Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Koliko ste sigurni u tocnost kada navodite stavove neke religije?
100% 6 60.00%
0% 0 0%
50% 4 40.00%
nije mi bitno 0 0%
Glasovatelji: 10. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2007., 22:15   #1
Jeste li sigurni u podatke koje navodite?

Moju malenkost bi zanimalo koliko Vas je sigurno u tocnost podataka kada u svojim komentarima navodite stavove pojedinih religija?
__________________
Ima ih koji su unutra, a vani su, i onih koji su vani, a unutra su.
el - Fatih is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 22:49   #2
ne razumem.
u tacnost podataka, citata, datuma... koje iznosimo?
u tacnost/ispravnost religije, veroispoveti, svestenike... kojima se klanjamo?
ili sta!?

80% (recimo...) u prvom i
100 % u drugom.
Osana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 10:23   #3
Jako dobra anketa, al naravno da će uglavnom proći odignorirana. Mi ovdje operiramo po ključu 'pa svi znaju da...' i onda nastavi niz nekom od nebuloza: da se rastava u Crkvi može dobiti ako se dobro plati... da svećenik neće podijeliti sakramente ili doći na blagoslov kuće ako mu se nisu dali novci... da se u Crkvi štite zločinci... da su sve mise ionako iste, pa tko je vidio jednu, vidio je sve i tako to... I još većina misli kako zna argumentirano iznositi mišljenje!
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 10:42   #4
Eto, ja sam oko 90% sigurna, ta opcija nije navedena. Najmanje sam sigurna u znanje ekumenskih pitanja pa to niti ne komentiram, ali moral, pravo dogme, pitanja vjeronauka, života na župi, tu sam zaista sigurna da dobro znam.
Brazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 12:46   #5
Prilikom citanja komentara na, usudjujem se reci, svim temama primjetio sam da se pod stavove Katolicke Crkve stvarno podvaljuju stvari, misljenja, stavovi koji nemaju blage veze s Crkvom. Takvi krivi i netocni podaci se navode kao da su sigurni i tocni sto mislim da stvarno nije u redu, ne zbog onih koji znaju tocne vec zbog onih koji mozda ovdje traze odgovore na pitanja pa im se plasiraju netocni podaci.
Mogao bih shvatiti kada bi se stavovi krivo tumacili, ali pisati lazi, sto to uglavnom jesu je stvarno nisko i nije u redu.
Tako mi se cini da na kraju oko svake teme se u stvari trosi vrijeme na pobijanje krivih stavova koji se navode za pojedinu religiju, zar to ima smisla
__________________
Ima ih koji su unutra, a vani su, i onih koji su vani, a unutra su.
el - Fatih is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 12:50   #6
Quote:
Brazda kaže: Pogledaj post
Eto, ja sam oko 90% sigurna, ta opcija nije navedena. Najmanje sam sigurna u znanje ekumenskih pitanja pa to niti ne komentiram, ali moral, pravo dogme, pitanja vjeronauka, života na župi, tu sam zaista sigurna da dobro znam.
Nisam naveo 90% jer je to po meni na kraju isto kao i 50% ili bilo koji drugi postotak. Na kraju se to svodi na osobnu percepciju uvjerenosti u tocnost onoga koji pise. Za Katolicku Crkvu znam da je stavila na papir sve svoje stavove i poglede u vezi zivota i vjere, za druge nisam toliko siguran zbog mojeg, na zalost, ne dovoljno velikog znanja.
Ako se daje osobno misljenje ne vidim problem u krivim misljenjima i podacima jer svatko ima pravo na svoje misljenje, ali ako pisemo o nekom drugom pa makar se s njim i neslagali mislim da nije u redu i da ne bi trebalo tolerirati nikakve netocne podatke.
Hvala na komentaru
__________________
Ima ih koji su unutra, a vani su, i onih koji su vani, a unutra su.
el - Fatih is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 12:53   #7
Quote:
Osana kaže: Pogledaj post
ne razumem.
u tacnost podataka, citata, datuma... koje iznosimo?
u tacnost/ispravnost religije, veroispoveti, svestenike... kojima se klanjamo?
ili sta!?

80% (recimo...) u prvom i
100 % u drugom.
Ispricavam se ako nisam bio dovoljno jasan.
Mislio sam na podatke koje navodimo kao misljenja ili stavove neke religije. Npr. "u katolickoj Crkvi se ne mozete vjencati za inovjerca" - to nije tocno, poa cak i da neki svecenik zabludjeli ne zeli vjencati (sto je moguce) to se jednostavno moze rijesiti odlaskom na visu instancu.
Nadam se da sam pojasnio
__________________
Ima ih koji su unutra, a vani su, i onih koji su vani, a unutra su.
el - Fatih is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 22:09   #8
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Jako dobra anketa, al naravno da će uglavnom proći odignorirana. Mi ovdje operiramo po ključu 'pa svi znaju da...' i onda nastavi niz nekom od nebuloza: da se rastava u Crkvi može dobiti ako se dobro plati... da svećenik neće podijeliti sakramente ili doći na blagoslov kuće ako mu se nisu dali novci... da se u Crkvi štite zločinci... da su sve mise ionako iste, pa tko je vidio jednu, vidio je sve i tako to... I još većina misli kako zna argumentirano iznositi mišljenje!
Istina, ali znate onu kada se laz ponovi 1000 puta da je istina ljudi vec pocinju vjerovati.

Tako oni pokusavaju s svojim idiotarijama.
Klukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 23:24   #9
Quote:
el - Fatih kaže: Pogledaj post
Ispricavam se ako nisam bio dovoljno jasan.
Mislio sam na podatke koje navodimo kao misljenja ili stavove neke religije. Npr. "u katolickoj Crkvi se ne mozete vjencati za inovjerca" - to nije tocno, poa cak i da neki svecenik zabludjeli ne zeli vjencati (sto je moguce) to se jednostavno moze rijesiti odlaskom na visu instancu.
Nadam se da sam pojasnio
Želiš ustvari reći,koliko poznajemo praktične aspekte religije koju prakticiramo?

zanimljiva tema.
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 00:59   #10
Vidim da vas i nije previse briga sto piskarate, glavno da se pise a ako se usput moze koga oblatiti bilo bi lijepo, zar ne?
__________________
Ima ih koji su unutra, a vani su, i onih koji su vani, a unutra su.
el - Fatih is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 04:01   #11
čuj smatram da čovjek prije svega mora misliti svojom glavom kako mu nebi mozak isprali .
što se tiče vjera najveći kršćani bi da su rođeni u Turskoj bili najveći muslimani
naravno vrijedi i obrnuto
jednako bi srčano branili stavove suprotne vjere
fjodor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 14:34   #12
Pa? Kako je to problem? Svaka religija vodi do Boga... Dobri kršćani, muslimani i budisti i ini se barem bore i traže - za razliku od onih koji se samo ljenave...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 21:50   #13
Quote:
fjodor kaže: Pogledaj post
čuj smatram da čovjek prije svega mora misliti svojom glavom kako mu nebi mozak isprali .
što se tiče vjera najveći kršćani bi da su rođeni u Turskoj bili najveći muslimani
naravno vrijedi i obrnuto
jednako bi srčano branili stavove suprotne vjere
I kakve to veze ima s temom?
Mislim da ne bi svi, ima onih koji su odredjene vjere zbog obitelji i drustva i okoline u kojoj su se rodili, a ima i onih koji usprkos tome traze istinu.
__________________
Ima ih koji su unutra, a vani su, i onih koji su vani, a unutra su.
el - Fatih is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:18.