Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2007., 03:27   #1
Sunce i bebe

Bebe su naše sunce koje trebamo dobro štititi od Sunca...Kako to radite kad nastupe vrućine, što koristite od krema i kremica da bi zaštitili svoje klince i klinceze?

Kape, šeširići, suncobrani, visoki faktori...- sve je to u igri, no...

Što koristiti konkretno kad se ima bebicu koja još nije stara ni 6 mjeseci? Naime, većina krema je upotebljiva tek od te dobi, a mali broj za do te dobi - i naravno, cijena im je bezobrazno visoka (još gore - niti ne garantira kvalitetnu zaštitu)

Ne treba zaboravit da ni kape, ni suncobrani,ni hladovina nisu dovoljni, jer i u hladu se može potamniti...

Evo, ja sam se odlučila na sljedeće: paziti da ne izlazim s mališom onda kad je najgore: od 11-podne do barem 4-5 sati, zatim obavezno nositi šeširić (najvjerovatnije će to biti neki odavde). Za kremu još nisam načisto...
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 07:04   #2
isto tako....na velikim vrucinama izbjegavat sunce najmanje od 12-16..
cak ne putovat autom u to vrijeme ak bas nemorate ili nemate klimu ili zatamnjene sajbe haha
takoder neka kapisa,silterica ili sesiric...moj recimo to nece nosit...baca na pod pa sam morala kupit onu kaj se veze oko vrata
sto se krema tice...skupe su...inace koristim od nive-e ta djecu..kosta oko 60-tak kuna
ali traje dosta dugo
TYANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 09:21   #3
draga što ti radiš pred svitanje na forumu
već su mame pričale na ovu temu, ovdje
... i drž'te se hlada
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 09:28   #4
Istina,i u hladu se tamni,ali isto tako u hladu su zaštićeni od sunca.
Najopasnije je da je glavica bebe izložena suncu.Zato,šeširići su jako važni.
Firma MVG("Mama Voli Gabi")proizvodi šeširiće sa UV zaštitiom,ali su jako skupi-po sjećanju pišem-oko 180kn.(izbor spasiguze)
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 12:49   #5
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
draga što ti radiš pred svitanje na forumu
već su mame pričale na ovu temu, ovdje
... i drž'te se hlada
Tnx, promaklo mi da je ta tema otvorena...(a ionako su zabrijali s kemijom koja ih nigdje nije odvela i s komarcima )

A što sam radila pred svitanje - obavljala ko i obično sve ono što ne stignem preko dana, a onda zasila za komp čekajući da me pišonja zazove kad zatreba ciku
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 16:04   #6
hihi...stižem....sejvez

kupih u Bio&Bio Dr. Hauschka kremu za bebeje, cijena 106 kunića, zaštitni faktor 22, princip rada - mehanička zaštita, teško se razmazuje i "odbija" sunce. Doduše, na deklaraciji piše da se ne preporuča djeci mlađoj od 6 mjeseci, ali općenito se nikakva kozmetika ne preporuča jako malenim bebejcima.

Nisam uzimala jači faktor jer ionako jačina faktora samo znači vrijeme/duljinu ostajanja na suncu....a kako ćemo mi prakticirati mokru majicu i kapu kad smo na moru i hlad...ne vidim da će mi trebati jače.

Inače ne skrivam panično dijete od sunca jer pokoja zraka mu može samo goditi (govorim o minutama između prebacivanja bebejca iz auta u kolica...ili o nošenju u slingu kad mu ručice vire van).
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 16:19   #7
To se zove brzina


S obzirom da si se na drugom topicu pohvalila s bijelom puti i pjegama vjerujem da se trebaš dobro pazit, a ako je i bebač na tebe i ako misliš da je ovo što si navela dovoljno, onda valjda ni ja ne trebam paničarit. Moj malac je na mene - izrazito svijetle puti (kvragu, bar je u nečemu mogao ličit na mm... )

I da, mene više strah ovih gradskih šetnji dok ga nosim u slingu. Malo mi je čak nezgodno stavit mu šeširić koji bi mu dobro pokrio lice, odnosno napravio dobru sjenu, jer se mi još uvijek nosimo u onom vertikalnom položaju, a kako je priljubljen uz mene takav šeširić bi samo smetao....Nezgodno, a baš ne volim da mu lice dulje vrijeme izlažem suncu, pa čak ni iza 5 sati...
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 16:28   #8
...ja sam bebi kupila sundance kremicu s visokim zaštitnim faktorom i mažem joj sve otkrivene djelove tijela kad god idemo van...međutim,primjetila sam posljednjih dana da joj je preteška i osula se sitnim prištićima...kakvu mi laganu,a učinkovitu kremicu preporučate?
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 17:17   #9
KApicu obavezno, mozda da mu maramu zavezes kad je u slingu,ima za kupit onih koje imaju i mali silt, to sam ja nosila.
Frka je kad su klinci jako svjetli,moje nisu pa mi je Ana vec prilicno potamnila. NJu s nicim ne mazem,ali uglavnom nosi lagane majicice sa dugim rukavima i duge hlace, samo su joj rukice i lice tamni. Zgleda ko sljaker na gradilistu. Zoe mi je jucer pocrvenila jer se u setnji skinula i neplanirano smo ostale duze vani. Bas su joj ramena crvena i jako sam ljuta.NJu mazem zastitnom kremom koja u sebi nema kemikalija.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 14:44   #10
Quote:
Rita kaže: Pogledaj post
KApicu obavezno, mozda da mu maramu zavezes kad je u slingu,ima za kupit onih koje imaju i mali silt, to sam ja nosila.


...i vidjeh tvoje klincezice

Gica: da pokušaš s onom što Tinklili preporučuje?
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 15:28   #11
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post


...i vidjeh tvoje klincezice
Gdje se mogu vijeti Zoe i Anna??
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 15:44   #12
Bila ih je svojevremeno stavila tu, sjećam se - jedna na mami, druga pored
A sad ne znam...Rita će se oglasit...
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 17:18   #13
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
I da, mene više strah ovih gradskih šetnji dok ga nosim u slingu. Malo mi je čak nezgodno stavit mu šeširić koji bi mu dobro pokrio lice, odnosno napravio dobru sjenu, jer se mi još uvijek nosimo u onom vertikalnom položaju, a kako je priljubljen uz mene takav šeširić bi samo smetao....Nezgodno, a baš ne volim da mu lice dulje vrijeme izlažem suncu, pa čak ni iza 5 sati...
ja kad ga nosim u slingu, a to je u zadnje vrijeme cesto jer nece vise u kolica, obavezno uz sesiric uzmem i suncobran i tak hodam i pazim da je mali skroz pod sjenom. ljudi me gledaju cudno, ali zabole me...
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 17:38   #14
Quote:
PaleBlueEyes kaže: Pogledaj post
ja kad ga nosim u slingu, a to je u zadnje vrijeme cesto jer nece vise u kolica, obavezno uz sesiric uzmem i suncobran i tak hodam i pazim da je mali skroz pod sjenom. ljudi me gledaju cudno, ali zabole me...
Tak i moj muž šeće malu - sa suncobranom u ruci - i nas zabole
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 17:43   #15
Quote:
Utpala kaže: Pogledaj post
Tak i moj muž šeće malu - sa suncobranom u ruci - i nas zabole
meni bas fora

sad si hocu nabaviti neki veci da i sebe sakrijem. za sada furam onaj s kolica
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 17:07   #16
komadi, ostatak rasprave o slingu sam prebacila tu, dobro mi je doslo da se malo osvjezi tema
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 18:51   #17
mi kupili avene-ovu kremu jer su mi rekli kako je dr hauska jako mastan, odnosno 100 godina ga moras razmazivat. i nismo imali nikakvu reakciju, a imamo i silterici i ribicki skrlak i maramu
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 07:20   #18
Evo ovaj je proizvod naj novije cudo koje nema kemikalija i trebalo bi po svemu sto sam citala biti naj zdravija stvar. Sutra ga narucujem za nas i stare i mlade. Bacam sve ostalo u smece
BTW stavila sam slikice na "starce".
http://www.onestepahead.com/catalog/...ductId=436755&
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 18:57   #19
baja,mislim da te kišobrane papirnate imaš i Kina shopovima.Nisu ni skupi.Ako je na to mislila Spasiguza.


Putnice,
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 01:12   #20
The Mustela

Mi danas dobili (hvala baka) Mustelu, zaštitini faktor 50. Piše da je za bebe od 0-18 mjeseci, 100% mineral suncream. 50ml - za stavit u oko , no suncu se ionako ne nemjeravamo izlagat tako da nam više od tih 50ml neće ni trebati.

Nego što se te famozne Mustele tiče i proširene priča kako su to genijalni proizvodi, kako je to sada najbolje što se može kupiti za bebače i blablasraćtruć.
Čak i ako je BAŠ tako, seru ga naši uvoznici Mustele (Formasana d.o.o., Zagreb) s cijenom na veliko. Baš me zanima kak su oni formirali cijenu tih proizvoda , valjda po mentalitetu Hrvata. Naime ista krema u USA košta između $10-15 (npr:http://shopping.yahoo.com/s:Skin%20C...ating=SPF%2050) znači cca 60-90Kn, a u nas bogatog naroda ni manje ni više nego 178-199Kn.
Jeftinije mi ispadne da si naručim preko neta i platim poštarinu, nego da je kupim u ljekarni preko puta. Zato Mustelu ako i kada kupujemo, ubuduće kupujemo u inozemstvu (i baki ćemo dati isti naputak), a Formasana neka to tu prodaje drugim naivcima .
No eto bilo kako bilo mi se sada možemo skupa s ostatkom "hoh" ekipice preseravati na plaži s Mustela kremicom, moramo samo dobro paziti da je neko ne mrkne.
__________________
Što želi propasti, treba pustiti da propadne.
Mag is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:33.