Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Zabavna glazba

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2017., 20:58   #1
Mia Dimšić

Danas je izišao njezin prvi album na Deezeru. Croatia Records najavio ga je kao glazbenu senzaciju godine. (link) Inače, Mia je nominirana u četirima kategorijama hrvatske glazbene nagrade Porin. Najpoznatija je po hitu Život nije siv (zahvaljujući kojemu jest privilegirana porinskim nominacijama) koji će uskoro skupiti vrtoglavih milijun pregleda na YouTubeu. Mia je Osječanka koja, kako sama kaže, spaja pop i country izričaj nudeći potpuno nov koncept na domaćem glazbenom nebu. Osim svima zanimljive pjesme Život nije siv što ju je predstavila na Splitskom festivalu, nedavno smo je mogli slušati na Zagrebačkom festivalu gdje se predstavila melankoličnom baladom s natruhama sretnoga ženskog inata, Budi mi blizu, uspješnicom koja se također nalazi na novom albumu. Novi su uspjesi, nedvojbeno je, tek pred ovom nadarenom autoricom blještave budućnosti.

Što vi kažete na njezinu glazbu?
Grokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 21:03   #2
Smaračica i zavijačica
KillsXO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 21:09   #3
Nisi ušla u dubinu njezina izričaja ako možeš napisati takav komentar.
Grokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 21:10   #4
Quote:
Grokan kaže: Pogledaj post
Nisi ušla u dubinu njezina izričaja ako možeš napisati takav komentar.
Hvala Bogu pa ti jesi

i malo je creepy što praviš temu sama za sebe. LP
KillsXO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 16:25   #5
Ne mogu zamjerati ljudima što ne vole umjetnike koje ja obožavam. Ukusi se razlikuju od osobe do osobe. Svi imaju pravo reći što misle. Međutim, ne volim kad se posprdno govori o umjetničkim dušama kao što je Mia. Ona je uspjela postići ono što su mnogi glazbeni kritičari, radijski urednici, ljudi iz struke, ali i slušatelji zazivali dugo vremena. Njezina je pojava osvježenje domaćeg autorskog neba. Zvukovi koji se mogu smjestiti na spoj popa i countryja (premda nitko ne voli svrstavanje glazbe u tvrde žanrovske okosnice) otvorili su put životnoj sreći, radosti, istinskim užicima svim ljudima dobre volje. Uz Mijinu glazbu profitiraju svi oni otvorena srca koji vole pravu umjetnost. Bez potenciranja erotike, seksepila ili golih fotografija, Mia je karijeru izgradila na iskrenosti, povjerenju publike i ljubavi prema onome čime se bavi. Što je kvalitetnije od takvoga čarobnog spoja?

Ne treba zaboraviti ni činjenicu da je Mia predvodnica mladih izvođača, autora i kantautora koji su, zahvaljujući njezinoj uspješnosti, pronašli svoju šećernu stazu do sreće. Život nije siv uz Miju, život nije siv uz ostale izvođače koji njeguju stilove što ih Mia također njeguje. Zato Miju treba slaviti, treba o njoj više pisati na forumima, treba joj na svim pjesmama omogućiti više od milijun pregleda na YouTubeu. Treba joj davati pozitivne kritike i slati svoju radost. Podrugljive poruke nitko ne treba, pa tako ni Mia - premda se sigurno zna nositi s njima. To su neuspješni ljudi koji žele svoj neuspjeh projicirati na druge, provjereno uspješne ljude. Nemojmo se obazirati na takve pojedince.

Radije podržimo Miju u petak od 20 sati na dodjeli Porina koja će se prenositi izravno na HRT-u. Ptičica mi je šapnula da je na svojim profilima na Facebooku i Instagramu objavila zanimljive sadržaje s današnje tonske probe. Koliko se vidi na videu, sound je odličan, monitoring još i bolji, dakle svi su preduvjeti za savršenu večer ispunjeni.

Eh, da. Tvrdnje da Mia ima vremena za forume u svoj silnoj gužvi potpuno su deplasirane. Pogotovo stoga što se u početnom postu nalazi pogreška: pjesma sa Zagrebačkoga festivala nije Budi mi blizu nego Sanjaj me. Budi mi blizu prvi je Mijin singl, a Sanjaj me posljednji, pa se tu valjda dogodila zabuna. Ne mislite valjda da bi Mia tako pogriješila? To mogu samo njezini smotani fanovi.

Pusa!
Grokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 19:10   #6
Vi ili studirate na filozofskom ili ste blago poremeceni

Nitko ti nece citati te proserske zadacnice od postova.
KillsXO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 19:21   #7
Quote:
KillsXO kaže: Pogledaj post
Vi ili studirate na filozofskom ili ste blago poremeceni

Nitko ti nece citati te proserske zadacnice od postova.
Vi upravo jeste
__________________
this is my afterlife
AlphabetBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 19:31   #8
Quote:
AlphabetBoy kaže: Pogledaj post
Vi upravo jeste
Ja sam neuspješna osoba koja nije pronašla šećernu stazu do sreće
KillsXO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 19:44   #9
Hrvatska verzija Taylor Swift (u ranijim danima) u svakom slucaju lijepo je da imamo nekog ovako mladog da se relativno uspjesno probija na estradu kvalitetom i talentom
njezin rad nije nesto sto cu osobno stavljati na repeat, ali podrzavam je jer je sramotno da su nam glavne i jedine zvijezde u 40tima
sebastianpgptvk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 21:05   #10
Sebastiane, pretpostavljam da bi Mia bila vrlo sretna da čuje ovakve pohvale! Hejtera uvijek ima, s time se jednostavno treba pomiriti. Oni postoje samo zato što žele da se ljudi oko njih osjećaju loše. Nemojmo im to dopustiti. Život ne smije biti siv zbog takvih ljudi koji su čak i s imenom bezimeni. Općenito, ekipo, nemojte žaliti ako ste se pronašli u nečem što se čini drukčijim od prosječne običnosti. Budite sretni zbog toga. Treba slijediti svoju zvijezdu ma kamo nas ona vodila. Imate li dobre namjere i želite li slijediti zacrtani put dovoljno jako, sve će se poklopiti. Neobičnost će tada postati prednošću, a posprdni smiješak onih što nisu vjerovali u vas postat će pogled pun srama. I nikada, baš nikada ne dopuštajte da vas koče osobe koje tvrde da ste blago poremećeni!
Grokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 21:07   #11
Groky nadam se da ce se vase mudre izreke naci na bocama jane #vodasporukom
KillsXO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 23:27   #12
Quote:
KillsXO kaže: Pogledaj post
Ja sam neuspješna osoba koja nije pronašla šećernu stazu do sreće
možda griješim , ali meni ova vaša gorčina pari nekakav opasan grudge nakon izgubljenog catfighta u Zari O grada oko posljednje boho haljine u butiku
TurboFlop is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 10:28   #13
Quote:
floperka kaže: Pogledaj post
možda griješim , ali meni ova vaša gorčina pari nekakav opasan grudge nakon izgubljenog catfighta u Zari O grada oko posljednje boho haljine u butiku
expose
KillsXO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 20:05   #14
Quote:
Bez potenciranja erotike, seksepila ili golih fotografija, Mia je karijeru izgradila na iskrenosti, povjerenju publike i ljubavi prema onome čime se bavi. Što je kvalitetnije od takvoga čarobnog spoja?
Jednogodisnju karijeru sa 3 singla?

Quote:
Vi ili studirate na filozofskom ili ste blago poremeceni
Quote:
Groky nadam se da ce se vase mudre izreke naci na bocama jane #vodasporukom

Zadnje uređivanje Zvone99 : 16.03.2017. at 20:33.
Zvone99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 01:36   #15
Danas sam malo razmišljala o svemu ovome. Iako teško, mogu se staviti u Mijinu poziciju i mogu si predočiti kako se osjeća u određenim trenucima svog života otkad su je svjetla reflektora počela pomalo obasjavati. Isprva su svjetla bila stidljiva, slabijega intenziteta, a sada polako pojačavaju svoj sjaj i pretvaraju se iz bezličnih u cvjetne boje. Ne vjerujem da se Mia umislila, štoviše to bi bilo glupo reći, mislim samo da je postala svjesna činjenice da je nešto postigla. Uspjela je prodrijeti do ljudi i prenijeti im svoje viđenje života i svijeta kroz glazbu. Što je ljepše od toga? Ima li veće sreće nego kad na njezinom pejdžu na Facebooku vidite djecu kako pjevaju Život nije siv na školskim priredbama, kako roditelji s klincima gledaju spot (nominiran za najbolji video broj) i vesele se, kako stariji ljudi dođu na neki nastup i pjevaju sve dobro poznate Mijine pjesme? Srce može biti puno ne samo Miji nego i svima vama koji volite dobru, čarobnu priču ispričanu kroz glazbene taktove.

To, ponavljam, nije umišljenost. To je stanje spokoja kad znate da svojom pojavom nosite vedru atmosferu, dobre misli, osmijehe na lice, kada mrak na stazama tuge pretvarate u svjetlost na stazama sreće. To su izmaštani bomboni u kutijici sreće od karamele koja vas toplim i mekim rukama uštipne za bolji dan. U takvim situacijama dobro se osjeća i onaj tko nosi sreću i onaj tko je prima. Ne kažem da je Mia moderna reinkarnacija Djeda Božićnjaka, ali glazba u cjelini upravo slijedi koncepte dijeljenja i primanja dobrih emocija bez naknade. Kako bi Mia mogla u ulozi osobe koja drugima popravlja dan imati loš stav o sebi? Ne može, njezin loš dan jednostavno ne može trajati cijeli dan nego kraće jer ona radi ono što voli, stavlja na papir svoje misli, pjeva ih, svira, uživa. Čitala sam, a mogu i pretpostaviti, da Mia želi svim ljudima da rade što vole i da se pri tome osjećaju dobro, no to je teško moguće ostvariti baš svima. Zato je glazba tu da ih prati u teškim trenucima, da im život ne bude siv, da budu slobodni, da ne budu bezimeni, da uživaju do posljednjega retka!

Glazba je lijek za dušu i tijelo. Nešto je o tome Mia govorila u blic intervjuu za stranicu Porina. (link) Sve je bolje, pozitivnije i smislenije uz glazbu. Sve dobiva drugi, viši smisao, sve možemo sagledati s neke druge strane. Život bez glazbe? Pa to je život bez uživanja u daru racionalnosti koji nam daje glazba. Glazba je terapija, najbolja frendica i topao jastuk koji nas grije ljubavlju i pozitivom. Glazba je sirup za sreću i zdravlje, i to s okusom najfinijega voća. Također, glazba ne poznaje onu čuvenu Schadenfreude, samo čistu Freude, ako ćemo na njemačkom. Glazba je čista i iskrena emocija. Pogotovo Mijina glazba na hrvatskom glazbenom nebu. Mia je iskrena, u očima joj se vidi sreća, neopterećenost, optimizam, želja da drugima bude dobro. Da žive svoj san! U Mijinim očima se vidi i prstohvat nade da će svi prihvatiti njezine pozitivne poruke. U svakoj njezinoj pjesmi iz tog se razloga može pronaći nešto pozitivno. Dala bih se kladiti da je Mia nešto govorila o tome, ali možda još nije objavljeno.

Ali neki sve to žele pokvariti. Pa se Miji smiju putem lažnih profila na Facebooku (sjećam se da je morala brisati komentare i postove nekih čudnih likova koji žele zlo), forumima (pitam se što bi se dogodilo da Mia stvarno dođe na ovu temu i pročita neke zajedljive komentare!) i sl. Najlakše je pljuvat. Lakše je ne prepustiti se dobroj atmosferi nego prepustiti se dobroj atmosferi. Lako je biti u otporu i ne živjeti svoj život, svoj san, ali to je malo jadno. Treba se truditi da nam bude bolje u životu (ako nam već nije dobro), a Mia tu može pomoći ako je slušamo. Onda će biti bolje. Treba se usmjeriti na peron sreće, a ne u spilju u kojoj šišmiši zla ispuštaju čestice tuge i zlobe. Nemojmo se zato smijati na mladu karijeru jedne umjetnice koja nikad nije ni tvrdila da je ona iskusna pjevačica s dugogodišnjom karijerom, samo što je vi niste iz intervjua dovoljno upoznali. Zapravo je uopće ne poznajete. Ima četiri singla sa spotom i album na Deezeru. (link, stisnite srce s tekstom Dodaj) Uskoro je album i u prodaji. Ne morate biti stručnjaci za Mijinu karijeru, ali ne trebate biti ni zajedljivi. Njoj je velika čast što je izdala album i što će u petak od 20h (HRT1) pjevati pred nekim od svojih idola. Ona je ponizna, ali i malo prkosna u isto vrijeme.

I zato, za kraj, slavimo veselje. Slavimo radost. Dosta je tuge, zajedljivosti, loših vibracija. Ništa to. Već bih morala ići spavati, ali mogu vas još pozvati da dijelimo sreću zajedno s Mijom na njezinom websiteu koji je odnedavno u funkciji. (www.miadimsic.com) Bar sam ga ja tek nedavno otkrila, ali super je. Naravno, držimo joj fige sutra da sve prođe što bolje.

Pusa i laku noć! (I da, ja sam Grokan, a ne Mia. Valjda bi žena pisala pod svojim imenom da sudjeluje na forumu?!)
Grokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 17:03   #16
Ne želim zvučati bezobrazno ali ja nisam čuo za tu Miu prije ovog threada. Kakve pjesme ona ima?
__________________
this is my afterlife
AlphabetBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 17:07   #17
Jedva čekam nastup večeras
__________________
Ljudi zahtijevaju slobodu govora kao zamjenu za slobodu misli koju odbijaju koristiti.
Masha19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 17:21   #18
Quote:
Treba se usmjeriti na peron sreće, a ne u spilju u kojoj šišmiši zla ispuštaju čestice tuge i zlobe.
ivanka snečirana opet

Quote:
Masha19 kaže: Pogledaj post
Jedva čekam nastup večeras
+++
__________________
2007 - 2017
Halloween is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 17:26   #19
Quote:
AlphabetBoy kaže: Pogledaj post
Ne želim zvučati bezobrazno ali ja nisam čuo za tu Miu prije ovog threada. Kakve pjesme ona ima?
Umjetnicke pjesme, to je neprikoslovena kraljica svjetske glazbe! Jao, kad se samo sjetim prvog puta kad sam cuo Zivot nije siv.... Kao da mi andeli pjevaju uspavanku namjestajuci mi istodobno udoban jastuk od perlica i hladeci me palminim granama kao egipatskog faraona. Jao, kad krene refren - kao da mi nimfe sviraju harfu i hrane me nektarom i ambrozijom. Ne mogu vise pricati, najezio sam se i od samog sjecanja na te blazene trenutke kad sam cuo prve taktove te pjesme! Zao mi je samo... sto Mijina glazba nije postojala prije dvije tisuce godina da je mogu uvrstiti u biblijske psalme jer to je jedino mjesto gdje ovakvi bozanstveni stihovi pripadaju!
Zvone99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 17:28   #20
Quote:
Zvone99 kaže: Pogledaj post
Umjetnicke pjesme, to je neprikoslovena kraljica svjetske glazbe! Jao, kad se samo sjetim prvog puta kad sam cuo Zivot nije siv.... Kao da mi andeli pjevaju uspavanku namjestajuci mi istodobno udoban jastuk od perlica i hladeci me palminim granama kao egipatskog faraona. Jao, kad krene refren - kao da mi nimfe sviraju harfu i hrane me nektarom i ambrozijom. Ne mogu vise pricati, najezio sam se i od samog sjecanja na te blazene trenutke kad sam cuo prve taktove te pjesme! Zao mi je samo... sto Mijina glazba nije postojala prije dvije tisuce godina da je mogu uvrstiti u biblijske psalme jer to je jedino mjesto gdje ovakvi bozanstveni stihovi pripadaju!
znači pomogla ti je da pronađeš šećernu stazu sreće?
Guillotine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:53.