Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2013., 17:11   #1
Illustrator

Trebala bih pomoć vezano za Adobe Illustrator.
Naime, trebala bh jednu fotku koja je pretvorena u grafiku (tipa Che Guevara) obrubiti kako bi u tisku išla samo ona bez bespotrebnih viškova. Budući da ona ima puno sitnih detalja u sebi ne bih željela alatom pen posebno sve iscrtavati već bi samo siluetu obrubila i tako bi išla u tisak. Ako prelazim alatom pen oko nje da dobijem rub tada nastaje monokromatka ispuna na području fotke a ja želim da ona ostane kakva je i bila.
Molila bih za pomoć
mmrenimm is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 10:23   #2
Quote:
mmrenimm kaže: Pogledaj post
...trebala bh jednu fotku koja je pretvorena u grafiku (tipa Che Guevara) obrubiti kako bi u tisku išla samo ona bez bespotrebnih viškova.
Bespotrebni viškovi? Iz "cheguevara stila" (srednja slika) u ovo sasvim desno?




Quote:
Ako prelazim alatom pen oko nje da dobijem rub tada nastaje monokromatka ispuna na području fotke a ja želim da ona ostane kakva je i bila.
Dosta sam siguran da s "monokromatskom ispunom" misliš to na donjoj desnoj slici. Otvori "Color" panel (klik savim gore na "Window", pa tamo na "Color"), pa kad radiš s alatom pen, klikni na kvadratić s crvenom dijagonalom.

adelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 17:35   #3
hvala, uspjela sam
mmrenimm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 20:03   #4
Unhappy helco

Zdravo, ja bih pitao ima li neko malo vremena pa da se pozabavi i nacrta neke slike u illustratoru...ili ako neko zna neki laki nacin kako bi napravio slj. slike ...Samo je 1 pravilo ove slike u jpgu moraju se raditi u illustratoru bez umetanja slika...znaci sve rucno. stavit cu za sada samo jednu, al imam ih jos 3.

Zadnje uređivanje Rasta4 : 13.03.2013. at 20:03. Reason: slika
Rasta4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 21:15   #5
jesi ti autor ovih jpg?? ako nisi ustvari trazis od nekoga da ukrade i kopira tudji rad.to je zlocesto
alpha55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 22:55   #6
Quote:
Rasta4 kaže: Pogledaj post
Samo je 1 pravilo
Pravila (kad se stvarno radi o pravilima) su ok samo ako imaju smisla.

Quote:
ove slike u jpgu moraju se raditi u illustratoru
A kako ćeš ti ili netko drugi znati u kojem programu je bilo napravljeno?!

Quote:
bez umetanja slika...znaci sve rucno
Dimenzije, omjeri i "relacije" su bitni ili ne? Ako da, onda se radi o kopiji, i opet: kako ćeš ti ili netko drugi znati da je napravljeno "ručno" (i u, eh, Ilustratoru)?

A ako dimenzije, omjeri i "relacije" nisu bitni (odnosno, ne smiju biti točno onakvi kao na originalu), zašto ne napišeš onako da se razumije... i jasno, bez glupog imenovanja svojih želja za "pravila"?

Zadnje uređivanje adelon : 13.03.2013. at 23:14.
adelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 11:58   #7
Unhappy Hey

Da slika je moja. Ugl. moze mi neko to napraviti u illu.?
Rasta4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 12:59   #8
Quote:
Rasta4 kaže: Pogledaj post
Da slika je moja. Ugl. moze mi neko to napraviti u illu.?
A zašto bi ti itko to išao napraviti baš u hebenom Illustratoru?

- sam ne znaš napraviti? (oke, ali kako si onda napravio tu sliku?)
- format /jpg/ ti ne odgovara? (oke, ali zašto ne napišeš u kojem formatu želiš?)
- nemaš Illustratora? (oke, ali zašto baš u Illustratoru?)
- ne razgovara ti se puno o tim stvarima? (oke)
adelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 18:31   #9
Pa ovako je inace. Idem u sk. za web dizanjera i sad imamo nest za raditi u illu. Al meni se to neda jer to vec sve znam, a ima dosta toga...pa ako mi neko oce pomoc bio bu mu zahvalan

PS Neke sam vec napravio jos dvije trebam

http://www.stavi-sliku.info/images/PBjn.jpg

Zadnje uređivanje Fosna : 30.05.2013. at 20:30.
Rasta4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 08:23   #10
Dajte meni recite kako ljudi uspiju nacrtati ovo
kad ja crtam crte, one su stalno neravne. Kako to napraviti da bude precizno i ravno ?
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 11:27   #11
Quote:
Freyr kaže: Pogledaj post
...kad ja crtam crte, one su stalno neravne. Kako to napraviti da bude precizno i ravno ?
Raditi trebaš s alatima za vektorsku grafiku (pen tool, bezier tool), a ne s onima za "prostoručno" crtanje (pencil, brush)...
adelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 20:50   #12
Skidam prašinu s ove teme. Kako sam početnik u Illustratoru, trebala bi mi pomoć, tj. objašnjenje oko jednog zadatka. Naime, trebao bih u Illustratoru nacrtati dva znaka horoskopa(proizvoljno, vektorska grafika),te obojati ih u željenu boju.

Hvala.
TWIZARD07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 21:01   #13
Pa nacrtaj. Gdje je problem?
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:38.