Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2007., 23:30   #1
Čemu to?

Listajući ovaj podforum shvatila sam da su skoro sve teme od iste loze,sve imaju isto pitanje,odnosno ista pitanja.

Svaka je tema zašto je ovo?Zašto u to vjerovati?
Zatim dolaze razni skeptici,provokatori i nevjernici i dodatno usolje stvar.
Ispada jadno otvarati teme i pokušavati shvatiti Svešvišnjeg,a onda kad ga ne shvate,pljuju.

Teme su mnoge i uvredljivog sadržaja,koje nemaju veze sa religijom pa bi se za takve korisnike trebao otvoriti podforum:Skeptici,nevjernici i neodlučni

U redu je raspravljati o religiji,ja sam mali čovječuljak i ne mogu zaustaviti ono što stoljećima traje,ali mislim da je glupo pitati ljude na forumu,uzet ću kao primjer temu o trojstvu.

Otvaraču,kažeš da ti stručnjaci za trojstvo nisu znali objasnit,pa onda mislim da neće ni forumaši.Oni su sigurno rekli i mišljenje,odnosno teorije koje su veoma dobre,ali opet.

Ljudi kojima se Nije ukazala ni jedna Sveta,Božanska ili slična osoba mogu iznositi samo teorije,tako da ja zasad vjerujem u ono što ima smisla.

Hvala!
__________________
I dont like cocain i just like the way it smells..

VOLIM BOGA
Muffin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 10:30   #2
Quote:
Muffin kaže: Pogledaj post
Ljudi kojima se Nije ukazala ni jedna Sveta,Božanska ili slična osoba mogu iznositi samo teorije,tako da ja zasad vjerujem u ono što ima smisla.

Hvala!
Problem je u tome sto mi, ovakvi kakvi jesmo, ne vjerujemo u ukazanje svetog i bozanskog vec smatramo da onima koji tvrde da im se ukazalo nesto bozansko (bez dokaza, naravno - dokaza nikad nema) nisu sve na broju....no offence meant.
GG Allin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 10:36   #3
Ali zašto bi milijuni ljudi lagali da im se ukazala Božanska osoba,kad je odavno i znanstveno dokazano da ti ljudi ne lažu.A i što oni imaju od toga?
__________________
I dont like cocain i just like the way it smells..

VOLIM BOGA
Muffin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 10:41   #4
Quote:
Muffin kaže: Pogledaj post
Ali zašto bi milijuni ljudi lagali da im se ukazala Božanska osoba,kad je odavno i znanstveno dokazano da ti ljudi ne lažu.A i što oni imaju od toga?
Ne lazu (neki doduse i lazu), ali krivo interpretiraju dogadjaje. A i halucinacije su tu. Mozak se zna cudno poigravati s nama.

Uglavnom, da je zaista dokazano to o cemu govoris, vise nitko ne bi sumnjao u postojanje boga.
GG Allin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 10:43   #5
Quote:
Muffin kaže: Pogledaj post
Ali zašto bi milijuni ljudi lagali da im se ukazala Božanska osoba,kad je odavno i znanstveno dokazano da ti ljudi ne lažu.A i što oni imaju od toga?
Nije da im ne vjerujem, tj bar nekima od njih, ali ovo da je znanstveno dokazano je malo teze. Prvo nema nacina da 100% dokazes da neko ne laze. moguce je prevariti psihologe, moguce je prevariti i aparate, "detektore lazi" itd.

Dalje ako i govore istinu nemoguce je dokazati da je to o cemu ono pricaju zaista nesto nadnaravno, a ne halucinacija i poremecaj. A tesko je i ako vjerujes da postoje i jedne i druge situacije razgraniciti sto je sto. Duhovnost nije tolko egzaktna i dokaziva stvar, bolje ne mjesati znanost u pricu.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 10:46   #6
Vidim da ti nisi vjernik

Odmah da i kažem vjera i znanost nejdu zajedno i jedna drugoj nisu potrebne.
Nije točno,jer vjera je potrebna znanosti,ali ne i obrnuto.

Ljudi koji govore da im se ukazala Božanska osoba ne lažu,zo je opće poznata stvar.
To je znanstveno dokazanao,nisi čuo za sprave tipa detektor laži,samo puno naprednije i kompliciranije?

Moja baka je velika vjernica,ima 80 godina,ide stalno u crkvu.Nij vidjela baš Gospu ali nešto je vidjela.A za nju znam da je zadnja koja bi nešto lagala.

To nisu nikakave halucinacije,to je smiješna pretpostavka.

No tema nije o ukazanjima.
__________________
I dont like cocain i just like the way it smells..

VOLIM BOGA
Muffin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 10:50   #7
Razumnom, inteligentnom i pametnom (to nije isto) covjeku vjera nije potreban. Dapace, takvom pojedincu je vjera potpuno neprihvatljiva, a drustvo u kojem religija ima utjecaj sputavajuce i frustrirajuce.
GG Allin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 10:54   #8
ne....vjera je meni najvažnija u životu.Ipak sam recimo teenagerica,pa se i ponašam tako.A svejedno volim da je Bog uz mene,tako mi j elakše i u to vjerujem.

Vjera možda nije potrebna ali jako dobro dođe.Zašto bi religija bila sputavajuca ili gore frustrirajuca?

Pa imam izbor najnormalnije i osjećam se super.Pa nije to ko Opus dei...
__________________
I dont like cocain i just like the way it smells..

VOLIM BOGA
Muffin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 10:58   #9
Quote:
Muffin kaže: Pogledaj post
ne....vjera je meni najvažnija u životu.Ipak sam recimo teenagerica,pa se i ponašam tako.A svejedno volim da je Bog uz mene,tako mi j elakše i u to vjerujem.

Vjera možda nije potrebna ali jako dobro dođe.Zašto bi religija bila sputavajuca ili gore frustrirajuca?

Pa imam izbor najnormalnije i osjećam se super.Pa nije to ko Opus dei...
E, to je kljuc! Ona ti olaksava stvari. Ali s vremenom (meni je 35 godina), preispitas sve stvari u svom zivotu, potrazis im razloge i smisao. I ako ga ne nadjes, redefiniras svoj pogled na svijet.

A zasto je sputavajuca? Danas malo manje, u vrijeme inkvizicije, bilo bi ti ocigledno. A zasto je frustrirajuca? Izmedju ostaloga i zato sto dio poreza kojeg placam ide na financiranje dominantne vjerske zajednice u RH, koja se pritom ponasa bezobrazno i bahato....i izrazito materijalisticki.
GG Allin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 11:15   #10
sputavajuca je bila u sve do 1800. ili tako neke,pa to se zna.Ali danas svi ljudi imaju slobodu izbora.Nema bičevanja i sl.A ne razumijem zašto te frustrira to što mali djelić(6-7 %) poreza koji plaćaš ide crkvi.Crkva nije materijalistička,obrazloži to.
__________________
I dont like cocain i just like the way it smells..

VOLIM BOGA
Muffin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 11:16   #11
Quote:
Muffin kaže: Pogledaj post
Listajući ovaj podforum shvatila sam da su skoro sve teme od iste loze,sve imaju isto pitanje,odnosno ista pitanja.

Svaka je tema zašto je ovo?Zašto u to vjerovati?
Zatim dolaze razni skeptici,provokatori i nevjernici i dodatno usolje stvar.
Ispada jadno otvarati teme i pokušavati shvatiti Svešvišnjeg,a onda kad ga ne shvate,pljuju.

Teme su mnoge i uvredljivog sadržaja,koje nemaju veze sa religijom pa bi se za takve korisnike trebao otvoriti podforum:Skeptici,nevjernici i neodlučni

U redu je raspravljati o religiji,ja sam mali čovječuljak i ne mogu zaustaviti ono što stoljećima traje,ali mislim da je glupo pitati ljude na forumu,uzet ću kao primjer temu o trojstvu.

Otvaraču,kažeš da ti stručnjaci za trojstvo nisu znali objasnit,pa onda mislim da neće ni forumaši.Oni su sigurno rekli i mišljenje,odnosno teorije koje su veoma dobre,ali opet.

Ljudi kojima se Nije ukazala ni jedna Sveta,Božanska ili slična osoba mogu iznositi samo teorije,tako da ja zasad vjerujem u ono što ima smisla.

Hvala!

vecina ahriscana i antihriscana, kada im spomenes Boga, Trojstvo, Bogorodicu... ko u oko da si ga ubo.
takva reakcija ne postoji ni na bilo koju drugu konfesiju.

djavo im ne da mira!
i dobro je,
da su ateisti, pagani i bogoubice ravnodusni na sve osim na Isusa Hrista.
ravnodusnost prema Gospodu =duhovna smrt.
Osana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 11:19   #12
Osana lijepo rečeno.Ja opet ne razumijem ratove između Kršćana i Muslimana,jer mislim da je naš Bog ista osoba pod drugim imenom,u to sam sigurna.

Ja baš volim Muslimane,neznam zakaj...
__________________
I dont like cocain i just like the way it smells..

VOLIM BOGA
Muffin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 11:25   #13
Quote:
Muffin kaže: Pogledaj post
Ali zašto bi milijuni ljudi lagali da im se ukazala Božanska osoba,kad je odavno i znanstveno dokazano da ti ljudi ne lažu.A i što oni imaju od toga?
možeš li mi pojasniti kad je to znanstveno dokazano i kako?
__________________
Remember to keep your self alive, there is nothing more important then that.....
trax05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 11:27   #14
Quote:
Muffin kaže: Pogledaj post
sputavajuca je bila u sve do 1800. ili tako neke,pa to se zna.Ali danas svi ljudi imaju slobodu izbora.Nema bičevanja i sl.A ne razumijem zašto te frustrira to što mali djelić(6-7 %) poreza koji plaćaš ide crkvi.Crkva nije materijalistička,obrazloži to.
Crkva je izrazito materijalisticka. Povrat imovine, bogatstvo, automobili koje voze, iznajmljivanje nekretnina, sto god hoces. A problem je i u naravi crkve. Nije ona prestala biti sputavajua sama od sebe vec su je okolnosti sputale u tome. Da moze, i sad bi bila ista. Dapace, trudi se iz petnih zila da opet postane takva.

A zasto me zivcira? Zato sto nisam vjernik i ne vidim razloga da financiram tu instituciju. Neka vjernici placaju crkveni porez, ja ne.
GG Allin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 11:28   #15
Quote:
Osana kaže: Pogledaj post
vecina ahriscana i antihriscana, kada im spomenes Boga, Trojstvo, Bogorodicu... ko u oko da si ga ubo.
takva reakcija ne postoji ni na bilo koju drugu konfesiju.

djavo im ne da mira!
i dobro je,
da su ateisti, pagani i bogoubice ravnodusni na sve osim na Isusa Hrista.
ravnodusnost prema Gospodu =duhovna smrt.
Ja sam ravnodusan sto se tice "postojanja" boga - nema ga i tu prica zavrsava. Za Isusa cak ne mislim niti da je postojao. On je potpuno irelevantna licnost, lik iz bajke za mene. A bajke me ne zanimaju.

Gdje nisam ravnodusan: kad se iz moje bruto place financira crkva, kad crkva zgrce bogatstvo i kad se plete u svjetovni zivot.
GG Allin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 11:38   #16
Quote:
Muffin kaže: Pogledaj post
Vidim da ti nisi vjernik

Odmah da i kažem vjera i znanost nejdu zajedno i jedna drugoj nisu potrebne.
Nije točno,jer vjera je potrebna znanosti,ali ne i obrnuto.
Znanost je potrebna vjeri jer svjedoči o veličanstvenosti Božijeg djela!
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 11:43   #17
Quote:
GG Allin kaže: Pogledaj post
Ja sam ravnodusan sto se tice "postojanja" boga - nema ga i tu prica zavrsava. Za Isusa cak ne mislim niti da je postojao. On je potpuno irelevantna licnost, lik iz bajke za mene. A bajke me ne zanimaju.
Kad bi od ovih tvrdnji imao materijalnu korist , da li bi te onda zanimale?
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 11:45   #18
Quote:
Orah kaže: Pogledaj post
Kad bi od ovih tvrdnji imao materijalnu korist , da li bi te onda zanimale?
Svakako. Ali s pragmatickog polazista.
GG Allin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 11:45   #19
traxo,navela sam gore.

GG,dobro,samo da znaš svećenici nemaju skoro nikakve aute.Ti nisi vjernik,zašto onda zalaziš u ovaj podforum?

Orah,opet je i to istina.

Ja uopće ne povezujem previše Crkvu sa Bogom ali ju nikako ne mogu odvojiti,nit ne želim.Crkva je pomoć,Božji instrument,i normalno i svećenici griješe.

Ali propaganisti i urbanisti toliko napadaju crkvu sa svih strana da je ona dobila reputaciju pedofilske,materijalističke,izrabljivačke i lažljive ustanove.

Isto kak Thompsona nazivaju fašistom,uvijek nekog moraju mrzit.
Živi i pusti živjeti i umrjeti.
__________________
I dont like cocain i just like the way it smells..

VOLIM BOGA
Muffin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 11:50   #20
Quote:
Muffin kaže: Pogledaj post
traxo,navela sam gore.

GG,dobro,samo da znaš svećenici nemaju skoro nikakve aute.Ti nisi vjernik,zašto onda zalaziš u ovaj podforum?
Znaci li to da se vjernici boje cuti drugo misljenje? Mene bas zanima mentalni sklop vjernika, zato sam tu.
GG Allin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:55.