Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2003., 22:15   #1
Društvo za mršavljenje

Citala sam dosta rasprava na tu temu, no nisam uspjela izvesti konacan zakljucak. Zato cu probati ovako- Proteinska dijeta- izaberite po jedan odgovor u svakoj grupi:

bih preporucila
ne bih preporucila

smatram efikasnom
umjereno efikasna
neefikasna

zdrava
tako - tako
jako nezdrava

za kraci rok da
za srednji rok da
za dulji rok da
ni u jednom roku

Napravit cu statistiku odgovora Hvala.
 
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 23:00   #2
A kakva je to? Imaš, da mi šibneš mailom?
Pa da javim rezultate.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2003., 00:10   #3
preporučila bih
NA KRATKI ROK
umjereno efikasna
tako-tako zdrava
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2003., 04:43   #4
Re: Proteinska (Atkinsova) dijeta-da, ne, koliko

ne bih preporucila
umjereno efikasna
jako nezdrava
za kraci rok da
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2003., 08:41   #5
Re: Re: Proteinska (Atkinsova) dijeta-da, ne, koliko

Quote:
Kiki kaže:
ne bih preporucila
umjereno efikasna
jako nezdrava
za kraci rok da


S točno ovim se i ja slažem.
Kvejki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2003., 10:22   #6
upravo Janici napisah na PM: ova dijeta je izuzetno efikasna (30 kg na 3 mjeseca), ali cim prestanete vratit ce vam se kile ako u potpunosti ne promjenite nacin prehrane
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2003., 10:45   #7
Quote:
(30 kg na 3 mjeseca),
ovakve dijete nisu efikasne nego ubilacke

Dal je ta osoba tih 30 kila dobila u 3 mjeseca ?

Inace sam protivnik dijeta a zagovornik zdrave prehrane i sporta.

Par frendica je bilo na dijetama , one koje su djelovale su bile dugotrajne, dakle za godinu dana je natukla 5 kila viska i skinula ih ( bez stresa, bez gladovanja, gotovo neprimjetno ) u sljedecih godinu dana.

Te brzinske dijete ( a poslije se sto se tice prehrambenih navika vratite na staro ) su cista koma za organizam.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2003., 11:29   #8
*khm* aso, a da pređeš konačno sa definiranja strateškog pristupa dijeti, šta ja znam... recimo- dijeti?
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2003., 11:58   #9
bih preporucila
smatram efikasnom
tako - tako zdrava
za srednji rok da


provodila sam par puta u kracim do srednjim periodima (1-2-3 sedmice)
uglavnom nakon perioda neaktivnosti, mrzovolje i neumjernog prezderavanja
ne mislim da mi se vraca automatski sva izgubljena kilaza ako nakon dijete nastavim sa umjerenom normalnom hranom.

smatram je efikasnom jer za prvih sedmicu dvije izgubim tih kriznih 4-5 kilograma i onda poslije odrzavam

smatra se tako-tako nezdravom, pa uz nju obavezno pijem vitaminsko-mineralne tablete

za one koji ne znaju sta je to proteinska: dijeta gdje se ne smije nista od ugljikohidrata jesti- dakle tjestenina, voce (osim narandzi i grejfruta), krompir, mlijecni proizvodi... je zabranjeno

jede se normalno: meso (ukljucujuci suhomesnate, ali ne mesne preradjevine tipa hrenovke), riba, povrce, jaja

a piti se smije vodu, mineralnu i cajeve (kafu umjereno)

volim je jer nema strogog rezima gdje moras tacno brojati kad i koliko jedes: dorucak 4.5 grama rize i 7.35 decilitara caja, 3.14 kriske narandze... blablabla
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2003., 13:50   #10
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
upravo Janici napisah na PM: ova dijeta je izuzetno efikasna (30 kg na 3 mjeseca), ali cim prestanete vratit ce vam se kile ako u potpunosti ne promjenite nacin prehrane
Hmmm, čekaj! I ja sad imam 60 kg i za 3 mj, bi imala 30?
Šalu na stranu - ok. Znači da ju zapravo ne treba držat ak imaš kojih 5 kg viška

Čini mi se poprilično nezdravom.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2003., 14:51   #11
Ovdje su radili neko istrazivanje na par pokusnih kunica i svi ljudi koji su bili na njoj su bili izarazito umorni, letargicni...i jos su svi primjetili da im smrdi iz usta maksimalno ( a kako i ne bi kad se basically samo meso zdere). Mind you, svi su izgubili kile.
Al, kile se mogu izgubit i ak se jede normalna, zdrava dijeta i bez da izgubis energy levels.
Tak da ja dajem veliki za tu dijetu.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2003., 15:13   #12
Samim time da su uglavnom"zderali "samo meso je vise nego jasno da je taj nacin mrsavljenja nezdrav.Moj lijecnik non-stop tupi da povrce treba jesti za glavno jelo a meso kao prilog!Opcenito sam protiv bilo kakvih drasticnih dijeta.To je vise nego nezdravo, treba jesti raznovrsnu hranu,piti puno tekucine i baviti se nekim sportom pa onda nitko nebi imao problema sa tezinom
Romana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2003., 18:50   #13
Ja sam vegetarijanka pa mi je Atkinsova dijeta samim time vrlo antipatična, no neovisno o tome, čitala sam na više mjesta da se ta dijeta smatra vrlo nezdravom. Ali, što jest, jest, moja kolegica s posla bila je na ovoj dijeti i izgubila je hrpu kila. Dakle :

- ne bih preporučila

- dijeta je efikasna u smislu da se zaista gube kile

- jako nezdrava

- ni u kojem roku
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2003., 19:04   #14
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
ova dijeta je izuzetno efikasna (30 kg na 3 mjeseca), ali cim prestanete vratit ce vam se kile ako u potpunosti ne promjenite nacin prehrane

Ajde mi molim te na PM pošalji kakva je dijeta, opis i to.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2003., 21:41   #15
Re: Re: Proteinska (Atkinsova) dijeta-da, ne, koliko

Quote:
Kiki kaže:
ne bih preporucila
umjereno efikasna
jako nezdrava
za kraci rok da
I ja se slazem...Makar mozda nije niti za kraci rok. Ima i boljih nacina nego uvalit se u ketozu pa da tijelo pozdere samo sebe. Naravno da smrdi iz usta - osjete se ketoni...Smrdi po acetonu.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2003., 21:44   #16
Ne bih preporucila

Smatram je efikasnom

jako nezdrava

Ni za koji rok
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2003., 00:22   #17
jedete koliko i kad hocete
smijes: meso svo osim pohanog i hrenovki
- svo povrce osim grahorica
- jaja, mlijecni proizvodi

nema: krumpira, tjesta, kruha, brasna
nema voca osim limunade s natrenom
pijes vodu
nakon tjedan dana smijes do 1/2 l vina dnevno
- pij vitamine

i nadjoh ovaj link: http://www.geocities.com/Heartland/R...ins_index.html
i ovaj: http://atkins.com/
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2003., 11:24   #18
Quote:
Al, kile se mogu izgubit i ak se jede normalna, zdrava dijeta i bez da izgubis energy levels.
tocno

opcenito ne kuzim osobe ( sad mislim na one iz RL-a ) koje se debljaju mjesecima , da ne kazem godinama , uljene se skroz i onda ocekuju da to sve nestane za tjedan dana od neke carobne dijete. Ponekad me brine IQ takvih osoba

Inace citam od Galadriel da su mljecni proizvodi dozvoljeni a od Sept . da nisu ?
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2003., 11:41   #19
Uh, u primjeru jelovnika: 30 g pečene svinjske kožice?

Fuj! Mislim da je najbolja dijeta ipak ne jest ništ.

E da, ima u Cosmu primjer zašto su Francuskinje tak super mršave a uživaju u jelu i desertima! Zato jer 60% kalorija unesu u organizam do 16 sati, zato što dok jedu uživaju, a ne zamaraju se s tim kako rade nešto što zapravo ne bi smjele, itd....čini mi se kao dobar pristup.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2003., 12:21   #20
Quote:
kalorija unesu u organizam do 16 sati, zato što dok jedu uživaju, a ne zamaraju se s tim kako rade nešto što zapravo ne bi smjele, itd....cini mi se kao dobar pristup.
Pristup je super.

Nema groznijeg nego jesti omiljeno jelo i ISTODOBNO se ubijati griznjom savjesti zbog kalorija

Inace ovo do 16:00 sati nazalost ne funkcionira kod mene. Cesto se vidimo tek navecer i to nam je jedini zajednicki obrok prek tjedna, negdje oko 19:00.

Ljeti , kad je duze dan i toplo, se to sve pomice za jedan sat.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:56.