Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2017., 13:18   #101
Ekipa, kako glodate i bušite čelik, konkretno st37 i inox 1.4301?
Mašina je horizontalna 750x450 mm stola, heidenhain upravljanje i 2012.godište (mas)

Znači koji režimi za glodala i punte.

Ne koristim pločice.
seki90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 11:18   #102
Pozdrav ekipa!
Interesira me koje škole u Zagrebu nude tečajeve za CNC operatera / CNC programera? Ja sam za sada jedino naišao na "Ivoru". Ima li itko iskustava s njima?

LP.
Punish3r is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 13:03   #103
Pozz. Ima tko da radi na cnc (plasma) rezačici? Kolika je ok plača za to radno mjesto, il koliki je uopče prosjek?
Bozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 17:49   #104
Ima li netko da je nakon osposobljavanja (hzz) za OPERATERA ili PROGRAMERA sam pronašao i dobio posao preko HZZ ili MP ? ako da, koliko već radite? i za koliko vam dižu plaću i u kojem periodu?

Gledam koliko ima tih vrsta CNC strojeva i onda svaka marka vj i drugačije raspoređene tipke, em ako nešto ne radi "odi raditi na staru" pa još i na njoj učiti, a i vidim po pitanjima ovdje, kao da studiraš i radiš, a ko radi 2 posla obično ne napravi dobro nijedan.

Vidim već me vesele priče: štelanje-popravljanje za drugima-odstupanja-programeri ako nešto zeznu-ide ide samo mjere nisu dobre itd... izgleda da je onda najbolje dodavati komade za minimalac haha
Zato vj i vidim toliko slob poslova. Shvaćam zato one koji su rekli da radije sve samostalno naprave, tak i ja radim.
Don Michael is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2018., 17:18   #105
Slobodnih poslova je zato tolko jer se kvalitetni operateri ne placaju dovoljno dobro, pa uvijek idu u potragu za necim boljim...ja za sad imam siguran i zanimljiv posao, ok placu s obzirom na radno iskustvo i nije tolko stresno...jesu tolerancije unutar 0.05 mm kad je dobar dan, al navikne se covjek...do prije godinu i 8 mj nisam nit vidio cnc stroj a kamoli program, sve ucio u hodu, a sad na tokarilicama znam haasovo upravljanje, vise vrsta fanuca...navikne se covjek...da bi moglo bolje biti- moglo bi...placa mi je unutar godinu dana narasla za 2500 kn...i jos ce rasti...za sad mi je cilj kroz godinu dana naucit obradni centar( po specifikaciji 8 osi)- tokarenje i glodanje, 2 amerikanera....dosta toga sam savladao, al kao tokaru muka mi je od ovog glodackog djela posla....

Ugl, posao ko posao...ima dobrih i losih dana...placa je ok, al bi mogla i bolje...cilj mi je unaprijedit svoje znanje i onda trazit nesto bolje...do onda cu trpit popravke, greske u programu, lude rezime, filozofije ljudi s 10 godina vise skolovanja nego ja, rada u 3 smjene...

Poslano sa mog SM-A320FL koristeći Tapatalk
__________________
[SIZE="1"]
Alkoholom Protiv Droge
KorniKornjaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2018., 02:01   #106
Kakve su place za CNC operatere u Zagrebu i okolici? Te kakve uvjete mogu ocekivati? Imam nesto iskustva u radu sa CNC obradnim centrom trenutno sam zaposlen ali razmisljam o promjeni zivotne sredine pa cisto da znam sto me ceka
Pacifista is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2018., 16:50   #107
U Međimurju se stvoja struka jako traži. Ako imaš nešto iskustva mislim da ti je startna plaća 6.500 kuna minimalna. Ako namjeraaš dugoročno ostati u nekoj firmi i usavršit mislim da možeš do 9.000 dogurat.
vlastimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2018., 18:13   #108
Quote:
vlastimir kaže: Pogledaj post
U Međimurju se stvoja struka jako traži. Ako imaš nešto iskustva mislim da ti je startna plaća 6.500 kuna minimalna. Ako namjeraaš dugoročno ostati u nekoj firmi i usavršit mislim da možeš do 9.000 dogurat.
Nije istina. Ja sam iskusan CNC programer i operater na glodalicama i tokarilicama. Imam 2 godine iskustva u metalnoj industriji i 1 godinu na 3D printerima. Sa nešto manje od 20 prekovremenih sati mjesečno plaća mi je jedva 6100 kn.
pcimci is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2018., 18:17   #109
Quote:
seki90 kaže: Pogledaj post
Ekipa, kako glodate i bušite čelik, konkretno st37 i inox 1.4301?
Mašina je horizontalna 750x450 mm stola, heidenhain upravljanje i 2012.godište (mas)

Znači koji režimi za glodala i punte.

Ne koristim pločice.
Jeste se već snašli? Ovisi o alatu. Koji je promjer glodala/borera i koja tvrdoća?
pcimci is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2018., 08:13   #110
Quote:
vlastimir kaže: Pogledaj post
U Međimurju se stvoja struka jako traži. Ako imaš nešto iskustva mislim da ti je startna plaća 6.500 kuna minimalna. Ako namjeraaš dugoročno ostati u nekoj firmi i usavršit mislim da možeš do 9.000 dogurat.
S obzirom da se selim u metropolu, zanima me kakve su u Zagrebu plače za CNC operatera? Imate li kakvih preporuka koje poslodavce najbolje izbječi?
Pacifista is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2018., 16:56   #111
Kod nas u firmi placa 7500kn sa putnim troskovima i marendom. Govorimo o netto placi. Trazimo cnc operatera a nema ih ni za lijek...
nero81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2018., 01:09   #112
Quote:
nero81 kaže: Pogledaj post
Kod nas u firmi placa 7500kn sa putnim troskovima i marendom. Govorimo o netto placi. Trazimo cnc operatera a nema ih ni za lijek...
Mene su neki lani zvali za cnc operatera koliko su očajni, a nemam pojma o tome.
Prekvalifikacije koje se nude, biti na minimalacu 12mj, i kasnije upitno zapošljavanje (ne vidim za druga zanimanja baš poslove +1god iskustva), nije mi baš privlačno.
Još se "najbolje" zaposliti u konzu... kao student, upisat bezveze neki faks, "25kn" ti satnica (da ih navuku jer koji bi za 15kn), i ideš na vrijeme doma i jbti se.
Kome nije tlaka dizati stvari i možda rad vikendom naravno.
Don Michael is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2018., 07:27   #113
Kod nas se radi 8h. Prekovremeni su 50% skuplje placeni ako netko.zeli vise radit.... Subote se rade jako rijetko, samo kad su neke guzve
nero81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2018., 07:44   #114
Kod nas se radi 8h. Prekovremeni su 50% skuplje placeni ako netko.zeli vise radit.... Subote se rade jako rijetko, samo kad su neke guzve
nero81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 22:22   #115
Quote:
nero81 kaže: Pogledaj post
Kod nas se radi 8h. Prekovremeni su 50% skuplje placeni ako netko.zeli vise radit.... Subote se rade jako rijetko, samo kad su neke guzve
50% posto vise ? respect..gdje se ta firma nalazi,ja u rijeci volontiram prekovremene hahaha
Tomislav1313 is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2018., 07:00   #116
Buzet
nero81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2018., 18:23   #117
ja krenio cnc tecaj, et raspitivao se vec, u slavoniji 10 firmi traze place oko 6-8tisuca, sto je ljudima bilo degenima malo, pa osli u svabiju..

zavrsim tecaj, imam odmah posao, samo papir trebaj,

poceo danas od 15.10 do 5.12 svaki dan po 4 sata,
zanimanje je super placeno i trazeno..

zanimam u kojem programu se tocno kako se zove radi? simulacije..da si ga skinem pa da doma vjezbam
__________________
pao mi secer sa srca
Phinkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2018., 18:28   #118
Quote:
Don Michael kaže: Pogledaj post
Ima li netko da je nakon osposobljavanja (hzz) za OPERATERA ili PROGRAMERA sam pronašao i dobio posao preko HZZ ili MP ? ako da, koliko već radite? i za koliko vam dižu plaću i u kojem periodu?

Gledam koliko ima tih vrsta CNC strojeva i onda svaka marka vj i drugačije raspoređene tipke, em ako nešto ne radi "odi raditi na staru" pa još i na njoj učiti, a i vidim po pitanjima ovdje, kao da studiraš i radiš, a ko radi 2 posla obično ne napravi dobro nijedan.

Vidim već me vesele priče: štelanje-popravljanje za drugima-odstupanja-programeri ako nešto zeznu-ide ide samo mjere nisu dobre itd... izgleda da je onda najbolje dodavati komade za minimalac haha
Zato vj i vidim toliko slob poslova. Shvaćam zato one koji su rekli da radije sve samostalno naprave, tak i ja radim.
nzm kak je dalje, ali u slavoniji se trazi dosta, dost je da imas papir, ai po firmama rade ljudi koji nemaju cnc zavrseno, ljudi vole kad te uce od nule, ucis po njihovom, neg da si radio u nekoj fuserskoj firmi nist naucio, ovak je bolje , ja cim zavrsim u 12 mj tecaj imam posao, je placa je neka mizerna 6.400 , bez subota i prva smjena, al bolje mi i to neg se ubijat negdje ,

ovo je gospodski posao
__________________
pao mi secer sa srca
Phinkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2018., 19:47   #119
Quote:
Phinkal kaže: Pogledaj post
ja krenio cnc tecaj, et raspitivao se vec, u slavoniji 10 firmi traze place oko 6-8tisuca, sto je ljudima bilo degenima malo, pa osli u svabiju..

zavrsim tecaj, imam odmah posao, samo papir trebaj,

poceo danas od 15.10 do 5.12 svaki dan po 4 sata,
zanimanje je super placeno i trazeno..

zanimam u kojem programu se tocno kako se zove radi? simulacije..da si ga skinem pa da doma vjezbam
Pa 6-8k imaju oni sa faksom, i to ako su sretni i nađu ga od konkurencije.
Da, a nitko se ne zapita zašto uvoze radnike u Njemačku, Irsku, kao što i naši počeli. Tak mi je i frend neki dan komentirao da svi misle da je kod švaba super.

Quote:
Phinkal kaže: Pogledaj post
nzm kak je dalje, ali u slavoniji se trazi dosta, dost je da imas papir, ai po firmama rade ljudi koji nemaju cnc zavrseno, ljudi vole kad te uce od nule, ucis po njihovom, neg da si radio u nekoj fuserskoj firmi nist naucio, ovak je bolje , ja cim zavrsim u 12 mj tecaj imam posao, je placa je neka mizerna 6.400 , bez subota i prva smjena, al bolje mi i to neg se ubijat negdje ,
ovo je gospodski posao
Da, svako želi naučiti ljude po svome sistemu pa znaju na čemu su kad ih zaposle.
Mizeran je taj minimalac na godinu dana izdurati, predugo traje ta njihova "mjera", 6.400 je malo viša od prosječne hr neto plaće 6.253 5/2018.
Samo ako se to odnosi samo za Operatera plaća bez programiranja.
Bez subote meni čist odgovara, i to da se ne ubijam na nekoj baušteli po vjetru i zimi i ljeti na 36C, da te plaćaju ostatak sa strane kak su meni nudili pa će mirovina biti mizerna ili je nebi ni imao.
Ako ne nađem nešto drugo što će me više zanimati vj ću i ja taj tečaj krenuti.
Don Michael is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2018., 20:11   #120
Quote:
Don Michael kaže: Pogledaj post
Pa 6-8k imaju oni sa faksom, i to ako su sretni i nađu ga od konkurencije.
Da, a nitko se ne zapita zašto uvoze radnike u Njemačku, Irsku, kao što i naši počeli. Tak mi je i frend neki dan komentirao da svi misle da je kod švaba super.


Da, svako želi naučiti ljude po svome sistemu pa znaju na čemu su kad ih zaposle.
Mizeran je taj minimalac na godinu dana izdurati, predugo traje ta njihova "mjera", 6.400 je malo viša od prosječne hr neto plaće 6.253 5/2018.
Samo ako se to odnosi samo za Operatera plaća bez programiranja.
Bez subote meni čist odgovara, i to da se ne ubijam na nekoj baušteli po vjetru i zimi i ljeti na 36C, da te plaćaju ostatak sa strane kak su meni nudili pa će mirovina biti mizerna ili je nebi ni imao.
Ako ne nađem nešto drugo što će me više zanimati vj ću i ja taj tečaj krenuti.
Men drzava placa sve, prjevoz i jos ovak bonus, od nas 300 20 upalo, jebu te s 3 psihotesta, zadaci, moras imat fakat mozdane vijuge, ovak je neki 8 tis do 10 s ljecnickim ak placas.

Poso je super, radio 2 god ga, bez papira, za 7.300 al drkali previse, prva,pa druga, pa 3 smjena za te pare se ne isplati, radje cu doma bit, bavim se freelancingom web dizajn, mj si zaradim 5, to je onak za prezivit mi, al mi dosadilo to,

Cnc mi je ok, programiranje , 3d programiranje mi u srednoj islo i onda. Pogotovo sad, nie neka bas misterija


Ugl kad ovo zavrsim, imam posao 6 tis. I nes, al bez druge i subota. Samo prva, to mi ok, ak mi dosadi lako se opet prebacim doma freelancing

Poslano sa mog GT-I9195 koristeći Tapatalk
__________________
pao mi secer sa srca
Phinkal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:45.