Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2008., 09:49   #141
Nigdje ne piše kako se dobiva bipolarni odnosno kako dolazi do njega. Jel on dolazi iz čista mira ili.. Pogotovo ako ga nitko iz familije nema.
 
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 19:18   #142
mislim da je to ipak genetska bolest...

moj tata je bipolaran, al takav je postao tek s 35 godina, tako da nam je to svima doma bio veliki šok.
teta je isto postala manično depresivna s 40, sestrična im je oboljela oko 25-te...

tako da ja već pomalo i za sebe strepim...
Get Thee To A Nunnery is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 11:07   #143
Quote:
Ziks kaže: Pogledaj post
Nigdje ne piše kako se dobiva bipolarni odnosno kako dolazi do njega. Jel on dolazi iz čista mira ili.. Pogotovo ako ga nitko iz familije nema.
bipolarni poremecaj je genetski, znaci ima ga se od rodenja, ali tek u pubertetu izade na vidilo. poremecaj je zato sto mozag proizvodi previse seratonina=sta vodi do manije, ili premalo=sta vodi do depresije.
sve u svemu znaci, ako imate taj poremecaj niste neki ludak koji je to postao zato sto ga je okolina maltretirala, nego je jednostavno kemijski poremecaj u mozgu. tu pomazu samo ljekovi, to treba prihvatit kao kad neko ima dijabetes.
kao sta on uzima svoj inzulin tako bipolarac mora uzimat svoje ljekove.
jedino sta se moze dogodit, a da imate jos neki psihicki poremecaj, ja da ako vam roditelj smatra da ste jednostano zlocesti, sta je bijo kod mene slucaj, pa vas za sve mlati, da dobijete neki poremecaj tipa borderline.za sto vam opet ond treba klasicna psiho terapija. ali sam manicnom depresijom se uz ljekove moze manje vise normalno zivit. traje malo dok se nadu ljekovi koji 100 % vama odgovaraju
valenthyne is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 12:36   #144
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
Ma gdje je tu utvrđen bipolarni poremećaj.

Cura je bila kod specijaliste koji joj je propisao Helex, poslije mijenjao u Normabel i sve to od po "100 mg"

Meni je cijela tema smiješna i ovaj post , kako je napisan


Nisam čuo za "psihotike" , već antipsihotike , a i sam L.C. spada u A/D grupu lijekova, mada se i on kao lijek propisuje tek ako ostali lijekovi iz grupe A/D ne daju blagotvoran učinak.
normall je potpuno u pravo
prvo, da je bipolarnost nebi se tako brzo mjenjali osjecaji, meni to vise lici na borderline.
a ta glupost da se ne uzima antidepresive, pa da sta ce ti to, doktori nas tako i tako zele samo trovat. ist tako se ljekove nemoze uzimat sam 2-3 tjedna, jer trba 6 tjedana da se stvori prava razina u mozgu.
ljudi nemojte samo zato sto ste ponekad malo losije volje pomisljat da ste bolesni, a ako je to ucestalo onda triba ljecniku, a dok se nade odgovarajuci ljek, to moze potrajat misecim
valenthyne is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 12:39   #145
Angry

Quote:
Vespeva kaže: Pogledaj post
ah, to imam i ja. Bipolarna depresija npr. To ti je kvar u mozgu inače. Te neki kemijski spojevi su se pomiješali i iskvarili itd. Uglavnom, sunce pomaže. Čudno je to ali pomaže. Svijež zrak, što više jutarnjeg svijetla i bilokakvog svijetla, dobro se okruži sa pozitivnim mislima jer s vremenom bi to moglo prerasti u niz drugih gaaadnih bolesti. Meditacija, opuštanje, rješavanje stresova. Što manje naglih promjena u okolini. Lijekove kod toga nebih preporučila jer kadkad ne reagiramo svi isto na njih
ma da sta ce nam ljekovi, ja kao 100% dokazani bipolarac koji se ljeci u njemackoj, di nazalost ima vise i boljih specijalista, samo sam na svoju ruku ostavio neke ljekove pa sam se tija bacit pod vlak.
ma ja uvik kazem, koji ce kurac i secerasima inzulin, bolje da zapale jedan joint.
valenthyne is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 21:12   #146
Quote:
valenthyne kaže: Pogledaj post
ma ja uvik kazem, koji ce kurac i secerasima inzulin, bolje da zapale jedan joint.
haha

http://www.nimh.nih.gov/health/publi...lication.shtml
__________________
ovaj reqieres 30sekundi to rereqoiueres probajte ponovno za 5 secundi
blured is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 00:46   #147
LOL najbolji su ovi likovi koji govore protiv lijekova pa nakon toga preporuce drugi )

sunce i zrak je dobar početak.
mpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 06:57   #148
nisam baš detaljno čitao cijelu temu ali čini mi se kao da je upitanju manična depresija. netko je spomenuo sunce, i to je istina, sunce na neki čudan način pomaže pri depresiji.
ja sam osobno protiv ljekova ali struka kaže da su potrebni. sama odluči
momo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 10:30   #149
Bipolarni poremećaj je genetski,ali ipak netko treba biti prvi nositelj dakle netko od koga sve počinje.Zato sam to i pitao.
 
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 21:32   #150
Quote:
Ziks kaže: Pogledaj post
Bipolarni poremećaj je genetski,ali ipak netko treba biti prvi nositelj dakle netko od koga sve počinje.Zato sam to i pitao.
ja bi definitivno ustvrdila da su kod mene svi lagano pomeremećeni, a ja sam pukla do kraja
__________________
ovaj reqieres 30sekundi to rereqoiueres probajte ponovno za 5 secundi
blured is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 20:42   #151
Quote:
psyhosomatic_anomaly kaže: Pogledaj post
Nagle varijacije raspolozenja,ubrzana prelazenja iz hiperaktivnog do gotovo staticnog stanja.....
U zadnje dvije godine pocela san osjecat znakove koji upucuju na veliku vjerojatnost bipolarnog poremecaja....
Npr sjedih prije nekidan na kavi s prijateljima i jednostavno mi se iz minute u minutu sve mijenja,u jednom trenutku sam hepi do bola,cak i iritirajuce hepi,a vec za nekoliko trenutaka pizdim i imam tugaljivi izraz na faci.
Ako ima nekog s iskustvom,pomogao bi savjet.
Il bilo sta takvo,whatever.
Ne vjerujem da se radi o bipolarnom poremećaju, jer kažeš, imaš ubrzana prelaženja iz hiperaktivnog do gotovo statičnog stanja, što ne bi indiciralo da imaš bp, koji si, usput, sama sebi "dijagnosticirala". Da li si uzimala nešto drugo ili neke lijekove prije nego li si upala u takvo stanje?
nina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 21:05   #152
Quote:
psyhosomatic_anomaly kaže: Pogledaj post
ah da zaboravih jos jednu sitnicu,tj pitanje za one koji su uzimali.
Prije godinu i pol dana psihijatar mi je pripisao Helex od 100mg,i uzimala sam ga punih pol godine dok jednom nisam otisla u Njemacku kod rođaka...I tih tjedan dana za mene je bila patnja,bila sam u totalnom khurcu i depresivna cijelo vrijeme...Helex je anksiolitik pa mi nisu jasne te nuspojave.Uglavnom kad sam se vratila nisam htjela opet uzimati pa sam presla na rodicin Praxiten,od kojeg mi je bilo samo gore,jos sam ga uzimala usporedo s Normabelom od 100mg kojeg uzimam otprije 2 godine....Kasnije mi je uza sve to susjeda rekla za Xanax pa sam i njega pocela uzimati,i najzadnja faza bio je Xanor.Trenutacno uzimam samo Normabel ali sam poslije svega ovoga imala oko mjesec dana neke neuobicajene tikove,trzaje,cudne snove i neke...poluhalucinacije....I jos me to zna uhvatit,pa ako se tko stvarno razumije u ovakav tip problema,svaki savjet je dobrodosao.
Helex je i anksiolitik, i djeluje kao blagi antidepresiv, ali u svakom slučaju ima dosta široki spektar djelovanja. Ito što opisuješ, nisu nuspojave..
Zašto si uzimala praxiten na svoju ruku, još si si i pogoršala stanje?
Plus normabel, koji je diazepam, a praxiten oxazepam. Misliš li da je normalno na svoju ruku gutati lijekove bezveze? Xanax ti je isto što i Helex, stvar je u proizvođaču, jako "mudro" što si ga počela uzimati jer ti je susjeda to rekla...
Ako je to sve što si uzela, mislim da nisi nešto ispustila, onda od samih lijekova nisi mogla dobiti halucinacije....ni poluhalucinacije...
Odi podhitno kod psihijatra, ali prije što uopće ikamo kreneš, prekini uzimati lijekove na svoju ruku!!!! I naravno, morat ćeš reći psihijatru što si sve uzela, jer ti u protivnom neće moći postaviti dijagnozu niti utvrditi realne simptome ev. bolesti.
nina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 23:43   #153
Quote:
momo123 kaže: Pogledaj post
nisam baš detaljno čitao cijelu temu ali čini mi se kao da je upitanju manična depresija. netko je spomenuo sunce, i to je istina, sunce na neki čudan način pomaže pri depresiji.
ja sam osobno protiv ljekova ali struka kaže da su potrebni. sama odluči
Tako je, Ako se radi o takvoj dijagnozi, antipsihotici se uzimaju svaki dan, netko je dobro napisao da se može usporediti sa šećernom bolesti, dakle, do kraja života.
Ukoliko osoba koja boluje od bp na svoju ruku prestane uzimati antipsihotike, posljedice mogu biti jako gadne, od nekontroliranih postupaka, pri kojima rade veliku štetu sebi i okolini, do samoubojstva.
nina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 03:10   #154
?

nije mi baš jasno ovo s kemijom u mozgu..genetski..

meni se više čini da sam genetski jednostavno osjetljiva, a sve ostale zavrzlame - 'odgojem'.

cilo djetinjstvo sam živjela u depresivnoj okolini pa nisam znala za bolje, jednostavno bila nezadovoljna i to je bila normala.
otkad znam za sebe, ono što me čini sretnom je ljubav i tad sam poletna i luda, a zaljubljivat sam se počela intenzivno već od vrtića
virovala u bajke, to mi valjda bia izlaz
nikad nisam pretbacivala ikome išta, mislila sam da tako treba bit, dok krajem osnovne nisam izbacila sav bunt (nakon dvije godine već blažih depresija) - adolescentska kriza mi pisalo na opravdanju, kad nisam tila u školu (naime, stalno sam bila odgovorna, svaka greška mi se predbacivala i to psihičkim nasiljem.. i valjda mi je karakter dovoljno ojača da se pobuni..)

prvu polovicu srednje bila sam skoro flegmatična, ni vesela, ni previše tužna.
zadnja dva razreda i prvu godinu faksa - uglavnom jako dobro, stalno u društvu

nakon toga- dvije godine teške depresije (s povremenim usponima.. kao i uvijek kad bi se zaljubila, a to je bilo često)

zadnjih dvije pak.. a ne znam, i sad sam u depresiji, ne najtežoj ali jesam.
najgore od svega je to šta je moja zaljubljiva priroda blago odumrla, jer više nisam sklona iluzijama potrebnim za nju, a prava stvar je zasad profućkana

negdje sam čiatala o terminu ''atipična depresija'' - osobe koje dobro reagiraju na vanjske podražaje, a jaako loše podnose razočaranja
pa mi nije jasno jel to termin za nešto blaže od bipolarnog
i di je uopće granica njegova
ja sam osoba koja je opsesivna i dobro reagira na ono za što živi, a to je ljubav - kako odrastam=i prema poslu, a skužila sam tek sad što želim raditi, ne znam ishod, a bez točno onog čemu težim ne zanm biti zadovoljna, kamoli sretna..
kada mi je situacija i približno na tragu onog što mi je bitno sretna sam, pa ne mislim da sam bipolarna, jer bi mogla biti super do kraja života da bar napola liči na ono čemu težim
?
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 10:10   #155
Zamisli ti da sada neka djevojka ili neki dečko sebe pronađu na ovoj temi , vide kod mame u kutijici Normabel 10mg, i pročitaju: "Vidi, pa ova pije 100 mg," te uzme deset tabletica po 10 mg.

Ovu temu bi bilo najkorisnije komplet pobrisati[/QUOTE]


Poštovanje,
imate pravo...mislim da se ovdje sve pobrkalo...ne mogu tvrditi da sam stručna,informativno pratim psihološke teme radi valstitih problema, no za ovakve doze lijekova za smirenje nisam čula...Djevojci bi poručila da se ozbiljno primi savjeta nekog psihijatra(naravno onog tko će je htjeti saslušati)
Mislim također da se radi o zloupotrebi ljekova... Zato, OPREZ.
Ni ja nisam čula za Normabel od 100mg, pa ni za korištenje drugih u tako visokim dozama. Iz vlastitog iskustva znam da mi je psihijatar na Rebru, kada mi je umro otac, rekao da smijem popiti naviše 20 mg Normabela na dan.
Dakle, mislim da bi diskusije na Forumu ipak trebalo prihvatiti sa velikom rezervom, a obratiti se stručnjacima...naravno onim koji imaju i malo ljudskosti i želje za korištenjem svojeg znaja u korist pacijentu.

UPRAVO ZATO PREDLAŽEM DA OSOBE KOJE IMAJU DOBRA ISKUSTVA SA PSIHIJATRIMA KOJI ORDINIRAJU NA UPUTNICU IZNESU IMENA I USTANOVE.
Nadam se da to nije protiv pravila Foruma, ta nije reklama !
bipolarna? is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 09:44   #156
Manično depresivna psihoza

Dakako, ne znam puno o tome jer psihologiju sa stajališta ozbiljnih "boleština" uopće ne poznajem.

Menično depresivna psihoza drži razum sačuvanim, ali je emocionalni svijet otišao do đavola poodavno.

Ima li netko tko to bolje poznaje?
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 09:51   #157
Quote:
TanjaOriginal kaže: Pogledaj post
Dakako, ne znam puno o tome jer psihologiju sa stajališta ozbiljnih "boleština" uopće ne poznajem.

Menično depresivna psihoza drži razum sačuvanim, ali je emocionalni svijet otišao do đavola poodavno.

Ima li netko tko to bolje poznaje?
koliko se ja sjećam iz psihologije,naleti dobrog raspoloženja uz nalete lošeg...nema sredine...
CURICA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 10:12   #158
Definitivno. Znači ekstremna promjena raspoloženja bez kontrole.
Koje prelazi iz najobičnije euforije sreće pa u manične napade agresije ili
depresije. Vrlo tesko psihičko stanje. Nikome to ne bih htio poželit.
Thechosentwo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 13:42   #159
A kolike su šanse da je izliječivo? I kako se liječi?
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 13:57   #160
http://www.medicina.hr/clanci/manija...na_psihoza.htm
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:33.