Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2017., 10:03   #781
Znači dovoljna im je samo kost?

lupo mi kupovati i davati ne male novce za to (a pitaj boga šta je unutra) kad umjesto toga mogu uzeti kilu i nešto kostiju.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 10:17   #782
Dentastix je blago rečeno sranje. I sve slično tome. Kost i amen, ništa ne čisti zube kao kost. Vidjet ćeš.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 13:03   #783
Slazem se
Moja uvijek imala proljev od tih dentastixa i sl kao cistaca zubiju
andyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 15:08   #784
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Koliko dugo kuhate povrće?

I htjela sam vas pitati, jel dajete osim kostiju još nešto za čišćenje zubi? Tipa dentastixs ili nešto takvoga? Ja ovom svome nisam davala jer žvače igračke, granje vani, kosti što mu dam, al vidim da jako puno ljudi daje te štapiće pa ne znam jel mu trebaju ili je ovo ok što ja radim.
Daj mu kosti i ako imaš volje peri mu zube. Ništa lakše od toga. Zahvalana sam veterinaru što me natjerao i dao mi upute za pranje.

A od tih sr. što se daju psima kao i od prešanih kostiju pas se prije može razboliti nego imati koristi.

Imaju i nekakvi sprejevi za spreječavanje plaka. Ali treba vidjeti što je to, da ne bude više štete nego koristi.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 20:27   #785
Zasad nam super ide s kuhanjem. Ja joj sve složim, Bella oduševljeno pojede.

Radim mješavinu junetine (but ili koljenica plus srce i jezik zasad) uz malo batata i tikvica ili špinata, nekad zobene. Chia i kokosovo, malo jogurta.

Ono što mi fali jesu kosti. Tu imam problem, naime Bella ne želi kosti već skoro pola godine. Uopće. Sjećam se da je bilo riječi o nekom prahu sa ZooPlusa, mislim da je to možda Didi pisala?

Što umjesto kosti kad ih stvarno ne želi. Na xy načina.

Edit. Jel koštano brašno? http://m.zooplus.hr/shop/psi/nadopun...ni/grau/311475
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 20:54   #786
Da, Sweet, to je koštano brašno koje dodajem Jucki, osim u one dane kada dobiju kost, jer mala ima zajebanu probavu, to jest, stolica joj se ne formira kao Sitkina. A objema im ga dodajem u one dane kad jedu papalinu. Prema mojem iskustvu, ne treba se doslovce pridržavati uputa - mojim je beštijama dovoljna jedna žličica (ona priložena plastična), a preporučuje se valjda deset puta toliko.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 21:02   #787
Odlično, hvala ti puno.

Bella se super oporavlja tako da mi se čini da ćemo ostati na kuhanju do daljnjega. Kosti ćemo probati uvesti, nije da smo prestali pokušavati, ali ne želi.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 07:46   #788
Tnx na odgovorima. Meni isto nema logike pored kostiju kupovat ta sranja sa ko zna čime unutra, al rekoh idem pitati jer je ovdje epidemija davanja tih dentastixa pa sam mislila da nešto krivo radim.

Sweetheart a šta je bilo Belli, nisam skontala?

Jel se vaše živine prokenjaju kad jedu ribu? Dala sam mu prekjučer nešto sitno sardina i bila mu je kašasta stolica, ne znam jel mu od toga ili mu nešto drugo nije sjelo.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 09:48   #789
Nisam pisala.

Imala je jako upaljenu analku (prvi put u svojih skoro pet godina) koja je počela krvariti pa smo je odmah vozili našim veterinarima (uvijek ću biti zahvalna Luciferki na preporuci) gdje su ustanovili da je to samo posljedica. Naime, radilo se o kroničnoj upali mjehura. Nije davala nikakve znakove.

Uglavnom na terapiji je, sve je bolje, vesela, od nedavno ponovno može skakati i trčati pa je možemo puštati, ali preporučili su nam kuhanje što dulje. Već me dulje zanimalo što i kako pa paralelno s tim sam vidjela post od Merline i dobila neku ideju.

Sad ćemo još naručiti koštano brašno prema preporuci od Didi pa se nadam da je to zasad to.


Što se tiče ribe, Bella je normalno uvijek jela dehidrat od ribe, ali od sirove, kuhane i pečene ribe ima proljev i zapravo je više ni sama ne želi jesti.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 10:43   #790
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Jel se vaše živine prokenjaju kad jedu ribu? Dala sam mu prekjučer nešto sitno sardina i bila mu je kašasta stolica, ne znam jel mu od toga ili mu nešto drugo nije sjelo.
Počeo sam davati ribu miješajući pola-pola papaline i HB original. Kako je u toj kombinaciji stolica bila malo mekša nego na čistom HB-u, nikad nisam prešao na čistu ribu.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 12:02   #791
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Jel se vaše živine prokenjaju kad jedu ribu? Dala sam mu prekjučer nešto sitno sardina i bila mu je kašasta stolica, ne znam jel mu od toga ili mu nešto drugo nije sjelo.
Mi sada jedemo papalinu svaki drugi dan da Jucko izgubi koju kilicu i u te dane dajem objema malo ovoga koštanog brašna koje se spominje. Plus što dobiju malo pilećih vratića. Tako dobivamo istu stolicu kao kad su na mesu. No, i bez toga, nikada nemaju kašastu stolicu - samo nije onakva da je praktično možeš pokupiti bez vrećice.

To ti ovisi od psa do psa - Sitko ima manje osjetljiv probavni sustav od Jucke.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 12:50   #792
A ovog mog krivo pogledaš i odmah kenja. Vjerojatno je onda od srdele imao kašastu stolicu. Morat ću to polako po malo miješati u klopu da se navikne i na ribu.

Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Nisam pisala.

Imala je jako upaljenu analku (prvi put u svojih skoro pet godina) koja je počela krvariti pa smo je odmah vozili našim veterinarima (uvijek ću biti zahvalna Luciferki na preporuci) gdje su ustanovili da je to samo posljedica. Naime, radilo se o kroničnoj upali mjehura. Nije davala nikakve znakove.

Uglavnom na terapiji je, sve je bolje, vesela, od nedavno ponovno može skakati i trčati pa je možemo puštati, ali preporučili su nam kuhanje što dulje. Već me dulje zanimalo što i kako pa paralelno s tim sam vidjela post od Merline i dobila neku ideju.

Sad ćemo još naručiti koštano brašno prema preporuci od Didi pa se nadam da je to zasad to.


Što se tiče ribe, Bella je normalno uvijek jela dehidrat od ribe, ali od sirove, kuhane i pečene ribe ima proljev i zapravo je više ni sama ne želi jesti.
Neznam jel znaš, ali možeš joj u sklopu stavljati brusnice. Ne one sušene jer su pune šećera, već friške ili smrznute. To im je super za sve urinarne tegobe, od upala do kamenaca. Koliko sam skontala po svome oboćžava ih, kad kupim rustican konzervu sa brusnicama to je jedna od rijetkih koje proguta u roku odmah.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 15:43   #793
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ne one sušene jer su pune šećera, već friške ili smrznute.
Ja nisam od onih koji obilaze dućane i gledaju gdje čega ima, nego kupim što mi treba na prvom uglu. Gdje ima friških ili smrznutih brusnica? Vidjela sam smrzute samo jednom, i to još u starom Mercatoru.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 17:26   #794
Hvala leeloo, kupila sam joj od Solgara brusnicu s vitaminom C, tablete s čistim ekstraktom brusnice (nema sladilo, ništa, svi Solgari su takvi, znam zbog prenatal kojeg sam pila).

Sušene brusnice mislim da uvijek imaju šećera, smrznute se niti ja ne sjećam, zasad mi je ova kapsula odlična stvar.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 17:26   #795
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ja nisam od onih koji obilaze dućane i gledaju gdje čega ima, nego kupim što mi treba na prvom uglu. Gdje ima friških ili smrznutih brusnica? Vidjela sam smrzute samo jednom, i to još u starom Mercatoru.
Smrzute imas u Kauflandu, svjeze nisam bas vidjala.
Kada se preporucaju brusnice koje su kisele, bitno je da da se ne konzumira luznata hrana jer pobijaju djelovanje onog drugog i onda sve skupa pada u vodu. Recimo, kod ljudi se ne preporuca istovremeno uvin caj (luznat) i caj od brusnice jer je kisela.

Sto se jedenja ribe tice, ovo moje granule jede samo od ribe i povremeno mu skuhamo i nije imao tegoba.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 18:03   #796
Ovo za lužnato nisam znala. Obratit ću pažnju.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 18:46   #797
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Ovo za lužnato nisam znala. Obratit ću pažnju.
Ne pretjerujmo. Normalna vrijednost pH (potentia hydrogenii) iznosi 7, i kod čovjeka i kod psa. Proučavala ja prehranu kad su me optužili da je Sitki visok pH zato što jede samo bjelančevine, što je očito lekcija koju je vet na faksu preskočio. I riješili smo to čajem od brusnice, da, od onih sušenih brusnica iz DM-a jer sam mislila da će joj taj mrvičak UH manje naškoditi nego visoka vrijednost pH - bilo je već oko devetke.

Ovo je slika za ljude, ali je itekako primjenjivo i za pse: dakle, ako kuhaš Belli, drži se ovih dvaju srednjih stupaca i sve pet. Zdrav organizam održava srednju vrijednost, kod bolesnoga treba povećavati lužnate odnosno kisele namirnice, da ih tako nazovem.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 19:32   #798
Ništa Bella, moramo te maknuti s alkohola.

Inače, mislila sam na to da kad joj dajem tu tabletu brusnice da ne miješam s ičim drugim. Ionako sam to dosad radila. Ujutro i navečer ima obrok, između jabuka i sir, brusnica neovisno o tome.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 23:48   #799
Sweet ne tebaš dodavati brusnice ako joj daješ ekstrakt. Zapravo se kod upala i kamenaca preporuča ekstrakt jer je potentniji i bolje djeluje. Brusnice neće škoditi, no ja kad sam liječila P. krenula sam s brusnicama i na kraju završila na ekstraktu po preporuci veta. Smrznute brusnice su između ostalog jako skupe, a naspram ekstrakta su ništa. Ja za C vitamin redovno dodajem mljeveni šipak (onaj za čaj u rinfuzi) koji dodatno smeljem u još finiji prah.

Umijesto kostiju se obično daje mljevena sušena ljuska od jajeta. Jajce dobro opereš i osušiš, iskoristiš ono iznutra, a ljuske skupljaš i sušiš. Neki suše u pećnici, ja ne. Čekam da se posuše, smeljem i dajem umiješano u hranu. Ako ti pas hoće jesti, možeš joj dati skupa s jajetom tako da opet - opereš jajce i rukom ga zgnječiš i pomiješaš sasvime skupa (i s ljuskom) u klopu.

Moji ribu dobiju u barf redovno. Svaki jednu, velika 2-3. Sirovu ribu ne želi niti jedan, kuhanu i pečenu obožavaju. Naravno da im ne kuham ribe svaki dan, ali ih zeznem tako da im dam smrznute nasjeckane na komadiće. Isto tako ne žele neočišćenu ribu (s iznutricama), što je šteta, jer jetra je ta koja sadrži najviše omega 3 zbog čega se riba i preporuča. Anatomiju srdelica i riba općenito ne poznajem i bome mi se ne da čačkati i secirati da bi otkrila što je što pa vadim sve. Možda bi prošlo s još sitnijom ribom koja se ne čisti tipa girice, al to već nisam vidjela 100 godina nigdje.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 05:26   #800
Smartie hvala. Znači tableta nam je dovoljna. Baš sam zadovoljna s ovim Solgarom, mislim da košta tipa 130kn, ali nam je za dva mjeseca. Brusnica s vitaminom C. Prvo sam uzela neki tekući ekstrakt, došla doma, vidjela steviju i sto dodataka unutra. Guglala Solgar baš zbog Prenatala koji sam koristila i pogodila. Tako da ako će nekome trebati, Solgar kapsule Natural cranberry with vitamin C.

Slika, na mobu sam pa stavljam link: http://images.hollandandbarrettimage...0/001389_A.png


Imam pitanje za ljuske od jaja. Svekići imaju doslovno kantu toga (skupljali kao prirodnu zaštitu za cvijeće od puževa pa će nam dati), znači samo sameljem u prah? I to je onda umjesto kosti dovoljno, ne moram koštano brašno? Ili da uzmem i njega?

Sirovo jaje može svaki dan u klopu?

Sorry cure. Osjećam se ko kad sam djetetu počinjala s dohranom pa sam skužila da znam da ništa ne znam.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:21.