Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2018., 13:21   #7361
Buduci da sam se nagledao svakakvih cudesa od akua necu reci da je nemoguce ... ALI vidis da kaze da nece ni na kleme upalit ... To bi iskljucilo aku zar ne?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 24.02.2018., 14:26   #7362
Jednom kolega nije mogel upalit duju, benzinca, na kleme. Otpojiml akumulator, spojimo direkt na kleme, upali.
A moj C5 popali svu silu grešaka ak mu napon padne. Na jesen mi (konačno) prdnulo TQ sranje od akumulatora, a ovaj tjedan i alternator, pa znam....

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Old 24.02.2018., 15:14   #7363
sad sam provijerio aku s majstorom na instumentu pokaze da je pun
Frenci is offline  
Old 24.02.2018., 20:37   #7364
Problem je rjesen.
Problem je bio u plus kablu na dovodu do razvodne kutije s osiguracima koroziro je pa je gubio kontakt
Frenci is offline  
Old 25.02.2018., 06:24   #7365
Ovako: Cura od prijatelja je jeftino kupila Citroen C3 1.4 HDI, auto troši ulje i antifriz u ekspanzionoj posudi je crn od ulja, prijatelj se nada da će promjenom brtve glave i gumica ventila (tako je on rekao) riješiti problem iako mu je par majstora reklo da cura taj motor može baciti i da joj je bolje da kupi drugi motor. Ako netko zna ovako napamet ima li spasa za malo novaca ili su ipak majstori u pravu i ne žele ih oženiti pa treba zamijeniti motor? Prije kupovine se znalo da je auto u takvom stanju jer im je bivši vlasnik sve rekao.
Cisco Kid is offline  
Old 25.02.2018., 07:21   #7366
nemam novih iskustva, al za 2 nekadasnja 1.4 citroen dizela u obitelji, za ovakve simptome je uzrok bio pucanje bloka.
gadze is offline  
Old 25.02.2018., 08:18   #7367
Kolegica treba mali auto,

jučer sam nevezano bio do Venezie i u jednom trgovačkom centru naletio na promociju auto kuće A27.

Ono što me zaintrigiralo su niže cijene (novih) automobila.

Može li netko tko konta reći u čemu je caka:

http://www.a27.tv/scheda-fiat-500-1-...ebbia/9066657/
http://www.a27.tv/scheda-fiat-500-1-...ebbia/8921208/

zašto je ovaj drugi skuplji 1500€?

Na fiat.it za model 500, 1.2 pop kaže:

A PARTIRE DA - € 14.200.
apnea is offline  
Old 25.02.2018., 10:21   #7368
Quote:
Cisco Kid kaže: Pogledaj post
prijatelj se nada da će promjenom brtve glave i gumica ventila (tako je on rekao) riješiti problem iako mu je par majstora reklo da cura taj motor može baciti i da joj je bolje da kupi drugi motor.
U nadi je spas, no majstori znaju bolje. Može odabrati kupnju repariranog i/ili ispravnog motora, dobije dobar motor za manje novca nego da ide raditi nekakve generalke, krpati blok i ne znam kakve svemire...

Dobar motor 500-1000 eura plus cca 1000 kuna promjena motora kod dobrog majstora i to je to. Horoskop je jeben, ali nije katastrofičan, osobito ako sve ostalo u autu radi i u vrlo dobrom je stanju. No ako je i ostatak banana, dođemo do one židovske spike o kupnji jeftinoga, upotpunjeno sa našom spikom kako je kupiti jeftino najčešće najskuplje...
Mutt is offline  
Old 25.02.2018., 11:42   #7369
Ovaj drugi ima neki PromoPiu paket, neki kasko, otplatu, ko će ga znat, talijanska posla
Fitz is offline  
Old 25.02.2018., 11:48   #7370
Pozdrav, jutros na prvom paljenju na cca -5 1.9tdi je bacio malo crnog dima na auspuh
Pretpostavljam da je to normalno pri prvom paljenju na hladnom jutru al opet da upitam
Nakon cca 2-3sekunde normalno radi
__________________
Uvik kontra...
Tobi20 is offline  
Old 25.02.2018., 12:19   #7371
Quote:
Cisco Kid kaže: Pogledaj post
Ovako: Cura od prijatelja je jeftino kupila Citroen C3 1.4 HDI, auto troši ulje i antifriz u ekspanzionoj posudi je crn od ulja, prijatelj se nada da će promjenom brtve glave i gumica ventila (tako je on rekao) riješiti problem iako mu je par majstora reklo da cura taj motor može baciti i da joj je bolje da kupi drugi motor. Ako netko zna ovako napamet ima li spasa za malo novaca ili su ipak majstori u pravu i ne žele ih oženiti pa treba zamijeniti motor? Prije kupovine se znalo da je auto u takvom stanju jer im je bivši vlasnik sve rekao.


Ne otvarajte taj motor naprečac . Brtva je metalna i nije sklona takvim cirkusarijama . Koliko se ja sjećam taj motor bi trebao imat hladnjak ulja . To ti je izgledna mogućnost od kud kreće sranje . U svakom slučaju to bi prvo iskontrolirao . Nerjetko hladnjak crkne i tu nabije ulje ubsistem hlađenja


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Old 25.02.2018., 16:26   #7372
Question Trokiranje Chevrolet cruze

Pozdrav svima!

Imam problem sa Chevrolet Cruzeom ( 2011. godiste, 1.6 benzin/plin 91kw, 95 kkm ( 63k kkm na plin, plin je sekvent - Zavoli sistem)), koji me tako frustrira u posljednje vrijeme da sam morao namjenski otvoriti profil i postaviti temu.

Naime, problem je sljedeći: već više od godinu dana imam taj problem da ujutro, kada je auto hladno i kada ga tek upalim u dvorištu da odradi u mjestu, iako normalno upali, auto nakon 3-4 sekunde pocne pojacano tresti i obrtaji pocnu varirati od 800-2000, a cak se zna i ugasiti par puta, kada obrtaji spadnu na nekih 500, 600 - nakon cega se naravno zagusi i ugasi. Za vrijeme tog 'hodanja obrtaja' auto radi nemirno i moj je osjecaj kao da radi na 3 cilindra neko vrijeme. Sve se ovo dešava i prije nego što prebaci na plin, tj. na benzinu, a primijetio sam da kada izađem iz auta dok radi ovako nemirno, da ispušni gasovi imaju tako neugodan i nekarakterističan miris koji malo podsjeća na sumpor ( naravno da nije sumpor u pitanju, a ovakva promjena mirisa bi možda mogla biti do smjese? ). U slučajevima kada se ugasi, drugo paljenje bude malo 'teže', kao da malo više zavergla nego inače ( akumulator je nedavno promijenjen ). Na plin prebaci nakon nekih 7-8 minuta ( kada dostigne 40ak stepeni ), međutim i dalje malo nemirno radi i osjetim neke maaanje detonacije, obrtaji i detonacije se stabilizuju nakon nekih otprilike 10ak minuta i onda mogu krenuti napokon. Međutim i kada krenem, čim se papučica gasa stisne naglo auto zacuka malo i kao da zaštuca na ubrzavanju , a to je ubjedljivo najprimjetnije na manjim obrtajima, iako je motor već na radnoj temperaturi. Pošto odmah izlazim na autocestu do posla, čak se i petoj brzini na nekih 140 km/h osjeti na momente da samo sekundicu 'cukne', ali tad je već jako manje primjetno. Nakon nekih 30ak km, kada već stignem na posao ( i nakon vožnje na većim obrtajima na AC, oko 3.5 - 4 k ) , cukanje je tad već nepostojano, a posebno kada se auto ugasi, pa opet upali nakon 2-3 minute, kao da se mapa 'rekalibriše' nakon vožnje na većim obrtajima, ali podvlačim na većim obrtajima , jer da sam npr. tak ugasio auto čim je stekao radnu temperaturu radeći u leru u mjestu i upalio opet, situacija bi bila ista, znači situacija se popravi tek nakon odvoženih kilometara, a posebno se brzo popravi nakon većih obrtaja. Eh sada, znači auto radi najnormalnije kada je ugrijan i kada je prešao nekih minimum 15ak kilometara, i radit će normalno sve dok se potpuno ne ohladi, čim se potpuno ohladi, opet ista priča, s tim da što je hladnije, tj. što duže nije bio paljen, to su simptomi izraženije. Kao što sam već napisao, ova situacija traje već neko vrijeme s tim što se s vremenom blago pogoršala, a simptomi su izraženiji zimi, jer logično, motor će se prije ohladiti. U početku su problemi iščezavali za minutu-dvije, a sad se redovno gasi ujutro dok se zagrijava. Na dijagnostici nikad nije nikakvih grešaka izbacivalo.

Eh sad, bio sam u kod raznih majstorima, uključujući i ovlašteni servis. Svjećice su svakako zamijenjene prošle godine. U ovlaštenom su prvobitno posumnjali na raštelovanost ventila, što je i bilo tačno, tačnije, izduvni ventili na 3. i 4. cilindru, riješili su to, međutim, to nije riješilo probleme. Sljedeće su sumnjali na struju, zamijenili su bobinu, svjećice već promijenjene bile, a u ovoj izvedbi motora nema kablova, nego bobina ide direktno na svjećice. Ni ovo nije riješilo problem, s tim što kada sam čuo za cijenu razvodnika struje ( oko 2000 kn ) pozlilo mi je, jer mi je drugi majstor privatnik ( bivši radnik u ovlaštenom servisu Merca) za istu bobinu tražio oko 800 kn sa rukama. U ovlaštenom su sljedeće htjeli da naruče usisnu granu, a ja sam sumnjao da su htjeli da naruče cijelu usisnu granu samo zbog klapne gasa, a taj drugi majstor kod kojeg sam išao mi je također rekao da bi klapna gasa mogla biti uzrok. S obzirom da je bobina tako precijenjena bila, ne smijem ni pomisliti koliko bi mi za usisnu granu tražili, a stvarno mi se ne bacaju tolike pare kad to mogu odraditi jeftinije u privatnika, a ni to nije sigurno da je usisna grana/klapna gasa u pitanju, jer je očito da su i u ovlaštenom počeli lutati. Problem je, kako kaže ovaj drugi majstor, da se vjerovatno za Kruz ne može odvojeno uzeti klapna gasa, nego se mora cijela usisna grana uzeti. Još bih da dodam da prvo što mi je ovaj drugi majstor promijenio je par nekih senzora, nije mi rekao tačno koje je mijenjao, nisu popravili situaciju tako da nije ni bitno iako je moja pretpostavka da je to bio maf senzor. Znači ono što mi nije jasno je, ako je cijela usisna grana u pitanja, zašto bi onda auto najnormalnije radilo nakon nekog vremena kad je itekako motor ugrijan?

Čak mi je ovaj drugi majstor sugerisao da kupim onaj aditiv za gorivo za prošišćvanaje benziskih dizni, ali je problem prisutan i na benzinu i na plinu.

Auto je redovno održavano. Nedavno sam bio i na plinskom servisu, na kojem nisu našli ništa neregularno, nisu ništa ni za mapu rekli. Jako me frustrira ovo već neko vrijeme, a svi lutaju bez neke konkretne ideje šta bi moglo biti, tako da bih stvarno volio kad bi me neko uputio na nešto konkretno ili ako je neko imao sličan problem, jer mi je auto bukvalno neupotrebljivo za kratke relacije.

Hvala unaprijed!
canvra is offline  
Old 25.02.2018., 16:58   #7373
senzor temperature jel mijenjan? termoventil na autu radi dobro?

ak je klapna minimuma probaj to nač polovno,mada i ta klapna se da očistiti....ispada da ste pol auta promijenili nizašta...

vozi to kod tidale u zabok pa nek on to riješi

https://sites.google.com/site/tidala10/o-nama-1

https://www.google.hr/search?q=tidal...hrome&ie=UTF-8
Mahun is offline  
Old 25.02.2018., 16:59   #7374
Ne mogu vjerovati da auto ne izbacuje ni jednu grešku na dijagnostici.

Gdje si išao u ovlašteni? PSC?

Može biti do usisne grane, ali mislim da bi ti onda morao javljati grešku ili greškE, čak i paliti check engine lampicu. Koliko znam jedino ne javlja grešku ako je do evap ventila.

Bajdevej mislim da Cruz ima posebno klapnu gasa...znam da Astra ima..
__________________
This is just my opinion so don't get all butt hurt.
adidasclimacool is offline  
Old 25.02.2018., 17:26   #7375
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
senzor temperature jel mijenjan? termoventil na autu radi dobro?

ak je klapna minimuma probaj to nač polovno,mada i ta klapna se da očistiti....ispada da ste pol auta promijenili nizašta...

vozi to kod tidale u zabok pa nek on to riješi

https://sites.google.com/site/tidala10/o-nama-1

https://www.google.hr/search?q=tidal...hrome&ie=UTF-8
Da, mijenjan je senzor temperature i termoventil radi najnormalnije. Kako kaže ovaj privatnik, da je ta klapna kao vec popustila, pa ne diže se fino i spušta, a to i nema baš neke logike, a inače iz Bosne sam pa mi je Zabok maaalkice daleko

Quote:
adidasclimacool kaže: Pogledaj post
Ne mogu vjerovati da auto ne izbacuje ni jednu grešku na dijagnostici.

Gdje si išao u ovlašteni? PSC?

Može biti do usisne grane, ali mislim da bi ti onda morao javljati grešku ili greškE, čak i paliti check engine lampicu. Koliko znam jedino ne javlja grešku ako je do evap ventila.

Bajdevej mislim da Cruz ima posebno klapnu gasa...znam da Astra ima..
Apsolutna nijedna greška, ni u ovlaštenom ni u privatnika. Pretpostavljam da su zbog toga baš u ovlaštenom prvo probali sa štelovanjem ventila, mehanički zahvat pa ne bi ni izbacivalo grešku ali eto.

Iz Bosne sam, pa ti je vjerovatno ovaj ovlašteni u nas nepoznat, a možda ti je i bila čudna (niska) cijena bobine u ovlaštenom

I ja sam očekivao da će prije ili kasnije početi izbacivati check engine za misfire kada su te detonacije ujutro, ali ništa, a pogledat ću još za klapnu gasa, nekako mi se to čini kao sljedeći korak...

Hvala vam obojici na vremenu i odgovorima
canvra is offline  
Old 25.02.2018., 17:36   #7376
VW 1.2 TDI motor cudan zvuk

Pozdrav!
Molio bih za pomoc /savjet. Naime na zeninom VW polu 1.2 tdi prilikom rada motora odnosno cim se upali cuje se cudan zvuk nekakvog "usisavanja" koje dolazi po mojoj procjeni sa zadnje desne strane gdje se nalazi rezervoar. Dakle radi se o nekom zujanju vise kako usisu koje traje dok god radi motor.
Eto ako netko ima iskustva s tim motorom ili zna sto bi moglo biti otprilike bio bih zahvalan. Hvala!!
masy is offline  
Old 25.02.2018., 22:31   #7377
Quote:
canvra kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Imam problem sa Chevrolet Cruzeom
Prvo, pokušao bih izbaciti plin iz jednadžbe.
Kriva količina ubrizganog plina može poremetiti rad kompjutera motora, pa bi prvo trebao isključiti plinski uređaj, recimo vađenjem osigurača plinskog uređaja, i zatim voziti izvjesno vrijeme, recimo 50 -100km na benzin, kako bi kompjuter "zaboravio" utjecaj plinskog uređaja i prilagodio se radu na benzin.
Ako simptomi nestanu ili se drastično ublaže, vjerojatno je krivnja u plinskom uređaju.
E, ali ako se ništa ne promjeni, treba pokušati pratiti parametre rada motora u trenutku paljenja, znači ostaviš auto kod majstora, on ujutro spoji na laptop, upali motor i išćita trenutno stanje, znači morao bi moći ustanoviti bar smjesu i broj cilindra koji ne pali....za početak....
sinisaplatz is offline  
Old 25.02.2018., 22:41   #7378
A trebalo bi jednom i injektore benzina ocistit. Nikaka usrani aditiv nego van i u ultrazvucnu kadu.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 26.02.2018., 06:35   #7379
Quote:
gadze kaže: Pogledaj post
nemam novih iskustva, al za 2 nekadasnja 1.4 citroen dizela u obitelji, za ovakve simptome je uzrok bio pucanje bloka.
To ne bi bilo dobro.
Quote:
Mutt kaže: Pogledaj post
U nadi je spas, no majstori znaju bolje. Može odabrati kupnju repariranog i/ili ispravnog motora, dobije dobar motor za manje novca nego da ide raditi nekakve generalke, krpati blok i ne znam kakve svemire...

Dobar motor 500-1000 eura plus cca 1000 kuna promjena motora kod dobrog majstora i to je to. Horoskop je jeben, ali nije katastrofičan, osobito ako sve ostalo u autu radi i u vrlo dobrom je stanju. No ako je i ostatak banana, dođemo do one židovske spike o kupnji jeftinoga, upotpunjeno sa našom spikom kako je kupiti jeftino najčešće najskuplje...
Oni smatraju da je kupovina dobra ako treba i staviti drugi motor.
Quote:
vampir001 kaže: Pogledaj post
Ne otvarajte taj motor naprečac . Brtva je metalna i nije sklona takvim cirkusarijama . Koliko se ja sjećam taj motor bi trebao imat hladnjak ulja . To ti je izgledna mogućnost od kud kreće sranje . U svakom slučaju to bi prvo iskontrolirao . Nerjetko hladnjak crkne i tu nabije ulje u sistem hlađenja
OK hvala, javio sam mu neka prvo to pogleda.
Cisco Kid is offline  
Old 26.02.2018., 07:04   #7380
Quote:
Cisco Kid kaže: Pogledaj post
Oni smatraju da je kupovina dobra ako treba i staviti drugi motor.
Je, ako kupiš motor od njih, no najčešće je slučaj da ljudi sami sebe uvjeravaju u bezazlenost kvara samo zato da jeftinije prođu.
Mutt is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:16.