Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2018., 07:39   #1341
Quote:
Brzi Heinz kaže: Pogledaj post
Znaš ti dobro na koje ja udruge mislim!

To svakako nisu udruge koje pomažu djeci, bolesnima ili siromašnima.
Mada nas sudbina male Nore uči da ni te udruge nisu bogom dane.
Sigurno unicefu ne bi dao ni lipe.

A sa tim da se crkvi smanje dotacije iz proračuna uopće nemam problema.
Isto tako da se smanji pravoslavnoj, islamskoj ovoj onoj vjeri!
Eto, nemam se čega sramit!

I uopće ne drukam za stare avione.
Moj bi izbor bio novi f16 viper!

Ali ako to nejde onda svakako izraelski f 16 koji nije to što ti pišeš da je!
Najlošije rješenje bi bilo ugasit zrakoplovstvo. Jer tad povratka nema.
Loše rješenje je i gripen, EF, ili nešto slično.

Za 30 milijuna po komadu mi dobijamo bolje zrakoplove od navedenih.
Imati će 3000 sati naleta još u sebi i to je nama dovoljno za 25+ godina a da ne spominjem da ih u Izraelu ima dovoljno i da ćemo ih lako moći nadomjestiti sa f 16 sufa po povoljnoj cijeni za 15-20 godina bez ulaganja u infrastrukturu i pretjerane prekvalifikacije osoblja.

Uspoređivati to rješenje sa mig 21 ili mig 29 koji su dobili srbi je neozbiljno i smiješno.
A pogotovo se pozivati na turiste.
Mada vidim da to što sam lako pobio tvoj kvaziargument o turistima nisi imao potrebe komentirati već si se uplašio za štetne niš koristi udruge.

Zato si neozbiljan i smiješan

Ne znam kakve ti udruge misliš. Nisam Mandrak da znam tvoje misli.
Spomenuo si nevladine udruge, a to su i one koje ja spominjem.

Sve nadrobljeno pobija jedan jedini argument: svatko kupuje one avione za koje ima novaca (naravno, ako misli da mu trebaju. Jednoj Sloveniji, recimo, ne trebaju, a ima više novaca od nas).
S obzirom na to da nas okružuje more neprijatelja koje ćemo poraziti sa 12 prastarih izraubanih aviona, može.
Nemojmo graditi bolnice, nemojmo financirati civilno društvo, uzmimo im i kupimo avione.



Tako de sa možemo ići s njima kurčiti pred vratima Rusa.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 09:00   #1342
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ne znam kakve ti udruge misliš. Nisam Mandrak da znam tvoje misli.
Spomenuo si nevladine udruge, a to su i one koje ja spominjem.

Sve nadrobljeno pobija jedan jedini argument: svatko kupuje one avione za koje ima novaca (naravno, ako misli da mu trebaju. Jednoj Sloveniji, recimo, ne trebaju, a ima više novaca od nas).
S obzirom na to da nas okružuje more neprijatelja koje ćemo poraziti sa 12 prastarih izraubanih aviona, može.
Nemojmo graditi bolnice, nemojmo financirati civilno društvo, uzmimo im i kupimo avione.



Tako de sa možemo ići s njima kurčiti pred vratima Rusa.
Još jedan neozbiljan post!
Ne trebaš biti mađioničar ni čarobnjak da bi znao koje udruge financira proračun RH a one to financiranje koriste da RH rade štetu( baš neke od tih tzv civilnog društva).Eto, vidiš da znaš!
Slovenija avione nikada nije ni imala a Hrvatska je, Slovenija je tri puta manja od Hrvatske, nije ugrožena od nikoga. I uostalom tako je odlučila da koristi talijanske i madarske usluge. Neka im je sa srećom.
Nego, kad smo kod toga, trebaju li amerikancima avioni?
I ostatku od 90% svijeta.
Možda ne, ali svijet ne funkcionira tako.
Znamo čemu ti avioni služe i to je tako.
Opet neistina o "prastarim i izraubanim avionima"!
Koliko tebi treba crtati da to nisu i neće biti takvi avioni? Nije ovo forum "treba li srbiji ratno zrakoplovstvo" i ne piše se ovdje o skalameriji koju su oni dobili.
I vidim sad je to "samo" 12 aviona koji tako silovito straše turiste!?
Puno će koristi biti od bolnica i "civilnog društva" ako avioni zatrebaju a ne bude ih.
Mogli bi nečije tuđe građane/vojnike liječiti u njima.

A največi promašaj je ovo o "kurčenju pred vratima Rusa"!?
Niti u jednoj varijanti nije vjerojatno da bi Hrvatska sa samo 12 aviona te avione slala na Baltik ili negdje drugdje.
Kontradiktoran si!
Govoriš o "starim kantama" a sada bi ih slao na ruse!?
Da se nato sramoti sa starim i još hibridnim izraelskim kantama!???
Daj se usaglasi sam sa sobom koju ćeš priču prodavati!
I drži se nje jer ovako...znaš ono?!

Ispadaš neozbiljan!
Brzi Heinz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 10:09   #1343
Gotovo je!
Premijer prelomio: Hrvatska kupuje eskadrilu Izraelskih aviona uz garanciju Izraelske države i SAD!

Avioni će biti u odličnom stanju, bez skrivenih troškova i potpisati će se široki gospodarski sporazum.
Cijena aranžmana sa avionima je 360 milijuna kuna godišnje što je već ukalkulirano u ovogodišnji morhov proračun.

Znači, nije to nikakva basnoslovna cifra i neće stradati bolnice a gospodarski sporazum i tehnološki iskorak donijeti će nova radna mjesta, zrakoplovi sigurnost zračnog prostora i ozbiljnost vojsci.

Eto!
Brzi Heinz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 10:36   #1344
Super. Kupili su staru kramu...
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 10:50   #1345
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Super. Kupili su staru kramu...
Očito nisi sve povezao! Ali nema veze. Sve će biti jasnije na prezentaciji 2020-te!
Brzi Heinz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 11:12   #1346
Quote:
Brzi Heinz kaže: Pogledaj post
Očito nisi sve povezao! Ali nema veze. Sve će biti jasnije na prezentaciji 2020-te!
2020.ce ti avioni biti stariji za 2 godine.....
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 11:37   #1347
Quote:
Brzi Heinz kaže: Pogledaj post
Avioni će biti u odličnom stanju
Tko je to rekao? Izraelci?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 11:40   #1348
Živila nam stara krama, još sto godina!

Živile nam Krstičevićeve firme koje že ih održavati!

ŽiviJo nam HDZ!
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 11:48   #1349
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Živila nam stara krama, još sto godina!

Živile nam Krstičevićeve firme koje že ih održavati!

ŽiviJo nam HDZ!
A jel bi ti bio zadovoljan da smo kupili ganc nove avione po tri puta većoj cijeni?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 11:54   #1350
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
A jel bi ti bio zadovoljan da smo kupili ganc nove avione po tri puta većoj cijeni?
Naravno da ne bi.
Mislim da sam odavno dao do znanja da sam PROTIV bilo kakve kupovine vojnih aviona.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 12:13   #1351
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Naravno da ne bi.
Mislim da sam odavno dao do znanja da sam PROTIV bilo kakve kupovine vojnih aviona.
Ja sam protiv toga da izbijaju ratovi, ali oni svejedno izbijaju iz nekog razloga
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 12:25   #1352
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
2020.ce ti avioni biti stariji za 2 godine.....
I mi ćemo biti stariji dvije godine!
Zašto je nekome tako teško shvatiti?

Gripen koji se nama nudi je u stvari gripen c/d koji se više ne proizvodi.
Prodaju ga kao novog po cijeni od 60 milijuna eura (oko 75 milijuna dolara bez oružja.
Nosi 3 tone borbenog tereta i ima znatno manji dolet od f 16.
Trebao bi imati 8000+sati naleta .
Jednostavniji je za održavati od f 16 ali to ovisi i o politici švedske vlade.
Švedska nije u natou i njena politika nam može biti problem kod održavanja.

F 16 barack je proizveden 1993-1994.

Inicijalno je moćniji avion od gripena.
U međuvremenu je nadograđen i moderniziran na ovaj standard barack block 40.
Nosi duplo više tereta od gripena, ima veći dolet. Dolazi sa naoružanjem.Treba imati još 3000 sati naleta.
Koštat će nas 30 milijuna dolara po komadu.
Ta cifra je već ukalkulirana u proračunu morha dok bi za gripen trebalo dodati još 300 milijuna kuna godišnje.

Što se politike tiće znamo da u prošlosti nismo imali sreće sa Švedskom i bolje je biti dobar sa Izraelom, imati s njima gospodarski međudržavni sporazum (a ovdje je riječ o širokom gospodarskom sporazumu) što će blagosloviti i SAD.

Gripen ima prednosti nad f 16 u nekim bitnim segmentima ali općenito gledajući, cijena+ponuđeno i dobijeno, tehnološki iskorak, gospodarska i politička suradnja te borbena moć eskadrile i mogučnost njezina održavanja uz garanciju SAD i Izraela je na strani f 16.

To će nas koštati oko 500 milijuna dolara u idućih deset godina (gospodarski sporazum bi trabao biti znatno veći).

Gripen bi nas koštao oko 900 milijuna do milijardu eura u idučih deset godina (također se spominje gospodarski sporazum).


U obadva slučaja napraviće se veliki tehnološki i gospodarski iskorak za Hrvatsku.

Najbolje bi bilo novi f 16 ali i sa polovnim mi ćemo imati što trebamo.
Moćan avion i zaštitu zračnog prostora, nama priuštivu uz koristi za gospodarstvo.

A neće stradati ni bolnice!
Brzi Heinz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 12:30   #1353
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Naravno da ne bi.
Mislim da sam odavno dao do znanja da sam PROTIV bilo kakve kupovine vojnih aviona.
E pa u tome grmu leži zečić!
On je protiv aviona bez obzira što nije mudro bez njih biti.
Vjerojatno je i protiv vojske?!
No dobro neka je protiv!

Ali neka se ne poziva na djecu, bolnice, civilne udruge i slično!

Sramotno je to.

Neka jasno kaže da je protiv da HRVATSKA IMA AVIONE!

A ne se skrivati iza neke tobožnje populističke brige za ovim ili onim!
Brzi Heinz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 13:47   #1354
Ne stignem sad listati cijelu temu, zanima me da li se itko ovdje zapitao o...ovaj... etičkoj strani ovakvog posla s Izraelom?

Koliko ja vidim, u kulturnom svijetu ih se ipak sve više zasluženo tretira kao pariah state, a mi skačemo u ovolike poslove kao muha bez glave? Zašto bi antagonizirali arapski svijet bez ikakve potrebe? (osim naravno masnih provizija političarima po principu dr. Očenašek na Mirogoju)
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 14:01   #1355
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Koliko ja vidim, u kulturnom svijetu ih se ipak sve više zasluženo tretira kao pariah state, a mi skačemo u ovolike poslove kao muha bez glave? Zašto bi antagonizirali arapski svijet bez ikakve potrebe? (osim naravno masnih provizija političarima po principu dr. Očenašek na Mirogoju)
Koga ubrajaš u taj "kulturni" svijet?
Kupovina ratnih aviona je ozbiljan posao koji se dogovara sa ozbiljnim državama.
Trenutno nam od ozbiljnih država zapadnog bloka jedino Izrael može ponuditi priuštive avione.
Prava suradnja vjerojatno tek počinje. Strateško vezanje koje je bilo započeto i krajem devedesetih, a onda kretenski obustavljeno zbog Mesića i ljevičarske opsjednutosti Palestinom.

Prelazimo na avion četvrte generacije. I najveći troškovi su u biti infrastruktura, naoružanje i sama obuka.
Kasnijih godina očekujem da pojeftino ugrabimo još 12 aviona.
__________________
The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why.
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 16:07   #1356
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Ne stignem sad listati cijelu temu, zanima me da li se itko ovdje zapitao o...ovaj... etičkoj strani ovakvog posla s Izraelom?

Koliko ja vidim, u kulturnom svijetu ih se ipak sve više zasluženo tretira kao pariah state, a mi skačemo u ovolike poslove kao muha bez glave? Zašto bi antagonizirali arapski svijet bez ikakve potrebe? (osim naravno masnih provizija političarima po principu dr. Očenašek na Mirogoju)
U tzv kulturnom svijetu staju u stav pozor kada im prilazi izraelski premijer!

Ja ne favoriziram Izrael ni židove.
Ipak sam Brzi Heinz!

Ali treba biti pragmatičan.
Avione ne možemo kupiti od Irana.
Kao što je netko napisao da nam jedino Izrael nudi dobre avione za prihvatljivu cijenu i široku vojnu, gospodarsku a vjerojatno i političku suradnju koja je mogla početi još tamo daleke 1999-2000 da nije bilo katastrofalno pogrešne politike naših vlasti.
Možda smo mogli biti pošteđeni nekih drugih cirkusa kojima smo bili izloženi.
Nikada neću zaboraviti onoga Radoša, najgoreg ministra obrane kako predlaže sam na sjednici vlade, da se njegovom ministarstvu skine milijarda kuna proračuna!?

Uostalom svi surađuju sa Izraelom. Pa i tobožnji smrtni neprijatelji arapi!

Tako da ne vidim zašto mi ne bi ušli u dogovor sa njima!
Brzi Heinz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 18:16   #1357
Quote:
Winter Snake kaže: Pogledaj post
Koga ubrajaš u taj "kulturni" svijet?
Kupovina ratnih aviona je ozbiljan posao koji se dogovara sa ozbiljnim državama.
Ali, Izrael nije ozbiljna država nego bliskoistočna teokracija s ozbiljnim problemom kršenja ljudskih prava uzduž i poprijeko i na stalnom rubu unutarnjeg i vanjskog rata. Kakvu ćemo korist imati od super posla s njima ako se nađu u većem ratu ili, ne daj bože, prestanu postojati?

Quote:
Brzi Heinz kaže: Pogledaj post
Tako da ne vidim zašto mi ne bi ušli u dogovor sa njima!
Gospodine Guderian, vi ste mi ionako vrlo suspektni od parade s Krivošajnom.

Jesmo li članica NATO-a? Jesmo. Hoćemo li u svakom potencijalnom sukobu morati djelovati uz njih i biti kompatibilni s njima? Hoćemo.

Jesmo li susjedi s četiri članice NATO-a? Jesmo.

Gdje je Izrael? Daleko.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 18:33   #1358
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Ali, Izrael nije ozbiljna država nego bliskoistočna teokracija s ozbiljnim problemom kršenja ljudskih prava uzduž i poprijeko i na stalnom rubu unutarnjeg i vanjskog rata.
Naravno da je ozbiljna država u smislu kojem nama treba. A to je obrana i sigurnost.
I ne jebu živu silu pa se nećemo morati plašiti da nam neće isporučiti naoružanje ako ovdje zagužva.
Bilo bi odlično da si možemo priuštiti francuski Rafale ili glanc novi američki F-16.
Ali ne možemo. Pa nam se izbor sveo na Izrael i švedski Gripen.
A Švedi su nacija poznata po dijametralno suprotnom razmišljanju od nas o ovdašnjem području. I sumnjam da bi bili spremni isporučivati nam dijelove i naoružanje u slučaju da budemo trebali upotrijebiti avione po ciljevima na tlu.

Quote:
Kakvu ćemo korist imati od super posla s njima ako se nađu u većem ratu ili, ne daj bože, prestanu postojati?
Ovo vjerujem da je više šala.
Odlično su se snalazili i dosada, a ubuduće će još bolje. Kada je riječ o obrani i sigurnosti svega je par država na svijetu na njihovom nivou.
Družimo se s takvima, a ne dovoditi pukovnike i šatore s haremom.
__________________
The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why.
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 18:45   #1359
Quote:
Brzi Heinz kaže: Pogledaj post
U tzv kulturnom svijetu staju u stav pozor kada im prilazi izraelski premijer!

Ja ne favoriziram Izrael ni židove.
Ipak sam Brzi Heinz!

Ali treba biti pragmatičan.
Avione ne možemo kupiti od Irana.
Kao što je netko napisao da nam jedino Izrael nudi dobre avione za prihvatljivu cijenu i široku vojnu, gospodarsku a vjerojatno i političku suradnju koja je mogla početi još tamo daleke 1999-2000 da nije bilo katastrofalno pogrešne politike naših vlasti.
Možda smo mogli biti pošteđeni nekih drugih cirkusa kojima smo bili izloženi.
Nikada neću zaboraviti onoga Radoša, najgoreg ministra obrane kako predlaže sam na sjednici vlade, da se njegovom ministarstvu skine milijarda kuna proračuna!?

Uostalom svi surađuju sa Izraelom. Pa i tobožnji smrtni neprijatelji arapi!

Tako da ne vidim zašto mi ne bi ušli u dogovor sa njima!
izraelci su dobri poslovni ljudi,i suradnja sa njima je vise nego dobro dosla....
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 18:48   #1360
Quote:
Brzi Heinz kaže: Pogledaj post
I mi ćemo biti stariji dvije godine!
Zašto je nekome tako teško shvatiti?

Gripen koji se nama nudi je u stvari gripen c/d koji se više ne proizvodi.
Prodaju ga kao novog po cijeni od 60 milijuna eura (oko 75 milijuna dolara bez oružja.
Nosi 3 tone borbenog tereta i ima znatno manji dolet od f 16.
Trebao bi imati 8000+sati naleta .
Jednostavniji je za održavati od f 16 ali to ovisi i o politici švedske vlade.
Švedska nije u natou i njena politika nam može biti problem kod održavanja.

F 16 barack je proizveden 1993-1994.

Inicijalno je moćniji avion od gripena.
U međuvremenu je nadograđen i moderniziran na ovaj standard barack block 40.
Nosi duplo više tereta od gripena, ima veći dolet. Dolazi sa naoružanjem.Treba imati još 3000 sati naleta.
Koštat će nas 30 milijuna dolara po komadu.
Ta cifra je već ukalkulirana u proračunu morha dok bi za gripen trebalo dodati još 300 milijuna kuna godišnje.

Što se politike tiće znamo da u prošlosti nismo imali sreće sa Švedskom i bolje je biti dobar sa Izraelom, imati s njima gospodarski međudržavni sporazum (a ovdje je riječ o širokom gospodarskom sporazumu) što će blagosloviti i SAD.

Gripen ima prednosti nad f 16 u nekim bitnim segmentima ali općenito gledajući, cijena+ponuđeno i dobijeno, tehnološki iskorak, gospodarska i politička suradnja te borbena moć eskadrile i mogučnost njezina održavanja uz garanciju SAD i Izraela je na strani f 16.

To će nas koštati oko 500 milijuna dolara u idućih deset godina (gospodarski sporazum bi trabao biti znatno veći).

Gripen bi nas koštao oko 900 milijuna do milijardu eura u idučih deset godina (također se spominje gospodarski sporazum).


U obadva slučaja napraviće se veliki tehnološki i gospodarski iskorak za Hrvatsku.

Najbolje bi bilo novi f 16 ali i sa polovnim mi ćemo imati što trebamo.
Moćan avion i zaštitu zračnog prostora, nama priuštivu uz koristi za gospodarstvo.

A neće stradati ni bolnice!
hvala na upisu....
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:42.