa

Još jedna zanimljiva priča, svakako neuobičajna sa odličnom atmosferom u početku je bilo dosta misteriozno tko to ubija indijance, a kad su sredili ona 2 tigra, tek poslije počinje pravi zaplet u podrumu Kelloga..

Nevjerojatna sudbina njegovog brata i samog Kelloga koji je bio spreman sve učiniti ne bi li povratio prvobitno stanje svog brata. A i kad se taj polu-čovjek/polu-tigar oslobodio i ubio skoro sve u podrumu, baš je bilo napeto kako će se jadni Čiko i Zagor izvući onako svezani u praktički bezizlaznoj situaciji. Dobra i ona potjera na kraju, odnosno "lov"... svakako nezaboravna epizoda.
Old Jučer, 03:34   #1046
Citam vas malo u prolazu kad stignem. Morao sam odustati od skupljanja Zagora iako jos imam jednu punu metalnu kutiju prvih epizoda u RH. Obicnih brojeva i Extra. S tim da mi je Ferri potpisao Extra "Zagor prica". Slusao sam dva njegova predavanja na CRS-u, vidio originalne table. Za majstora samo Stripove sam prije spremanja u kutiju stavljao u najlon vrecice za smrzavanje. Zaboravil sam koje su bile, al fino stanu stripovi u nutra i dugacke su bile tak da se daju presavinuti. Pokusavao sam pakirati tak da vise manje cijela prica bude u jednoj vrecici. Vi koji pakirate stripove u vrecice, pametno. I jeftinije su od kosuljica za registratore. Za Zagora sam se zakacio s 4 godine iako onda jos nisam bas cital mada sam slova znal. Tata mi je kupio strip da budem miran u autu dok on nekaj obavlja. Protivnik je bio Hellingen u tom broju. Bil sam malo sokiran tada. Kad sam krenul u skolu, citalo se na velko.

Mala digresija na bizone. Nisu bjelci to radili bez veze. Istina je da su prodavali koze no postoji jos jedan razlog zakaj su to radili. Ako znate pricu, preskocite. U vrijeme kad je Custer vodio ekspediciju oa kasnije i vojsku na Crna brda, predsjednik je bio Grant. Imao je problema sa nezaposlenoscu i krizom te mu je zlato u Crnim brdima doslo ko budali samar. No kako je Grant imao sporazum s Indijancima nije htio riskirati otvoreni rat. Na zalost, politicari kakvi jesu, iza njegovih ledja su smotali Custera koji je bil egotriper i rekli mu da novinarima pljune pricu o zlatu na zemlji Siuxa kaj je ovaj i napravio. Tu krecu problemi s Indijancima koji su se pokazali nerjesivima pa je Ministarstvo rata odlucilo davati nagrade za ubijanje bizona. Bizoni su bili bitni za prezivljavanje Indijanaca i poceli su im ubijati resurs i nacin zivota kako bi skratili rat i lakse pokorili narode. Zbog svega toga nisam mislio da ce ikad Zagor i Tex dozivjeti svoje izdanje u SAD-u. Prevarih se za Zagora.

Svaka cast na ovome kaj sam vidio na slikama (i tapete iako sam mislio da je zid od cigle ) kao i na recenzijama prica.

Poslano sa mog E5823 koristeći Tapatalk

The will to be stupid is a very powerful force, but there are always alternatives.
RiderInTheSky is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 10:35   #1047
RiderInTheSky: hvala na objašnjenju. Jako dobro napisano. Da, za Custera znam da je bio egotriper. Ali osim filmova, Zagora, nisam baš naletio na knjige o američkoj povijesti. Morati ću sljedeći put u knjižnici potražiti tu tematiku. Naročito ona tema o bande New Yorka kad sam već čitao maxi.

Reemcp: taj tigar mi je fenomalna horor epizoda. Inače se ježim od te ideje ljudi mački, naročito scene preobrazbe. Bolja tematika se pojavljuje u Vještica iz Sierre. U Tigar je baš odličan crtež i sjajan tragični završetak. Zagor to stvorenje pamti kao zastrašujućeg neprijatelja. Vještica Dharma se opet pojavljivala još jedanput u novim brojevima, ali po meni dosadne epizode.
Old Jučer, 10:35   #1048
Quote:
RiderInTheSky kaže: Pogledaj post
Citam vas malo u prolazu kad stignem. Morao sam odustati od skupljanja Zagora iako jos imam jednu punu metalnu kutiju prvih epizoda u RH. Obicnih brojeva i Extra. S tim da mi je Ferri potpisao Extra "Zagor prica". Slusao sam dva njegova predavanja na CRS-u, vidio originalne table. Za majstora samo Stripove sam prije spremanja u kutiju stavljao u najlon vrecice za smrzavanje. Zaboravil sam koje su bile, al fino stanu stripovi u nutra i dugacke su bile tak da se daju presavinuti. Pokusavao sam pakirati tak da vise manje cijela prica bude u jednoj vrecici. Vi koji pakirate stripove u vrecice, pametno. I jeftinije su od kosuljica za registratore. Za Zagora sam se zakacio s 4 godine iako onda jos nisam bas cital mada sam slova znal. Tata mi je kupio strip da budem miran u autu dok on nekaj obavlja. Protivnik je bio Hellingen u tom broju. Bil sam malo sokiran tada. Kad sam krenul u skolu, citalo se na velko.

Mala digresija na bizone. Nisu bjelci to radili bez veze. Istina je da su prodavali koze no postoji jos jedan razlog zakaj su to radili. Ako znate pricu, preskocite. U vrijeme kad je Custer vodio ekspediciju oa kasnije i vojsku na Crna brda, predsjednik je bio Grant. Imao je problema sa nezaposlenoscu i krizom te mu je zlato u Crnim brdima doslo ko budali samar. No kako je Grant imao sporazum s Indijancima nije htio riskirati otvoreni rat. Na zalost, politicari kakvi jesu, iza njegovih ledja su smotali Custera koji je bil egotriper i rekli mu da novinarima pljune pricu o zlatu na zemlji Siuxa kaj je ovaj i napravio. Tu krecu problemi s Indijancima koji su se pokazali nerjesivima pa je Ministarstvo rata odlucilo davati nagrade za ubijanje bizona. Bizoni su bili bitni za prezivljavanje Indijanaca i poceli su im ubijati resurs i nacin zivota kako bi skratili rat i lakse pokorili narode. Zbog svega toga nisam mislio da ce ikad Zagor i Tex dozivjeti svoje izdanje u SAD-u. Prevarih se za Zagora.

Svaka cast na ovome kaj sam vidio na slikama (i tapete iako sam mislio da je zid od cigle ) kao i na recenzijama prica.

Bravo za Zagora s Ferrijem! I Tex je također izbacio Epicenter comics- Patagoniju
alex-pu is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 23:45   #1049
Obozavam to razdoblje (kasno 18. i 19. stoljece) u americkoj povijesti. Kad god mogu pogledam dokumentarce. Knjige malo manje citam. Na Netflixu sam vidio taj dokumentarac. Mislim da se zove The West, al provjerim pa dopisem. Uz to, kolko se sjecam, obradjuju Jesse Jamesa i Billy The Kida. Negde sam bil naisel i na Texas Rising. Odlicno za pogledat. To je serija od 6 epizoda. History je to radio. Preporucam.

Kaj se Texa tice u SAD-u, Patagonija im je odlican izbor jer se radnja ne odvija kod njih. Ne znam bas kak ce reagirati na zastitnika Navaho indijanaca te prijatelja Apaca i Siuxa.

Dobil sam volju izvuc te stare Zagore i citati ih Ovo s tigrom mi zvoni negde u pozadini, al sam to davno citao.

The will to be stupid is a very powerful force, but there are always alternatives.
RiderInTheSky is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 13:21   #1050
Kupio sam oba nova Zagora.

Na povratku kući- napeto, tko im želi uništiti život? Sad me baš jako zanima razvoj situacije u sljedećim brojevima.
Buđenje Titana- SF kojeg mogu "progutati", jer me smeta ako je pretjerivanje do krajnjih granica. Zanimljivo mi je koliko mašte i kreativnosti treba autor imati da se razvija jedna takva radnja. Nije to lako smisliti. Ja se sjećam dijelova ove epizode koje sam čitao još prije rata.

Dečki, zanimljivi ste mi za čitati, skoro kao Zagor. Ja isto stavljam starije brojeve u vrećice, ali one za zamrzavanje od 1 litre. Taman stanu, i nije nezgrapno. A i puno jeftinije je od ovih plastičnih A4 košuljica.
Znači, skupljam jedino redovni i Extra Zagor te Maxije. Ovo ostalo je višak. Dobro, Giganti su mi isto arhivirani.

Malo sam se u zadnje vrijeme prebacio na Bleka u slobodno vrijeme, sviđaju mi se one smicalice i radnja. Čini mi se da jedino Zagor, Blek i Tex izlaze redovno mjesečno?
decec is online now  
Odgovori s citatom
Old Danas, 13:48   #1051
@RiderInTheSky - prvi Zagor i odmah na Hellingena rekli bi, prvo pa muško i sorry na ovoj "obmani" u vezi "cigli", izgleda da su svi tako pomislili

@Constantine - u vezi "Tigra", fora mi je bilo i ono na kraju kad su oni ljudi krenuli na jednu stranu u potragu, a Zagor i Čiko u drugu (na pravu stranu) i poslije toga kad se dogodila ta preobrazba, kad je napokon bilo sve gotovo i kad je Zagor bio preumoran od bilo kakvog objašnjavanja, našao se onaj jedan lik i nije ga htio pustit dok Zagor ne objasni što je bilo.

A Zagor pusti me prvi put.. pa drugi put.. e onda je poludio i skoro cijelu ekipu pretukao dok se onaj jedan nije oglasio i rekao da neka idu dalje kamo su se već uputili. Isto tako odmah poslije utrka Zagora i mladog indijanca, tko će pobjedit, kad se Čiko prestrašio mislim risa i prestigao ih, a ovi ostali u čudu

@alex-pu - nagovorio si me na američkog Zagora i pokušat ću si nabaviti ne znam jesi vidio onaj "The Lost World" sa T-rexom, on će doći na ljeto, mislim da je A4 format.

@decec - ja isto kupio jučer oba Zagora :-) malo sam jedino razočaran što su im Extra skoro bili svi oštećeni (ili stranice zgužvane ili oni utori), pa sam izabrao onaj sa najmanjim oštećenjima. Jadno je to kad moraš tako birati, nevjerojatno kako su nemarni i te njihove plastične vezice inače mi to ne smeta kad sam kupovao one 3 u paketu, ali ipak kad kupujem novo, onda bih htio novo i dobit

Decec, samo ti Zagor izlazi mjesečno (extra i redovni), a Blek-Tex-Miki-M.Rendžer ti izlaze svaka 2 mjeseca. To su ti koje ja skupljam pa znam. Čitam trenutno Zagora, a i M.Rendžera, odnosno Kit Tellera kronološki ispočetka.

Odlučio sam se isto nabaviti Mister Noa (prvih 200 brojeva), forumaš Alex je jedan od onih koji me uspio nagovorit
Old Danas, 16:04   #1052
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post

@Constantine - u vezi "Tigra", fora mi je bilo i ono na kraju kad su oni ljudi krenuli na jednu stranu u potragu, a Zagor i Čiko u drugu (na pravu stranu) i poslije toga kad se dogodila ta preobrazba, kad je napokon bilo sve gotovo i kad je Zagor bio preumoran od bilo kakvog objašnjavanja, našao se onaj jedan lik i nije ga htio pustit dok Zagor ne objasni što je bilo.

A Zagor pusti me prvi put.. pa drugi put.. e onda je poludio i skoro cijelu ekipu pretukao dok se onaj jedan nije oglasio i rekao da neka idu dalje kamo su se već uputili. Isto tako odmah poslije utrka Zagora i mladog indijanca, tko će pobjedit, kad se Čiko prestrašio mislim risa i prestigao ih, a ovi ostali u čudu

@alex-pu - nagovorio si me na američkog Zagora i pokušat ću si nabaviti ne znam jesi vidio onaj "The Lost World" sa T-rexom, on će doći na ljeto, mislim da je A4 format.

@decec - ja isto kupio jučer oba Zagora :-) malo sam jedino razočaran što su im Extra skoro bili svi oštećeni (ili stranice zgužvane ili oni utori), pa sam izabrao onaj sa najmanjim oštećenjima. Jadno je to kad moraš tako birati, nevjerojatno kako su nemarni i te njihove plastične vezice inače mi to ne smeta kad sam kupovao one 3 u paketu, ali ipak kad kupujem novo, onda bih htio novo i dobit

Odlučio sam se isto nabaviti Mister Noa (prvih 200 brojeva), forumaš Alex je jedan od onih koji me uspio nagovorit
Bravo, iako to znači da imam konkurenciju!
alex-pu is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 17:46   #1053
Quote:
alex-pu kaže: Pogledaj post
Bravo, iako to znači da imam konkurenciju!
Aha, misliš na Mister Noa za prvih 50 brojeva se ne moraš brinuti, a možeš mi reći koje si ti nabavio, pa da ja krenem s tim brojevima koje ti već imaš, tako da nećeš imati konkurenciju

Možeš me citirat ovo što sam pisao, kopirati to što si citirao i zaljepi u temi Mister No pa tamo možemo nastaviti pričati otkrit ću ti svoju strategiju
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:07.