Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2005., 14:19   #21
moj je isto imao zelene tragove u stolici kad sam jela ciklu.


ima i drugog povrca
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2005., 15:04   #22
Quote:
cuki75 kaže:
kad žena jede samo kuhanu piletinu,rižu i ciklu???
zašto jede samo to? Ne smije niš drugo ili?

pusa Leonardi
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2005., 16:12   #23
Ma zapravo smo malo zbunjeni prehranom.....
Nismo se još snašli oko toga što se može jesti a da bebi ne naškodi....da je ne napuhuje.
Uslijed toga se sve svelo na kuhanu piletinu,teletinu,ribu,rižu,pire i ciklu (slabokrvnost). Od voća samo banana.
Ima tko kakav savjet za poboljšanje prehrane...
Šta još....???
__________________
ccc...
cuki75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2005., 16:17   #24
ja sam jela sve osim graha, grashka, mahuna, jechma, lece, i slichno, a i to samo u pochetku. e, ni gljive (samonikle) nisam jela. drugo sam izbacivala kad bih primjetila da mu je 'mozhda' zasmetalo. mozhda kazhem jer nisi nikad siguran, oni su tako njezhni i tek se prilagodjavaju pa mogu reagirati na svashta i nishta

voce sam jela sve, povrce takodjer, tjesteninu, krumpir, ma sve, nisam jela zachinjenu hranu, al to ni inache ne jedem.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2005., 19:54   #25
Potpisujem Magic, ja bi bila sigurna da mama jede kvalitetno i raznovrsno. Meni je mama kuhala juhe i to svaki dan. Kasnije eliminiras kaj vidis da bebi smeta. NAsa mala je puno podrigivala, prduckala i mucila se kod kakanja. Naj vise nam je pomagala ona velka lopta za vjezbanje,na nju bi se sjeli i skakutali, odmah je sve proslo i to bi je bas smirilo.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2005., 22:02   #26
svjetlozelena stolica je OK, sto posto. tzv. gladne stolice su crne, vodene, bas kao zabokrecina izgledaju, oprosti na slikovitosti. ovo znam za sto posto. vjerojatno cikla djeluje, a mozda se jos malo crijevca ciste.
ne brini za kvalitetu mlijeka, bitno je da ga ima dovoljno.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2005., 00:05   #27
Mojoj su pomagale kapi Sab simplex. Grčevi prošli sa 3 mjeseca.

I smetalo joj je kad sam jela grašak i kulen. Ili bilo što jako slano i ljuto.
Slatko joj nije ni malo smetalo
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2005., 07:36   #28
A izgleda da ćemo morati onda biti malo hrabriji sa izborom jela.
Hvala na savjetima.
__________________
ccc...
cuki75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2005., 08:49   #29
to ti prodje preko noci.. jedan dan cete se probudit i vise nema grceva.. sve ove kapi, cajevi pomazu u toj mjeri da se vi psihicki bolje osjecate.. Lefax, SapSimplex, kojekakvi bilini pripravici nece sprijeciti pojavu grceva ali mogu u nekoj mjeri smanjiti intenzitet.. jako individualno..

okolinom i sto ce ti netko pametovati se nemoj previse zamarati.. svi smo mi pametni kad je bitka gotova..

samo budi smiren i nemoj se bojati.. ne biti nervozan i strpiti se par mjeseci.. onda dodju druge brige ;-)

drz' te se
April is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 09:08   #30
Quote:
cuki75 kaže:
problem je što je stolica uglavnom svijetlozelena. Što će reći da je beba pregladnila ili mlijeko nije kvalitetno. Nisam stručnjak ali rekao bih da jede dovoljno i dovoljno često. Znači ostaje mi kvaliteta mlijeka.
Kako onda to poboljšati kad žena jede samo kuhanu piletinu,rižu i ciklu???
P.S. Leonarda je stara 14 dana , možda još treba vremena da se sve izregulira....

Stolica nije zelena zato što ti ženi mlijeko ne valja, nego zato što dijete pojede previše prvog mlijeka (vodenastog), a premalo kasnijeg (masnog). Što znači, da dijete ne isprazni dojku do kraja.
Moj iskren savjet je da se što prije obratite na SOS telefon za dojenje, gdje će iskusne volonterke učas tvojoj ženi objasniti što joj je činiti.
Broj je na www.roda.hr.

Što se grčeva tiče:

Sve više pedijatara danas smatra da te famozne 'kolike' u stvari ne postoje, da to i nije tako neobjašnjivo, nego da bebe plaču zato što ih muči refluks. I ja sam mama čija beba je patila od refluksa, pa sam se dobro raspitala.
To ti uglavom znači da sfinkter nije do kraja razvijen, pa se sadržaj želuca, zajedno sa želučanom kiselinom diže u jednjak i dijete ima žgaravicu. Nekad dijete puno bljucka, nekad povraća u mlazu, a nekad ima i tihi refluks koji je teško dijagnosticirati, ali radi svoju štetu.
Stranice jednjaka mogu se nepovratno oštetiti.

A i previše ovog vodenog, prvog mlijeka, pogoduje pogoduje refluksu, pa se i to poklapa.

Malo idite do svog pedijatra s tom teorijom. I drži na pameti da je refluks bolest koja najčešće prođe nedijagnosticirana kod novorođenčadi.

A sos telefon za dojenje obavezno nazovite. Samo prvo mlijeko nije dovoljno da bi beba postigla dovoljan dobitak težine, ona mora svakako dobiti i ono masno mlijeko iza. Da sad ne pišem previše, nazovite i raspitajte se. (čim prije)
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 14:11   #31
hvala na savjetu, nazvat ćemo SOS i raspitati se.
Ovo mi ima smisla.
Ali ako bljuckanje nadražuje jednjak,( a to ne valja) nije li to u suprotnosti sa sa našim nastojanjem da se dijete nakon dojenja obavezno podrigne ili bljucne???
To da nadražuje jednjak sam već negdje pročitao pa ako Leonarda bljucne damo joj koju žličicu čaja od kamilice da eventualno ublaži iziritiranost jednjaka.
__________________
ccc...
cuki75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 15:27   #32
Naravno da nastojimo da se beba podrigne, da izbaci višak zraka koji joj ometa probavu itd. Bebe uglavnom i bljucnu pri tome, jer niti jednoj bebi nije sfinkter baš u 100% funkciji od početka. Ali, pitanje je koliko to beba bljucka, da li neposredno nakon obroka kada je to samo mlijeko ili i malo kasnije kada tu već ima želučane kiseline i usirenog mlijeka...
A i tu je taj tihi refluks, kad se sadržaj želuca digne samo do polovice (ili trećine jednjaka), nadražuje stjenke, a beba u stvari ne bljucka.

Kod težih slučajeva, bebama se daju lijekovi koji neutraliziraju kiselinu. Takve bebe obično ne dobivaju na težini, ili imaju napadaje gušenja ili neutješno plaču satima. Kod lakših slučajeva je dovoljno bebu handlati na određen način: držati ju u uspravnom položaju po 1/2 sata nakon obroka, podignuti joj uzglavlje krevetića (najbolje je staviti noge od kreveta gdje je uzglavlje na 2 knjige ili tako nešto, da se cijeli madrac nagne), dojiti, jer je majčino mlijeko prirodni antiacid itd.

Da li se beba izvija dok doji i da li zna biti nemirna tokom dojenja?
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 08:39   #33
Kad je moj mali bio bebac isto nikakve kapi nisu pomagale protiv grceva. On se smiravao samo kad smo ga tata i ja ljuljali u plahti, kasnije nam je postao pretezak pa smo napravili neki mali hammock za njega, a i to me je spasavalo kad sam bila sama s njim.
Sto se tice hrane isto sam naravno pazila sta jedem, ali is koristi. Jedino mi se cinilo dam sam primjetila neko poboljsanje kad sam izbacila mlijeko i mlijecne proizvode iz vlastite prehrane.
mon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 11:13   #34
gospodine novopečeni tata:
ignoriraj sve savjete oko grčeva i jednostavno se oboružaj smirenošću i strpljenjem.
Neke bebe imaju grčeve, neke nemaju i to ti je to.
Ne pomaže ništa, nema lijeka. Uostalom-grčevi nisu bolest. S djetetom je sve OK samo ga jako boli.
Nikakve kapi i bablji recepti ne pomažu, beba to jednostavno mora proć.
Nekad mu možeš malo olakšat nekim sitnim trikovima ali to je sve.
Beba to mora proć i nema pomoći.
Moj mali se rodio prije godinu dana, imao je grčeve od rođenja do navršena 4 mjeseca. Trajali su po cijele dane, doslovno, kidao se od muka, vrištao ko lud-srećom, po noći je spavao.
Jedan stari liječnik nam je tada dao mudar savjet: dijete će, ako mu je predodređeno, ionako imat grčeve. No ako su roditelji u panici, ako su živčani, dijete će to osjetit i bit će mu još gore.
Nakon nekoliko tjedana, uspjeli smo se skulirat, prihvatit to kao normalan proces (iako ti se srce kida kad vidiš kako se mala beba grči i muči) koji će brzo proć..i, moram priznat, nakon smirenja je ipak bilo malo lakše..
Nakon 4 mjeseca, grčevi su nestali preko noći, odjednom sve ok, mali ima super probavu i svi sretni i zadovoljni.

Znači, smirite se, prihvatite grčeve kao nešto normalno, bebi dajte mirnu atmosferu i sigurnost... proći će to brzo.
__________________
dobar, čedan i bezazlen . . .
StrangeDays is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 11:30   #35
Quote:
magic kaže:

...nosala sam ga, prichala mu, pjevala mu, masirala trbushchic, izvela u to vrijeme u shetnju - ako je bilo moguce, jer ga je truckanje u kolicima umirivalo, ili bih ga u stanu drzhala u kolicima i tresuckala rukom.
Ovo je istina......ja nemam puno iskustva sa time, ali se slažem da mu ovo pomaže......nositi ću ga uvijek ako to bude potrebno, bez obzira na savjete da to ne radim, da će se naviknuti na to. Nema mi ljepšeg nego kad se stisne uz mene, okice šaraju posvuda, pa sada već i "pričamo", pa on zaspi, a ja ga i dalje držim i promatram jer mi je tak sladak (znam da je svakome njegovo dijete najslađe)....bitno mi je da ga ništa ne boli, i kad vidim zadovoljnu fačicu, nitko sretniji od mene.


Quote:
od tada mi je ostao 'tik' pa tresem i kolicima u billi
Ja imam problema prilikom pišanja
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 12:44   #36
Moja kći kad je bila beba imala je grčeve do 4. mjeseca starosti. Ne znam što sve nismo učinili, ali oni su uvijek bili tu. Maximalna granica trajanja grčića je do 4.mjeseca starosti i ona je to ful iskoristila. Nestali su preko noći..
Sin nije imao niti jedan grč..eto..mislim da se treba izdržat da to prođe. Nema tu pomoći.
__________________
Kad bik padne, noževi se oštre.

Put u pakao popločen je daskama za peglanje... kem
samo_svoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 12:45   #37
ps.Vožnja autom i truckanje kolica pomaže..
__________________
Kad bik padne, noževi se oštre.

Put u pakao popločen je daskama za peglanje... kem
samo_svoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 14:45   #38
Vidš StrangeDays, kao što se vidi iz mog posta, beba to možda i ne mora proći.

Sve se više smatra da neobjašnjivi grčevi ne postoje, nego da je refluks u pitanju. A sfinkter se obično razvije do 4. mjeseca, kada i grčevi misteriozno nestaju.

Bebama koje nisu imale grčeve je vjerojatno i sfinkter bio razvijeniji od početka.

Razgovarajte ljudi s nekim mlaiđim pedijatrom. Tako sam i ja imala jednog ''iskusnog'' od 60 godina koji je derao po svom i rekao da imam colicky baby, a refluks je (ispravno, poslije su pokazale pretrage i promatranja) dijagnosticirala specijalizantica u bolnici kuda sam na kraju odvela bebu, djevojka od 28 godina.

Tako da možda pomoći i ima. Što nije lakše informirati se i razgovarati s nekoliko pedijatara ako treba, nego pustiti da se bebica muči 3 mjeseca? A možda nije trebala?
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 08:37   #39
Grčevi-kako pomoći bebi

Eto imamo bebu 18 dana staru i izgleda da je dobio grčeve. JAAAAKO vrišti i ne može spavati u komadu neko vrijeme.

Jel zna netko kako da pomognemo malom? Već smo probali čaj (HIPP) od komorača i malo mu pomogne (smiri se na neko vrijeme), ali ne dovoljno da zaspi.

Šta da radimo????

Fala...
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 08:59   #40
Pitaj svoju pedijatricu, kod naše je uzrok grčeva bila alergija na kravlje mlijeko. Mama (koja ju je dojila) neko vrijeme nije smijela konzumirati mliječne proizvode, i sve je opet bilo OK. Jel' dobije grčeve brzo poslije dojenja?
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:27.