Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2015., 13:23   #1
Zbogom, Lastane

Danas nas je nakon kratke i teške bolesti napustio naš dragi prijatelj i forumaš Lastan.

Premda ga dulje vrijeme nismo mogli vidjeti u ovim krajevima, ovo je mjesto koje je itekako zadužio i na koje su mnogi dolazili da čitaju njegova plava slova. U svom kratkom životu stigao je ispisati gomilu vrijednih i korisnih tekstova, mnogima je pomogao, mnoge je poučio, na mnoge je utjecao. Njegov odlazak gubitak je za ovo mjesto, za sve prijatelje znanosti i sve koji su ga voljeli.

Dragi prijatelju, počivaj u miru. Nikad te neću zaboraviti.
__________________
Hoće li forum umeti da peva kao što su sužnji pevali o njem?
Zekoslawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 13:33   #2


Zbogom Lastanu, i hvala mu na njegovom pisanju.
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 13:33   #3
Quote:
Zekoslawa kaže: Pogledaj post
Danas nas je nakon kratke i teške bolesti napustio naš dragi prijatelj i forumaš Lastan.

Premda ga dulje vrijeme nismo mogli vidjeti u ovim krajevima, ovo je mjesto koje je itekako zadužio i na koje su mnogi dolazili da čitaju njegova plava slova. U svom kratkom životu stigao je ispisati gomilu vrijednih i korisnih tekstova, mnogima je pomogao, mnoge je poučio, na mnoge je utjecao. Njegov odlazak gubitak je za ovo mjesto, za sve prijatelje znanosti i sve koji su ga voljeli.

Dragi prijatelju, počivaj u miru. Nikad te neću zaboraviti.
Potpis na sve.

Dragi moj, nedostaješ mi pakleno. Boli i nema smisla. Ništa. Ne opraštam se od tebe, ostaješ sa mnom.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 13:39   #4
Baš razmišljam što da napišem. Šutio sam dosad, samo sam pratio što se događa. Nekako me strah i započeti. Grlim ženu, tješim je - i šutim.

Da će mi nedostajati, neupitno je. On, Aby i Didi, to su mi bili krunski dragulji. Ne samo DZ-a. Sve njihovo čitam, katkad i po nekoliko puta. I što god da kažem, malo je. Možda je i bolje da šutim.

Počivao u miru.
__________________
What the heck, Hek?!
Hekatonhir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 13:53   #5
Valjda mu s ovim nisam više na ignoru...
Pozdrav, Adis.
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 14:04   #6
Lastan
bas mi je zao, voljela sam ga citati
toliko je zelio otici iz hr i sad je doista i otisao, nadam se na neko ljepse i bolje mjesto...rip
Dzosi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 14:09   #7
Imam knedlu u grlu cijelo jutro i odvratno se osjećam.
__________________
I'm a simple man, I see boobs I press Like.
asdfasf is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 14:13   #8
Počivaj u miru Lastane!
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 16:45   #9
Quote:
Hekatonhir kaže: Pogledaj post
Baš razmišljam što da napišem. Šutio sam dosad, samo sam pratio što se događa. Nekako me strah i započeti. Grlim ženu, tješim je - i šutim.

Da će mi nedostajati, neupitno je. On, Aby i Didi, to su mi bili krunski dragulji. Ne samo DZ-a. Sve njihovo čitam, katkad i po nekoliko puta. I što god da kažem, malo je. Možda je i bolje da šutim.

Počivao u miru.
Reci sve što možeš. Neka živi virtualno.
__________________
"..ono, alisa u zemlji cudesa izgleda kao prirucnik formalne logike", ..a unda
Registar izdajnika
Pjesma nad pjesmama
Ista dy Ajelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 17:10   #10
nadam se da je znao, koliki ga cijene. nedostajat će nam jako.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 17:32   #11
Quote:
Hekatonhir kaže: Pogledaj post
Baš razmišljam što da napišem. Šutio sam dosad, samo sam pratio što se događa. Nekako me strah i započeti. Grlim ženu, tješim je - i šutim.

Da će mi nedostajati, neupitno je. On, Aby i Didi, to su mi bili krunski dragulji. Ne samo DZ-a. Sve njihovo čitam, katkad i po nekoliko puta. I što god da kažem, malo je. Možda je i bolje da šutim.

Počivao u miru.
pa, ne mora se svaki put ni puno razmisljat, sto uopce ne znaci da sutnja ne zna bit i podcijenjena.
i sto uopce ne znaci ako razmislimo da cemo dovoljno razmisliti.

ipak, zar i ovaj pdf na kojem je i lastan i cp.tar ostavio znacajan trag, i to bih rekao da je ostavio na vrlo strastven nacin, zar se na ovom pdfu i ne radi o tome da pokusamo iz te konfuzije sutnje nekako uobliciti, stvarati neki red, redove, smislove, usprkos tome sto je to u nekim mjerilima sizifov posao u najmanju ruku, ali eto, nema nam druge, ne znam koji bi drugi bio izbor, zato valjda i postoji ovaj pdf..

..i eto, koju bi mozda poruku lastan ostavio, ne zeleci sad uopce pokusavat imitirat ili interpretirat lastana, ali eto, da barem vulgarno pokusam objasnit, pretpostavljam da bi se u nekoj derivaciji to moglo pojednostavnit na.. valja nam razmisljati, valja nam nam osjecati i bit osjetljivijima, valja nam i sutjeti, naravno, ali valja nam i pisati i tako mozda se suociti sa strahovima i mozda nauciti nesto o sebi.. ako je to uopce bitno, ali kazem, mislim da nam nema druge..

naravno, ne tjeram te ovim da pises bilo sto, ne ucjenjujem, razumijem, ali sto ti mislis.. da mene nije strah ako jedan hekatonhir zasuti, ako odluci zasutjeti, ako njemu ponestane rijeci?
__________________
..potpis
..a unda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 17:55   #12
Quote:
Ista dy Ajelo kaže: Pogledaj post
Reci sve što možeš. Neka živi virtualno.
Kako govoriti o čovjeku koga su drugi čekali i pozivali da dođe izreći ono što treba reći. Koliko se samo puta u ovdašnjim virtualnim bitkama dogodilo da se nas pet-šest nešto mota i pokušava, ali nikako da se izrekne sve što treba. Pa bismo otišli po njega ili ga zazivali da on to riješi na svoj način. Tako i sad. Kao da čekam da mi Lastan dođe objasniti i uobličiti ono što se ima reći.
__________________
Hoće li forum umeti da peva kao što su sužnji pevali o njem?
Zekoslawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 17:59   #13
Prenosim ovdje ovu lijepu gestu forumskog vodstva.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=162

https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=173
__________________
Hoće li forum umeti da peva kao što su sužnji pevali o njem?

Zadnje uređivanje Zekoslawa : 09.03.2015. at 18:33.
Zekoslawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 18:00   #14
samo sam ga jednom vidjela, na jednom tulumu forumaša, zvao me zraka sunca među mračnjacima, jer sam imala bijelu jaknu a svi ostali su bili u crnome, bio je tako kreativan...
Nisam znala za bolest ali se sjećam kako je s ljubavlju govorio o svojoj ženi...suza suzu stiže dok ovo pišem, neizmjerno mi je žao
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 18:25   #15
S obzirom na moji duhovni nauk neću tugovati već u tvoje ime .....i vidimo se za 30-tak godina

Više ga se sjećam kao cp.tara
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 19:04   #16
Uvijek ćeš mi biti u mislima! RIP dragi prijatelju
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 19:47   #17
RIP Lastane.
Iskrena sućut svima koji su ga voljeli.
brodačka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 20:30   #18
ja bih ovo ostavila na jednoj i samo jednoj temi.

razvlačenjem na portalu pojeftinjuje se jedan originalni, nesvakidašnji lik. koliko mi je bio poznat s portala, vjerojatno bi sad rekao: "ne u moje ime.".
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 20:38   #19
Ne radi se ni o kakvom jeftinjenju i razvlačenju, dobar dio Lastanova opusa nalazi se na DZ-u, a i neka njegova dugogodišnja prijateljstva potekla su odavde. Lastan je živio od riječi i bio cijenjeni jezikoslovac i jezikoznanac, premda je bio toliko svestran da nema podforuma na kojem nije ostavio značajan opus. No, ovdje se radi i o odavanju počasti dragom kolegi i njegovom opusu kojim nas je zadužio, ne samo o Lastanu kao forumskom nicku. Zato tema i ovdje, uz dogovor s administracijom.
__________________
Hoće li forum umeti da peva kao što su sužnji pevali o njem?
Zekoslawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 20:41   #20
Zbogom, stari moj.

Sad si na mnogo boljem mjestu, uopće ne sumnjam.

Bez debila i kretena.

Samo da znaš, otvorio sam dvije teme u spomen tebi, druže, ali časti i poštenja ovdje nikad nije bilo, to dobro znaš.

Gdje god da si - manje smrdi...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:56.