Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2007., 21:05   #61
ja sam operirala davno sinuse i s vremena na vrijeme mi se to isto pojavljuje... al kako se pojavi tako i ode...
__________________
jjjyyy!
jjjyyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 13:21   #62
Exclamation Kvržica na vratu

Zna se da je kvržica jedan od uobičajenih simptoma limfoma ali nigdje ne nalazim podatak gdje se najčešće nalazi kvržica i kakva je na opip, jer svaka kvržica ne mora nužno značiti limfom.

Prijateljica je prije par dana napipala kvržicu na stražnjem dijelu vrata više prema vlasištu i nije joj jasno što bi moglo biti.

Ako netko ima iskustva moooooolim vas napišite nešto....
maxxie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 13:51   #63
Quote:
maxxie kaže: Pogledaj post
Zna se da je kvržica jedan od uobičajenih simptoma limfoma ali nigdje ne nalazim podatak gdje se najčešće nalazi kvržica i kakva je na opip, jer svaka kvržica ne mora nužno značiti limfom.

Prijateljica je prije par dana napipala kvržicu na stražnjem dijelu vrata više prema vlasištu i nije joj jasno što bi moglo biti.

Ako netko ima iskustva moooooolim vas napišite nešto....
Moj tata je baš na tome mjestu imao lipom, benigna cista masnog tkiva. Najbolje je da ode do kirurga, on će najbolje znati procijeniti o čemu se radi.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 13:56   #64
Hvala ti, to je utješno.. nadam se da je i kod nje tako

A je li morao na odstranjivanje ili ju je samo trebao kontrolirati?

Znam da pretjerujem s pitanjima, ali znaš li kakva je kvržica bila na opip?
maxxie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 14:04   #65
Quote:
maxxie kaže: Pogledaj post
Hvala ti, to je utješno.. nadam se da je i kod nje tako

A je li morao na odstranjivanje ili ju je samo trebao kontrolirati?

Znam da pretjerujem s pitanjima, ali znaš li kakva je kvržica bila na opip?
Može ostati, a može i maknuti. Radi se pod lokalnom, ambulantno, a šav se i ne kuži.
Lagano pomična, osjeća se da je neko kao žilavo tkivo i da nije previše duboko, ako se jače pritisne- boli. E sad, ne mora biti kod svakoga isto.
Moj dečko ih je pun po tijelu ali nisu zloćudni, na svu sreću. Ne zna se kao nastaju, ali ja vjerujem da je vezano za stres. Dečku izbiju novi čim je neka konfliktna životna situacija u tijeku.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 14:08   #66
Puno ti hvala, iskreno nikad prije nisam ni cula za lipom, malo sam sad googlala i čini se da nije nista strašno, ali naravno posjetit ce i doktora, ali čim sam joj javila bilo joj je bar malo (ma puno) lakše, jer ona si je već brojala dane...

Hvala
maxxie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 11:31   #67
natečene žlijezde, help!!

ovako, već zadnjih tri godine imam problema s naticanjem žlijezda na vratu (i nisu krajnici nego baš žlijezde ), skoro svaki mjesec one bi natekle, a često bi to znala pratiti i grlobolja, pa šmrcanje i takve stvari (inače sam lošeg zdravlja i imuniteta) i onda kod doktora, on da Ceporex i to prođe, a za par tjedana opet ista rutina. e sad, početkom ove godine počele su naticati žlijezde na preponama, i to na način da cijela desna usmina (ili ti ga usna ) natekne i izgleda duplo veća od lijeve. osjeti se čvorić od žlijezde i to užasno jako boli. inače imam problema sa štitnjačom. hipertireoza je otkrivena prošle godine oko 8.mjeseca, dana je prejaka terapija pa je prešlo u hipotireozu. i sad je naravno opet hiper pa ponovo pijem Athyrazol. to govorim jer možda ima neke veze s tim, ali doktori kažu da nije od toga. imala sam prije nekih 2 mjeseca i početak upale pluća pa sam pila sumamed. i sad mi nije jasno, ove žlijezde na vratu mi ne natiču (u biti one su stalno malo vidljive, ali ne i natečene ), ali na preponama je sad opet nateklo već drugi put u tri tjedna i sad nije više ona tupa bol nego jako oštra i boli za poludit!!!
a nije mi jasno, ako sumamed još djeluje (navodno tri mjesec nakon uzimanja, ispravite me ako griješim) na vratne žlijezde, zašto ne i na ove na preponama?
bila sam kod ginekologa, ali sve je u redu, inače imam policistične jajnike, ali da nije od toga. pa su zaključili da može biti od brijanja (stvaraju se ranice pa se začepi taj put), no prestala sam se brijati ali oni opet..
a i još nešto moram dodati, da imam inače jak svrab po nogama i stopalima (prsti na stopalima i dnu stopala su skroz raskrvavljeni, jer samo jednom lagano kad prođem prstima skine se kožica, a svrbi za poluditi, i mažem sa svim i svačim i ništa ne pomaže. to mi se u biti javlja sa proljećem i završava sa zimom, pa zaključujem da je od vrućine to došlo.

sorry zbog ovako dugog posta, ali morala sam staviti sve zbog čega sam mislila da bi mogle naticati žlijezde, pa molim nekoga tko bi znao sa sigurnom točnošću od čega natiču te fu.king žlijezde da se javi. molim vas, ne znam što da radim više!!
bila bi jako zahvalna!!
wavegame is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 12:05   #68
Inzistiraj da otkriju što ti je. Nek se jače potrudi doktorica opće prakse. Teško je odrediti dijagnozu.
Kod tebe su očito svi hormoni u komi, a negdje je i očito stalna upala.
Sretno!
lopticahopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 12:08   #69
a trudim se, i oni i ja, ali nikome nije jasno zašto natiču i kako to zaustaviti. ne možete vjerovat kako to boli, užasno. pretražila sam sve topice u ovom dijelu zdravlja,ali ništa mi nije baš pomoglo previše pa sam morala pitati.
ako netko ima rješenje, molim vas...
wavegame is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 12:54   #70
a joj, ne bi te plašila al davno sam čitala da su ti simptomi tipa naticanja žlijezda, prehlada, gripa koji doktori obično zanemaruju i krivo povezuju, da su znak nekih bolesti.
ne sjećam se gdje sam čitala ni koja je bolest bila u pitanju, ali mislim neš o spolnim bolestima i HIV-u.
__________________
09.06.2013. stigao braco
maritimeivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 13:47   #71
Quote:
maritimeivy kaže: Pogledaj post
a joj, ne bi te plašila al davno sam čitala da su ti simptomi tipa naticanja žlijezda, prehlada, gripa koji doktori obično zanemaruju i krivo povezuju, da su znak nekih bolesti.
ne sjećam se gdje sam čitala ni koja je bolest bila u pitanju, ali mislim neš o spolnim bolestima i HIV-u.

da, čitala sam to, i prepala se naravno , ali onda pročitala da naticanje žlijezda može biti HIV, ali da je onda potpuno bezbolno, da čim boli, to nije to.. a i nisam se haba haba (u zadnje vrijeme..), pa to isključujem
wavegame is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 09:40   #72
nateknute zlijezde na vratu??

Dakle, zadnja dva dana osjecam nateknuto grlo.Jedva gutam.. i nije nist povrsinski izgrebano il nest da mi smeta samo kod gutanja hrane il velikkih komada, neg vec kod samog refleksa gutanja (npr sline) me uzasno boli. Sinusi mi se cine cisti, cak mi se i sluznica u nosu cini podosta neobicno isusena..pretpostavljam zbog disanja kroz nos tjekom spavanja, jer ne disem kroz usta zbog grla.A mozda i zbog povecanog unosa kave,odnosno kofeina, sto sam cuo da isusuje sluznicu nosa. Nemam glavobolje ni nist, temperatura mi je normalna, mada mi je prije tjedan dana 2 puta narasla.. al mislim da nije povezano. I sad ono najbitnije.. boli me vrat kod istezanja istog, prvo sam mislio da je povezano sa muskofiberom i teretanom, al ocito nije tako. Jutros sam primjetio na desnoj strani vrata..skroz na boku nateknute zlijezde, dva cvora. Nisam siguran o kojim se zlijezdama radi, ali mislim da su limfne. E to me vec zabrinjava, neznam jel to nest gadno il? Vidi se cak i prostim okom, a kad malo nagnem vrat u lijevo.. lako se mogu uoci dvi kvrgice.I na lagani pritisak na njih osjecam laganu neugodu, bol valjda.. al nije kao kad je sve ok. Pa pretpostavljam da upala misica otpada.
I sad, mislio sam otic kod doktorice.. no problem je sto navecer imam ispit na faksu, i nemam vremena sad tamo cekat par sati u redu.. pa da si smirim savjest bih vas zamolio za savjet.Ako netko zna vise o tome il je imao slicne probleme. Mozda upala grla i nije povezana sa ovim cvorovima na vratu.. stvarno neznam. Nije mi problem izdrzat ovu bol u grlu, bar do sutra kad cu doktoru.. al me zabrinjava bol kod cvorova na pritisak, i to sto su mi nateknuti. Mama mi je sad savjetovala da popijem coldrex, al sam sad citao neka iskustva i cuo sam razlicita misljenja. Neke je nakon uzimanja raspucao ubrzan rad srca, i jos neki simptomi koje nebih htio sad pred test.. pa neznam jel pametno to uzet na blef, bez recepta? Sad trenutno pijem kafu, a kasnije cu pojest i popit vitamin c. No to nije bitno, zanima me bi li se trebao zabrinut zbog cvorova? Jer zdravlje mi je ipak vaznije od nekog glupog testa na faksu.

hvala za bilo kakve tipove. mashem!!
nokat_u_prstu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 09:49   #73
Quote:
nokat_u_prstu kaže: Pogledaj post
Dakle, zadnja dva dana osjecam nateknuto grlo.Jedva gutam.. i nije nist povrsinski izgrebano il nest da mi smeta samo kod gutanja hrane il velikkih komada, neg vec kod samog refleksa gutanja (npr sline) me uzasno boli. Sinusi mi se cine cisti, cak mi se i sluznica u nosu cini podosta neobicno isusena..pretpostavljam zbog disanja kroz nos tjekom spavanja, jer ne disem kroz usta zbog grla.A mozda i zbog povecanog unosa kave,odnosno kofeina, sto sam cuo da isusuje sluznicu nosa. Nemam glavobolje ni nist, temperatura mi je normalna, mada mi je prije tjedan dana 2 puta narasla.. al mislim da nije povezano. I sad ono najbitnije.. boli me vrat kod istezanja istog, prvo sam mislio da je povezano sa muskofiberom i teretanom, al ocito nije tako. Jutros sam primjetio na desnoj strani vrata..skroz na boku nateknute zlijezde, dva cvora. Nisam siguran o kojim se zlijezdama radi, ali mislim da su limfne. E to me vec zabrinjava, neznam jel to nest gadno il? Vidi se cak i prostim okom, a kad malo nagnem vrat u lijevo.. lako se mogu uoci dvi kvrgice.I na lagani pritisak na njih osjecam laganu neugodu, bol valjda.. al nije kao kad je sve ok. Pa pretpostavljam da upala misica otpada.
I sad, mislio sam otic kod doktorice.. no problem je sto navecer imam ispit na faksu, i nemam vremena sad tamo cekat par sati u redu.. pa da si smirim savjest bih vas zamolio za savjet.Ako netko zna vise o tome il je imao slicne probleme. Mozda upala grla i nije povezana sa ovim cvorovima na vratu.. stvarno neznam. Nije mi problem izdrzat ovu bol u grlu, bar do sutra kad cu doktoru.. al me zabrinjava bol kod cvorova na pritisak, i to sto su mi nateknuti. Mama mi je sad savjetovala da popijem coldrex, al sam sad citao neka iskustva i cuo sam razlicita misljenja. Neke je nakon uzimanja raspucao ubrzan rad srca, i jos neki simptomi koje nebih htio sad pred test.. pa neznam jel pametno to uzet na blef, bez recepta? Sad trenutno pijem kafu, a kasnije cu pojest i popit vitamin c. No to nije bitno, zanima me bi li se trebao zabrinut zbog cvorova? Jer zdravlje mi je ipak vaznije od nekog glupog testa na faksu.

hvala za bilo kakve tipove. mashem!!
ODMAH DOKTORU!!!!mislim,može bit neka viroza,možda imaš mononukleozu,ali ne čekaj više ni časa,jer odraslima te limfe ne nateču bezveze!
crazyform is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 09:53   #74
Quote:
crazyform kaže: Pogledaj post
ODMAH DOKTORU!!!!mislim,može bit neka viroza,možda imaš mononukleozu,ali ne čekaj više ni časa,jer odraslima te limfe ne nateču bezveze!
eh bas si me smirio sad :P
a valjda nece nist bit do sutra? Mislim, razmisljam si jel te zlijezde nateknu kod upala? Ako limfna naprimjer se brine za nest(neznam sto tocno radi), pa ako se dogodi neka upala onda ona pocne ubrzano radit il nesto takvo, pa natekne.

Al osjecam bas neki zamor u vratu... nest slicno kao kad spavam 24 sata na nekom cudesnom jastuku... taj zamor. Kao da me vlak lupio, mada nebih znao kako je to heh.
nokat_u_prstu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 10:07   #75
Quote:
nokat_u_prstu kaže: Pogledaj post
eh bas si me smirio sad :P
a valjda nece nist bit do sutra? Mislim, razmisljam si jel te zlijezde nateknu kod upala? Ako limfna naprimjer se brine za nest(neznam sto tocno radi), pa ako se dogodi neka upala onda ona pocne ubrzano radit il nesto takvo, pa natekne.

Al osjecam bas neki zamor u vratu... nest slicno kao kad spavam 24 sata na nekom cudesnom jastuku... taj zamor. Kao da me vlak lupio, mada nebih znao kako je to heh.
Ajde kod dr. Kad limfni čvorovi naoteknu, može biti svašta uzrok, tak da se ja nebi baš zezala
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 10:10   #76
neki dan su susjedovoj kćeri (13g) natekli limfni na vratu, i u roku par dana dijagnoza Hodgkin!!
ne zezati se..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 15:40   #77
Što prije u doktora! Ne želimo te plašiti, ali ako ti i je nešto ozbiljno pravovremena reakcija može biti od velikog značaja (npr. Hodgkin se danas uspješno liječi).
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 19:59   #78
moguce je da imas mononukleozu,odi kod doktora na vadenje krvi i pregled sto prije..do sutra ti nece nis bit,al nemoj se zezat s takvim stvarima..
Black_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 20:10   #79
hvala na savjetima, popodne sam bio kod doktorice i poslala me ujutro sutra vadit krv pa cemo vidit nalaze do veceri... nisam cuo za taj Hodgkin sto je... bas cu sada malo poguglat...

fala
nokat_u_prstu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 04:59   #80
Quote:
nokat_u_prstu kaže: Pogledaj post
cak mi se i sluznica u nosu cini podosta neobicno isusena..pretpostavljam zbog disanja kroz nos tjekom spavanja, jer ne disem kroz usta zbog grla.
pa ne bi ni trebao disat kroz usta, bilo ti grlo upaljeno ili ne.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:02.