Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2014., 14:05   #61
Quote:
SmoothOperatress kaže: Pogledaj post
alo frajeru,

Nisam nigdje rekla da sam otisla iz odvjetnistva, nego nisam zeljela ni uci u njega - iako me cekalo radno mjesto i uhodana kancelarija. To sto sam zensko ne znaci da mi je domet da prozujim kroz radni dan i sto prije pobjegnem kuci...ja sam na svojem obrazovanju radila, jos radim, mislim da sam dosta toga dala ovoj drzavi - ukljucujuci i visegodisnje obavljanje odjednom dvostrukog posla za kolege koji su shvacali svoj posao ovako kako ga ti shvacas u drzavnoj sluzbi, no, taj me rad doveo na bolji plozaj - ali, gle cuda, na tom boljem polozaju imam iznad sebe ljude koji ne znaju organizirati posao, gdje silom prilika vecinu dana prodje iz supljeg u prazno jer budaletine na glavnim mjestima ne znaju sta da rade sa svojim ljudima, bacili ih politicki kumovi da glume sefove u resorima s kojma veze nemaju...i iz toga isto idem dalje, jer se ne vidim u takvom demotivirajucem i beznadeznom okruzenju...ali u jednom imas pravo, ako nista, takvo okruzenje je idealno za zasnovati obitelj jer nista ne gubis na poslu zahvaljujuci tome kako ga se kilavo obavlja, a neku sigurnost ipak imas

Pa ljujte po ljudima koji se u takvoj atmosferi i takvom negativnom stavu javnosti, potplaceni, ipak trude koliko mogu odraditi svoj posao i pomoci i - vama takvima na kraju price
Čekalo te radno mjesto u odvjetništvu i uhodana kancelarija, a ti si izabrala radno mjesto s demotivirajućim okruženjem, nesposobnim šefovima i malom plaćom...tko ti je kriv.

Nego, daj mi reci,13h je, a ti se dopisuješ na forumu i surfaš netom...tako se znači provodi radni dan u državnoj službi?
Stiglitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 14:16   #62
Pa to se podrazumijeva... pravo na net za vrijeme radnog vremena jedna je od osnovnih civilizacijskih tvorevina... u državnoj službi, naravno.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 14:36   #63
Tipican hrvatski drazesni mentalitet :klap:

Kad me vec pratite kad i u koliko tipkam, da vas razocaram jer tipkam od kuce, na radnom mjestu nisam iz opravdanih razloga...

Samo mi je smijesno, toliko ljubomore i jala prema drzavnim sluzbenicima, a kad dodje neki natjecaj koji mozda nije toliko atraktivan - nema prijava, ljudi radje biraju i puni su kritika nezaposleni sa burze nego da nesto zapocnu raditi i zasukaju rukave pa polako grade svoju karijeru...tko zeli raditi, nekakvog posla ce se uvijek naci, ako ne u ovoj drzavi onda nekoj drugoj...a zasto vi ne radite, a nego dangubite ovdje?
__________________
The wind of heaven is that which blows between a horse's ears.
SmoothOperatress is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 14:45   #64
Kad si već potegnula to pitanje, ja sam nezaposlen... sa fakultetom.
Prvi puta sam dobio otkaz jer je hns bagra uništila firmu zbog zemljišta.
Drugi put, nisam htio potpisati 12. ugovor na mjesec dana kod privatnika, a prepun omalovažavanja i podcjenjivanja.
I sad, u 50. godini života moram okrenuti svoj život naopako da bih počeo (opet) zarađivati za život.

Eh, da mi je posao i hladovina državnog službenika, pa i za 3200 kuna. Nisam više dobivao ni kod privatnika, za 220 sati rada mjesečno.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 15:23   #65
Quote:
SmoothOperatress kaže: Pogledaj post
Tipican hrvatski drazesni mentalitet :klap:

Kad me vec pratite kad i u koliko tipkam, da vas razocaram jer tipkam od kuce, na radnom mjestu nisam iz opravdanih razloga...

Samo mi je smijesno, toliko ljubomore i jala prema drzavnim sluzbenicima, a kad dodje neki natjecaj koji mozda nije toliko atraktivan - nema prijava, ljudi radje biraju i puni su kritika nezaposleni sa burze nego da nesto zapocnu raditi i zasukaju rukave pa polako grade svoju karijeru...tko zeli raditi, nekakvog posla ce se uvijek naci, ako ne u ovoj drzavi onda nekoj drugoj...a zasto vi ne radite, a nego dangubite ovdje?
Gle sve ovo sam već napisao ĆAST IZUZECIMA! Stobom se slažem da treba bilo kakav posao prihvatit dok nema bolje pa kad se nađe ići dalje!
novi88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 15:41   #66
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Kad si već potegnula to pitanje, ja sam nezaposlen... sa fakultetom.
Prvi puta sam dobio otkaz jer je hns bagra uništila firmu zbog zemljišta.
Drugi put, nisam htio potpisati 12. ugovor na mjesec dana kod privatnika, a prepun omalovažavanja i podcjenjivanja.
I sad, u 50. godini života moram okrenuti svoj život naopako da bih počeo (opet) zarađivati za život.

Eh, da mi je posao i hladovina državnog službenika, pa i za 3200 kuna. Nisam više dobivao ni kod privatnika, za 220 sati rada mjesečno.
Zao mi je sto si se nasao u takvoj situaciji...znam da nije neka utjeha, ali toga je sve vise i vise. S tim da se stvari generalno mijenjaju za sve, tendencija je da i drzavni sluzbenici zakonski vise ne budu zasticeniji u smislu otkaza od drugih, nego da isto mozes puno jednostavnije i lakse ostati bez posla. Vremena se mijenjaju, tako je to kad nismo htjeli socijalizam, nego kapitalizam. Sto prije to svi prihvatimo, to bolje...da cemo raditi do svoje pozne dobi, mijenjati poslove u srednjoj dobi, zapocinjati ispocetka, jer sigurnosti da budes na jednom mjestu cijeli svoj radni vijek vise nema (ima za jos ove starij generacije, ali ja mislim da se to gasi)...zato treba raditi na sebi, steci sto vise znanja, stranih jezika, sposobnosti, zavrsenih tecajeva, seminara, stvari koje ostaju i uz pomoc cega ce se lakse naci drugi posao kad dodje vrijeme za promjene...

Da li se javljas na natjecaje? Prati Narodne novine, portale, salji papire...znam da je dosta ljudi na zalost odustalo, jer ne vjeruju da mogu dobiti posao bez veze i sada propadaju sto je najgora opcija, ali opet znam i za one koji su bez icije pomoci zaposlili se u drzavnim sluzbama...
__________________
The wind of heaven is that which blows between a horse's ears.
SmoothOperatress is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 15:47   #67
Ne, posla nema.
Tj ima, traže se zavarivači, pekari, prodavači... a moje godine nisu ni malo argument koji bi prevagnuo na moju stranu.
Pod time što sam napisao da okrećem svoj život naopačke mislio sam da ulazim u nešto što nisam nikad radio - otvaram firmu.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 16:15   #68
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Kako te samo nije sram otvarati ovakvu temu?

Imate božićnice, regrese, darove za djecu, razne dodatke, godišnji, radno vrijeme od 8h dnevno s time da za to vrijeme objektivno radite 5 sati, ostalo provedete u beskonačnim pauzama, ne radite svoj posao ili ga ne radite dovoljno dobro, previše vas je, ne usavršavate se stručno, imate posebnu zakonsku zaštitu u odnosu na ostale radnike, ne možete dobiti otkaz bez postupka pred službeničkim sudom, plaća vam stiže redovito svaki mjesec, vucarate se po bolovanjima, pauzama....
Ovo generaliziranje je fenomenalno. Ako vidim jednu crnu ovcu, onda su sigurno sve ovce crne...

Ja sam u drzavnoj sluzbi. Nemam bozicnice, regrese ni darove. Imam ukupno dva dodatka na placu, jedan je mizeran kojeg niti ne moram imati (cca 50 kn) drugi postoji jer se koeficijent gotovo nije promijenio iako sam se znatno skolovao, cime su mi se promijenile i obveze i odgovornosti na radnom mjestu. Dnevno radim cca 10-12 sati, cesto i vikendom. Bilo je perioda kada sam radio i 15 sati. S obzirom da sam stekao jos jedan akademski stupanj, floskula kako se nitko ne usavrsava ne drzi vodu. Imamo normu koju uslijed nedostatka kadra moramo premasiti za cca 50%. To premasivanje nitko ne placa ni ne nagraduje, vec se to ocekuje. Ne sjecam se kada sam bio na bolovanju. Radim po ucinku, jer ako ne napravim xy stvari u nekom periodu, dobivam otkaz. Ugovor je na odredeno. Jedino sto mi placa dolazi na vrijeme...

E sada, sigurno postoji i ovo gore napisano, ali to definitivno ne vrijedi za sve.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 16:19   #69
Ja bih se odmah zaposlio u države kad bi ista zapošljavala.
Posao u Pravosuđu je nemoguće dobiti bez veze,to znam jer sam tamo radio 2 godine i 3 mjeseca.
milanović is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 16:42   #70
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Kad si već potegnula to pitanje, ja sam nezaposlen... sa fakultetom.
Kojim faksom ?
Ako me pamcenje dobro sluzi s jedne druge teme pa je to sto mislim, zasto ne odes van ?
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 18:24   #71
Quote:
unknown99 kaže: Pogledaj post
Kojim faksom ?
Ako me pamcenje dobro sluzi s jedne druge teme pa je to sto mislim, zasto ne odes van ?

Vjerojatno si nešto pomiješao.

Tekstil.

Nema za mene posla u struci.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 18:34   #72
Quote:
milanović kaže: Pogledaj post
Nema ,2500 je nezaposlenih pravnika od toga pola s Pravosudnim ispitom.
među njima sam i ja .
Odakle nezaposleni pravnici ako ima posla.
Pravo je bezperspektivan studij.


ja ne znam niti jednog nezaposlenog

btw, kad si diplomirao? i gdje?
Blank Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 18:37   #73
Quote:
Blank Page kaže: Pogledaj post


ja ne znam niti jednog nezaposlenog

btw, kad si diplomirao? i gdje?
2007.godine, U Splitu,od 2010.sam nezaposlen.
90 posto ljudi iz moje generacije ne radi.
Očito živimo u drugim državama.
milanović is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 18:43   #74
Quote:
milanović kaže: Pogledaj post
2007.godine, U Splitu,od 2010.sam nezaposlen.
90 posto ljudi iz moje generacije ne radi.
Očito živimo u drugim državama.
očito
Blank Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 18:47   #75
Quote:
milanović kaže: Pogledaj post
2007.godine, U Splitu,od 2010.sam nezaposlen.
90 posto ljudi iz moje generacije ne radi.
Očito živimo u drugim državama.
U Splitu 4 godine nezaposlen??
Niti sezonski?
Očito ne želiš radit!
novi88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 18:51   #76
Quote:
novi88 kaže: Pogledaj post
U Splitu 4 godine nezaposlen??
Niti sezonski?
Očito ne želiš radit!
Na ove laži mi je degutantno odgovarati.
Nije da ne želim raditi nego posla jednostavno nema.
Zaboravljaš da je Hrvatska jedina u EU već 6 godina u recesiji.
Uostalom tema nisam ja.
I mislim da bi moderator trebao reagirati i banirati te zbog ovih laži i kleveta na moj račun.
Za tvoju informaciju u Splitu ima 20 tisuća nezaposlenih.
Ovo pljuvalje po nezaposlenima je sramotno.
milanović is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 18:58   #77
Quote:
milanović kaže: Pogledaj post
Na ove laži mi je degutantno odgovarati.
Nije da ne želim raditi nego posla jednostavno nema.
Zaboravljaš da je Hrvatska jedina u EU već 6 godina u recesiji.
Uostalom tema nisam ja.
I mislim da bi moderator trebao reagirati i banirati te zbog ovih laži i kleveta na moj račun.
Za tvoju informaciju u Splitu ima 20 tisuća nezaposlenih.
Ovo pljuvalje po nezaposlenima je sramotno.
Nije ovo pljuvanje po nezaposlenima, ali u turističkom dijelu ne imati nikakvog posla barem tri mjeseca i tako 4 godine to je nemoguće jedino ako si pred penziju što se nebi reklo iz tvog posta jer si napisao da 90% tvojih vršnjaka ne radi!
novi88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 19:02   #78
Quote:
novi88 kaže: Pogledaj post
Nije ovo pljuvanje po nezaposlenima, ali u turističkom dijelu ne imati nikakvog posla barem tri mjeseca i tako 4 godine to je nemoguće jedino ako si pred penziju što se nebi reklo iz tvog posta jer si napisao da 90% tvojih vršnjaka ne radi!
moguće je,na posao čistačice danas se javi 200-300 ljudi.
A nema gdje nisam tražio,svugdje navala.
Jednostavno ova zemlja propada.
Po nezaposlenosti mladih smo 3 u EU.
Čak i sezonski posao je postalo nemogućer dobiti.
6 godina smo u recesiji,jedini u EU.
I opet ovo nije tema o meni.
Nismo mi nezaposleni doveli državu do kolapsa.
milanović is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 19:07   #79
Quote:
milanović kaže: Pogledaj post
moguće je,na posao čistačice danas se javi 200-300 ljudi.
A nema gdje nisam tražio,svugdje navala.
Jednostavno ova zemlja propada.
Po nezaposlenosti mladih smo 3 u EU.
Čak i sezonski posao je postalo nemogućer dobiti.
6 godina smo u recesiji,jedini u EU.
I opet ovo nije tema o meni.
Nismo mi nezaposleni doveli državu do kolapsa.
nije mi jasno zašto ljudi odavde idu radit na more ako nema posla

ne želiš raditi izvan struke ili?

ako je to, onda je u redu

ovako bi morao moći naći posao ako se potrudiš
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 19:09   #80
Quote:
Gravitacija kaže: Pogledaj post
Kako objasniti činjenicu da državnim službenicima primanja nisu rasla još od 2000, čak štoviše kontinuirano su im smanjivana dok su im danas gotovo sva materijalna prava oduzeta?

Postavlja se pitanje, zašto i u čijem interesu sindikati šute?

Također, nije li sramotno da država svoje djelatnike drži na rubu siromaštva sa 3500 kn prosječnih primanja, dok je državni prosjek 5500 kn?

Zašto se protiv državnih službenika vodi medijska haranga, a prešućuje se prava istina o ispod prosječnom standardu 90% zaposlenih u državnoj službi čija primanja ne pokrivaju niti osnovne životne troškove?

Zašto se niti jedna politička stranka, pa niti HDZ, nije očitovala o gorućem problemu kriminalne potplaćenosti državnih službenika čija su primanja, odnosno prava oduvijek predstavljala minimum radničkih prava i za realni sektor?
Prvo pitanje koje si moraš postaviti koliko mogu iznositi te plaće, a ne koliko trebaju biti plaće državnih službenika, moraš prvo razmišljati o mogućnostima, a tek onda o potrebema
Kao drugo se moraš zapitati koliko bi u ovoj situaciji bilo podneseno molbi za zapošlajvanje na ta radna mjesta, čak i da se postojeće plaće smanje za, recimo, 20 %.
Kao treće, svi zaposleni slobodni su pronaći sebi bolje plaćeno radno mjesto, i bilo bi vrlo logično očekivati da će to i učiniti - ako su u mogućnosti. Imaju mogućnost i pokrenuti svoj vlastiti posao i pokušati zaraditi više.

Nadam se da sam odgovorio na tu veliku dilemu.
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:55.