Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2021., 10:48   #1
Biti domaćica

Drage žene, trebam vašu pomoć i mišljenje.
Ukratko: imam 34 godine i dvoje djece. Diplomirala sam i nikad nisam radila u struci, imam svega par godina staža.
Dogodilo se prvo dijete s kojim sam ostala doma jer je imalo poteškoće i onda je došlo drugo i već sam 5 godina doma, ne radim.
Suprug zarađuje dovoljno, ne fali nam ništa, ali imamo kredit stambeni i ne razbacujemo se novcem.
Živimo skromno, ali sretno.

Razmišljali smo o trećem djetetu, ali u tom slučaju znam da raditi neću nikada jer tko će me tak staru zaposliti?
Zanima me što vi mislite o ženama domaćicama? Propuštam li nešto ako ne radim? Ne zanima me zapravo financijski aspekt ove priče nego moj osobni, zanimame hoću li jednog dana požaliti što sam se cijela predala privatnom životu, a ne javnom? Hvala
jaomeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2021., 10:51   #2
Sorry što upadam s ovim pitanjem koje nema veze s temom ali uvijek me zanimalo zašto ljudi idu planski na treće dijete ?

Čemu to?
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2021., 10:53   #3
Jer ga žele? Zašto idu na prvo? Ili na drugo?
jaomeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2021., 10:58   #4
.
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2021., 11:01   #5
Quote:
jaomeni kaže: Pogledaj post
Zanima me što vi mislite o ženama domaćicama? Propuštam li nešto ako ne radim? Ne zanima me zapravo financijski aspekt ove priče nego moj osobni, zanimame hoću li jednog dana požaliti što sam se cijela predala privatnom životu, a ne javnom? Hvala
Nije bitno sto mi mislimo* o zenama domacicama, vec sto TI mislis o zenama domacicama.


*recimo ak mene pitas, to je skroz legit zivotni odabir, tko voli i zeli

Sto se tice pronalaska posla, znam da HR bas nije zemlja u kojoj se jedva ceka na 40-godisnjakinje bez iskustva, no slucajno znam dvije osobe koje su tamo s 38-9 nasle prve poslove ikad nakon faksa. I to ok poslove. Izgleda da je moguce.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2021., 11:05   #6
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
Sorry što upadam s ovim pitanjem koje nema veze s temom ali uvijek me zanimalo zašto ljudi idu planski na treće dijete ?

Čemu to?
To je jako nepristojno pitanje jer zadire duboko u intimne odluke osobe.

On topic: ako je tvoja odluka svjesna ne vidim onda nikakvu prepreku u ostvarivanju iste. Ako te bivanje kod kuće s djecom ispunjava onda je to ono što trebaš raditi, ali ako imalo sumnjaš u taj izbor pokušaj se prvo zaposliti i odraditi koju godinu čist da vidiš kako je to pa tek onda odlučiti.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2021., 11:05   #7
Pa zanima me zapravo imate li ženu u svom okruženju koja je odlučila biti domaćica i je li sretna tim izborom? U svojoj okolini sam ja jedina, sve moje frendice su se vratile na posao kad im je dijete (ili djeca) navršilo 6 mjeseci i godinu dana, nemam baš nekoga konkretnoga s kime bih mogla malo popričati i vidjeti dugoročne prednosti i nedostatke. Naročito zato što djeca neće biti uvijek djeca i uloga majke se s vremenom smanjuje.
jaomeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2021., 11:08   #8
Quote:
jaomeni kaže: Pogledaj post
...

Razmišljali smo o trećem djetetu, ali u tom slučaju znam da raditi neću nikada jer tko će me tak staru zaposliti?
Zanima me što vi mislite o ženama domaćicama? Propuštam li nešto ako ne radim? Ne zanima me zapravo financijski aspekt ove priče nego moj osobni, zanimame hoću li jednog dana požaliti što sam se cijela predala privatnom životu, a ne javnom? Hvala
vrlo osoban odabir s vrlo osobnim posljedicama
drago mi je vidjeti ljude zadovoljne odabirom; ispunjeni su, ne kompliciraju, rezultati ne izostaju
iako ti se čini da bi nakon trećeg djeteta nezaposliva, to nije nužno tako jer imaš vremena dok si doma razmotriti i druge perspektive
npr. kad djeca malo ojačaju pokušati raditi nešto od doma, obnoviti stare ili naučiti neke nove vještine...
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2021., 11:09   #9
Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
To je jako nepristojno pitanje jer zadire duboko u intimne odluke osobe.

pa nikog to ne pitam irl, nego na forumu ljudi svašta pitaju tj cijela ponata je da doznaš neke stvari koje inače nemaš prilike
međutim ni tu nisam saznala.

nebitno.

to sam pitala tek tako, ni iz džepa ni u džep
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2021., 11:10   #10
Quote:
jaomeni kaže: Pogledaj post
Pa zanima me zapravo imate li ženu u svom okruženju koja je odlučila biti domaćica i je li sretna tim izborom?.
Moja mama. I bila je sretna kao takva.

Od vrsnjakinja imam jednu takvu u familiji. Isto joj je ok, troje djece, oslanja se na muza i nema problem s time.
I upoznala sam jednu koja je taman dobila cetvrto, planira peto. Njoj je uloga kucanice i majke nesto sto je super i ispunjujuce. Muz se brine za novac i koliko sam skuzila - sretni su.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2021., 11:10   #11
Quote:
jaomeni kaže: Pogledaj post
Razmišljali smo o trećem djetetu, ali u tom slučaju znam da raditi neću nikada jer tko će me tak staru zaposliti?
Ne znam koja si struka, ali možda nije loše da razmišljaš malo izvan okvira. Nije posao samo od 9 do 5, niti je posao samo državna firma.

Svašta se može uz malo inovativnosti i truda. Čak i u usranoj Hrvatskoj.

Quote:
Zanima me što vi mislite o ženama domaćicama? Propuštam li nešto ako ne radim? Ne zanima me zapravo financijski aspekt ove priče nego moj osobni, zanimame hoću li jednog dana požaliti što sam se cijela predala privatnom životu, a ne javnom? Hvala

O ženama domaćicama, koje stvarno savjesno rade taj posao, iskreno mislim sve najbolje. Mislim da treba jako puno hrabrosti i povjerenja u partnera da se netko upusti u to.

Hoćeš li požaliti - to ti nitko ne može i ne zna reći. Ono što sam vidjela oko sebe je da su žene koje su svjesno odabrale život domaćice puno zadovoljnije tom ulogom, od onih koje je život na to prisilio.
__________________
If men could get pregnant, abortion would be a sacrament.
VeronaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2021., 11:12   #12
Quote:
VeronaM kaže: Pogledaj post
Hoćeš li požaliti - to ti nitko ne može i ne zna reći. Ono što sam vidjela oko sebe je da su žene koje su svjesno odabrale život domaćice puno zadovoljnije tom ulogom, od onih koje je život na to prisilio.
Slazem se
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2021., 11:12   #13
Najvažnije je ono što ti misliš o tome da si kućanica, ispunjava li to tebe

Svakako bi bilo dobro da imaš neke interese uz to, radi svojeg zadovoljstva, ali zato što, i sama si tog svjesna, djeca rastu i jednog dana će otići. Sigurno ne želiš biti njima za vratom cijeli život.

Ne mislim ništa loše o kućanicama, ima tu posla, ali ja ne bih to samovoljno odabrala. Ne bih htjela biti o nekome ovisna na taj način, a i nikad ne znaš što se može desiti u životu. Naravno, nema garancije ni za jednu stvar, ali bolje mi se čini imati više izvora prihoda nego manje.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2021., 11:13   #14
jebo poso ako imate dovoljno para
na kraju će ti ostati samo djeca
otkaz uvijek možeš dobiti
a i naći posao van struke
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2021., 11:13   #15
Meni je potrebno ostvarenje mimo kuće/obitelji. Pristala bih ne raditi samo kad bismo imali toliko novaca da možemo živjeti potpuno bezbrižno i da svoju energiju mogu usmjeravati na neke svoje interese i hobije (a koji su bliski mojoj struci).
Uvenula bih da sam "obična" kućanica kojoj se dani svode na spremanje, čišćenje, kuhanje i brigu o djeci.

Opet, svi smo različiti i (valjda) ima žena kojima to potpuno odgovara i koje se pronalaze u ulozi majke i supruge i tu nema ništa loše.

Na žalost, mislim da ti neka naša razmišljanja neće puno pomoći u donošenju odluke jer je izbor ipak na tebi i svatko od nas će pisati iz neke svoje pozicije koja ne mora imati nikakvu poveznicu s tobom.

Kako god, sretno!
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2021., 11:14   #16
Quote:
Salammbo kaže: Pogledaj post
Svakako bi bilo dobro da imaš neke interese uz to, radi svojeg zadovoljstva, ali zato što, i sama si tog svjesna, djeca rastu i jednog dana će otići. Sigurno ne želiš biti njima za vratom cijeli život.
Pa kao domacica sigurno ima ekstra prostora da njeguje te interese, vise nego da uz sve jos ide i na posao 8 sati Moja majka je recimo uzivala u nekim svojim stvarima koje se nisu ticale ni kuce ni muza ni djece.

Quote:
Salammbo kaže: Pogledaj post

Ne mislim ništa loše o kućanicama, ima tu posla, ali ja ne bih to samovoljno odabrala. Ne bih htjela biti o nekome ovisna na taj način, a i nikad ne znaš što se može desiti u životu.
Ne bih ni ja, iz istog razloga, ali to vise vidim kao svoj ajmo rec "problem" i defekt da se nisam sposobna na nikoga osim na sebe osloniti (ne odrazava se samo na tom polju vec generalno)
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2021., 11:18   #17
Quote:
jaomeni kaže: Pogledaj post
Pa zanima me zapravo imate li ženu u svom okruženju koja je odlučila biti domaćica i je li sretna tim izborom? U svojoj okolini sam ja jedina, sve moje frendice su se vratile na posao kad im je dijete (ili djeca) navršilo 6 mjeseci i godinu dana, nemam baš nekoga konkretnoga s kime bih mogla malo popričati i vidjeti dugoročne prednosti i nedostatke. Naročito zato što djeca neće biti uvijek djeca i uloga majke se s vremenom smanjuje.
Imam prijateljicu.

Završila je jako težak i cijenjen fakultet i nakon drugog djeteta se desilo da joj je muž doživio nevjerojatan uzlet u karijeri koji je uključivao stalna putovanja i odlučili su da ona ostane doma jer nije bilo vanjskog supporta da oboje rade i hendlaju djecu. Barem ne onako kako su oni željeli.

Procvala je.

Žena je Mary Poppins, fantastična je s klincima (sad ih je 4), izrazito angažirana majka, posvećena domu i obitelji. ALI, ja uvijek kažem da se naradi kao životinja i ona stvarno nema GO (barem ja to tako vidim).

Uz to se stalno suočava s predrasudama da samo rađa, živi njemu na grbači, i da bi bez njega bila nitko i ništa (iako zapravo, ona njemu pruža više mentalne i operativne podrške, nego on njoj), pa se treba pripremiti i za takve stvari.

Nema univerzalnog odgovora.
__________________
If men could get pregnant, abortion would be a sacrament.
VeronaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2021., 11:19   #18
Quote:
jaomeni kaže: Pogledaj post
Pa zanima me zapravo imate li ženu u svom okruženju koja je odlučila biti domaćica i je li sretna tim izborom?
...
Naročito zato što djeca neće biti uvijek djeca i uloga majke se s vremenom smanjuje.
Imam jednu. Ok je s tim. Prava brizna zenica. Pitoma. Opsluzuje sve hranom. Radi s djecom zadace. Na sve se pazi max. Kvaliteta hrane. Nista se ne jede iz leda ili od dana prije. Zdravlje, pripravci, sirupi, inhalacije, oblozi. Posteljina se dnevno trese i zraci. Peru korpusi ormara ii ormarica onak tjedno..

Sve za sto treba vremema kojeg zaposleni nemaju.

A angazman oko skole ne moram ni spominjati. U kontaktu sa uciteljicama isto negdje tjedno. Dnevna kontrola zadace. I sveg sto su u skoli pisali, ucili, spominjali. Printanje zadataka za vjezbu. Osmisljavanje igara i organizacija vremena.

I drugi dio kvota: sada mi se cini da je to malo prevec. Pusti barem najstarije dijete da bude samostalno. Uskoro ce htjet drkati a ona ce mu jos organizirati vrijeme, druzenje i vrtne igre bacanja kolutova.


Mislim da je sretna. I ispunjena. al isto tako mislim da je full ovisna o muzu. Njegovom zdravlju. Njegovoj odluci da bude vjeran muz.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2021., 11:19   #19
Quote:
jaomeni kaže: Pogledaj post
Drage žene, trebam vašu pomoć i mišljenje.
Ukratko: imam 34 godine i dvoje djece. Diplomirala sam i nikad nisam radila u struci, imam svega par godina staža.
Dogodilo se prvo dijete s kojim sam ostala doma jer je imalo poteškoće i onda je došlo drugo i već sam 5 godina doma, ne radim.
Suprug zarađuje dovoljno, ne fali nam ništa, ali imamo kredit stambeni i ne razbacujemo se novcem.
Živimo skromno, ali sretno.

Razmišljali smo o trećem djetetu, ali u tom slučaju znam da raditi neću nikada jer tko će me tak staru zaposliti?
Zanima me što vi mislite o ženama domaćicama? Propuštam li nešto ako ne radim? Ne zanima me zapravo financijski aspekt ove priče nego moj osobni, zanimame hoću li jednog dana požaliti što sam se cijela predala privatnom životu, a ne javnom? Hvala
Ja sam žena koja ne želi djecu i posvetila sam se poslu i drugačijem životu od onog što društvo nameće ženama...
jel ja manje vrijedim od tebe ili ti od mene NE!

Imam frendicu koja ima troje djece i da je nisu trudnoće bile teške po nju imala bi ih i više... ne radi, brine se za obitelj, pronašla je druge hobije kojima popuni ono malo slobodnog vremena koje ima...

pitanje je što ćeš kad djeca odrastu i postanu ljudi... uvijek možeš biti baka servis... pa kad suprug ode u mirovinu zajedno možete uživati... a do tad, živi onako kako se osjećaš najbolje
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2021., 11:24   #20
Quote:
VeronaM kaže: Pogledaj post
Uz to se stalno suočava s predrasudama da samo rađa, živi njemu na grbači, i da bi bez njega bila nitko i ništa (iako zapravo, ona njemu pruža više mentalne i operativne podrške, nego on njoj), pa se treba pripremiti i za takve stvari.
Joj te predrasude su tako retardirane

Ima recimo slucaj gdje su i muz i zena radili, ona za gradsku placu, a on je imao dobro uhodan biznis i ogromne prihode. Ona nije zeljela prestati raditi jer je voljela svoj posao, no svejedno nije bila lisena slicnih komentara tipa: "mos mislit kak bi ona s tom placicom zivjela na toliko visokoj nozi da joj muz nije omogucio to sve"

Ljudi su jednostavno mizogina govna ponekad.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:01.