Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2009., 22:57   #1501
...Što je sreća? Nitko ne zna, a svi je traže...

Jedina rečenica koja me oduševila iz romana ''Kiklop''.
Veleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 20:49   #1502
...''Nije li čudno kako knjiga postane deblja kad se više puta pročita?'' upitao ju je Mo kad su na Meggin posljednji rođendan još jednom prelistali sve knjige iz njene škrinje.
''Kao da svaki put nešto ostane prilijepljeno za stranice. Osjećaji, misli, zvukovi, mirisi...I kad onda nakon mnogo godina ponovno prelistavaš knjigu, unutra otkriješ samu sebe,
ali malo mlađu, malo drukčiju, kao da te knjiga sačuvala poput sprešanog cvijeta, istodobno i čudnu i poznatu.''

(Cornelia Funke, ''Krv od tinte'')
nokturno is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 11:01   #1503
"Bila je na plaži s ocem,i on ju je zamolio da provjeri kakva je temperatura vode.Imala je pet godina,i bila je sretna što je mogla pomoći;otišla je do obale i umočila prste.
"Stavila sam prste u vodu,hladna je",reče mu.
Otac ju je uzeo u naručje,odnio do obale mora,i bez upozorenja,bacio je u vodu.Uplašila se,ali kasnije se glasno smijala njegovoj šali.
"Kakva je voda?",upita je otac.
"Ugodna je",odgovori.
"Dakle,ubuduće kad želiš nešto naučiti,moraš uroniti u to".

BRIDA,PAULO COELHO
sanjadom is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 02:49   #1504
"Ako sam pao, ustat ću;"
Mihej 7:8


"Naka žalost prođe s pogrebom, jer je život u žalosti nepodnošljiv."
Sirah 38:19


"I jedna vlas ima svoju sjenu."
Publije Sirijac


"Sretnim čovjekom može se smatrati onaj kojemu se ne dogodi nešto loše svaki dan."
Euripid


"Varamo se kada mislimo da jedino slabost treba podršku. Snaga je treba puno više."
Madame Swetchine


"Najgorkije suze prolivene nad grobovima su one zbog neizgovorenih riječi i neučinjenih djela."
Harriet Beecher-Stowe


"Nitko se ne diže tako visoko kao onaj koji zna kuda ide."
Henri B. Stendhal


"Nema tog vjetra koji bi bio naklonjen onome tko ne zna kamo plovi."
Michel de Montaigne


"Ljudi su lako ranjivi. čeznu za razumijevanjem, priznanjem, za jednim pogledom, za rukom koja pomaže. Ako ne naiđu na ljudsku toplinu, povjerenje, osuđeni su da iznutra umru od hladnoće. Ljudi su tako lako ranjivi. Nemoj biti poluga za lomljenje."
Phil Bosmans
Alegria is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 03:05   #1505
Quote:
yagodica kaže: Pogledaj post
a ovo je neki tvoj prijevod?malo si se zeznilo/la.....prvi dio rečenice ne ide tako al ok...
sve sretne obitelji nalik su jedna na drugu, svaka nesretna nesretna je na svoj način
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 21:31   #1506
Ugasi mi oči; mogu te vidjeti,
zagluši mi uši; ja ću te čuti.
i bez nogu mogu ići do tebe,
i još bez usta mogu te preklinjati.
Slomi mi ruke, obuhvatit ću te
srcem svojim kao rukom,
priguši mi srce, a mozak moj će kucati,
i baciš li požar u moj mozak,
ponijet ću te krvlju svojom.

Rainer Maria Rilke - Ugasi mi oči



Bas me briga za tu proslot.Od nje se ne zivi,ma kakva bila.Treba je zaboraviti..Svaka stvar postane podnosljivom kad se zaboravi pocetak..

Novak-Mirisi,zlato i tamjan
KillinHOES is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 15:26   #1507
Dolje navedeno ne spada ovdje, pa ni u književnost, ali sam se nasmijala:

"- Ako govorite što ste nasljedili od Račanove vlade bilo bi korektno reći i što je Račanova Vlada naslijedila od Vas. Nisu oni došli iz bestežinskog stanja."

Predsjednik Mesić u obraćanju premijeru Sanaderu danas na sjednici vlade
__________________
"Wenn uns die Menschen, die wir lieben, genommen werden, dann können wir sie trotzdem behalten, indem wir nie aufhören sie zu lieben"
Goleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 11:39   #1508
naucio sam, da tako kazem, zivjeti s mislju da nikada necu naci mir i srecu. ali jos uvijek cu sve od sebe dati izmedju ta dva trenutka.

a. camus
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 11:41   #1509
moj prvi susret sa shakespeareom

zivot je samo sjenka koja hoda,
kukavni glumac sto na pozornici
sat - dva se sepuri i razbacuje,
a potom ga vise nema.

to je prica koju idiot prica
puna krika i bijesa,
a ne znaci nista.
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 13:16   #1510
Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
sve sretne obitelji nalik su jedna na drugu, svaka nesretna nesretna je na svoj način
e da,tako već može..to je taj citat
yagodica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 22:40   #1511
"Dešava se da se sastanemo s ljudima koje i ne poznajemo i za koje se počinjemo zanimati od prvog pogleda,nekako odjednom,prije no što izustimo i jednu riječ." (Dostojevski,Zločin i kazna)

"Voli najprije samoga sebe,jer sve je na svijetu osnovano na osobnom interesu." (Dostojevski,Zločin i kazna)

"Budite sunce i svi će u vas gledati." (Dostojevski,Zločin i kazna)

"Da,vrućica koju svaki od nas tek jednom za svoga vijeka oćuti-ljubav." (Šenoa,Zlatarovo zlato)

"Utjeha je loš lijek ranjenom srcu." (Šenoa,Zlatarovo zlato)

"Lako je trpjeti muke kad se možeš nadati da će i tomu biti kraj,lako podnositi buru kad znaš da ćeš dočekati sunce.Ali bez prestanka kukati,bez nade gledati ono mutno nebo,teško je i preteško." (Šenoa,Zlatarovo zlato)

"Čovjek brzo zaboravi ono što mu nije pred očima." (Ibsen,Nora)

"Mislim da sam ponajprije čovjek-ja kao i ti,ili ću barem pokušati da to budem." (Ibsen,Nora)

"Ona ga je slušala,ali nju nije smisao njegovih riječi ni najmanje zanimao,ona je živjela o zvuku njegova glasa,o mirisu njegovog bića,o pogledu njegovog oka." (Kozarac,Tena)

"Ona nije ni znala da živi,a to je vrhunac ljudske sreće." (Kozarac,Tena)

"Treba živjeti prema potrebama dana,to jest prepustiti se zaboravu." (Tolstoj,Ana Karenjina)

"Svaki će muškarac uz malo drskosti uvijek uspjeti u životu." (Flaubert,Madame Bovary)



evo i moj skromni doprinos ovoj temi....
yagodica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 12:05   #1512
- dobro, zasto vi idete u rat? - zapita pierre.
- zasto? ne znam. tako treba. osim toga, idem... - on zastade. - idem zato sto ovaj zivot, koji provodim ovdje, ovaj zivot - nije za mene.


tolstoj, rat i mir
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 00:21   #1513
Meša Selimović - Tvrđava

"Hiljadu nečijih srećnih časaka biće kao ovaj, ali ovaj nikada više. Hiljadu tuđih ljubavi biće kao ova, ali ova nikad više".

...isto...
"Ništa im ne zameram, pa ni to što mi nisu uspjeli ostaviti čak ni uspomene".
__________________
U predvečerje svog života
bit ćeš pitan/a o ljubavi.
*lunica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 16:01   #1514
"When people show you who they are, believe them." - Maya Angelou

"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle." - Platon

"War doesn't negate decency. It demands it, even more than in times of peace." - Khaled Hosseini 'Gonič zmajeva'

"...but better to be hurt by the truth than comforted with a lie." - Khaled Hosseini 'Gonič zmajeva'

Treat everyone with politeness, even those who are rude to you - not because they are nice, but because you are.
__________________
''Toliko je bilo u životu stvari kojih smo se bojali. A nije trebalo. Trebalo je živjeti.'' Ivo Andrić

Zadnje uređivanje Annabel : 01.04.2009. at 16:07.
Annabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 22:55   #1515
..jer najslađe se plaće zbog tuđe žalosti...

Na Drini ćuprija
__________________
najkraca ljubavna pjesma: Da
croatian6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 22:45   #1516
The door was the way to... to... The Door was The Way. Good. Capital letters were always the best way of dealing with things you didn't have a good answer to.


Dirk Gently's Holistic Detective Agency; Douglas Adams
Kyriales is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 13:04   #1517
PRVA: Nigda do sada ne vidjeh more. Odavde s ovog prozora, odakle se jedino može vidjeti more, ono se vidi tako slabo!... Je li lijepo more drugih zemalja?

DRUGA: Samo je more drugih zemalja lijepo. Ono što vidimo izazivlje u nama sjetu za onim što nikada nećemo vidjeti...

(Fernando Pessoa iz Mornara)
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 19:54   #1518
I sad me dubina neba baca u prepast, bistrina njegova dovodi me do očaja. Bešćutnost mora i nepromjenljivost prizora izaziva u meni ogorčenu pobunu…O, zar ja moram vječno patiti ili bježati od ljepote? Prirodo, okrutna čarobnice, nesavladiva suparnice, ostavi me! Ne iskušavaj toliko moje čežnje i moju gordost! Poniranje u ljepotu jest dvoboj u kojem umjetnik, prije nego što pobjeđen padne, u stravi viče.

C. Baudelaire
Mr. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 12:20   #1519
"Ali pas se pravio da ga ne čuje."
(Jessica Adams: Tom, Dick i Debbie Harry)
stoposto is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 23:22   #1520
"Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode?

M. Selimović "Derviš i smrt"
ana_zag is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:36.