Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2018., 16:31   #1661
Quote:
SashaFierce kaže: Pogledaj post
Kad smo kod retencije

Skinula sam aparatic u 7. mj. prosle godine, dobila mobilni retainer koji sam nosila svaku noc na obje celjusti.
U 12. mj sam bila na prvoj kontroli te mi je receno da donji (gdje imam i fiksnu retenciju) nadalje nosim svaku drugu noc.

I tako sam ga krenula i nositi
Nakon nekog vremena primijetila sam da ocito u snu stiscem celjust i time sam ostetila gornji retainer. Ta ostecenja su sa vanjske strane, vidljivo izgrizeno
Pregled mi je ortodontica najavila u 3 mj. te ne znam trebam li ici kod nje ranije zbog izgrizenog retainera?
Te kako taj problem rijesiti ubuduce?
Necu valjda svakih pol god morati novi retainer izradivati

Svi savjeti su dobrodosli
ja još nemam iskustva pa ti ne mogu pomoći, ali zanima me zašto neki dobe fiksni a neki mobilni retainer? Nije li jednostavnije (i bolje) imati fiksni?
anchi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 19:30   #1662
Danas sam postavio aparatić i sad si razmišljam da uzmem neki oralni tuš jer mi je stvarno tlaka koristi one dvije, tri vrste četkica i još konac...

Da li tko ima onaj što se montira na slavinu?
fandango is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 21:04   #1663
Quote:
anchi1 kaže: Pogledaj post
ja još nemam iskustva pa ti ne mogu pomoći, ali zanima me zašto neki dobe fiksni a neki mobilni retainer? Nije li jednostavnije (i bolje) imati fiksni?


Koliko sam upucena uvijek se dobije mobilna retencija fiksna je samo + i ona ne obuhvaca sve zube pa se radi udlaga koja ce drzati sve ostale zube u odredenom polozaju.
Meni je npr stavljen fiksni retainer na donje zube- i to na prednjih 6 zubica
Iskreno ne vidim mogucnost da ta zica s unutarnje strane drzi ostale zube u donjoj celjusti, zbog razlike u obliku zubiju i nacinu na koji je zaljepljena.
__________________
Sreća, ljubav i toliko više...
SashaFierce is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 15:20   #1664
Zna li netko je li se zubi povuku malo prema unutra kad se skine aparatić?
Meni moj ortodont kaže za 11. i 12. da su dobre kako jesu no vidi se iz aviona da nisu u normalnom položaju kao što su 5. i 6. (tj. strše prema van)...
Hrmaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 16:34   #1665
Quote:
CroMaxim kaže: Pogledaj post
Zna li netko je li se zubi povuku malo prema unutra kad se skine aparatić?
Meni moj ortodont kaže za 11. i 12. da su dobre kako jesu no vidi se iz aviona da nisu u normalnom položaju kao što su 5. i 6. (tj. strše prema van)...
Ne povuku se; aparatić je taj koji ih treba pozicionirati u željeni položaj. Svoje želje probajte iskomunicirati s ortodontom...
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 16:39   #1666
Quote:
anchi1 kaže: Pogledaj post
ja još nemam iskustva pa ti ne mogu pomoći, ali zanima me zašto neki dobe fiksni a neki mobilni retainer? Nije li jednostavnije (i bolje) imati fiksni?
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=1650
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 23:54   #1667
Hvala ajme čini mi se to puno posla, a nemam toliko problema relativno su ravni, ne znam više ni sama da li da ga stavim
anchi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 12:36   #1668
Moram napraviti zubni rendgen a s unutarnje strane donjih zubiju imam nakon nošenja aparatića fiksiranu žicu ?

Da li to trebam skidati za snimku ? Da li to zrači puno ?
powe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 16:02   #1669
Quote:
powe kaže: Pogledaj post
Moram napraviti zubni rendgen a s unutarnje strane donjih zubiju imam nakon nošenja aparatića fiksiranu žicu ?

Da li to trebam skidati za snimku ? Da li to zrači puno ?
Ne brini ne smeta
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 16:03   #1670
Quote:
anchi1 kaže: Pogledaj post
Hvala ajme čini mi se to puno posla, a nemam toliko problema relativno su ravni, ne znam više ni sama da li da ga stavim
Ako želiš možeš mi poslati nekoliko bistrih slika (selfija) zuba i zagriza iz više kuteva pa ti možda mogu dati mišljenje PM
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 12:57   #1671
jeli se ikome desilo da mu nekih godinu i pol od početka terapije aparatićem neki zub stoji u krivo, tj.aparatić ga je pomaknuo nekako u stranu i zub je ostao takav?


dakle nekih godinu i 4 mjeseca nošenja aparatića ja imam krivu gornju jedinicu, koja se lagano naginje na drugu jedinicu i već lagano ludim jer znam da to ne smije tako biti?
joskop is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 19:59   #1672
Quote:
joskop kaže: Pogledaj post
jeli se ikome desilo da mu nekih godinu i pol od početka terapije aparatićem neki zub stoji u krivo, tj.aparatić ga je pomaknuo nekako u stranu i zub je ostao takav?


dakle nekih godinu i 4 mjeseca nošenja aparatića ja imam krivu gornju jedinicu, koja se lagano naginje na drugu jedinicu i već lagano ludim jer znam da to ne smije tako biti?
A zašto ne pitaš svog ortodonta/ortodonticu što je s dotičnim zubom i kada ga/kako planira ispraviti??
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 14:23   #1673
Pozdrav svima,

pratim temu vec neko vrijeme i sada je doslo vrijeme da i ja stavim aparatic za zube. Slao sam dosta upita po Zagrebu, bio na par pregleda i dobio ponude za estetski samoligirajući aparatić po cijeni od 16 000 KN (kod nekih je uključena retencija, kod nekih se naplaćuje do 2000 KN dodatno).

Moje pitanje je -> prema vašim iskustvima je li to previše za taj tip aparatića i znate li negdje povoljnije u Zagrebu? Može u privatne poruke.

Hvala!
absynthium is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 16:57   #1674
Pozdrav ljudi,

Imam jedan cudan problem pa me zanima je li itko od vas dozivio isto. Naime skoro svaku noc u snu i najcesce prilikom usnivanja lupnem svom snagom prednjim zubima od donje zube tako da se probudim i vidim sve zvjezdice od boli. ://to mi je pocelao tek od kada sam aparatic stavila. Mislila sam da je bruksizam ali ne radi se o skripanju vec lupanju koje uzas boli....ne znam sta da radim...bojim se da cu jednom stvarno slomit zube po danu ne osjetim bol sad neku na mjestu gdje sam lupila..cudno skroz...
zločesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 07:49   #1675
Quote:
zločesta kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi,

Imam jedan cudan problem pa me zanima je li itko od vas dozivio isto. Naime skoro svaku noc u snu i najcesce prilikom usnivanja lupnem svom snagom prednjim zubima od donje zube tako da se probudim i vidim sve zvjezdice od boli. ://to mi je pocelao tek od kada sam aparatic stavila. Mislila sam da je bruksizam ali ne radi se o skripanju vec lupanju koje uzas boli....ne znam sta da radim...bojim se da cu jednom stvarno slomit zube po danu ne osjetim bol sad neku na mjestu gdje sam lupila..cudno skroz...
Meni se to događalo u početku, prvih možda dva mjeseca i ne svaku noć, već povremeno.
Aparatić nosim 10mj i već mi se dugo nije to dogodilo.
Ja sam imala bite stopere na četvorkama i šesticama postavljene i kad su se oni malo istrošili uvijek sam "namještala" zagriz i mislim da je to bio problem jer su mišići lica bili napeti i kad sam zaspala oni su se opustili i napravili ko trzaj, grč, ne znam kako da to nazovem.... Onda sam par puta zaspala s mislima da se opustim i to se prestalo događati, a od kad nemam bite stopere mislim da se nije uopće dogodilo.
Probaj opustit lice i čeljust prije nego zaspiš, pa makar i da si u glavi to ponavljaš zvuči glupo al ako pomogne, zašto ne
Starcrunch is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 08:59   #1676
@starcrunch Hvala na odgovoru. Sad sam malo mirnija kada znam da nisam jedina.

Nocas cak nisam lupila, samo jednom jako zaskripala. Prva dva tjedna sam i po danu lupala s prednjim zubima, ali sad vise ne, pa se nadam da ce i to "nocno" prestati. Bite stopere nemam jos...

Uglavno, vec vidim da mi se zubi ispravljaju sto mi daje snagu da izdrzim sve te grozne nuspojave.

Imam jos jedan "problemcic", pa da vas pitam. Ima nekih tjedan dana pojavila mi se rana na kutu usana. Znaci tamo di se spajaju gornja i donja usna. Prvo sam mislila da je herpes, ali buduci da nema bijelih baloncica ni niceg i da se radi iskljucivo o upaljenoj i suhoj kozi mislim da ipak nije herpes. Malo sam googlala i naisla na angularni cheilitis. Je li tko od vas dobio to od aparatica i kako ste lijecili? Ja mazem i mazem al ne prolazi i nikad prije to nisam imala...bas boliiii
zločesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 16:29   #1677
Quote:
zločesta kaže: Pogledaj post
@starcrunch Hvala na odgovoru. Sad sam malo mirnija kada znam da nisam jedina.

Nocas cak nisam lupila, samo jednom jako zaskripala. Prva dva tjedna sam i po danu lupala s prednjim zubima, ali sad vise ne, pa se nadam da ce i to "nocno" prestati. Bite stopere nemam jos...

Uglavno, vec vidim da mi se zubi ispravljaju sto mi daje snagu da izdrzim sve te grozne nuspojave.

Imam jos jedan "problemcic", pa da vas pitam. Ima nekih tjedan dana pojavila mi se rana na kutu usana. Znaci tamo di se spajaju gornja i donja usna. Prvo sam mislila da je herpes, ali buduci da nema bijelih baloncica ni niceg i da se radi iskljucivo o upaljenoj i suhoj kozi mislim da ipak nije herpes. Malo sam googlala i naisla na angularni cheilitis. Je li tko od vas dobio to od aparatica i kako ste lijecili? Ja mazem i mazem al ne prolazi i nikad prije to nisam imala...bas boliiii

Ja bila prije mjesec dana kod dermatologa...vukla sam mjesec dana uzasno crvenilo na kutevima usana, pa se to prosirilo, tolko suha koza, tolko svrbilo, pa pocelo pec za popi**it, pa se pocela koza onak tak rec trusit..lisajevi..
Uzas...ugl rekli su mi da se dosta to dogada kao vanjska reakcija na aparatic..dobila sam triderm kremu na recept..mazala 2 tjedna, proslo skroz.. eto, nemora bit to to, al bar je meni tako bilo, pa odi provjeri
Braceface is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 16:26   #1678
Prije 2 dana sam išla na kontrolu i od tada sam u šoku.
Dosad sam nosila gumice za zagriz koje su se kačile na donju šesticu i gornju trojku. Sad pored njih nosim gumice na šesticama I to gore zakačim s unutarnje strane a dolje s vanjske.
To bi mi trebalo proširiti zagriz.

Znači 4 gumice su mi u ustima, sama sam sebi živa komedija. Ima ih u svim smjerovima.
A da boli ne moram ni spominjati.
Ivie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 19:48   #1679
Quote:
Ivie kaže: Pogledaj post
Prije 2 dana sam išla na kontrolu i od tada sam u šoku.
Dosad sam nosila gumice za zagriz koje su se kačile na donju šesticu i gornju trojku. Sad pored njih nosim gumice na šesticama I to gore zakačim s unutarnje strane a dolje s vanjske.
To bi mi trebalo proširiti zagriz.

Znači 4 gumice su mi u ustima, sama sam sebi živa komedija. Ima ih u svim smjerovima.
A da boli ne moram ni spominjati.

Wow bome su ti ih nakacili :P ja napokon svoje skinula, tj sad sam mirna 2 tjedna i onda opet ponovo al s drugim smjerom kačenja gumica i opet mjesec dana pitam se kolko ce te gumice potrajat jos al evo mogu rec da stvarno napredak u 4 mjeseca je nenormalan tak da, sretno anyway s tim svim
Braceface is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 22:08   #1680
Jel ste već na zadnjoj žici kad ste dobile gumice? Koliko nosite aparatić?
__________________
"Crno je, u teškom vremenu živimo, a živimo jadno i sramotno. Utjeha je samo što će oni koji budu poslije nas živjeli, preturiti preko glave još teža vremena, i pominjati naše dane kao sretne."
Alice_05 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:29.