Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2018., 08:01   #1
PowerDVD

Jel netko koristi PowerDVD 17 za gledanje 4K HDR filmova?
Ja već mjesec dana se zaj....m s tim programom i već sam lud. Jedan dan mi radi sve super, drugi dan pustim film i on šteka ko lud. Obične 1080p filmove vrti bez problema, samo je problem kad je HDR u pitanju.
Grafička je Nvidia GT 1030, procesor je AMD FX 6300, 12gb rama, Windows 10pro i to je spojeno na Onkyo 676 receiver pa na TV.
Čitao sam da PowerDVD nije kampatibilan sa Nvidia grafičkim karticama ali mi nije onda jasno kako jednom radi super a drugi put neće.
Jel grafička 2gb dovoljna za gledanje 4K HDR filmova?

Ako netko nešto zna molio bi za pomoć..
diskus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 17:52   #2
Posao ce ti odraditi bez problema player MPC-HC.

Skini i isprobaj neki od ovih testnih videa.
http://4kmedia.org/ultra-hd-hdr-4k-d...m-dot-display/
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 19:49   #3
Probao sam i MPC-HC. Skinuo i instalirao madVR i stavio HDR pass truough, u LAV filterima sam isto uključio stvari koje su mi rekli da uključim ali video mi je stalno trzao. Na kraju nemam pojma jesam li trebao još nešto uključiti/isključiti da bi to radilo kako treba.
Jel možda znaš jel imaju negdje detaljne upute za naštelati MPC-HC?
diskus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 20:14   #4
Ja koristim PowerDVD Ultra od Cyberlinka duzi niz godina i zadovoljan sam playerom.
Ako mi neki video ne radi velika je vjerojatnost da je lose ripan (ako je s torrenta). Normalno mi vrti 4K / 2160p filmove ali nemaju tako colorful sliku kao vecina 1080p.
Kada se namjesti Video Enhancement na 100%, nijedan drugi video player mu nije ravan. Ima i cinematic mod.

Probao sam davno MPC-HC ali nije mi to to.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 20:40   #5
A jel ti se uključi HDR?
Meni je problem kad se uključi HDR onda počne štekati video. Audio radi najnormanije.

Inače i ja koristim PowerDVD već 3-4 godine i sve je bilo super dok nisam kupio televiziju 4K HDR onda su počeli problemi sa reprodukcijom.
diskus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 00:14   #6
nebi znao. Te novije video torrente sa HDR10 ili kolko vec imaju ni ne skidam. Drzim se ovih 1080p DTS-HD, i pokoji 2160p ako se nadje.
Koju verziju i build playera koristis? Mozda je starija s bugovima ili bi mozda trebo provjerit sve postavke u playeru koje bi imale veze s HDR. Mislim da PowerDVD 17 ima podrsku za HDR, ali je bilo i dosta bugova u playeru prije.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 15:11   #7
Sad sam još probao MPC-HC sa LAV filterima i madVR-om. Sve sam naštelao ali jednostavno dok je HDR film u pitanju slika šteka i ne mogu nikako dobiti da ide glatko.
Na kraju mislim da je možda problem u kompabitilnosti hardera i softvera.. Jel to moguće??

U manualu od PowerDVD-a piše da HDR radi sa intel procesorima 7 generacije sa integriranom grafikom intel 630.
Više nisam ne znam šta da radim.
Glupo mi je kupovati komponente pa isprobavati a na kraju ih je skoro nemoguće vratiti ako mi nije dobro.
diskus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 19:34   #8
Ja sam se preporodio kada sam prešao sa VLC-a na MPC-HC, daleko najjači free program za gledanje filmova..

pogledaj u task manageru prilikom pokretanja filma koliko ti je % zauzece procesora, ako je non stop na 100% znači da se procesor muči..
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 12:42   #9
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
Ja sam se preporodio kada sam prešao sa VLC-a na MPC-HC, daleko najjači free program za gledanje filmova..

pogledaj u task manageru prilikom pokretanja filma koliko ti je % zauzece procesora, ako je non stop na 100% znači da se procesor muči..
Ja sam se navikao na PowerDVD pa mi je on puno bolji jedino što on nije besplatan.
Jel koristiš HDR MPC-HC playeru?
Meni radi dobro i PowerDVD i MPC-HC dok ne pokrenem HDR.
Pogledao sam u task menageru CPU i GPU. CPU ne prelazi 80% a GPU zna na momente doći na 100% ali uglavnom ne prelazi 90%.
diskus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 12:50   #10
I šta mi je još čudno kod svega toga, pokrenem film u PowerDVD-u pa nema boju, onda ugasim PowerDVD pa ponovo pokrenem film i opet nema dobru boju ali radi normalno, tako zna 3-4 puta pa onda dobijem super boju ali film šteka i pojave se kockice u donjem dijelu ekrana, onda opet gasi pa pali i onda odjednom film krene bez ikakvih problema i cijeli film pogledam bez problema.
I nema šablonu, nekad mi zna dobro krenuti film od prve a nekad tek od 6-7 pokušaja.

Zbunjen sam da ne mogu biti zbunjeniji, da mi bar neće raditi HDR nikako onda bi se s tim pomirio u kupio media player koji mi sve to podržava.
diskus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 15:41   #11
A zasto bas zelis HDR? To je hardverski zahtjevnije za player, a ionako svojim okom neces vidjet neku znacajnu razliku u odnosu na obican 1080p, pogotovo kada u PowerDVD mozes namjestit bogatije boje u slici.
Ja kada gledam filmove i serije sa Video Enhancement na 100% postavljeno, niti ne razmisljam o ovim ''modernijim'' filterima.

Nisi rekao koji build PowerDVD-a koristis. Siguran sam da neku stariju verziju koja je bugirana.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 15:33   #12
Build je zadnji 2101.

Želim 4K HDR zato što je slika ipak puno bolja i puno više se vidi detalja nego u 1080p sa ukjučenim Video Enhancement na 100%.
Imam isti film u 1080p i 2160p HDR i razlika se vidi jako. Možda na nekim manjim ekranima nebi bilo tako ali na 65" se razlika vidi jako.


@*Hades*
Jesi možda gledao koji sadržaj 4K HDR
diskus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 18:14   #13
Ja sam skinuo ovaj video file.. LG: New York HDR sa onog linka od Cilim-a.

meni ide glatko.. ali mi je zauzece graficke 46% a imam gtx 1070 koja ima 8gb ddr5 memorije, sto znaci da po nekoj racunici uzme cca video 3.5gb vrama, a koliko vidim ti imas slabašnu gt1030 koja ima 2gb vrama, sto znaci da je dosta zahtjevan HDR i jednostavno ga tvoja graficka ne moze normalno pokrenuti, jer ima malo memorije . Evo ti moj screenshot sa task managera dok je pokrenut spomenuti video file.




__________________
ne znaš se ni oprat

Zadnje uređivanje Osmi : 27.01.2018. at 18:27.
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 20:22   #14
Quote:
diskus kaže: Pogledaj post
@*Hades*
Jesi možda gledao koji sadržaj 4K HDR
Nisam gledao, probao sam. Vidio da je slika bljeda u odnosu na 1080p i nije mi se svidjelo. Moze bit da fale i neki filteri da to bude sve na mjestu u PowerDVD jer moj build je raniji od v17.
No ne zamaram se time jer sam skroz zadovoljan i sa 1080p na 29'' ekranu.

I kao sta ti je receno, hadver ti isto igra bitnu ulogu kod zahtjeva za video reprodukciju.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 22:12   #15
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Nisam gledao, probao sam. Vidio da je slika bljeda u odnosu na 1080p i nije mi se svidjelo. Moze bit da fale i neki filteri da to bude sve na mjestu u PowerDVD jer moj build je raniji od v17.
No ne zamaram se time jer sam skroz zadovoljan i sa 1080p na 29'' ekranu.

I kao sta ti je receno, hadver ti isto igra bitnu ulogu kod zahtjeva za video reprodukciju.
Tebi onda TV ne podržava HDR. I ja sam na starom TV-u probao HDR film i slika je isto bila blijeda i boje su skroz isprane. Kad TV podržava HDR to je onda sasvim druga priča.

@osmi
Nije mi jasno kako onda media player ( Himedia Q10 pro ) koji košta puno manje od tvoje grafičke vrti HDR bez problema.
diskus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 23:35   #16
Ah, stvarno ne znam zbog cega, mozda jer je posebno dizajniran za 4k hdr, ne bih znao.. Ja se sa time ne opterecujem jer imam 1080p monitor, da imam 4k rezoluciju telke/monitora onda bi i htio još i HDR, ali ovako moje oko to ni ne kuzi jer ponavljam imam samo 1080p monitor.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 02:19   #17
Quote:
diskus kaže: Pogledaj post
Tebi onda TV ne podržava HDR. I ja sam na starom TV-u probao HDR film i slika je isto bila blijeda i boje su skroz isprane. Kad TV podržava HDR to je onda sasvim druga priča.

@osmi
Nije mi jasno kako onda media player ( Himedia Q10 pro ) koji košta puno manje od tvoje grafičke vrti HDR bez problema.
imam i tv od 100cm, neki JVC ali radje gledam filmove i serije preko monitora LG 29UM58 od 29'' koji ima bolju sliku od klasicnog LCD tv-a. Ne sjecam se dali mi monitor podrzava HDR, ali vjerovatno ne. No ne fali mi.

Na tvom kompu Himedia normalno vrti HDR ali ne i na PowerDVD? To mi nema smisla bas jer sam siguran da je PowerDVD bolji a na glasu i kao najbolji.
Jesi probo update playera napravit? Imas noviji build 2316 pa vidi s njim.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 19:42   #18
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
imam i tv od 100cm, neki JVC ali radje gledam filmove i serije preko monitora LG 29UM58 od 29'' koji ima bolju sliku od klasicnog LCD tv-a. Ne sjecam se dali mi monitor podrzava HDR, ali vjerovatno ne. No ne fali mi.

Na tvom kompu Himedia normalno vrti HDR ali ne i na PowerDVD? To mi nema smisla bas jer sam siguran da je PowerDVD bolji a na glasu i kao najbolji.
Jesi probo update playera napravit? Imas noviji build 2316 pa vidi s njim.
Blago tebi kad imaš monitor 21:9, nemaš na filmovima crnih crta gore i dole

Nemam ja Himediu. Himedia nije player na kompu, on je vanjski media player koji streama filmove sa mreže ili sa HDD-a koji se može ugraditi u njega.

Ne fali ti HDR kad ga nisi ni imao
diskus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 21:08   #19
Jedan od znacajnijih razloga zasto vise preferiram monitor u odnosu na TV kad su filmovi u pitanju Ali ima i dosta filmova (pogotovo serije) formata 16:9 pa svejedno imam crte

Kao sta rekoh, zadovoljan sam i s ovim kaj imam, IPS LED sa sRGB. HDR mi nije potreban.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 21:57   #20
diskus je ovisnik o HDR-u, jbg to košta. Nabavi novi hardwer pa ces moci toliko gledati HDR.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:17.