Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2004., 11:02   #41
Rad na brodu

Zanima me gdje bi se moglo dobiti više informacija o tome? Čula sam za agenciju u Portorožu?

Da li itko ima neka iskustva u takvom poslu? Koji se uvjeti trebaju ispuniti? Šta se treba položiti na Pomorskom fakultetu?

Opet sam u fazi kad osjećam da moram napraviti nešto novo i ludo, a čujem da se na brodu i dobro zarađuje
Scorpio babe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 15:25   #42
Jel bi ti konobario ili radio kao mornar/strojar?

I da, lova je dobra, al rad na brodu ti:
a) unisti živce
b) uništi život van broda

Imam brata pomorca, koji se pak druži s drugim pomorcima. Svima je život toliko jadan i neorganiziran da im za ***** oni mercedesi.

Cure/žene ih varaju, djeca ne poznaju, a živaca više baš i nemaju.
Nije to lak kruh..

a ako hoćeš na brod, postoje tzv. agenti koji te ukrcavaju na brod.

evo ti jedan link http://www.m-klub.com/default.asp
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2004., 15:49   #43
mislim da u Skandinavskim, ako se ne varam, zemljama nakon 7 godina na brodu sveukupno, više nisi vjerodostojan svjedok na sudu...pa ti vidi
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 11:02   #44
Moj frend je pošao na brod raditi kako konobar preko Uspinjače.

Evo linka iako na sajtu nema ništa o tome nazovi ih pa se raspitaj.

Svakako sretno!!!!
Herogljifica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 11:10   #45
Imam prijatelja koji je često išao raditi na brod i stvari koje mi je pričao su bile nadasve zanimljive!!
__________________

Intuitivni um je sveti dar, a racionalni um je vjerni sluga. Mi smo stvorili društvo koje cijeni sluge, a zaboravlja darove - by Einstein
fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 11:16   #46
Moj stari je bio pomorac, ali na tankeru - mislim da tamo ipak nije mjesto ženama

Rodica od dečka radila je na turističkom brodu - to je cool

Na što ti ciljaš?
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 11:23   #47
Quote:
Paw kaže:
Moj stari je bio pomorac, ali na tankeru - mislim da tamo ipak nije mjesto ženama

Rodica od dečka radila je na turističkom brodu - to je cool

Na što ti ciljaš?
Pa gle, sigurno bi jednoj ženi bilo jako zabavno na takvom brodu gdje su sami muškarci , no ne dugo vremena .
Naravno da nisam pomišljala na posao kao postavljač cijevi negdje kraj saudijske arabije..već neki turistički brod.
Imam frendicu koja je dobila posao kao konobarica na brodu koji vozi svakodnevno od Miami-a do Bahama.Evo meni to zvuči jako privlačno, jedno par mjeseci.Ona je uspjela jako puno love zaraditi u godinu dana, vratila se doma sa puno novih iskustava,novih frendova itd.
Eto, to je ideja koja me u zadnje vrijeme privlači.Zezancija, nova sredina, novi ljudi,putovanje + nije mi teško raditi
Scorpio babe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 11:27   #48
ne bih te želio odgovarati ali dobro ispitaj frendicu od kad do kad se dnevno radi. ja čuo da radni dan počinje u 06:00 i završava u 24:00 i da je samo iz tog razloga u pitanju dobra lova...

to je naravno 3 puta više od prosjeka pa je u skladu s tim i lova...
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 11:43   #49
Quote:
brzi kaže:
ne bih te želio odgovarati ali dobro ispitaj frendicu od kad do kad se dnevno radi. ja čuo da radni dan počinje u 06:00 i završava u 24:00 i da je samo iz tog razloga u pitanju dobra lova...

to je naravno 3 puta više od prosjeka pa je u skladu s tim i lova...
Hej Brzi, hvala na savjetu.

Znam ja da se puno radi,i ne zamišljam si ja to kao godišnji na bahamima.Razmišljam o tome i skupljam informacije i iskustva, voljela bi to isprobati i testirati samu sebe..pa ako naiđem na dobru agenciju, dobru priliku..zašto ne?Ako neću sad, kada ću?
To je isto kao da se prijaviš na Big brother, samo nema kamera
Scorpio babe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 11:43   #50
Quote:
Scorpio babe kaže:
Imam frendicu koja je dobila posao kao konobarica na brodu koji vozi svakodnevno od Miami-a do Bahama.Evo meni to zvuči jako privlačno, jedno par mjeseci.Ona je uspjela jako puno love zaraditi u godinu dana, vratila se doma sa puno novih iskustava,novih frendova itd.
Eto, to je ideja koja me u zadnje vrijeme privlači.Zezancija, nova sredina, novi ljudi,putovanje + nije mi teško raditi
aj da te zabavim, jedan farabut iz mog grada ne tako davno je plovio na takvim brodovima.

bas na liniji bahami -florida, i tako nije mu se dalo vise konobarit, a cuo je da su i bolje place na floridi u marinama, te je usred noci skocio s broda ispred floridske obale i otlpivao do iste.

bena jedna, mogo je nastradat ali je previse gledao filmove...
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 12:06   #51
Quote:
tilla kaže:
aj da te zabavim, jedan farabut iz mog grada ne tako davno je plovio na takvim brodovima.

bas na liniji bahami -florida, i tako nije mu se dalo vise konobarit, a cuo je da su i bolje place na floridi u marinama, te je usred noci skocio s broda ispred floridske obale i otlpivao do iste.

bena jedna, mogo je nastradat ali je previse gledao filmove...
Da ne filozofiramo previše, evo ukratko - ja mislim da svatko ima SVOJ PUT, i treba ga slijediti bez obzira na to koliko će to ljudi prihvatiti a koliko njih neće.
Život je kratak
Scorpio babe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 13:06   #52
ej bejb...

a jel traže oni i neke "brevete"(mislim da tako vele kod moje punice)?
brevete sam unavodničio jer ih ne znam lijepo prevesti a radi se o komadu papira koji kaže da si položila recimo spašavanje na moru...
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 13:18   #53
Quote:
Scorpio babe kaže:
Da ne filozofiramo previše, evo ukratko - ja mislim da svatko ima SVOJ PUT, i treba ga slijediti bez obzira na to koliko će to ljudi prihvatiti a koliko njih neće.
Život je kratak
a joj, di si ti sad odbrijala s tom filozofijom.

kazem samo sto se dogodilo, a ti tu o zivotnom putu. to je anegdotica, a ne pravilo kako se skida s broda.
to je posao za mlade ljude koji rade ko marva za napojnice jer na takvim brodovima nema place.
ukoliko se znas snaci, kad se skines s broda imat ce ok lovu, ukoliko ne hebala si jeza.
to je taj zivotni put o kojem ti pricas.
brodovi su bili in prije 10-ak g. kad se koja konkretna cifra mogla i zaradit, danas ni pomorcima nisu tolike place.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2004., 05:03   #54
Scorpio babe

Ja znam sve o tome sto te zanima.

Da ne gubimo vrijeme:

Koliko imas godina?
Jesi li ikad radila kao konobarica i gdje?
Imas li za avionsku kartu do Miamija (povratnu!, otvoren povratak na godinu dana)?
Imas li za usluge agencije, od 0-500 US dolara?
Pricas li engleski i koliko?
Kako se zove ta agencija u Portorozu i tko je vodi?
Imas li sicu za ishodovanje americke vize, nekih 100 dolara?
mladen_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2004., 11:04   #55
Brzi, da trebaju se položiti i neki testovi na pomorskom faxu..još ne znam koji točno.

Tilla, hvala na mišljenju.Koliko sam snalažljiva vidjet ćemo kad se vratim,postat ću o iskustvima

Mladen, imaš PM
Scorpio babe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2004., 19:09   #56
Ne znam kako je na vanjskim oceanskim brodovima ali ja sam radila za SEM kompaniju relacija Split-Ancona par miseci i je ludilo zivot na brodu ali nemas bas nekakav zivot van broda.
Pocela sam ka najnizi steward za 750 maraka misecno, pravila sam krevete i radila na recepciji od 6.00 do 22.00, te kasnije za 1000 maraka sam se dizala oko 4 ujutro budila kapetana i ostale oficire, radila u duty free shopu, na recepciji, i ostala manja posla sve do ponoci kada bih morala zatvorit dfs i polozit racune skiperu tako da bi napokon mogla u krevet oko 1 ure ujutro.
I tako sve iz pocetka iz dana u dan. Dobila bi subotu popodne i nedjelju ujutro slobodno ali svake trece subote bi trebala ostat na brodu. Tako je to bilo u moje vrijeme prije nekih 4-5 godina a ne znam, mozda se sta i promijenilo nabolje.
Bilo je ludilo dok je trajalo, bila sam mlada i uzivala sam dok je trajalo ali ne mislim da bih ikad ista takvo ponovila.
 
Odgovori s citatom
Old 04.11.2004., 12:53   #57
Zaposlenje Na Putnickom Brodu

Ima li netko ideju postoji li u RH agencija koja posreduje u zaposljavanju na cruiserima?
__________________
Glo
Glory is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2004., 14:23   #58
Frendica mi je išla preko agencije Uspinjača iz Zagreba.
__________________
.....and I miss You like the desert miss the rain.....
bionda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2004., 09:35   #59
Tocno. Uspinjaca postoji vec godinama.

Takodje ima neka solidna firma u Kopru. Zaboravio sam ime, oglasavaju se po novinama.
mladen_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2004., 10:58   #60
Sa spomenutom agencijom Uspinjaca bas i nemam osobito dobrih iskustava. Prije osam godina sam radio na Carnivalu, ukupno tri ugovora i na svakom ugovoru mi je Uspinjaca napravila neko sr***e.
Ustedi novac i obrati se direkrno Human Resource departmentu cruise line kompanije koja te interesira
__________________
Prica o Pelinu
Dilbert_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:41.