Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2007., 18:26   #41
A vrag zna koji k..., nije mi prvi put, i eto danas mi nestalo kao da se nista nije dogodilo. Ne vjerujem da je meni od nekog straha, mislim da je u pitanju cista jer kad mi se dogodi ova neugodna bol, obavezno je uz to iscjedak kao neki smrkalj... a kako da ga drugacije opisem
Taarja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 23:40   #42
Quote:
Taarja kaže: Pogledaj post
A vrag zna koji k..., nije mi prvi put, i eto danas mi nestalo kao da se nista nije dogodilo. Ne vjerujem da je meni od nekog straha, mislim da je u pitanju cista jer kad mi se dogodi ova neugodna bol, obavezno je uz to iscjedak kao neki smrkalj... a kako da ga drugacije opisem
ovulacija...
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 23:53   #43
Quote:
lianne kaže: Pogledaj post
cure jel vas ikada drzala neko vrijeme neka nelagoda dole...
nikad nikakvih problema,ali zadnjih mjesec dana stalno neko lagano probadnje i tupi osjecaj u donjem dijelu trbuha..uopce ne boli niti je strasno,ali konstantna neka napetost i sitno probadanje
imam ginica sljedeci tj.ali danas me tako nekako glupavo probada da se vec lagano bojim..cak i bol u krizima malo osjecam..
nekmam nikakve druge simptome-ni temp.niti iscjedak..menga je uredno dosla..
razmisljam si da to nije od debelog crijeva
ali ta tupa bol me podsjeca pomalo na onu bol i slabost dole pred mengu,pa zato povezujem..
jel imao tko sta slicno?jel se moze na taj nacin manifestirat upala jajnika?
možda početna upala apendiksa .. i ja imala te simptome
__________________
fly away ...
inikaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 02:24   #44
Quote:
inikaaaaaa kaže: Pogledaj post
možda početna upala apendiksa .. i ja imala te simptome
to sam odmah isto pomislila ali vise je dole...ispit do veta sam pa znam ponesto o anatomiji i medicini...
nadam se da nije to sto zboris..evo vec 3 tjedna mir..
nadam se da ce tako i ostati
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 02:32   #45
Ja imam to sve isto al plus krv u urinu,vec 9 mjeseci, niko ne zna sta je, sve dr prosla,nema nista, al boli i boli i to tupo,dovede do malaksalosti
Ne znam kod koga da idem vise
__________________
Kupujem, prodajem, oduzimam i dodajem
Sorrela is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 12:06   #46
Quote:
sorrela kaže: Pogledaj post
Ja imam to sve isto al plus krv u urinu,vec 9 mjeseci, niko ne zna sta je, sve dr prosla,nema nista, al boli i boli i to tupo,dovede do malaksalosti
Ne znam kod koga da idem vise
to ti je onda do uroloskog tratka?da nije cistitis koji je otisao u kronicitet?
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 16:37   #47
a jesi bila na vađenju krivu (zbog upale)?
__________________
fly away ...
inikaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 01:22   #48
Quote:
inikaaaaaa kaže: Pogledaj post
a jesi bila na vađenju krivu (zbog upale)?
nisam..vidis mogla bi..ali sad kako nemam vec 3 tj.te simptome+ sto je to trajalo samo par dana i to kad sam imala gadan ispit nekako sam vec zaboravila na to..
samo kad preletim ŽK i ugledam topic se sjetim...
ginic me svu isprepipkao i kaze da je ok....sad sljepo crijevo cesto zna i genetski bit predisponirano,ameni ni s jedne strane generacijama nije nitko imao problema s tim..
s mjehurom i jajnicima vec da..i probavom..ali bas slijepo crijevo-nitko...

a valjda je proslo..a nije to ni tad bilo nista strasno..blaga tupa bol...
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 14:33   #49
nitko od mojih nije imal problema sa slijepim crijevom, ja jesam. i tocno znam od cega, od hrane naravno i premalo tekucine. bila sam u dva navrata jaaako gladna i hlapljivo sam jela, slabo sam zalogaje sazvakala. i prvi i drugi put sam zavrsila na hitnoj. drugi put su me operirali.
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 15:10   #50
bok,

evo ovako, 4 dan menstruacije mi je i kao i obično bila je bolna prvih 3 dana..ali jučer me počeo rasturati lijevi jajnik( koji je inače policističan)...i ne prestaje..
do ginekologa ne mogu doći, a malo me pere frka.
jer mi ništa ne pomaže da prestane boliti.
čak sam i nedavno imala frke sa bubrezima i mjehurom, pa ne znam da li je sve to povezano..
ne znam da li ću moći kod nekog ginekologa do sljedećeg tjedna...ali malo me strah.
čudi me šta ne prestaje, a nikad me nije boljelo baš za vrijeme menstruacije.
Kalinda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 15:23   #51
ja imam isti problem. to je ona bol koju osječaš ali kao da fakat ne znam kako objasniti. uglavnom ja sam išla kod ginekologa stavio me na ultrazvuk i rekao da su to ciste. ali one nisu opasne. meni je on objasnio da one sprečavaju spermićim proboj do maternice i da se malo teže ostaje trudnim. ja sam na to počela plakati ali me smirio rekoviši da je sve ok i da bude beba došla samo ne odmah prvi mjesec! preporučio mi da pijem kontracepciju tablete jer može biti da budu mi mjesečnice neredovite. tak oda ne brini bu sev ok!
__________________
...obožavam sitnice koje mame osmijeh na lice...
...sve je super...
:lol:
more & dupin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 15:24   #52
Quote:
Kalinda kaže: Pogledaj post
bok,

evo ovako, 4 dan menstruacije mi je i kao i obično bila je bolna prvih 3 dana..ali jučer me počeo rasturati lijevi jajnik( koji je inače policističan)...i ne prestaje..
do ginekologa ne mogu doći, a malo me pere frka.
jer mi ništa ne pomaže da prestane boliti.
čak sam i nedavno imala frke sa bubrezima i mjehurom, pa ne znam da li je sve to povezano..
ne znam da li ću moći kod nekog ginekologa do sljedećeg tjedna...ali malo me strah.
čudi me šta ne prestaje, a nikad me nije boljelo baš za vrijeme menstruacije.
najvjerovatnije ti je to povezano s ovom glupom promjenom vremena ali odi do doktora nemaš što izgubiti
__________________
...obožavam sitnice koje mame osmijeh na lice...
...sve je super...
:lol:
more & dupin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 18:31   #53
Quote:
lianne kaže: Pogledaj post
cure jel vas ikada drzala neko vrijeme neka nelagoda dole...
nikad nikakvih problema,ali zadnjih mjesec dana stalno neko lagano probadnje i tupi osjecaj u donjem dijelu trbuha..uopce ne boli niti je strasno,ali konstantna neka napetost i sitno probadanje
imam ginica sljedeci tj.ali danas me tako nekako glupavo probada da se vec lagano bojim..cak i bol u krizima malo osjecam..
nekmam nikakve druge simptome-ni temp.niti iscjedak..menga je uredno dosla..
razmisljam si da to nije od debelog crijeva
ali ta tupa bol me podsjeca pomalo na onu bol i slabost dole pred mengu,pa zato povezujem..
jel imao tko sta slicno?jel se moze na taj nacin manifestirat upala jajnika?
Kad sam zadnji put bila kod ginića isto sam se požalila na bolove u donjem dijelu trbuha.Rekao je da mi je to od kičme i tak nešt..zbog nepravilnog sjedenja i šta je znam čega..al istina..stvarno puno sjedim može bit da je to stvarno zbog bolova u kičmi
__________________
Ništa nije slučajno,suđeno je sve...
TweetyZD is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 18:38   #54
Hehe, tako je mene 2-3 mjeseca "pikao" lijevi jajnik, sad nedavno mi na toj strani nađena cista iznad uterusa koju ću morat vadit. Lijepo odi kod ginića na UZV da budeš sigurna kaj je, ako su cistice, odmah će ti reći jer se vidi sjena na UZV-u.
GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 09:29   #55
Evo i mene s probadajućim jajnikom...
Ovako ide priča: prije nego sta sam pocela pit kontrac.tabl. bila naravno kod gin na pregledu i ultrazvuku i sve to, i rekla mi je da imam cistice na jajnicima ali da ce to proc sa hormonskim tabletama. I pila ja tabl. - to vrijeme mi nije radila ultrazvuk tako da ne znam dal se sta dogodilo... i doslo vrijeme za pauzu od 2 mjeseca (koje traje). uglavnom rekla mi je da kad pocnem s tom pauzom idem vadit krv i sve pretrage koje sam radila i prije nego sta sam ih pocela pit - da vidi dal je sve ok..
krv - ok, ali u mokraci ima dosta bakterija. rekla mi je da pijem onog bljak urološkog čaja i da će se to sredit (priznajem - bas ga i nisam pila od kad mi je to rekla - ja pijuckam obični). I na ultrazvuku su se opet pokazale cistice! ali kaže ona opet - to će proć kad budeš opet počela pit tablete...
E sad - kad sam ja ovo zadnje došla kod nje nisam bila na tabletama možda 2 tjedna - pa šta je moguće da su se tako brzo pojavile - ili nisu ni nestale?
I na tom zadnjem pregledu pipa ona meni trbuh - jel te boli - ne boli - sve super. I nisam ni došla doma - glupi jajni počne probadat!
Sad sam čitala o cistama na onoj stranici medicina.hr - pa su me prestrašili...
Od čega sad to mene probada i sta da ja radim? Sad sam dobila stvari - ali još uvijek probada.. - možda prestane tokom dana.... ne znam...
__________________
Čudno je kako je malo potrebno da budemo sretniji, a još čudnije kako nam često baš to malo nedostaje...
DraMaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 19:36   #56
bolovi oko jajnika,u trbuhu

Ne znam je li moj problem ginekološke ili koje druge prirode, ispričavam se ako sam pogriješila pdf. Uglavnom, u 7.mj. sam završila na hitnoj zbog bolova u donjem desnom dijelu trbuha, nisam mogla jesti od mučnine, bolovi su trajali danima pa je lijećnik pretpostavio da je riječ o apendicitisu. Međutim, na hitnoj nisu pronašli ništa, osim malo bakterija u močvari, ultrazvučno je sve bilo u redu, rekli su mi da odem ginekologu. Prije sam imala ciste na oba jajnika, međutim, na pregledu je ginekolog rekao da su mi jajnici čisti. No bolovi su se ponovno javili nakon mjesec dana, prije menstruacije, a slijedeća mi je menstruacija i kasnila. Ovaj mjesec, jaki bolovi u cijelom trbuhu, pogotovo u donjem dijelu, grčevi, probadanja,bolovi oko desnog kuka i u donjem dijelu kralježnice, i tupa bol koja se povremeno javlja oko pupka. Sad sam u fazi promjene ginekologa, i taj kod kojeg sam se prebacila ne radi preko socijalnog do nove godine, a ja za privatno nemam novaca. Ne znam je li netko imao slična iskustva, da barem znam kud krenuti. Nije da me boli baš svaki dan, ali uglavnom svaki, a ima dana kad se osjećam kao za vrijeme menstruacije i jedva hodam od bolova.
BeautifullyChaotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 21:18   #57
Quote:
BeautifullyChaotic kaže: Pogledaj post
Ne znam je li moj problem ginekološke ili koje druge prirode, ispričavam se ako sam pogriješila pdf. Uglavnom, u 7.mj. sam završila na hitnoj zbog bolova u donjem desnom dijelu trbuha, nisam mogla jesti od mučnine, bolovi su trajali danima pa je lijećnik pretpostavio da je riječ o apendicitisu. Međutim, na hitnoj nisu pronašli ništa, osim malo bakterija u močvari, ultrazvučno je sve bilo u redu, rekli su mi da odem ginekologu. Prije sam imala ciste na oba jajnika, međutim, na pregledu je ginekolog rekao da su mi jajnici čisti. No bolovi su se ponovno javili nakon mjesec dana, prije menstruacije, a slijedeća mi je menstruacija i kasnila. Ovaj mjesec, jaki bolovi u cijelom trbuhu, pogotovo u donjem dijelu, grčevi, probadanja,bolovi oko desnog kuka i u donjem dijelu kralježnice, i tupa bol koja se povremeno javlja oko pupka. Sad sam u fazi promjene ginekologa, i taj kod kojeg sam se prebacila ne radi preko socijalnog do nove godine, a ja za privatno nemam novaca. Ne znam je li netko imao slična iskustva, da barem znam kud krenuti. Nije da me boli baš svaki dan, ali uglavnom svaki, a ima dana kad se osjećam kao za vrijeme menstruacije i jedva hodam od bolova.
Ja sam ti isto u sličnoj situacihji. To ti je vjerojatno dugotrajna upala od klamidije. Napravi briseve. Ali čisto sumnjam da će ti ju pokazat, jer je vjerojatno dugo nossiš. PS: dali imaš kakav veći iscjedak?
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 13:36   #58
Quote:
danci1980 kaže: Pogledaj post
Ja sam ti isto u sličnoj situacihji. To ti je vjerojatno dugotrajna upala od klamidije. Napravi briseve. Ali čisto sumnjam da će ti ju pokazat, jer je vjerojatno dugo nossiš. PS: dali imaš kakav veći iscjedak?
Nikakav. Radila sam briseve, i opet, osim bakterija, ništa...
BeautifullyChaotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 18:30   #59
Quote:
BeautifullyChaotic kaže: Pogledaj post
Nikakav. Radila sam briseve, i opet, osim bakterija, ništa...
Kako misliš osim bakterija ništa? Ako imaš bakterije neka ti je vjerojatno uzrokovala upalu.
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 18:53   #60
Quote:
danci1980 kaže: Pogledaj post
Kako misliš osim bakterija ništa? Ako imaš bakterije neka ti je vjerojatno uzrokovala upalu.
Dobila sam vaginalete, rekao je da su vjerojatno od bazena. Mislila sam konkretno na briseve, da nisu pokazali neku boleštinu.
BeautifullyChaotic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:35.