Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2018., 13:33   #15861
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Pa to upravo govorim, ovo je dobra prilika za ulaz, ekipa je malkice postala prepohlepna u smislu očekuju da BTC ode na nulu, a to ne bu išlo

Sutra ujutro očekujem da ga azijati napucaju na 12.000-12.200 usd, i izvrnu iz cipela sve shortere
Evo, trebalo je par sati duže nego sam mislio, ali se ostvarilo...........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 18.01.2018., 14:01   #15862
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Evo, trebalo je par sati duže nego sam mislio, ali se ostvarilo...........
Ono kad sam sebe quotas i potvrdujes si da si u pravu!

Sta je sa shortovima? Sta nisu prosli svi, zadnji bio 17.01.2018 ne?
Le Savage is offline  
Old 18.01.2018., 14:07   #15863
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Kolega, ti si korektan forumaš, imaš svoje mišljenje i stav , ja govorim o ovima koji se pojave a da prije toga nigdje nisu pisali. I onda krenu, znate mi ovo čitamo svaki dan ali prije nismo imali primjedbi......itd itd.......a onda krenu dijeliti lekcije ostalima........

Pa mi je to malo sumnjivo.
dobro kolega, svaka čast

ja san malo konzervativniji ulagač, ako bi vi bitkoinaši ono šta ja radin uopće nazvali ulaganjem...

ali mene druga stvar zanima, pa bi te molija da odgovoriš, mogu i drugi ako imaju volje

budući da si poprilično afirmativan oko bitcoina, šta je za tebe bitcoin točno?
strange quark is offline  
Old 18.01.2018., 14:08   #15864
Quote:
Le Savage kaže: Pogledaj post
Ono kad sam sebe quotas i potvrdujes si da si u pravu!

Sta je sa shortovima? Sta nisu prosli svi, zadnji bio 17.01.2018 ne?
A koga da quotam? Tebe?
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 18.01.2018., 15:05   #15865
Šta je ovo!?!?!? BITKOM nije propao preko noći iako su trolovi imali svoj field day!?

Contradiction, u tebe je inače sama pamet, pa nudeder reci ti nama kako objašnjavaš ovaj posve neočekivani i nikad prije viđeni scenarij!?!
Balfron is offline  
Old 18.01.2018., 15:12   #15866
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
dobro kolega, svaka čast

ja san malo konzervativniji ulagač, ako bi vi bitkoinaši ono šta ja radin uopće nazvali ulaganjem...

ali mene druga stvar zanima, pa bi te molija da odgovoriš, mogu i drugi ako imaju volje

budući da si poprilično afirmativan oko bitcoina, šta je za tebe bitcoin točno?
Digitalni novčić?
Le Savage is offline  
Old 18.01.2018., 15:16   #15867
Quote:
Le Savage kaže: Pogledaj post
Digitalni novčić?
ne znan kolega, zato i pitan. koliko vidin ode na threadu većini je bitcoin način za zaradu dolara i eura. i trgovanje lopatama je isto način za zaradu dolara i eura, međutim nisan naiša nigdi na thread o lopatama.
strange quark is offline  
Old 18.01.2018., 15:21   #15868
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
ne znan kolega, zato i pitan. koliko vidin ode na threadu većini je bitcoin način za zaradu dolara i eura. i trgovanje lopatama je isto način za zaradu dolara i eura, međutim nisan naiša nigdi na thread o lopatama.
Zašto ti ne otvoriš thread o lopatama da vidiš ima li potražnje? A usput se i obogatiš. Kao i svaki pošteni poduzetnik koji ljudima riješi neki esencijalni problem
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 18.01.2018., 15:24   #15869
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Zašto ti ne otvoriš thread o lopatama da vidiš ima li potražnje? A usput se i obogatiš. Kao i svaki pošteni poduzetnik koji ljudima riješi neki esencijalni problem
znan da podjebavaš, ali svejedno: ja san pošteni poduzetnik

ajde ne zajebaji me nego odgovori na ono pitanje gori
strange quark is offline  
Old 18.01.2018., 15:28   #15870
Quote:
Le Savage kaže: Pogledaj post
Ono kad sam sebe quotas i potvrdujes si da si u pravu!

Sta je sa shortovima? Sta nisu prosli svi, zadnji bio 17.01.2018 ne?
Sto je najbolje azijati nemaju nikakve veze, btc drzi istu cijenu od jucer navecer
__________________
Not my problem.
Carlos is offline  
Old 18.01.2018., 15:29   #15871
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
znan da podjebavaš, ali svejedno: ja san pošteni poduzetnik

ajde ne zajebaji me nego odgovori na ono pitanje gori
Zar opet? Po koliko puta vama skepticima treba odgovarati na jedno te isto pitanje?

Evo zadnji put. Meni je BTC store of value. A i legitimni asset za investiranje.

Sad možeš ići otvoriti thread o lopatama. Good luck
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 18.01.2018., 15:33   #15872
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Evo zadnji put. Meni je BTC store of value. A i legitimni asset za investiranje.
hvala.
strange quark is offline  
Old 18.01.2018., 15:56   #15873
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
ne znan kolega, zato i pitan. koliko vidin ode na threadu većini je bitcoin način za zaradu dolara i eura. i trgovanje lopatama je isto način za zaradu dolara i eura, međutim nisan naiša nigdi na thread o lopatama.
Kako ne, lopate su jako popularne. Masovno se koriste, proizvode, ljudi s njima trguju, i jako su zastupljene na trzistu. Mogao si se okusati u trgovini lopatama.

Evo, mali je ulog, samo 60 centi po lopati, fali ti i drška, ali i to se riješi.

Uz malo dara, možeš napraviti i prvu shovel futures burzu, na kojoj bi se ljudi kladili na cijenu lopata,
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Old 18.01.2018., 16:09   #15874
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
...futures burzu, na kojoj bi se ljudi kladili na cijenu...
da... burza za oklade je jedini ispravni put u bolje sutra

vrag odnija i lopate i motike
strange quark is offline  
Old 18.01.2018., 16:57   #15875
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Stigli novci s Bitstampa, u komadu! Ovo mi je iznenađenje, pozitivno.
Kako to misliš? Zar ti prijašnje transakcije nisu isplatili? Ili su plaćali u ratama?
hevi is offline  
Old 18.01.2018., 17:38   #15876
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
...
ali mene druga stvar zanima, pa bi te molija da odgovoriš, mogu i drugi ako imaju volje

budući da si poprilično afirmativan oko bitcoina, šta je za tebe bitcoin točno?
Ja ga osobno koristim za sljedeće stvari:
- naplata dijela svog rada
- tuzemna i međunarodna kupovina i slanje vrijednosti
- ulaganje
- čuvanje vrijednosti

Eto...TO je Bitcoin.
stjepan21 is offline  
Old 18.01.2018., 17:40   #15877
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Tenzije oko Bitcoina su vrlo visoke, i ne samo kod nas..........

https://www.zerohedge.com/news/2018-...y-over-bitcoin
Samo čekam da se smrači pa da šišmiši opet počnu letjeti na ovom forumu.

Nemogu vjerovati svojoj sretnoj sudbini, uz lako zarađeni novac imam i besplatnu kazališnu kartu od vremena na vrijeme. Između drame, tragedije i komedije, ovo zadnje najviše volim gledati .
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Old 18.01.2018., 18:23   #15878
Quote:
sobravia kaže: Pogledaj post
Pratim vas dugo vremena i puno sam naučio. Hvala svima koji su izgubili vrijeme da bi podijelili pozitivna ili negativna iskustva. Svima.
Sada poruka za contradiction-a.
Ti si kompa, žešći psihopata i vrijeme je da počneš piti pilule. Koje, ne znam, jer nisam psihijatar.Toplo ti savjetujem da posjetiš istoga, no i tu postoji rizik. Jer koliko si bolestan u mozgu, postoji mogućnost da nakon ulaska u psihijatriju više ne vidiš izlazna vrata. Mogu te trajno zatvoriti, te ti oduzeti sva prava. Zašto to govorim ???
Izgubio si sigurno 1000 sati uvjeravajući nas a i ostale da su kriptosi ponzi shema ili prevara. Tih si 1000 sati mogao nešto raditi a prosječna cijena rada na ,,crno" je 40 kuna. Matematika kaže da si popušio cca 40 000 kuna. Dakle i matematika (koju obožavaš) kaže da si lud ko" kupus. Ako smatraš da su kriptovalute ponzi i prevara jednostavno odjebi sa topica, i to za trajno. Jer ispadaš, što i jesi, jebeni kompleksaš. Kupi komad zemlje, sadi kupus i prodaji ga u kunama koje tako obožavaš jer smrde i zauzimaju prostor u novčaniku. Ja sam u kriptovalute ušao pri četiri godine, sa 300 eura koje sam popušio u roku od 10 dana jer sam mislio da sam sposoban biti dajli trajder. Nakon toga sam uletio sa 5 000 eura u top 30 valuta u podjednakom iznosu. Znači da sam u svaku valutu uložio 166 eura i mjesečno sam sa 70 eura ponavljao isto ulaganje. Do dana današnjeg sam dva puta ulog pretvorio u fiat moje početno ulaganje. Dakle, tumpsone, stavio sam opipljivu i smrdljivu lovu u novčanik. Dosta o tebi, nisi vremena vrijedan.
Nego, jedna interesantna stvar, za Vas Koji Vjerujete.
Ovo nema veze sa logikom. Unatoč svemu pratio sam taj ozlogašeni BitConnect. Kada je pao na 0.00050100 primjetim na Binanceu da ide u zeleno a sve ostalo se crveni. Pogledam graf i sa 331$ pao na 6$. Reko neću propast ako ispušim 60$. I tako kupim ja 10 komada. Evo ga sada na 21 $. Prodao ga odmah. To se deilo oko 16.00 sati , da me ne bi proglasili lažovom.
Volim sve koji djele svoja iskustva,a i ja ću se malo više angažirati. A hejtereima preporučujem uzgajanje kupusa. Pravoga, ne virtualnoga. Imam tu u Istri jedno hektar i po gdje raste travurina, dakle tražim mali mali najam i bacite se na uzgoj kupusa.
Ja smatram da je proizvodnja kupusa ipak nešto u što se isplati ulagati.
Naime, kupus je opipljiva stvar, koju možeš proizvesti, pa onda prodati, objaviti financijski izvještaj o prihodima, troškovima i sl.

Kriptovalute, onako kako ih ja vidim, su samo virtualna stvar, i to je ulaganje u maglu, koja će se raspršiti prije ili kasnije i nastat će na tom tržištu kolaps.

Sve to traje, kao i u svakoj piramidalnoj shemi ili "lancu sreće", dokle god ima novih ulagača koji ubacuju friške novce u sustav. Kad toga ponestane, uslijedi kolaps.

Evo što kaže najveći i najbogatiji investitor na svijetu:

Što će biti s bitcoinom i kako će se njegova cijena kretati u budućnosti, trenutno nitko ne zna. No to ne sprječava različite, više ili manje poznate ljude da iznose svoje prognoze.

Jedan od najpoznatijih (i najbogatijih) američkih poduzetnika i medijskih mogula, Warren Buffet, jasan je u svom stavu - bitcoin (i druge kriptovalute) nemaju što raditi u njegovim tvrtkama.

Nemamo ih, ne kladimo se na njih i nikad nećemo imati nekakav ulog u njima, rekao je Buffett u intervjuu.

Istaknuo je kako ne dolazi u obzir da sudjeluje u kratkotrajnim budućnosnicama.

Ovo što se događa, sigurno neće dobro završiti, rekao je Buffett.

Buffett je još 2014. javno iznio svoj stav prema bitcoinu rekavši kako ga on ne smatra novcem, već "fatamorganom".

Izvor: CNBC
mondeo99 is offline  
Old 18.01.2018., 18:37   #15879
Uz dužno poštovanje starom prdonji Buffettu, zašto ti misliš da je on u pravu po pitanju kripto valuta?

Čovjek koji sam priznaje da ne zna što je to blockchain i crypto i da je bio glup što nije prepoznao na vrijeme Google ( a nije ga prepoznao jer je s tehnologijom na vi ) teško da može biti mjerodavan za procjene takve vrste.

“I was wrong about Google and too dumb to appreciate Amazon”

Ni ja nemam u portfelju dionice proizvođača kečapa, ne jedem ga, gadi mi se, i općenito ne vidim svrhu postojanja tog proizvoda. I kao takav nema nikakve perspektive. Eto moja preporuka bježi od proizvođača konzervirane zaslađene rajčice glavom bez obzira. Jako je nezdrava i kao takvu bi je trebalo zakonom zabraniti.......
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 18.01.2018., 18:41   #15880
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Samo čekam da se smrači pa da šišmiši opet počnu letjeti na ovom forumu.
Vidi, vidi, nije se još smračilo a neki su već tu. Nisam dugo čekao.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:24.