Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2011., 15:02   #1721
Quote:
mikoli kaže: Pogledaj post
Ljudi budite realni!

Sada kad su cijene konačno postale normalne opet se bunite!

Flat je i dalje i ostaje, samo kada prekoračiš prijenos određene količine podataka, dolazi do smanjenja brzine, ali i dalje ostaje flat!

Problem je što u populaciji ima 5% korisnika koji misle da mreža postoji samo za njih i nikoga više. Opterečenje mreže je najveće nevečer. A bolesnici koji skidaju torrente dan i noć misle da moraju imati 100% brzine 24 sata na dan.

Inače ograničenja su vrlo fer, minimalni limit je 320 GB na mjesec prije smanjenja brzina na 1/4 ugovorene što je skoro 10 GB na dan u prosjeku. Dakle možeš dnevno skinuti skoro 6 filmova. Jel vi koji toliko skidate imate uopće vremena za sve to pogledati?

Uz to imate i telefon za bagatelu i TV! (pričam o 2D i 3D uslugama)

I ja sam nekada skidao 1TB na mjesec ali sam se nakon par mjeseci iživio i sada sam na cca 100 GB mjesečno tako da su ovi limiti daleko iznad onoga što mi treba, kao i 99% korisnika.

Oni koji bi htjeli skinuti cijeli internet imaju paket od 32 Mbps koji nema nikakvih ograničenja.

A kome ne paše ima i drugih davatelja usluga
Već sam gore poviše pisao da meni ovo odgovara,jer 320 GB mi je više nego dovoljno,ali nešto drugo je tu u pitanju.Ne to NIJE flat!!!!Zašto?Zato šta flat pojam interneta podrazumjeva neograničenu potrošnju internet prometa uz stalnu brzinu.Mi ipak imamo ograničenje i to je problem.
stipest is offline  
Old 20.03.2011., 15:46   #1722
Quote:
mikoli kaže: Pogledaj post
... Inače ograničenja su vrlo fer, minimalni limit je 320 GB na mjesec prije smanjenja brzina na 1/4 ugovorene što je skoro 10 GB na dan u prosjeku. Dakle možeš dnevno skinuti skoro 6 filmova. Jel vi koji toliko skidate imate uopće vremena za sve to pogledati? ...
Slažem se da je ograničenje fer, ali ne mogu a da ne komentiram... nije sve u skidanju filmova i sl.
Ja npr do danas, za ovaj mjesec imam već skoro 200 GB prometa, od čega je skidanje većih datoteka promet od samo maksimalno 5 GB.

Radi se o obiteljskoj konekciji, spojena su 3 kompjutera i većina prometa se troši na online gaming i video stream, a dosta i na browsanje (ja npr. sa Operom dižem po 35 tabova odjednom. Znam da većina smatra da je to bolesno, ali ja ne želim mijenjat svoje navike). U svakom slučaju ne radi se o velikim downloadovima nego samo o aktivnijem svakodnevnom korištenju neta.
Mene osobno to ne brine, jer imam uzeto povećanje brzine (16 Mbps) što uključuje i manji limit (tek na 640 GB). Ali da imam osnovnu brzinu, kao što vidim da većina ima, zabrinula bi se.
__________________
Immobilized by my fear
And soon to be blinded by tears...
Nanook is offline  
Old 20.03.2011., 15:55   #1723
Neograničena potrošnja, neograničene količine? Čisti marketing da se navuče raja.

@ Nanook
Kod jednog drugog operatera plaćam 5 Mbps, a ne mogu dotaknut ni 2 Mbps. Ispostavilo se da T-Com na mojoj cesti treba mijenjat kabel koji je zastario i trošan.
sanjinko is offline  
Old 22.03.2011., 09:15   #1724
Quote:
sanjinko kaže: Pogledaj post
Neograničena potrošnja, neograničene količine? Čisti marketing da se navuče raja.

@ Nanook
Kod jednog drugog operatera plaćam 5 Mbps, a ne mogu dotaknut ni 2 Mbps. Ispostavilo se da T-Com na mojoj cesti treba mijenjat kabel koji je zastario i trošan.
Iskon
JVC is offline  
Old 24.03.2011., 00:51   #1725
http://www.business.hr/hr/Kompanije/...-prodaje-B.net
JVC is offline  
Old 24.03.2011., 07:52   #1726
JVC,
za prvo si u pravu , samo ću reći da je brzina sad (konačno) kako spada

što se tiče drugoga, nije li Vipnet nedavno preuzeo Metronet, da li je akvizicija uopće finalizirana/odobrena od strane HAKOM-a? ili je to propalo u svjetlu svježeg restrukturiranja mobilnog operatera pa se sad pokušava uhvatiti B.net?
sanjinko is offline  
Old 24.03.2011., 11:53   #1727
Bilo je samo govora o preuzimanju, ali koliko je meni poznato to još nije realizirano
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Old 27.03.2011., 14:33   #1728
bok svima.

trebam pomoc u vezi unlocka bnetovog modema, scientific atlanta EPR2325.
cini se da su mudri momci nesto updateali i vise ne radi admin pristup Setup opcijama modema - nije moguce napraviti port forwarding ili bilo sto drugo.

zna li netko kako dobiti root pristup na modem?
pokusao sam sa URL-om http://192.168.100.1/_aslvl.asp, ali stvar ne radi kada treba potvrditi promjenu access levela. Jednostavno ne prihvaca admin/W2402 kombinaciju.

hvala.
__________________
''...noone is innocent...''
quazar is offline  
Old 30.03.2011., 21:33   #1729
B net televizija

Uzeo sam samo njihovu uslugu interneta u 08.2010. Kada su došli njihovi tehničari uzeli su mi ulaz u zidu za satelitsku antenu pošto njihovi vodovi idu preko krova zgrade. Ja sam im rekao da ne želim da mi uzimaju moj ulaz nego da moraju privući svoj vlastiti. Ali to je njima skupo pa ti se priključe preko tvoje instalacije i zakinute za gledanje vlastite satelitske.

Lik mi kaže da nema problema da ću imati 10-tak programa za gledati iz Osnovnog paketa. Na kraju sam imao 40 programa!!
Prošli su mjeseci i prije neki dan mi ukinu programe i ostave mi samo 5 nekih bezveznih RTL,24 sata, Večernji, DOMA i RTL2.

Poanta je zapravo sljedeća da B net koristi isti kabel i za internet i za TV i smatram da njima priključak za TV nije nikakav trošak. Čuo sam da ljudima priključe TV na "crno". Jedan poznanik im je dao 100 kn i nije bilo problema za gratis TV!

U krajnjem slučaju meni ni ne treba njihova TV jer ionako imam bolje programe na satelitu i želim da mi vrate moj ulaz u zidu!!!

Da li netko ima sličnih iskustava?

pozdrav!
masy is offline  
Old 30.03.2011., 22:31   #1730
Quote:
masy kaže: Pogledaj post
Lik mi kaže da nema problema da ću imati 10-tak programa za gledati iz Osnovnog paketa. Na kraju sam imao 40 programa!!
Prošli su mjeseci i prije neki dan mi ukinu programe i ostave mi samo 5 nekih bezveznih RTL,24 sata, Večernji, DOMA i RTL2.
Ista situacija kod mene. Ja sam ga skoro istjerao vani kad je rekao da neću imati zgradinog TV signala. Bilo je ili ostavi TV ili odustajem od duo usluge.

Ostavio je TV i radilo je otprilike 6 mjeseci. Nisam gledao jer je to bila analogija, ali sam primjetio da su ukinuli sve osim 3-5 kanala tipa Kanal A i Cinestar.

Slijedeći put kad išta budu mijenjali - ili kad me budu gnjavili za produživanje ugovora - reči ću da želim poseban kabel. Kao što se hvale na svojim stranicama.
the.elles.d is offline  
Old 31.03.2011., 00:22   #1731
Pozdrav

nisam bio neko vrijeme na forumu ali evo bas sad citam oko ovog novog Fair Usage ili kako vec i cini mi se ok,iako se neslazem s tim jel ako je flat onda je flat pa taman netko skidao i TB-te

Nego imam pitanje ovak na bnet-oj stranici sam skinuo svoj promet za ovaj mjesec te takoder imam i utorrent (torrent program) koji mi biljezi koliko skinem ili posaljem dnevno i isto tako za cijeli mjesec,te uglavnom skidam oko 120 do 160GB mj., i tako ja usporedujem svoj utorrent promet s bnetovim prometom i nesto se neuklapa. po Bnetovu prometu ja sam nekim cudom skinu i poslao sve ukupno preko 400GB prometa sto je znanstvena fantastika jel nemam cak niti toliki HD dok mi preko utorrent prikazuje tocan prikaz koliko sam zapravo skinuo i poslao za ovaj mjesec.

Također želim reci da imam 3D paket to net brzinu do 8192/768 kbps (najmanju)

isto tako mogu reci da smo cesto ja i moja braca na youtube-u a neki videi traju i po 20.30min ali vecinom su do 15min.

e sad moze biti da sam je pogresno protumacio brojke sa Bnetova pregleda prometa ili imaju nekih ozbiljnih problema stoga se iskreno ispricavam

ali pode me uoci datumi 21.3 te 22.3 te 23.3 jel po onome sto pise ja sam poslao u jednom danu oko 60GB??sto je nemoguce jer MAX po danu mogu uploadati do 7,2GB tak nes stoga mi ovo nije jasno,te isto tako mozda ja grijesim pa sam pogresno sve zbrojio stoga se ispricavam jos jednom


evo slike od Bnet prometa

http://i51.tinypic.com/azcjk4.png

te od utorrent programa za ovaj mjesec također

http://i55.tinypic.com/2hquts7.png

Zadnje uređivanje beta1 : 31.03.2011. at 00:39.
beta1 is offline  
Old 31.03.2011., 12:46   #1732
Uzmi u obzir da ti se mjeri promet. Dakle svaki video koji pogledaš se ustvari "skine" iako ostaje u privremenoj memoriji. Bilo koje otvaranje stranica se također "skida"

Nije skidanje samo korištenje torrenata ili nekih drugih download sevisa.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Old 31.03.2011., 13:31   #1733
da al covjek kaze da je poslao u jednom danu 60 gb sto je naravno nemoguce s njegovom vezom..
Vermox is offline  
Old 01.04.2011., 02:02   #1734
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
Uzmi u obzir da ti se mjeri promet. Dakle svaki video koji pogledaš se ustvari "skine" iako ostaje u privremenoj memoriji. Bilo koje otvaranje stranica se također "skida"

Nije skidanje samo korištenje torrenata ili nekih drugih download sevisa.
Naravno da nije,ali opet to nije niti priblizno toj cifri pa i da dodas evo recimo 10-20 GB samog prometa od youtube-a i ostalih web stranica opet je nemoguce,jel meni pise poslano (uploaded) 60GB. i to u jednom danu lol te takoder za druge dane po 20,40 GB.

meni tak svejedno samo mi je zanimljivo da se ovakve stvari događaju,kad sam bio na tcomu imao sam oko 100-150GBmj.


Quote:
Vermox kaže: Pogledaj post
da al covjek kaze da je poslao u jednom danu 60 gb sto je naravno nemoguce s njegovom vezom..
upravo tako,pa da i imam najvecu upload brzinu od bneta 1,5mbita opet bih bio vrlo daleko od 60GB dnevno
beta1 is offline  
Old 01.04.2011., 15:58   #1735
Meni je isto malo čudan taj njihov način mjerenja prometa.Danas sam skinuo dvije epizode serija od 175 i 350 Mb.Upload je ograničen na 20kb/s.Skidao je jako brzo(980 kb/s) tako da je brzo i prekinut.To je sve bilo jutros.Sada pola sata čistog srfanja,naletim na ovaj post i odem pogledati kad ono 1,8GB!!!!
Imam u kuči još jedno računalo na wirlees,ali je upitanju isto samo srfanje,a modem je zaštičen WAP2 enkripcijom od 20 znakova.Za sada je sve u okvirima njihovog fer-usa(prošli mjesec 135Gb,iako bio sam na HT-u godinama i nikad nisam prešao 80Gb,a skidaju se više-manje uvijek iste serije),ali mi nisu jasne cifre koje pišu.Nekako mi izgleda da se to pumpa.
stipest is offline  
Old 01.04.2011., 17:57   #1736
Ja sam zvala jer su mi se isto pojavljivale takve nebuloze i kaze meni zenska da taj njihov prikaz nije tocan i da se ne obazirem. Pa kog vraga onda sluzi?
Kikica1111 is offline  
Old 01.04.2011., 18:16   #1737
Quote:
Kikica1111 kaže: Pogledaj post
Ja sam zvala jer su mi se isto pojavljivale takve nebuloze i kaze meni zenska da taj njihov prikaz nije tocan i da se ne obazirem. Pa kog vraga onda sluzi?
Ne bih rekao da je to bez veze,pogotovo sada kad je uvedeno ograničenje.Oni će po tome prikazu slati prvo upozorenje(na 256Gb),a onda i smanjenje brzine(na 320Gb).
stipest is offline  
Old 01.04.2011., 18:47   #1738
Quote:
stipest kaže: Pogledaj post
Ne bih rekao da je to bez veze,pogotovo sada kad je uvedeno ograničenje.Oni će po tome prikazu slati prvo upozorenje(na 256Gb),a onda i smanjenje brzine(na 320Gb).

Ako je to i rekla onda vjerovatno znaju da imaju problema s praćenjem prometa,ak ja imam problem a koliko vidim i drugi onda vise manje svi ce imati veci promet nego sto on zapravo jest
beta1 is offline  
Old 01.04.2011., 19:26   #1739
Quote:
stipest kaže: Pogledaj post
Ne bih rekao da je to bez veze,pogotovo sada kad je uvedeno ograničenje.Oni će po tome prikazu slati prvo upozorenje(na 256Gb),a onda i smanjenje brzine(na 320Gb).
Cuj, ovo nije moja tvrdnja nego izjava njihove sluzbenice iz tehnicke podrske. Ne znam zasto bi lagala, pogotovo sto oni nisu bas skloni priznati da nesto kod njih ne stima.
Kikica1111 is offline  
Old 01.04.2011., 20:59   #1740
Quote:
Kikica1111 kaže: Pogledaj post
Cuj, ovo nije moja tvrdnja nego izjava njihove sluzbenice iz tehnicke podrske. Ne znam zasto bi lagala, pogotovo sto oni nisu bas skloni priznati da nesto kod njih ne stima.
Nisam ni mislija da ti lažeš,nego očigledno imaju problema sa tim praćenjem prometa,a uredno će po njemu smanjiti brzinu ako pređe 320Gb.To je bila poanta mog posta.

Beta1-Je li tebi smanjilo brzinu ili došlo neko upozorenje na ovolikoj potrošnji?
stipest is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:29.