Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2017., 17:34   #5361
Podesi si aspect ratio na uređajima, traži dok ne nađeš onaj koji će ispravno naljepit sliku prek cijelog ekrana. Slika ti je umanjena valjda zato jer ti je prijatelj konvertirao video s nižom rezolucijom nego što tvoj televizor ima, a tv ti to ne raširi prek cijelog ekrana (ili se jednostavno radi o prapovijesnom omjeru tipa 4:3). A ak imaš crne crte samo gore i dolje to je onda kino omjer tipa 21:9. Mislim, možeš ti i to isjeć da ti stane na ekran...ali onda gubiš dio slike.
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 08:00   #5362
Čini se da mu je frend konvertirao u 4:3 letterbox, mora staviti neki zoom aspekt na tv-u ali će možda izgubiti titlove (postoji zoom opcija i za to ali ružno izgleda)...

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 09:43   #5363
Kako da doznam koju rezoluciju ima (podržava) moj TV
Aspect ratio je 16/9
palenta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 12:06   #5364
O kojem TV-u se radi, proizvodjac i model.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 21:32   #5365
ACHTUNG! ACHTUNG! Večeras koncert grupe BOA u 22:00 na MaxTV-u uživo (SD i HD - za one s UltraMAX 3)...trenutno ide Croatelov telop na kojem se ističe text "UHD OB 5"...moguće da je UHD feed tj da rade prijenos u UHD-u?
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 09:38   #5366
Yep
flammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 11:17   #5367
Jel to večeras, ili je sinoć bilo ?
Doktor Rambaudi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 14:53   #5368
@krekre di unosim podatke za firmu na onom cw mobileu kod kupovine ?
Doktor Rambaudi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 19:43   #5369
Quote:
Doktor Rambaudi kaže: Pogledaj post
Jel to večeras, ili je sinoć bilo ?
Sinoć...

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 16:40   #5370
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Što se tiče broja utičnica radio sam u Nemačku naselje za starije osobe i u svakom stanu je bilo utičnica na svakih 2 metra najmanje 3 od toga jedan šalter sa gumbom kojim se poziva dežurna medicinska sestra u tom naselju. Tamo je standard postavljanja utičnica sasvim drugačiji nego kod nas. Postoje tehnički propisi i za električne instalacije koji definiraju broj utičnica, ali kod nas se to nije mijenjalo odavno, tako da je to vrijeme debelo pregazilo. A ovo što kažeš za LAN utičnice možeš samo sanjat, jer kod nas je portafon sa video kamerom pojam, a to ne košta neznam koliko. Mene samo zanima kada će se donijeti propis da se u zgrade koje se danas grade postavi optika i to u svaku prostoriju u stanu i to najmanje na dva zida u prostoriji? A da ne pričamo o postavljenju raznih senzora i svega ostalog što se danas može napraviti i regulaciji svjetla, ventilacije i svega ostalog na osnovu podataka očitanih na tim senzorima, ono što se kaže pametna kuća. No to nije tema ovdje.
Kad više nebu onih poput tebe koji će kupovat ovakve stanove kakav si ti kupil
Bez uvrede dragi krekre al viš mi kupci smo krivci za to, a ne nekakav propis...
Ono vrit imamo mi u HR more propisa i kaj onda, većine istih se hrpa njih ionak ne drži, a specijalno ne naši tzv "investitori"...

Da ti jednostavno objasnim.

Platio si stan koji realno vredi cca nekih 500 eura po kvadratu ziher barem 900-1000 eura i to stan koji eto nema svega ovog kaj navodiš...
Da si eto tom istom "investitoru" koji ti je prodao stan nakon pregleda stana rekao:
Čuj stari da u ovom stanu imam to,to i to realno bi možda vrijedio nekih 700-800 eura i platio bi ga ja čak i tih 1000 koliko ti tražiš jer mi se jako sviđa lokacija i raspored,
no s obzirom da je stan koji je pobogu kakti novogradnja doslovce pa gol i nema osnovnih instalacija u 21 stoljeću ajd ti meni fino uživaj u prodaji takvog stana i doviđenja

E onda kad bi se s tom spikom pojavil ti i još njih stotine takvih kakav si ti, onda više niko čak nebi ni trebal pisat nikakav standard...
onda bi "investitor" eto sam samcat došel na ideju da bi bilo dobro da se te neke điđe-miđe koje ovi kupci traže eto ugrade u te stanove, jer eto nemoš ih više prodat bez toga

Ovak kad im izvođač ili projektant veli, pa daj da bar ostavimo cijevi u zidu za mrežu/telefoniju/optiku/antene, ono ne moramo stavljat kabele ni utičnice, nego samo poklopce
ak je već toliki problem cijena, al da se bar ostave cijevi da ljudi kasnije ne trgaju zidove i ne razvlače kabele po podu...

znaš koji je najčešći odgovor ?
Ma jebeš ti te điđe-miđe nek si kupe WiFi router, to ti radi bez greške, a ima sad i mobilnog interneta a telefon ionak više nikom ne treba otkad postoje mobiteli ...
a ako ostaviš prazne cijevi, onda će me pitat zašto nema kabla u njima i šta je to, ovako ništ nevide i ništ ne pitaju...


Kaj se tiče švaba...
Ne rade oni sve to od instalacija samo zato kaj se neko setil pisat propis, nego zato kaj jako dobro znaju da kupac takav stan bez toga neće htijet kupit ili ako ga već i kupuje da će im onda drastično rušit cijenu istog
Švabo je na višem stupnju standarda i razvoja, te njemu nije baš tak lako prodat muda pod bubrege,
a bogme zna i da ima pun kufer više izbora pa se eto investitori i banke moraju trgat za kupca, a ne da se ko kod nas kupci trgaju ko će prvi dobit super povoljnu kredu i uhvatit stan...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 19:34   #5371
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Kad više nebu onih poput tebe koji će kupovat ovakve stanove kakav si ti kupil
Bez uvrede dragi krekre al viš mi kupci smo krivci za to, a ne nekakav propis...
Ono vrit imamo mi u HR more propisa i kaj onda, većine istih se hrpa njih ionak ne drži, a specijalno ne naši tzv "investitori"...

Da ti jednostavno objasnim.

Platio si stan koji realno vredi cca nekih 500 eura po kvadratu ziher barem 900-1000 eura i to stan koji eto nema svega ovog kaj navodiš...
Da si eto tom istom "investitoru" koji ti je prodao stan nakon pregleda stana rekao:
Čuj stari da u ovom stanu imam to,to i to realno bi možda vrijedio nekih 700-800 eura i platio bi ga ja čak i tih 1000 koliko ti tražiš jer mi se jako sviđa lokacija i raspored,
no s obzirom da je stan koji je pobogu kakti novogradnja doslovce pa gol i nema osnovnih instalacija u 21 stoljeću ajd ti meni fino uživaj u prodaji takvog stana i doviđenja

E onda kad bi se s tom spikom pojavil ti i još njih stotine takvih kakav si ti, onda više niko čak nebi ni trebal pisat nikakav standard...
onda bi "investitor" eto sam samcat došel na ideju da bi bilo dobro da se te neke điđe-miđe koje ovi kupci traže eto ugrade u te stanove, jer eto nemoš ih više prodat bez toga

Ovak kad im izvođač ili projektant veli, pa daj da bar ostavimo cijevi u zidu za mrežu/telefoniju/optiku/antene, ono ne moramo stavljat kabele ni utičnice, nego samo poklopce
ak je već toliki problem cijena, al da se bar ostave cijevi da ljudi kasnije ne trgaju zidove i ne razvlače kabele po podu...

znaš koji je najčešći odgovor ?
Ma jebeš ti te điđe-miđe nek si kupe WiFi router, to ti radi bez greške, a ima sad i mobilnog interneta a telefon ionak više nikom ne treba otkad postoje mobiteli ...
a ako ostaviš prazne cijevi, onda će me pitat zašto nema kabla u njima i šta je to, ovako ništ nevide i ništ ne pitaju...


Kaj se tiče švaba...
Ne rade oni sve to od instalacija samo zato kaj se neko setil pisat propis, nego zato kaj jako dobro znaju da kupac takav stan bez toga neće htijet kupit ili ako ga već i kupuje da će im onda drastično rušit cijenu istog
Švabo je na višem stupnju standarda i razvoja, te njemu nije baš tak lako prodat muda pod bubrege,
a bogme zna i da ima pun kufer više izbora pa se eto investitori i banke moraju trgat za kupca, a ne da se ko kod nas kupci trgaju ko će prvi dobit super povoljnu kredu i uhvatit stan...
Moj stan je iz dalekih 70' i sada sam ga renovirao. Ja se nemam što buniti jer u ono vrijeme imao je sve što je mogao imati, pitanje kvalitete izrade je drugo pitanje, ali opremljenost u to vrijeme je bila maksimalno moguća. To što su susjedi u vertikalne kanale za bacanje smeća trpali kartonske kutije od namještaja nije krivica izvođača i projektanta već mojih susjeda koji nisu imali zrno mozga u glavi, pa su već u prvih par dana nesposobili taj uređaj, koji više nikada nije proradio.

A ovo što danas u 21 stoljeću su ljudi spremni kupiti stanove po visokim cijenama koji su doslovno kako kažeš goli i nisu opremljeni kako se spada je problem ljudi koji to kupuju, jer da kažu hoću to i to ili ne kupujem, onda bi se investitori zamisili kome će taj goli stan prodat i bili bi prisiljeni opremit stan kako se spada.

A kako to ide u Nemačku najbolje govori primjer da je biro u kojem sam radio platio 50000 DEM odštete stanarima jer nije isprojektirao da između stana i zajedničkog stubišta dođe opeka koja je namijenjena zaštiti od buke, nego je stavio običnu. Kod nas to ne bi imalo nikakvu ulogu, niti bi stanari dobili odštetu na sudu za tako nešto. A dobili su odštetu na sudu samo zato jer tehnički propisi reguliraju tu materiju, a investitor je bio pohlepan, projektant je stao na njegovu stranu i zato je i platio kaznu, jer se nije držao propisa. Ako staviš nešto što je iznad minimalnih zahtjeva u tehničkim propisima, nije problem, ali moraš poštovati minimum.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 12:28   #5372
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Ako ima interesa.
Wangine su u Zagrebu
...moguca proba ako netko zeli.
Izbaci boldano i bit će hrpa zainteresiranih za isprobavanje
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 12:56   #5373
Je....fakat...kod @Angelbyua non - stop neki grupnjak.....
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 19:37   #5374
Gdje bi u Zg mogao kupiti kabel za spajanje Olympusa X-790 na kompjuter?
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 20:08   #5375
https://www.svijet-medija.hr/art/kab...sb-uc-e6/70342
http://www.ms-zagreb.hr/hr/proizvodi...-micro-usb.htm
https://www.jeftinije.hr/Proizvod/25...abel-uc-e6-usb
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 14:39   #5376
Taj Nikon će radit s mojim Olympusom?
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 15:21   #5377
Jel u drugom linku pod šifrom proizvoda C158GM pod Olympus piše i za X-790 ?
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 15:44   #5378
Quote:
olif kaže: Pogledaj post
Je....fakat...kod @Angelbyua non - stop neki grupnjak.....
Dragi Olif, nikada nije bilo "grupnjak" vec dvije ljubavnice (Sonus Faber Grande Piano Home) i 1000 babilonskih djevica (Mitsubishi DA A10)

E sad... da uzivam, uzivam.
A vama tko kriv kada su vam pojacala i zvucnici muskoga roda...



Optika... evo ja u zgradi Duhana (firma) i probusili etaze i uveli optiku, pa ko zeli...a doma je kuca 1911 (ako se sjecam ) i nema ni interneta kako bog zapovijeda jer smo udaljeni od stanice.
Krekre, e tu je opet prica o jeftinom i skupom... ako kupis stan ili si ga sam napravis...po 1500 Eura / m2 imati ces i optiku i podno grijanje i kolektore, a ako se kupuje najjeftinije po 500 Eura e tu si sretan ako ti zidovi ne otpadnu za 10 godina.

Inace proracunska stavka za rhoubau je 350 e / m2 a za visoki rhoubau je 700 e/m2
(to je bez optike)

A projektanti... nemojte, jer kolo vode investitori koji zele i izvoljijevaju sta zele. Projektant radi ono sta mu investitor kaze. Da se slusa projektante... gdje bi nam kraj bio...
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 01:54   #5379
Quote:
olif kaže: Pogledaj post
Jel u drugom linku pod šifrom proizvoda C158GM pod Olympus piše i za X-790 ?
Oteraj se u vražju mater
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 19.05.2017., 07:43   #5380
A ti se nauči pristojnoj komunikaciji i služenju google pretraživanjem !

https://www.amazon.com/Olympus-X-790.../dp/B00940F2CS

U sva tri prethodna linka se navodi taj UC-E6 USB kabel...dakle, dobar i za taj Olimpus...

Zadnje uređivanje olif : 19.05.2017. at 07:53.
olif is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:53.