Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2012., 10:46   #141
Quote:
lori meyers kaže: Pogledaj post
meni je u zg banci rečeno da oni nisu razvili rješenje za takve vrste punomoći vezano za uslugu b2g-što se regosa tiče, jer navodno bi svatko trebao imati svoju karticu (???!!!) i zato je moj izbor pao na fininu karticu- to je bilo prije 3 mjeseca. možda se štogod promijenilo ili je moj bankar bio neupućen,a meni se žurilo pa nisam puno pitala i jednostavno otišla pravac fina. što se tiče punomoći, otišla sam direktno u finu i od njih tražila obrasce, popunila i predala.
hvala...........bilo bi mi normalno da imaju riješenje i za e-regos ako ga imaju za e-poreznu , vjerojatno se nije ništa promijenilo za ova tri mjeseca
marija29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 13:54   #142
e porezna

poštovanje,

pošto kao firma - mali poduzetnici moramo prijeći na e poreznu imam pitanje.
dati ćemo ovlaštenje, punomoć knjigovotkinji koja će se baviti time.
nemamo fininu karticu, nego ćemo ići preko zabe jer već imamo e zabu.
da li će zaba nama dati karticu /usb koji ćemo mi onda dati knjigovotkinji ili se ona sama time bavi?
vidim da tu svi spominju klijente, pa sam pomislila da možda knjigovotkinja to sama organizira (certifikat, karticu) a mi samo damo punomoć?

hvala unaprijed
pepka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 14:04   #143
Quote:
pepka kaže: Pogledaj post
poštovanje,

vidim da tu svi spominju klijente, pa sam pomislila da možda knjigovotkinja to sama organizira (certifikat, karticu) a mi samo damo punomoć?
Knjigovođa bi trebao imati fininu karticu, a vi mu dajete punomoć za fininu karticu i e-poreznu
__________________
Čovjek koji ne pravi greške, obično ne radi ništa..
moira_67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 16:08   #144
Quote:
marija29 kaže: Pogledaj post
molim pomoć........za e-poreznu sam predala punomoći od svojih klijenata i to je sve ok.........a što je sa e-regosom da li isto treba punomoć od klijenata , gdje ju mogu naći (nemam fina-e karticu negu uslugu b2g i usb kay od zgb banke.
Za e-regos i za e-finu treba punomoć klijenata, a obrazac punomoći nalazi se na stranicama fine.
Mislim da je moguće i na karticu zabe dodati punomoći. Vi na kartici zabe imate instalirane certifikate (jedan za e-zabu i dva od fine), a punomoći vam dodaju na certifikat.
Ovo nije provjereno, ali mislim da je tako

Quote:
lori meyers kaže: Pogledaj post
meni je u zg banci rečeno da oni nisu razvili rješenje za takve vrste punomoći vezano za uslugu b2g-što se regosa tiče, jer navodno bi svatko trebao imati svoju karticu (???!!!) i zato je moj izbor pao na fininu karticu- to je bilo prije 3 mjeseca. možda se štogod promijenilo ili je moj bankar bio neupućen,a meni se žurilo pa nisam puno pitala i jednostavno otišla pravac fina. što se tiče punomoći, otišla sam direktno u finu i od njih tražila obrasce, popunila i predala.
Operativci zabe se ne žele mješati u ovaj dio koji je vezan uz finu, poreznu i sl., tako sam i ja problem sa zaba karticom i b2g uslugom, a koji se je odnosio na finu rješavao sa podrškom fine.

Quote:
pepka kaže: Pogledaj post
poštovanje,

pošto kao firma - mali poduzetnici moramo prijeći na e poreznu imam pitanje.
dati ćemo ovlaštenje, punomoć knjigovotkinji koja će se baviti time.
nemamo fininu karticu, nego ćemo ići preko zabe jer već imamo e zabu.
da li će zaba nama dati karticu /usb koji ćemo mi onda dati knjigovotkinji ili se ona sama time bavi?
vidim da tu svi spominju klijente, pa sam pomislila da možda knjigovotkinja to sama organizira (certifikat, karticu) a mi samo damo punomoć?

hvala unaprijed
Ako vi nemate potrebu da sami imate uvid u podatke, onda je ekonomski isplativije da to napravi knjigovotkinja. Vas kartica košta 50 kn mjesečno, a knjigovotkinju njena osnovna košta 50, a za svaku punomoć za finu, regos 12 kn mjesečno, odnosno bez naknade za e-poreznu
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 21:45   #145
Ja sam knjigovođa jednoj firmi koja je počela koristiti e-poreznu. Oni posjeduju cetrifikat. Ja im fino pošaljem obrazac. Oni ga šalju na e-poreznu, mene navode kao osobu koja je ispunjavala obrazac i ne prolazi jer npotpis nije odobren. Pitanje: jeli to zbog toga što su mene upisali kao osobu koja je ispunjavala obrazac (ja nemam punomoć) ili je stvar u nećem sasvim drugom?
miba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 22:02   #146
Biti će da je to razlog, ako tamo popune kućicu da je zaposlenik drugog subjekta, a na njega ne glasi certifikat (kartica) onda vjerojatno ne prolazi
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 07:21   #147
Quote:
miba kaže: Pogledaj post
Ja sam knjigovođa jednoj firmi koja je počela koristiti e-poreznu. Oni posjeduju cetrifikat. Ja im fino pošaljem obrazac. Oni ga šalju na e-poreznu, mene navode kao osobu koja je ispunjavala obrazac i ne prolazi jer npotpis nije odobren. Pitanje: jeli to zbog toga što su mene upisali kao osobu koja je ispunjavala obrazac (ja nemam punomoć) ili je stvar u nećem sasvim drugom?
zovi njihov call centar i pogledaj u čemu je problem,znaju i oni zabrljati
meni su sada zapisali jedno poduzeće na certifikat koji ja nevidim na kartici, a od jedno poduzeće mi uopće nisu proveli
__________________
trebam sretne misli
BUBAMARA22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 10:29   #148
Quote:
vlado3 kaže: Pogledaj post
Biti će da je to razlog, ako tamo popune kućicu da je zaposlenik drugog subjekta, a na njega ne glasi certifikat (kartica) onda vjerojatno ne prolazi
Što onda napraviti ako direktor želi da je kod njega certifikat (u njegovoj firmi), a ja kao drugi subjekt koji vodim knjige, nemam punomoć i neću je dobiti? Jel moram ja prolazit neku proceduru da bi obrasci mogli prolaziti?
miba is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 10:43   #149
Quote:
BUBAMARA22 kaže: Pogledaj post
zovi njihov call centar i pogledaj u čemu je problem,znaju i oni zabrljati
meni su sada zapisali jedno poduzeće na certifikat koji ja nevidim na kartici, a od jedno poduzeće mi uopće nisu proveli
Istina, u ovome je bio problem! Hvala ljudi!
miba is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 09:41   #150
Dobar dan, trebala bi mi brza pomoć....
Obrtnik je prešao 800 000 kn i 20.01.2012. je predan zahtjev za Fininu karticu,a tek danas su nas zvali da je gotova.Sva sreća da smo poreznu prijavu,id,i pdv predali na papiru kao i ranije.molila bi ako mi netko moze dati savjet kako da se zaštitimo u slučaju inspekcije. Jer prilikom predaje zahtjeva u Finu obećali su da najkasnije do 15.02. će certifikati biti gotovi,ali dobro su kasnili. Naravno nemoram niti pisati da smo ih zvali 100 puta ali bez uspjeha....Svaki savjet je dobrodošao...Hvala unaprijed !
mateja 33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 13:53   #151
Imam novog klijenta u ovoj godini i ustanovila sam da im je u 2011 godin za 10 mjesec predan neispravan ID obrazac.........da li se može napraviti ispravak ID obrasca putem e porezne ili ću ga morati napraviti u papirnatom obliku i da li je to moguće napraviti za prošlu godinu
marija29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 20:44   #152
Mislim da je to moguće i preko e-porezne, ali ja sam radije odnio pješke uz kratak komentar, zašto novi ID. Moguće je i za prošlu godinu ispraviti
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 07:44   #153
Quote:
vlado3 kaže: Pogledaj post
Mislim da je to moguće i preko e-porezne, ali ja sam radije odnio pješke uz kratak komentar, zašto novi ID. Moguće je i za prošlu godinu ispraviti
Hvala Vlado, možda je ipak bolje odnijeti osobno jer na obrazac moram naznačiti da je ispravak a ako šaljem preko e-porezne to ne mogu
marija29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 07:49   #154
Quote:
marija29 kaže: Pogledaj post
Imam novog klijenta u ovoj godini i ustanovila sam da im je u 2011 godin za 10 mjesec predan neispravan ID obrazac.........da li se može napraviti ispravak ID obrasca putem e porezne ili ću ga morati napraviti u papirnatom obliku i da li je to moguće napraviti za prošlu godinu
Moguće je samo prije zvrcnite svog referenta da zna zašto šaljete ponovno isti ID. Ja sam tako već slala ispravke..onda oni storninraju stari i zaknjiže novi..
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 11:42   #155
Quote:
vitas kaže: Pogledaj post
Moguće je samo prije zvrcnite svog referenta da zna zašto šaljete ponovno isti ID. Ja sam tako već slala ispravke..onda oni storninraju stari i zaknjiže novi..
hvala lijepo...........
marija29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 08:17   #156
Koliko inače traje obrada prijave poreza na dobit i priloga? OD 21.2 su mi obrasci "u obradi" , pa šta ih toliko obrađuju
__________________
Čovjek koji ne pravi greške, obično ne radi ništa..
moira_67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 16:19   #157
Sumnjam prije 02.05.
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 07:54   #158
Quote:
moira_67 kaže: Pogledaj post
Koliko inače traje obrada prijave poreza na dobit i priloga? OD 21.2 su mi obrasci "u obradi" , pa šta ih toliko obrađuju
Mislim da ih neće niti gledati prije roka za predaju..tako barem rade kod predaje id i pdv obrasca preko e.porezne.. mogu predati koliko hoću ranije ali knjiže dan-dva nakon roka za predaju..
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 09:32   #159
Quote:
vitas kaže: Pogledaj post
Mislim da ih neće niti gledati prije roka za predaju..tako barem rade kod predaje id i pdv obrasca preko e.porezne.. mogu predati koliko hoću ranije ali knjiže dan-dva nakon roka za predaju..
meni obrade odmah čim predam PDV i ID obrasce... neke PD-e su mi već obradili... tak da mislim da je stvar od porezne do porezne...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 09:46   #160
Uvode e-poslovanje radi ubrzanja procesa obrade i sl. a onda čekam svaki obrazac (mislim na ove mjesečne) par dana, a ove godišnje... dok ne bude 5 do podne ...Mislim da nije u redu. Ali, kako kolega VTI kaže, sve opet ovisi od ispostave do ispostave
__________________
Čovjek koji ne pravi greške, obično ne radi ništa..
moira_67 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:32.