Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2005., 23:30   #1
Student servis, studentski poslovi, pitanja... - skupna tema

Dal je problem naci posao da ga radim preko onih ugovora od student servisa? Nesto kao oni part-timeri koji rade u McD (tamo ne zelim raditi ).

Znam da bez problema mogu naci posao gdje bi me placali 10kn po satu.
Kako je tesko naci posao koji placaju 15kn po stau (ili cak i vise )?
Gdje traziti? Kakav profil tvrtki obicno zaposljava na taj nacin?

hvala
outlaw9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2005., 12:53   #2
Fizicki poslovi su placeni vise od 15 kn po satu, mozda cak i duplo vise.
U studentskom centru imas i tarife za svaki pojedini posao.
CrveniVrag is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2005., 14:16   #3
IT poslovi placeni su od 25-30kn po satu....a ponekad i vise ako imas neko specijalno znanje ili si jako dobar u onom sto radis...
Floyd the barber is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2005., 22:25   #4
Znaci i nije tako losa situacija?

hvala na informacijama
outlaw9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2005., 21:10   #5
a kako je tesko pronaci normalan posao preko sc-a?

outlaw9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2005., 00:15   #6
ja jos nista nisam nasao bas prek SCa nego sam nasao nekim drugim putem...ne znam koliko tamo ima "pametnih" poslova u ponudi...ovisi sto bi radio, pogledaj na moj-posao, ima poslova i za rad preko studentskog ugovora
Floyd the barber is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2005., 15:14   #7
Redovni student i radni odnos

Je li zakonski moguće biti u radnom odnosu a uz to biti i redovni student?
__________________
V
vanesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2005., 15:34   #8
Koliko znam moraš plaćati. Ne znam da li još postoji studiranje uz rad na nekim faksevima. Kod mene na građevini su ukinuli tu opciju prije nekog vremena.
__________________
Different is not necessarily better, and is a poor goal to aim for without good reason and some skill.
nesho is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2005., 15:52   #9
mislim da kao redovan student ne možeš potpisivati ugovor o radu. ali možeš raditi bilo kakav posao preko studentskog ugovora. s tim da paziš da ti godišnja zarada ne prijeđe određeni iznos (raspitaj se) jer onda ti roditelji više nemaju olakšice na konto tvog redovnog studiranja.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2005., 16:57   #10
U stalnom radnom odnosu NE.
ovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2005., 18:35   #11
Možeš raditi preko ugovora na određeno vrijeme, posljednjih 12 mjeseci sam ja tako bio zaposlen i redovno studirao.
__________________
Anarthal, Hand of A'dal Talkhor
Arathorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2005., 23:22   #12
Gdje to piše da kao redovan student ne možeš biti u radnom odnosu?

Znam bar dvoje ljudi koji su cijeli fax redovito odstudirali, bez plaćanja i u radnom odnosu. Istina, bilo im je to malo gadno iskustvo, ali može se.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2005., 23:43   #13
ne da mi se sad kopati po zakonima, ali gotovo sam sigurna da redovan student ne može zasnovati radni odnos. na brzinu sam našla odgovor pravnika na moj-posao.net pa cu ga copy/pejstat


"Na koji način stalni posao utječe na studij? Moram li ga tada sam plaćati i mogu li ga uopće pohađati? Što ako sam upisan za osobne potrebe tj. uz plaćanje? Molim Vas da pokušate odgovoriti na ova i općenito na pitanja uz rad i školovanje.

Prema tumačenju Ministarstva znanosti i visokog obrazovanja, osobe u radnom odnosu ne mogu biti redoviti studenti, dakle ne mogu studirati na redovitom studiju niti uz potporu Ministarstva, nego studij moraju plaćati sami, ili im ga može plaćati poslodavac.


Prema Zakonu o visokim učilištima (pročišćeni tekst NN 59/96) redoviti studenti studiraju na redovitom studiju, i to uz potporu Ministarstva ili sami plaćaju studij. Izvanredni studenti studiraju na izvanrednom studiju i sami plaćaju studij ili im troškove studija snosi poslodavac.

Iako u Zakonu to nigdje izrijekom nije navedeno, prema tumačenju Ministarstva znanosti i visokog obrazovanja, osobe koje su u radnom odnosu ne mogu biti redoviti studenti, jer su programi za redovite studente predviđeni za osobe kojima je to jedina obveza. Osim toga, redoviti studenti imaju neka prava koja su nespojiva s radnim odnosom, odnosno prava koja zaposlene osobe ostvaruju upravo temeljem toga što su u radnom odnosu (zdravstveno osiguranje i sl.).

Dakle, ako ste u radnom odnosu, svakako studij morate plaćati tj. ne možete studirati uz potporu Ministarstva.

Ako ste pak bili redoviti student koji je sam plaćao studij, nakon zapošljavanja trebali biste iduću akademsku godinu upisati kao izvanredni student. Međutim, najbolje je da u vezi toga porazgovarate na učilištu (fakultetu, visokoj školi) gdje studirate."
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2005., 18:14   #14
"Znam bar dvoje ljudi koji su cijeli fax redovito odstudirali, bez plaćanja i u radnom odnosu. Istina, bilo im je to malo gadno iskustvo, ali može se."

Ako su bili u STALNOM radnom odnosu onda je to kršenje zakona Ti ne možeš dobiti radnu knjižicu ako si redovan student. Redovni studenti imaju plačeno zdravstveno, jeftini studentski dom i hranu i studentsku karticu za rad preko studentskog servisa i još neke beneficije. Izvanredni studenti koji studiraju uz rad od toga nemaju ništa. Zato i postoji studiranje na ta dva načina. I na kraju kako možeš biti redovan student i imati STALAN radni odnos kad imaš predavanja i ispite u toku radnog tjedna osim ako posao ili faks nisu "kaubojski".
ovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2005., 21:59   #15
Može se raditi preko student servisa i ne gube se studentska
prava.

Kod sklapanja ugovora na određeno vrijeme, gubiš studentska
prava za vrijeme trajanja ugovora.
__________________
Čuvaj se vlasti bez mane.
mitzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2005., 00:22   #16
Quote:
ovac kaže:
"Znam bar dvoje ljudi koji su cijeli fax redovito odstudirali, bez plaćanja i u radnom odnosu. Istina, bilo im je to malo gadno iskustvo, ali može se."

Ako su bili u STALNOM radnom odnosu onda je to kršenje zakona Ti ne možeš dobiti radnu knjižicu ako si redovan student. Redovni studenti imaju plačeno zdravstveno, jeftini studentski dom i hranu i studentsku karticu za rad preko studentskog servisa i još neke beneficije. Izvanredni studenti koji studiraju uz rad od toga nemaju ništa. Zato i postoji studiranje na ta dva načina. I na kraju kako možeš biti redovan student i imati STALAN radni odnos kad imaš predavanja i ispite u toku radnog tjedna osim ako posao ili faks nisu "kaubojski".
Moji frendovi su već bili prije upisa na fax u radnom odnosu. Nisu ostvarivali zdravstveno preko faxa (osim toga, za to trebaš prvo izvaditi potvrdu na faxu i to odnijeti u hzzo ili ti to ide preko staraca) niti su bili u domu (jer su iz Zagreba).
Nisu studirali izvanredno jer takav studij na tom faxu ne postoji, samo redovan. Kako su stizali na predavanja? Teško, jedan frend je znao raditi noćnu smjenu u bolnici i onda doći takav na predavanje. Nije bio nikakav kaubojski posao - posao med. tehničara u bolnici i posao u izdavačkoj kući.

Nigdje te na faxu ne pitaju jel radiš kad se upisuješ.

Radnu knjižicu možeš izvaditi ako studiraš, samo što ti se onda upisuje srednja stručna sprema. Bez ikakvog problema. Radnu knjižicu vadiš prije nego se prijavljuješ na zavod za zapošljavanje i onda se s njom ideš prijaviti. Druga je stvar što ako se ne prijaviš u roku od 3 mj. nakon završetka obrazovanja gubiš neka prava nezaposlene osobe.

Nigdje niti u jednom zakonu, a posebno u Zakonu o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju ne piše da ne smiješ biti u radnom odnosu tijekom redovnog studija.

Rad preko student servisa je mogućnost koju možeš iskoristiti, ali možeš slobodno i biti u radnom odnosu pa da se doprinosi na plaću i iz plaće plaćaju sukladno brutto plaći, kao i porez na dohodak.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2005., 13:12   #17
po meni je status redovnog studenta nespojiv s radnim odnosom.

Studenti imaju npr. jeftiniji pokaz, a kao zaposlenik to nemaš. Gomile drugih pogodnosti imaju redovni studenti baš zbog toga što studiraju i što još ne zarađuju, a ako si zaposlen i istovremeno redovan student onda po meni izigravaš zakon.

Ne znam što kažu pravnici, Vojky?
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2005., 16:01   #18
da, po nekoj bi logici trebao bit nespojiv, al sam prije jedno par miseci upoznala ljude koji već 3,4 godine uredno studraju, redovno studiraju i taman su sklopili ugovor o radu, prijavljeni su sa SSS
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2005., 16:12   #19
Quote:
vaci kaže:
da, po nekoj bi logici trebao bit nespojiv, al sam prije jedno par miseci upoznala ljude koji već 3,4 godine uredno studraju, redovno studiraju i taman su sklopili ugovor o radu, prijavljeni su sa SSS
to je legalan nacin kako sjebat drzavu
s3v3n is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 20:12   #20
Quote:
nesho kaže:
Koliko znam moraš plaćati. Ne znam da li još postoji studiranje uz rad na nekim faksevima. Kod mene na građevini su ukinuli tu opciju prije nekog vremena.
Kod tebe na građevini?! Koliko znam takva opcija ne postoji neneko vrijeme već bar 10 godina.
Aragorn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:17.