Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2018., 22:20   #521
Ne znam, ne sadim cvijeće :P

Al zašto zemlju kupovati u BAU centru, ja bi radije kod nekog tko uzgaja kalifornijske gliste.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 22:22   #522
je, ali je akcijska prodaja
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 19:39   #523
Septička jama

Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Govoriš o tro komornoj jami?

Ona naravno donekle pročisti otpadnu vodu (bolje nego nikakvo pročišćavanje, lošije nego bio pročišćivač sa aeromnim načinom.







Jedno komorna ili tko komorna septička?



A po mulj opet dođe mjensi drekmajstor sa Zetorom?


Jednokomorna, radena sistemom bazena. Izdrzala je jednu zimu i sada prima cca 4-5 m3 izvana.
Te trokomorne su za moj pojam kara. Svi okolo mene imaju i to sto izlazi iz njih je koma, em smrdi em prljava voda. Kod mene barem samo smrdi.
A za mulj dodu ovi iz komunalnog sa pumpom.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 21:13   #524
Jedina ispravna je trokomorna jama, sve ostalo je pušiona, mada su sve manje više sa dvije komore. Ne moraš vjerovati, naravno, ali to je točno!
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 21:17   #525
Da svakako trokomorna jama sa tri reviziona poklopca za svaku komoru i dva ispusta (odzračnika).
kao :https://www.scribd.com/doc/214481061/Septicke-Jame
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 11:10   #526
Selidba septičke jame

Bok svima,

Imam septičku jamu koja je odmah kraj kuće i trebao bih ju preseliti 10ak metara dalje. Trenutna septička jama je stara nekih 30-40 godina pa imam ideju zatrpati ju i postaviti novu.

Gledam cijene ovih plastičnih sepičkih jama i cijene su do 8-9 tisuća kuna
Nisam imao pojma da je to toliko skupo a logično, htio bih proći što jeftinije.

Što bi vi iskusni napravili na mojem mjestu?

Ako sam zaboravio kakvu bitnu informaciju, ispričavam se, rado ću odgovoriti.
Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.
K.K. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 07:19   #527
Quote:
Majstor kaže: Pogledaj post
Ako ti se tema ne sviđa nemoj čitati. Ja na žalost moram čitati tvoje pametovanje, jer ne radiš dobro, bez obzira kaj ti misliš suprotno. Ništa nisi riješio kritizirajući moje upise o vodi, a svoje smeće i govna bacaš svima oko sebe. Tako i kokoš na hrpi gnoja, sve razgrne i razbaca oko sebe.
Na selu ili ne , tako se ne zbrinjavaju fekalije.

Tako je nekad bilo na selu i ne daj bože da se takve stvari vrate, jer danas je na selu ipak malo bolje, ne bih dao svoje selo za nikakav grad!

Napravi se septička jama i na taj se način pravilno zbrinu fekalije, a nakon što bakterije odrade svoje, ta se tekućina može prolijati po polju, gje se ipak zaore i ne ostane sve otvoreno na zemlji. Uostalom mario_bla ti je već odgovorio koliko to zaista može biti korisno.
Ima jedna uzrečica --> čuvaj se lažnih prijatelja.

U paketu sa par dobrih savjeta (hvala ti na tome), upakiraš i jedan loš savjet koji je u stanju urušiti i one prethodne dobre savjete izazivajući ogromne financijske štete.

Čemu ta malicioznost?

Nemam se namjeru s tobom natezati jer sam shvatio da natezanja po forumima ne vode nikamo.

U biti, došao sam ovdje sa pitanjem, a ti si umjesto odgovora, "pljucnuo" na moje pitanje, kao ono, ti si najpametniji, svi drugi su budale i nemaju pojma o ničemu, pa ih možeš ponižavati.

Tužno...

Ali to je tipično za naše ljude.
Jal, zloba...
neznalica1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 07:26   #528
Quote:
gadze kaže: Pogledaj post
negdje citao da neka bakterija iz ljudskih govana prezivi, i za biljke za ljudsku prehranu se taj gnoj ne smije koristiti.
sad guglam i svuda pise da se moze koristiti.
i sad ti znaj.
zašto se ne bi smio koristiti?
Pa ne ide govno u strukturu biljke
Od čega se sastoje mineralna gnojiva? Također od nekih kemijskih elemenata koja se nalaze i u govnima...

Inače, samo za info: daleko bolje povrće mi raste u blizini mjesta ispuštanja sadržaja septičke jame.
Okus?
I da, osjetim okus govana u povrću
neznalica1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 07:34   #529
A ako nisam izazvao ljutnju, dopustite mi još jedno pitanje.
Viđao sam da dosta ljudi radi septičke jame na način da se iskopa rupa cca. 3 metra, na dno se nabaca sloj šunka od cca. 15-ak cm i ugrade 3 betonske cijevi.
Prema njihovim riječima, na taj način se sadržaj septičke jame cijedi u zemlju.
Točno ili netočno?
neznalica1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 09:18   #530
Quote:
neznalica1111 kaže: Pogledaj post
Ima jedna uzrečica --> čuvaj se lažnih prijatelja.

U paketu sa par dobrih savjeta (hvala ti na tome), upakiraš i jedan loš savjet koji je u stanju urušiti i one prethodne dobre savjete izazivajući ogromne financijske štete.

Čemu ta malicioznost?

Tužno...

Ali to je tipično za naše ljude.
Jal, zloba...
Razloga za zlobu zaista nema, a ako odgovore koji ti ne odgovaraju smatraš zlobom, na volju ti bilo.

Tražio si mišljene, odgovori ti se ne sviđaju i sada sam ja zloban!?
To se može promatrati i drugačije; voziš po seoskoj cesti 100 na sat , a znaš da ima djece, na cesti......i sad ti nitko ne smije reći da ne radiš dobro, da ne smiješ voziti tako brzo kroz naselje.

Dakle, radiš krivo i u tom su smjeru odgovori, koje možeš i ne moraš uzimati u obzir za svoj problem. Vrlo jednostavno.

Quote:
neznalica1111 kaže:
Viđao sam da dosta ljudi radi septičke jame na način da se iskopa rupa cca. 3 metra, na dno se nabaca sloj šunka od cca. 15-ak cm i ugrade 3 betonske cijevi.
Prema njihovim riječima, na taj način se sadržaj septičke jame cijedi u zemlju.
Točno ili netočno?
I to je rješenje koje je nešto jednostavnije i brže. Još bolje rješenje da napravi takve tri komore, od kojih su dvije na dnu zabetonirane, a da na trećoj bude slobodan prolaz. Uvjetno rečeno, "malo bolje" rješenje.Ispravno bi bilo na dno staviti beton u sve tri jame i kad se napune prazniti. Ali, znamo svi, da se to tako ne radi.
Na ovakav se način sadržaj cijedi kroz zemlju i sve te slojeve koji ga na neki način filtriraju. Na kraju sve opet dolazi do vode koju pijemo. Ako u naselju nema gradski vodovod nego se voda dobavlja hidroforima, jedan drugome zagađuju vodu.
Ništa novo na ovom svijetu, sve već davno viđeno i poznato.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 09:40   #531
kao što rekoh, uzalud je ulaziti u diskusije, ali moram reći (tužno što to sam ne uviđaš) da nema razlike između odgovora koji mi se (kako ti kažeš) "ne sviđa", i odgovora koji nije u skladu sa pravilima struke, jer kako se ikome može svidjeti odgovor koji nije sukladan pravilima struke?
Puno sam puta u životu sreo takve ljude kao što si ti; daju par dobrih savjeta, a onda daju jedan savjet kojim se napravi šteta.
Sva sreća, pa danas svatko ima internet i dostupne su mu informacije sa više strana, ali velika mi je enigma zbog čega su ljudi toliko zlobni...

A što se tiče ovog pitanja, ja sam, kao i mnogi drugi, prisiljen na ovakav način odlaganja otpadnih voda. Bio bih najsretniji kad bi nam uveli odvod, ali općina je nesposobna aplicirati za novac iz Euro fondova.
Moja "nebriga" za "eko-svijet" je uzrokovana nesposobnošću politike.
Btw, ovo "zagađivanje" je toliko sićušan problem u oceanu drugih globalnih zagađivača, ali eto, bitno da se mene proglasi "ubojicom ekosvijeta"...
Da to izjave metroseksualci, ne bih se čudio, ali čudim se kad to izjavi čovjek koji živi na selu.
Ti si neki fin čovjek? Ekološki osviješten?
Eto, ja sam poludivljak i problem je riješen
neznalica1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 16:53   #532
Quote:
neznalica1111 kaže: Pogledaj post
zašto se ne bi smio koristiti?
Pa ne ide govno u strukturu biljke
Od čega se sastoje mineralna gnojiva? Također od nekih kemijskih elemenata koja se nalaze i u govnima...

Inače, samo za info: daleko bolje povrće mi raste u blizini mjesta ispuštanja sadržaja septičke jame.
Vako, ne ide govono u strukturu biljle, al one prije spomenute bakterije bi mogle neko vrijeme preživit na biljci. A ako se radi i povrću koje se ne kuha, postoji mala opasnost da ti sve skupa prisjedne.

Prije par god sam čitao sličnu diskusiju, kud s vodom iz septičke, pa je jedno od iskustava bilo da im se osušio sasvim fin i zdrav lješnjak nakog 1 god zaljevanja vodom iz septičke.

Quote:
neznalica1111 kaže: Pogledaj post
A ako nisam izazvao ljutnju, dopustite mi još jedno pitanje.
Viđao sam da dosta ljudi radi septičke jame na način da se iskopa rupa cca. 3 metra, na dno se nabaca sloj šunka od cca. 15-ak cm i ugrade 3 betonske cijevi.
Prema njihovim riječima, na taj način se sadržaj septičke jame cijedi u zemlju.
Točno ili netočno?
Točno, npr kod mene u Dalmaciji većina septičkih jama ima samo ploču, seprička je doslovno rupa u zemlji sa pločom. Ako je teren više zemlja, a manje kamen, onda ima i zidove koji nose ploču. Pa zemlja polako upija, koliko može. Kad se zasiti drek majstor zarađuje.

Quote:
Majstor kaže: Pogledaj post

Ako u naselju nema gradski vodovod nego se voda dobavlja hidroforima, jedan drugome zagađuju vodu.
Ništa novo na ovom svijetu, sve već davno viđeno i poznato.
Točno, ovo je recimo problem na Viru, svi imaju sepričke i bunare sa hidroforom, male parcele i krški teren, tako da voda nije najpametnija za korištenje.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 17:20   #533
zar nije logično odvojiti "sivu vodu" i nakon kraćeg stajanja ju pustiti u prirodu, a "crnu vodu" sanirati odovzom, trokomorom ili biofiltrom?
jumpbyte is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 21:07   #534
Quote:
Majstor kaže: Pogledaj post
Jedina ispravna je trokomorna jama, sve ostalo je pušiona, mada su sve manje više sa dvije komore. Ne moraš vjerovati, naravno, ali to je točno!


Jedina ispravna stvar je kupiti bioprociscivac, napraviti upojni bunar i to je onda to. Takav isti prociscivac ima na sebi kompresor zraka koji upuhuje zrak u prvu komoru pospjesujuci razgradnju i aeorobni proces razgradnje fekalija.
Klasicna trokomorna jama je anaerobni proces, smrad, mulj itd. Moja jama koja ima odusnik je anaerobni i odtuda taj smrad kada pumpam.

Meni je u projektu bio bioprociscivac i dobio sam gradevinsku medutim kada sam htio ici u realizaciju tada su mi iz lokalnog komunalca rekli da ne smijem to ugraditi i pumpati u grabu ( iako sam im dostavio sve certifikate i potvrde do kojeg stupnja taj isti bioprociscivac procisti otpadnu vodu i da se to smije bez ikakvog beda pumpat u grabu itd) i bio sam prisiljen napraviti klasicnu jednokomornu jamu-nepropusnu. Radio sam cak a-test nepropusnosti za potrebe izdavanja uporabne dozvole.

Sada pumpam kao svi okolni tu i to je totalna nebuloza. Bioprociscivac bi ke dosao 12tkn a jednokomornu jamu sam platio 37tkn.
Prikljucak struje za pogon kompresora zraka bioprociscivaca sam iskoristio za pogon pumpe.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 21:34   #535
Znači, platio si 3x više, i 5x više zagađuješ.
Što ćeš, Hr posla.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 06:17   #536
Frende imao sam super volju da ugradim nesto sto bi bilo ok..jbg nisu mi dali. I da, nakraju zagadujem kao svi ovdje i to je ok.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 07:08   #537
Nisu sva govna dobro gnojivo.
Npr pileća. Neka netko proba staviti pileći drek direkt u bašcu pa će spalit sve.

Mojima se već 2 breskeve osušile koje su posađene u blizini septicke. Stara zidana septicka. Nije da curi, ali prolazi kroz nju.

A gdje sada živim, isto curi u zemlju, pa je pocetak bašce natopljen. Tu je bio krompir koji je nicemu. Biljka je bujna, ali krompir je nikakav. Bolestan.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 16:39   #538
Pozzdrav!
Septička od 3 nepropusna tuljca
Ulaz u prvi najveći tulac je bio uronjen ispod kore i tu je bilo problema jer nije bilo oduška, pred par godina izvadjen je taj uronjeni tulac tako da direktno to sve ide na koru...nije dobro, jel?
Čitam ovdje da postoji nekakav H komad cijevi 110, i to bi bilo rješenje?
Koliko duboko spustiti cijev ispod kore?
Odušak je riješen u međuvremenu
Kakva je situacija sa vlažnim WC papirom ako ga vaši koriste?
Koliko sam imao prilike vidjeti neki dan, kora na vrhu prvog tulca izgledala kao da je platnena deka 25cm debela, ništa se to ne raspada...možda zato kaj sve to dođe na vrh pa se "posuši" te se ne stigne raspasti? Ako uđe to ispod kore dal se bude raspalo?
Vlažan wc papir je kao zabranjen zadnjih dana.....
__________________
Varaždin

Zadnje uređivanje branee : 26.02.2018. at 16:40. Reason: dodan tekst
branee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 21:02   #539
Ma nema ti nis od toga, trebao bi uvalit jednu cjevcugu sa rupicama unutra i upuhavat komprimirani zrak tipa 0.2bara. Na taj nacin ti se be bi stvarala kora + dodajes zrak koji je potreban za razvoj pozitivnih bakterija koje pospjesuju razgradnju fekalija. Cim imas koru na povrsini nema tu razgradnje. Pogotovo ne sa tako debelom korom.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 21:16   #540
H ti je nekih pol metra. I bar da je fi 125.
Tak je pri meni, a žal mi je kaj nije i fi 160.

Ovo s aeracijom se dela na način da se po cijelom dnu postave inox cijevi, koje na sebi imaju rupice i da se onda u njih upuhuje zrak. Delali smo jedan takav industrijski pročistač.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:39.