Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2017., 12:49   #41
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Zrimo, nastupaš vrlo grubo..
Nisam tvrdio da treba izbacivati ikoga iz zemlje.

Ali, ako smijem reći ću ti jednu istinu, koja možda naiđe na osudu, ali moram to riskirati da shvatiš o čemu se radi.

Kada je 1995.okončan ratni sukob u Hrvatskoj, kada je slomljena kninska kvazidržavica i kada je nakon 500 godina riješeno vlaško-srpsko pitanje s čime je Hrvatska dobila priliku da konačno stane na svoje noge, onda sam očekivao da će ispražnjena područja Vlada RH odmah otkupiti u cjelini, na što je ukazao i prof.Šterc na pregovorima, i na što su pristali krajinski Vlasi i Srbi posredstvom gen.Kleina, onda se to tada moralo učiniti.

I ta područja ponuditi hrvatskoj dijaspori od Australije, Kanade, zapadne Evrope..Da se tamo nasele Hrvati zapadnjačke svijesti koji će u bržoj i zdravoj dinamici oporaviti te pasivne krajeve.
To se nije dogodilo.

A, što se dogodilo..
Umjesto ruralnog slaboobrazovanog stanovništva pravoslavnog predznaka došlo je isto takvo stanovništvo sa predznakom rimokatolika.
Ali to nije dovoljno..Nije dovoljno reći za sebe Rvat rimokatolik i to je to..
Ja sam sada u Rvackoj i to je to.
Nama je potrebno stanovništvo koje je kreativno, koje stvara, koje razmišlja svojom glavom, koje nije ckrveno stado po svakom pitanju, nama treba uzlet pojedinca koji kritizira državne činovnike i loše politike, nama trebaju ljudi koji ne žive od države i socijalnih naknada..

U tome smo došli do dna.
I još više tome, prvaci bosanskohercegovačke zajednice u Hrvatskoj ne uvažavaju da je ovo Hrvatska i da je sasvim svejedno što je njihov dom u BIH.
Oni su sada u Hrvatskoj, punopravni hrvatski državljani i nije u redu promovirati interese BIH bez obzira o kojoj se općini radilo uz granicu iz koje oni dolaze.
BIH je susjedna država. Ako tamo žele stvarati budućnost, ok.
Ali, nije fer i nije moralno vječito stavljati prioritete BIH ispred hrvatskih.
Dicis se kulturnim pisanjem, a pises Rvatska. Zasto? Naziv je Hrvatska.
Nitko u svijetu svojoj državi kakva god bila ne izostavi prvo slovo.
Pises li :Talija, Umunjska, Eska, Oljska, Rancuska, Ustralija ....
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 13:06   #42
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ne govorim ja to sada već oduvijek.

Ne moram, naravno, spominjati temu o šatorašima i prijetnje koje sam dobijao zbog iznešenih stavova, zar ne?
Šator, lomača, ognjište, perverzija crkvenjaka i plinskih domoljuba...Jedna velika mrlja u životu društva. Sramota za glavni grad.
Jbg. Bilo pa prošlo.

A, tko ti je prijetio ?
__________________
Narod je jedna stoka grdna
Čast ljudima.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 13:09   #43
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Dicis se kulturnim pisanjem, a pises Rvatska. Zasto? Naziv je Hrvatska.
Nitko u svijetu svojoj državi kakva god bila ne izostavi prvo slovo.
Pises li :Talija, Umunjska, Eska, Oljska, Rancuska, Ustralija ....
Pročitaj text u cjelosti i uoči fragmente sarkazma..
Za mene, moj jezik i izričaj uvijek je Hrvatsku.
__________________
Narod je jedna stoka grdna
Čast ljudima.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 16:32   #44
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Pročitaj text u cjelosti i uoči fragmente sarkazma..
Za mene, moj jezik i izričaj uvijek je Hrvatsku.
Previse se ti sluzis sarkazmom postovani kolega na jednoj bitnoj temi.
Nevidim niti jedan razlog zasto bi se oko ovih stvari trebalo smijati ili zezati
no dobro, nego vidim da si jakoooo kontra HVO-a i da ti smeta a jako kao postivas HV i Hrvatsku...OK...idemo onda malo razjasniti neke stvari pa daj svoj komentar.

Sam kazes kako Oluju i islobadjanje Hrvatske postujes samo prije Oluje su bile neke predradnje da bi ona bila uspješna i vider vraga to odradio toliko ti omržnjeni HVO:

1.U Operaciji Cincar, prvoj koordiniranoj akciji HVO-a i Armije BiH, koja je trajala od 1. studenog do 3. studenog 1994. godine, oslobođeno je područje ukupne površine 200 četvornih kilometara, a vojska bosanskih Srba je odbačena dalje od planine Cincar. Otvorena je cesta Bugojno - Livno te je oslobođen veći dio strateški važnog Kupreškog polja i sam gradić Kupres i okolna sela.

2. Operacija Zima '94. odvijala se u razdoblju od 29. studenog do 24. prosinca 1994. godine na području Livanjskog polja i planine Dinare. U toj akciji postrojbe HV-a i HVO-a su oslobodili područje od 200 četvornih kilometara. Srpske snage su poražene na Dinari i veći dio Livanjskog polja našao se pod nadzorom HV-a i HVO-a, a posredno je spašena Bihaćka enklava.

3. U jednodnevnoj akciji HV-a i HVO-a pod nazivom Operacija Skok-1, 7. travnja 1995. godine, Srbi su ponovno poraženi na Dinari. Oslobođeno je dodatnih 75 četvornih kilometara. Hrvatske su se snage proširile bočno, prema zapadnoj strani, pa je time sigurnost postrojbi na Dinari postala stabilnija, a posebice sigurnost Livanjskog polja. Važan segment operacija na Dinari bio je zahtjevan i iznimno težak posao probijanja cesta na vrlo nepristupačnom planinskom području putem kojih se na najviše visove Dinare moglo dopremiti teško naoružanje - topovi i tenkovi. Time je učinjen kolosalni starteški preokret - do tada nepristupačna planina Dinara postala je glavna cesta prilaza tenkovima HV-a, što će posebno doći do izražaja u predstojećoj operaciji "Oluja".

4.Operacija Skok-2 je izvedena je od 4. do 11. lipnja 1995. godine na Dinari i Livanjskom polju. Njome su hrvatske snage (HV i HVO) osloboili dodatni prostor od 450 četvornih kilometara te je pod nadzor stavljeno cijelo Livanjsko polje. Otad se mogla nadzirati i Cetinska dolina te Vrličko polje, kao i dio Glamočkog polja te put Glamoč-Bosansko Grahovo.

5. Operacija Ljeto '95. bila je uveritira u Oluju. Zauzeto je područje ukupne površine 1600 četvornih kilometara uključujući gradove Bosansko Grahovo i Glamoč. Zauzimanjem Bosanskog Grahova hrvatske snage izbile su na prilaze Kninu i presjekle jedinu komunikaciju koja iz Knina preko Drvara vodi prema Banji Luci. Vojska Republike Srpske odbačena je dublje u Bosnu, a Knin i cjelokupno područje Dalmacije pod okupacijom srpskih odmetnika gubi najvažniju prometnicu i dolazi u poluokruženje.

Ah taj zločinački HVO ma kako je samo mogao te operacije raditi i pomagati HV-u i cijeloj Hrvatskoj....tako da kolega nekom drugom prodaji pricu kako ti je stalo do Hrvatske....ovo sam stavio cisto da naucis neke stvari.
I da jadna ona drzava koju boli briga koga ce imati iza ledja ako moze utjecati. Po meni bi svaki Hrvat u BH dobio dodatak od Hrvatske i jos da se povecaju u broju stanovnistva...
jesi li kada citao o ovome ljubitelju Hrvatske :
Quote:
Tri dana nakon Kupresa, Srbi su udarili na prijevoj Koričina, a onda, deset dana kasnije, u odlučujućoj bitci, na Rujane i Čelebić. S jednostavnom idejom - ovladati Livnom i spojiti se sa snagama u dolini Neretve. Zaokružiti svoj plijen u Bosni i Hercegovini i istodobno izbiti na Vaganj i pod topničko-raketnu kontrolu staviti Split i Sinjsku krajinu.
Postrojbe JNA iz Glamočkog polja napale su hrvatske položaje na livanjskoj bojišnici iz dva smjera, cestom Glamoč - Livno na Korićinu i iz polja od sela Dolac prema Strmici. Napad je vodio pukovnik Slavko Lisica. Na Strmici im je ostao oštećen tenk M-8411 i veći broj poginulih vojnika. Glavni je udar bio na Korićinu, na kojoj su imali dva oštećena tenka i veći broj vojnika izbačen iz stroja. Na samom sektoru Korićine, I. bojna livanjske brigade HVO-a Petar Krešimir IV. imala je 4 MB 82 mm, 1 NsT i dvije puškostrojnice M-53 od četiri koliko ih je imala bojna, koja je pokrivala crtu od 13 km.
Mislis li da bi bilo Hrvatske da je tada Mladic ili tocnije pukovnik Slavko Lisica probio i zauzeo te prostore,tako da ne pricaj suplje price...zbog tebe i takvih pametnjakovića su tada Hrvati trebali reci sorry Hrvatska to nije nas rat, jebe nam se za Split,Zadar ili Sl.Brod oće pasti ili neće. Al nisu to rekli nego su branili i sebe i nas.
Koji je divljak medju njima klao civile i ubijao neka ga hapse,nikakav problem a neće proći da cijeli narod pljuju radi Haške para-politike i nekih njihovih interesa....svaki zločin ima ime i prezime ili ODLUKU!!!

(Izvori uzeti sa : https://hr.wikipedia.org/wiki/Hrvats...;C4%87e_obrane )

Zadnje uređivanje realist : 04.12.2017. at 17:31.
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 21:42   #45
Bosna i Hercegovina je okupirana - i svojom krivicom. Prihvatila je okupacijsku politiku umjesto obranbenu. Nije nikakva tajna da su na Hrvatsku vršile agresiju:
Srbija, Crna Gora i BOSNA I HERCEGOVINA uz podršku tzv. MZ.
Euforija na osnovu tumačenja Haaškog "Suda" BeHa "Šestorki" koji je pojedincima odredio vremenske kazne, a jednom od njih (bez obrazloženja) preinačio u SMRTNU (!), ne može poslužiti ni za kakvu usporedbu i izvlačenje pravnih zaključaka, jer je i "suđenje" bilo političko.

To što, nažalost, i u samom vrhu vlasti RH ima onih koji imaju averziju prema Hrvatskoj i tvrde da su se agresori (Srbija, Crna Gora i BiH) branili, a Hrvatska bila agresor, nije stvar državljana agresorskih zemalja, nego hrvatskih birača i njenog pravosuđa.

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 21:57   #46
Quote:
Nikola Duspara kaže: Pogledaj post
Bosna i Hercegovina je okupirana - i svojom krivicom. Prihvatila je okupacijsku politiku umjesto obranbenu. Nije nikakva tajna da su na Hrvatsku vršile agresiju:
Srbija, Crna Gora i BOSNA I HERCEGOVINA uz podršku tzv. MZ.
Euforija na osnovu tumačenja Haaškog "Suda" BeHa "Šestorki" koji je pojedincima odredio vremenske kazne, a jednom od njih (bez obrazloženja) preinačio u SMRTNU (!), ne može poslužiti ni za kakvu usporedbu i izvlačenje pravnih zaključaka, jer je i "suđenje" bilo političko.

To što, nažalost, i u samom vrhu vlasti RH ima onih koji imaju averziju prema Hrvatskoj i tvrde da su se agresori (Srbija, Crna Gora i BiH) branili, a Hrvatska bila agresor, nije stvar državljana agresorskih zemalja, nego hrvatskih birača i njenog pravosuđa.

Pozdrav
Nikola Duspara
A što želiš kazati?
Da su Gotovina i Čermak dobili političke osobađajuće presude, jer tako sudi sud u Hagu, ili?
__________________
ja ba ... i?
Malevar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 22:01   #47
Quote:
Malevar kaže: Pogledaj post
A što želiš kazati?
Da su Gotovina i Čermak dobili političke osobađajuće presude, jer tako sudi sud u Hagu, ili?
Pojedini suci naravno.....u slučaju ove dvojice normalno su sudili
uvažili činjenice i tako presudili.
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 22:09   #48
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Pojedini suci naravno.....u slučaju ove dvojice normalno su sudili
uvažili činjenice i tako presudili.
A postoji li mogućnost da su suci uvažili činjenice u oba slucaja?
__________________
ja ba ... i?
Malevar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 22:13   #49
Quote:
Malevar kaže: Pogledaj post
A što želiš kazati?
Da su Gotovina i Čermak dobili političke osobađajuće presude, jer tako sudi sud u Hagu, ili?
Hoću kazati ono što sam napisao - nek Ti netko prevede.
"Sud" koji nije u stanju sačuvati goli život Hrvatu ni u "SUDNICI" rekao je sve o sebi, svojim nalogodavcima, a i o onima koji se žele okoristiti agresijom na Hrvate i Hrvatsku.

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 22:22   #50
Quote:
Nikola Duspara kaže: Pogledaj post
Hoću kazati ono što sam napisao - nek Ti netko prevede.
"Sud" koji nije u stanju sačuvati goli život Hrvatu ni u "SUDNICI" rekao je sve o sebi, svojim nalogodavcima, a i o onima koji se žele okoristiti agresijom na Hrvate i Hrvatsku.

Pozdrav
Nikola Duspara
Ti želiš kazati da je sud kriv jer nije uspio u pod svojom upravom u sudnici sačuvati život Slobodanu Praljku, i u isto vrijeme želiš kazati da Slobodan Praljak nije kriv jer nije uspio sačuvati život Bošnjacima i muslimanima život pod svojom upravom u Herceg Bosni?

Je li to prevod?
__________________
ja ba ... i?
Malevar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 23:17   #51
Quote:
Malevar kaže: Pogledaj post
Ti želiš kazati da je sud kriv jer nije uspio u pod svojom upravom u sudnici sačuvati život Slobodanu Praljku, i u isto vrijeme želiš kazati da Slobodan Praljak nije kriv jer nije uspio sačuvati život Bošnjacima i muslimanima život pod svojom upravom u Herceg Bosni?

Je li to prevod?
Umjesto da tumačiš nešto što nisam rekao, stvarno bi mogao potražiti nekoga da Ti prevede ono što jesam rekao.
Haaški "sud" je, nažalost, "sud" tzv. UN-a, 5. (pet) neujedinjenih naroda.
Gle sličnosti!
Tzv. UN proglasi svoje tzv. "zaštićene" zone i izruči ih Beogradsko-Banjalučkoj okupacijskoj zoni, koju su nagradile etnički očišćenim prostorom.
Tzv. Haaški "sud" čini identično u samoj sudnici. Optuženici nisu imali nikakvu zaštitu, pa je jednom od njih određena vremenska kazna, ali je naknadno, neobjašnjivo zamijenjena SMRTNOM!
I tzv UN i tzv. Haaški "sud" "sude" tzv. "Herceg-Bosni", jer se branila od agresora, a podržavaju današnje okupacijske zone koje su bile na strani agresora, dijelile i podijelile BiH.
I na kraju, Ti izjednačavaš krivnju jednog Branitelja (pojedinca) i svjetskih moćnika koji imaju obraza Haaški "sud" zvati sudom, a da su htjeli ne samo da su mogli izbjeći greške "suda", nego izbjeći suđenje, odnosno zaustaviti agresiju i uništavanje Bosne i Hercegovine.

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 23:32   #52
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Previse se ti sluzis sarkazmom postovani kolega na jednoj bitnoj temi.
Nevidim niti jedan razlog zasto bi se oko ovih stvari trebalo smijati ili zezati
no dobro, nego vidim da si jakoooo kontra HVO-a i da ti smeta a jako kao postivas HV i Hrvatsku...OK...idemo onda malo razjasniti neke stvari pa daj svoj komentar.

Sam kazes kako Oluju i islobadjanje Hrvatske postujes samo prije Oluje su bile neke predradnje da bi ona bila uspješna i vider vraga to odradio toliko ti omržnjeni HVO:

1.U Operaciji Cincar, prvoj koordiniranoj akciji HVO-a i Armije BiH, koja je trajala od 1. studenog do 3. studenog 1994. godine, oslobođeno je područje ukupne površine 200 četvornih kilometara, a vojska bosanskih Srba je odbačena dalje od planine Cincar. Otvorena je cesta Bugojno - Livno te je oslobođen veći dio strateški važnog Kupreškog polja i sam gradić Kupres i okolna sela.

2. Operacija Zima '94. odvijala se u razdoblju od 29. studenog do 24. prosinca 1994. godine na području Livanjskog polja i planine Dinare. U toj akciji postrojbe HV-a i HVO-a su oslobodili područje od 200 četvornih kilometara. Srpske snage su poražene na Dinari i veći dio Livanjskog polja našao se pod nadzorom HV-a i HVO-a, a posredno je spašena Bihaćka enklava.

3. U jednodnevnoj akciji HV-a i HVO-a pod nazivom Operacija Skok-1, 7. travnja 1995. godine, Srbi su ponovno poraženi na Dinari. Oslobođeno je dodatnih 75 četvornih kilometara. Hrvatske su se snage proširile bočno, prema zapadnoj strani, pa je time sigurnost postrojbi na Dinari postala stabilnija, a posebice sigurnost Livanjskog polja. Važan segment operacija na Dinari bio je zahtjevan i iznimno težak posao probijanja cesta na vrlo nepristupačnom planinskom području putem kojih se na najviše visove Dinare moglo dopremiti teško naoružanje - topovi i tenkovi. Time je učinjen kolosalni starteški preokret - do tada nepristupačna planina Dinara postala je glavna cesta prilaza tenkovima HV-a, što će posebno doći do izražaja u predstojećoj operaciji "Oluja".

4.Operacija Skok-2 je izvedena je od 4. do 11. lipnja 1995. godine na Dinari i Livanjskom polju. Njome su hrvatske snage (HV i HVO) osloboili dodatni prostor od 450 četvornih kilometara te je pod nadzor stavljeno cijelo Livanjsko polje. Otad se mogla nadzirati i Cetinska dolina te Vrličko polje, kao i dio Glamočkog polja te put Glamoč-Bosansko Grahovo.

5. Operacija Ljeto '95. bila je uveritira u Oluju. Zauzeto je područje ukupne površine 1600 četvornih kilometara uključujući gradove Bosansko Grahovo i Glamoč. Zauzimanjem Bosanskog Grahova hrvatske snage izbile su na prilaze Kninu i presjekle jedinu komunikaciju koja iz Knina preko Drvara vodi prema Banji Luci. Vojska Republike Srpske odbačena je dublje u Bosnu, a Knin i cjelokupno područje Dalmacije pod okupacijom srpskih odmetnika gubi najvažniju prometnicu i dolazi u poluokruženje.

Ah taj zločinački HVO ma kako je samo mogao te operacije raditi i pomagati HV-u i cijeloj Hrvatskoj....tako da kolega nekom drugom prodaji pricu kako ti je stalo do Hrvatske....ovo sam stavio cisto da naucis neke stvari.
I da jadna ona drzava koju boli briga koga ce imati iza ledja ako moze utjecati. Po meni bi svaki Hrvat u BH dobio dodatak od Hrvatske i jos da se povecaju u broju stanovnistva...
Gospodine Realist, moji komplimenti na odlično potkrijepljenom postu.
Doista, ovakva vrsta i stil argumentacije doprinose kvaliteti foruma i mogu biti uzoran model za nadolazeće i postojeće forumaše..
Dozvoli da odgovorim, ako će to biti dostatno.

Kronologija nam govori da je većina stanovinika BIH 1992 glasala za samostalnost i preglasala je vlaško-srpsku zajednicu koja je bila za ostanak u federaciji Yu.
No, potom slijedi i prva ratna godina 1992. gdje savezna vojska tzv.JNA, zauzima stav da oružjem svrgava legitimno pravo dva konstitutivna naroda na uštrbi jednog.
To se čini uz podršku Miloševića, krvnika sa Balkana i uz pomoć izdajničke tzv.JNA, koja je bila zajednička vojska svih naroda, a ne samo većinskog.
Ok, s tim se slažemo.

Godine 1993. pa 1994. i na koncu 1995.
U svakoj od tih godina pronalazimo nove mjene rata i nove okolnosti koji upućuju da se situacija stubokom promjenila i da je svaka strana spremna uložiti maximum da isposluje što bolji tretman zemlje i ekonomije za sebe.
Hrvatska tome nije izuuzetak.
Problem nastaje kada vlaško-hrvatsko vodstvo u Humu sljepo predaje sebe i svoje interese u ruke vrhu HDZ u Zagrebu. Tu dolazi do zapleta gdje se obećavaju promjene granica iako je BIH međunarodno priznata zemlja.
U toj pat poziciji vlaško-hrvatsko stanovništvo služi protegnutim interesima Zagreba kojima je prioritet osloboditi Knin..

Posve je nebitno stajalište koliko i kako će HVO biti upotrijebljen u tu svrhu jer većina zavičajnih HDZ-ovaca u Zagrebu potencira taj naum jer time želi što više i bliže poslužiti kako bi na koncu ostvarili neostvarivo.
BIH je i dalje država.

Iznesene konstrukcije o ratnim operacijama u kojima je sudjelovao HVO u skladu sa pred-Olujnim planovima stoje.
Da pokušam biti sažet, i svih HVO postrojibi koje su aktivno sudjelovale sa HV-om u pred-Oluji i samoj Oluji novčano je podmiren.
HVO je izborio pravo mirovina i novčanih primanja od strane riznice RH.

Forenzika bi mogla utvrditi koliko ih je ustvari zaslužilo mirovinu, ali to sada nije važno.
HVO je primatelj mirovina.
Time zaključujem da nisu zalud ratovali.
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Mislis li da bi bilo Hrvatske da je tada Mladic ili tocnije pukovnik Slavko Lisica probio i zauzeo te prostore,tako da ne pricaj suplje price...zbog tebe i takvih pametnjakovića su tada Hrvati trebali reci sorry Hrvatska to nije nas rat, jebe nam se za Split,Zadar ili Sl.Brod oće pasti ili neće. Al nisu to rekli nego su branili i sebe i nas.
Uopće ne mislim da je Mladić ili Lisica imao planove napasti i zadržati to područje jer to nije imalo smisla.
Oni to područje nisu mogli držati, i to su znali.
Mladićeva vojska je većinom bila popunjena rezervistima koji su moblizirani, dok je ostatak bio skup bitangi i probuđenih četnika koji su se većinom bavili pljačkom. Takvi ne mogu nigdje opstati.
Naoružavanje HOS/HVO je imalo smisla jer se trebalo oduprijeti tim naletima, ali presjecanje i komadanje Splita i hrvatskog zaleđa smatran suvišnim i pretjeranim.
Vlaško-srpska paravojska nije imala te kapacitete.
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Koji je divljak medju njima klao civile i ubijao neka ga hapse,nikakav problem a neće proći da cijeli narod pljuju radi Haške para-politike i nekih njihovih interesa....svaki zločin ima ime i prezime ili ODLUKU!!!
Ovo je neka tvoja provokacija ili što pokušavaš reći ?!
Što to znači, neka odgovaraju oni koji su krivi ?!!!
Kakva je to vrsta obmane, populizma niskih pobuda !??

Djetinje razmišljanje ti ne stoji u ovoj posljednoj izjavi. Izbjegavaj to ako želiš biti ozbiljan.
__________________
Narod je jedna stoka grdna
Čast ljudima.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 23:39   #53
Moramo se osvijestiti, tvrdi g.Pilsel.
Ja se slažem.
__________________
Narod je jedna stoka grdna
Čast ljudima.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 23:46   #54
Sforza Aspang:
Quote:
Uopće ne mislim da je Mladić ili Lisica imao planove napasti i zadržati to područje jer to nije imalo smisla.
Oni to područje nisu mogli držati, i to su znali.
Mladićeva vojska je većinom bila popunjena rezervistima koji su moblizirani, dok je ostatak bio skup bitangi i probuđenih četnika koji su se većinom bavili pljačkom. Takvi ne mogu nigdje opstati.
Naoružavanje HOS/HVO je imalo smisla jer se trebalo oduprijeti tim naletima, ali presjecanje i komadanje Splita i hrvatskog zaleđa smatran suvišnim i pretjeranim.
Vlaško-srpska paravojska nije imala te kapacitete.
Sa ovim upisom si mi pokazao sve i sve mi je jasno.
Pozdrav
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 01:59   #55
Sto se tice ad hoc haaskog suda za zlocine prilikom raspada bivse Jugoslavije isti je nadlezan iskljucivo za pojedince (i to naravno zive pojedince, jer mrtvima se sudit ne moze). Nijedna odluka tog suda se ne moze tumacit kao povod za teritorijalne preustroje (npr. ukidanje pojedinog entiteta) ili za obespravljivanje pojedinih naroda. To je sud koji sudi samo i iskljucivo pojedincima i za nista drugo nema nadleznost.


Nema ni govora o pravnoj odgovornosti Hrvatske koja bi se mogla izvesti iz bilo koje presude haaskog suda za bivsu jugu.
Potpuno tocno kaze njemacki profesor, i sam haaski sud je uporno i visekratno isticao da ne sudi niti moze sudit drzavama i narodima nego iskljucivo pojedincima.
3 puta se RH htjela umjesati u postupak "sestorice" 3 puta je odbijena sa objasnjenjem da taj sud nema veze sa nijednom drzavom pa tako ni Hrvatskom, nego da sudi pojedincima.

Mora li Hrvatska sad strahovati od zahtjeva žrtava za obeštećenjem i zahtjeva za plaćanjem ratne odštete iz Bosne i Hercegovine?

Ovom presudom se pravno stanje nije promijenilo, jer presuda, kao što sam rekao, ne utvrđuje odgovornost države Hrvatske. Pretpostavka za bilo kakve zahtjeve za odštetom od države Hrvatske bilo bi utvrđivanje odgovornosti države, „state responsibility". Ali, to uopće nije zadaća Tribunala za bivšu Jugoslaviju. Tu bi morao neki sud za međunarodno pravo kao što je Međunarodni sud donijeti odluku. To se može zahtijevati i na nacionalnim sudovima. Mi smo ovdje u Njemačkoj imali postupke pred Saveznim upravnim sudom. Ali, to su sasvim drukčiji postupci. U ovoj raspravi se, nažalost, miješaju stvari koje nemaju veze jedna s drugom.


http://www.dw.com/hr/ova-presuda-ne-...ske/a-41640875

Da bi drzava bila odgovorna, da bi se utvrdila odgovornost drzave i da bi se mogla trazit odsteta od te drzave, potrebno je tuzit drzavu nadleznom sudu za sporove medju drzavama i da se ta drzava osudi.Nadlezan je (stalni) Međunarodni sud UN u Haagu, koji nikako ne treba mijesati sa ovim privremenim za zlocine u bivsoj jugi, iako su oba u haagu.
Na taj sud je BiH tuzila Srbiju za genocid (jer se za agresiju ne moze tuzit) pa izgubila, a onda je Bakir htio podic reviziju na presudu, i to nije proslo. E u takvom postupku se dodje do odgovornosti neke drzave i zahtjeva za odstetu od drzave. I Hrvatska je tuzila Srbiju tom sudu pa izgubila. Vjerojatno ste sjecate tih vremena, bilo je to 2015. kad je odbiju tuzbu Hrvatske protiv Srbije.
Usput receno, Srbi koji su u Oluji otisli iz Hrvatske tuzili su Hrvatsku, na hrvatskim sudovim, a gdje drugo, sve sporove su izgubili i ostali su im golemi sudski troskovi, pa sad kukaju da nemaju novca za to placati


Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Mogu tuziti sudu u Strasbourgu.
To u pravilu jako dugo traje, a i ne znam imaju li osnove ( pravne ).
Hrvatska je usla pod nadleznost suda za ljudska prava u Strasbourgu pristupanjem vijecu Europe i ratificiranjem konvencije, datum je 5. studeni 1997.
I sud je nadlezan za Hrvatsku iskljucivo od tog datuma nadalje, a ne i prije.
Vec bi "krajisnici" zatrpali taj sud da nije tako.
Upucujem na fussnotu 57 na stranici 16. slucaj Kastelic vs.HR
https://hrcak.srce.hr/file/237837

Tema moze pod kljuc.
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 03:02   #56
1. Od odštete od Hrvatske nema ništa, jer nema pravnog osnova (čitaj presude). Hrvatska nije počinila agresiju s pravnog aspekta. S pravnog aspekta odgovoran je hrvatski državni vrh specifčno se spominju dvije osobe - Tuđman i Šušak. Nedovoljno i za kakve odštete.

2. Odštetu logoraši u FBiH trebaju dobiti i dobit će (bilo hrvatski ili bošnjački) od dvije komponente HRHB i RBiH koji su svoj pravni subjektivitet prenijeli Washingtonskim sporazumom na Federaciju BiH. Znači logoraši će moći tužiti FBiH. Ali za takvo što treba da se donese zakonski okvir što je već godinama polemika iza kuloara. Šuška se da će biti donesen zakon prema kojem će FBiH logorašima isplatiti odštetu, ali čisto sumnjam da će država (i entiteti) koja vapi za akcizama na gorivo da popuni proračunske rupe sama sebi pucati u noge donošenjem takvog zakona.
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 10:51   #57
što ono rade gospodari, da ne kažem gospodarstvenici, kad im firma postane prezadužena?
zatvore i otvore novu, na zdravim temeljima.

tako će i hrvatska.

be ready.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 11:24   #58
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Sforza Aspang:

Sa ovim upisom si mi pokazao sve i sve mi je jasno.
Pozdrav
Žao mi je ako se ne slažemo.

1991. vojna moć tzv.JNA je slomljena u Vukovaru..Tamo je otupila oštrica velikosrbizma.
Poslije toga i političke konotacije Miloševića postaju i za vanjski svijet loše i crne prognoze.

1992.BIH je cilj vlaško-srpske zajednice da stvori svoju republiku.
Ono što im je bio glavni cilj borba je protiv Bošnjaka koji nisu planirali prijeći na njihovu stranu.
Prizemnost čitave priče jest i osveta nad "poturicama" koji je glavna tema g.Karadžića i ekipe.

1993.HV je bio dovoljno jak da slomi kninsku nelegalnu vlast i da izbije na granice Hrvatske. UNPROFOR ih je spriječio u tome.

Stoga, neke procjene o srpskoj vojnoj moći za mene ne predstavljaju dovoljan argument.
1991. je JNA imala jačinu, ali koncem iste godine izgubila je 85 & vojnih efektiva.
Sve ostalo su pojedinačni primjeri.
__________________
Narod je jedna stoka grdna
Čast ljudima.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 11:33   #59
Veli Čović neka tuže BiH.

http://ba.n1info.com/a230639/Vijesti...-tuze-BiH.html
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 12:52   #60
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Konačno nešto logično.
BiH je sudionik agresije na Hrvatsku (udomila je strane snage, prihvatila njihovo naoružanje, vršila agresiju duž cijele RH-BeHa granice). Sadašnje stanje u BiH je antihrvatsko (dvije okupacijske zone, tri konstitutivna naroda), ne samo prema RH, nego i prema BeHa Hrvatima.

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:30.