Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2010., 15:33   #21
Joj,poceo sam pricati drugima a da nisam ni ja shvatio,zabluda je odmah vidljiva kada se iznese na svijetlo dana,treba vratiti pa opet uzeti,bez namjere,to je bit ljubavi i rada,u oba dvije strane kanalizirati jer to je sama bit svega i postojanja i sirenja svemira....treba stvarno brzo materijalno znanje uzeti u ruke i uciti da se shvati u praksi sta si konkretno dobio i s kojom namjerom...nikako odmah uzeti i reci Bogu hvala daj jos,nego odbaciti i opet sagledati i opet i opet dok ne postanemo savladaci puteva kao sto je i On sam savrenstvo u tom smijeru,ljubav,da tesko ju je sagledati u totalnoj nesvijesti o visemu,a i obratno,ja cu uciti odmah u samom pocetku kako i zasto otvorenim ocima pa cu valjda vise shvatiti...ipak mislim da kada govoris drugima iz viseg stanja svijesti u kojem si nematerijalan onda govoris istinu samo moras paziti koliko ces tijelu skoditi i da se ono razvija u skladu...zdravo tijelo zdrav duh..iz pogresaka se uci
DiabolusUmbra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 15:35   #22
Quote:
Bodjan kaže: Pogledaj post
To sa micanjem prstiju - ispravi me ako grijesim, je okretanje rotacije cakre u ispravnom smjeru kazaljke na satu?
Ej nemam pojma sada sta to znaci kada sam izvan moga cudnog stanja kada "pisem Istinu" ili sta vec radim ufff,objasni ti meni a ja cu sagledati otvorenoga uma da malo pomognem da ta bol u celu nestane ocito je negdje veliki problem u shvacanju sistema rada na sebi jer nemam bas teorije
DiabolusUmbra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 15:57   #23
Quote:
samting kaže: Pogledaj post

Tako da eto, ubuduće budi spreman na šarolika pitanja na mjestima poput foruma.
Dobro, provalio si me da ne idem cesto na forume. Previse vremena uzimaju...
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 16:04   #24
Quote:
DiabolusUmbra kaže: Pogledaj post
Ej nemam pojma sada sta to znaci kada sam izvan moga cudnog stanja kada "pisem Istinu" ili sta vec radim ufff,objasni ti meni a ja cu sagledati otvorenoga uma da malo pomognem da ta bol u celu nestane ocito je negdje veliki problem u shvacanju sistema rada na sebi jer nemam bas teorije
Ne znam brate reci o tome puno konkretnije. Barbara Brennan je autoritet kad se prica o auri, a i drugi navode taj jednostavan pokret kako si ga opisao. Buduci da cakre mogu da se okrecu i na suprotnu stranu od "normalne" zbog nasih pogresnih uvjerenja i ko zna kojih drugih razloga taj pokret sluzi da vratimo rotaciju na normalno. Ako se vec vrti normalno, onda pokret nema efekta. Logicki razmisljajuci, cak i da tim pokretom ispravimo naopaku rotaciju ista se mora vratiti ubrzo nazad jer uzroci nisu otklonjeni. Mozda ti trenutno pomaze da bolje razmisljas ili primas info od svj.tijela. Prouci malo cakre i auru, ima tamo svega pametnoga...
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 15:58   #25
Znaš što meni nije jasno? Od 100 vidovitih ljudi, istraživača, pa i prosvjetljenih, dolazi 100 različitih teorija. Svatko od njih je autoritet i svatko po mojemu govori istinu kako je ON VIDI.
Prema tome, iluzorno je i tebi Bodjan i nekome drugome govoriti kako je to tako, već treba jednostavno reći, ja imam svoje doživljaje, protumačio sam ih ovako jer najbolje odgovaraju onome što JA vidim. Pero Perić bi na tvojemu mjestu vidio nešto sasvim deseto.

Ono što ja mislim jest da čovjek vidi ono što je najpogodnije za njega obzirom na mjesto rođenja, odgoj, obrazovanje i mentalni sklop. Izraziti krščani vide anđele, oni drugi vide energetske lopte, nekima je to zaseban entitet, po drugima pripada tijelu itd itd. Jedini zajednički nazivnik je da postoji NEŠTO

I zaključak, koga briga za racionalno objašnjenje kada ne možeš objasniti da svi razumiju, isto kao što ne možeš reći zašto ti se jedna cura daleko više sviđa od druge, iako su obje zgodne i pametne . Upotrijebi svoj doživljaj da poboljšaš život sebi i drugima koji nemaju tu sreću da osjete nematerijalno.

Naravno, možemo razgovarati o opcijama tj. različitom gledanju na stvari i događaje, čisto razgovora radi, ali zaboravimo na uvjeravanje, zar ne?
Stablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 22:27   #26
Zanima me ima li posjeta mjestu moci utjecaja na covjeka i ako on ne zna da se nalazi na tako definiranom mjestu? Hvala.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 00:02   #27
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Zanima me ima li posjeta mjestu moci utjecaja na covjeka i ako on ne zna da se nalazi na tako definiranom mjestu? Hvala.
Ima, naravno. Ne mora covjek toga biti svjestan. Svi imaju koristi od boravka u ona tri energetska polja koja su obvezan sadržaj mjesta moći.

Nisam spominjao, ali imaju dva uslova za prožimanje sa zrelim svjetlećim tijelima. Uloga zrelih svjetlećih tijela na mjestima moći je da osobama čije je svjetleće telo relativno razvijeno prenesu jedan dio od svog ogromnog fonda znanja. Da bi došlo do prijenosa ovih znanja, odnosno «prožimanja» zrelog svjetlećeg tijela sa svjetlećim tijela posetitelja, potrebno je imati razvijeno svetleće tijelo (ovo ljudi uglavnom imaju) i teži uvjet - razina funkcioniranja živčanog sustava (što je ekvivalent razini čistoće aure) treba da je najmanje 98,0 do 98,2 %. Na osnovu toga, najslabije zrelo svjetleće telo sa mesta moći, koje uspostavlja kontakt sa svjetlećim tijelom posjetitelja, najprije provjerava ispunjavanje ovih uvjeta i onda utvrđuje koliko će se zrelih svj. tijela prožeti sa posjetiteljevim.

Nivo čistoće aure predstavlja pokazatelj općeg psihofizičkog stanja osobe gdje se prije svega misli na stanje aure, a posredno se, preko stanja aure, može procijeniti i stanje tjelesnog zdravlja neke osobe kada je reč o kroničnim bolestima. Stoga, ovaj procenat ukazuje na predispoziciju da osoba oboli od bolesti različite težine i intenziteta.

Ukoliko je rad svih važnih funkcija aure normalan, a njihov uzajamni odnos sinkroniziran, tada će i funkcioniranje cijelog živčanog sustava osobe biti između 98.7% i 100%. Prosvjetljene osobe imaju ovu razinu od najmanje 99.945%, uz istovremeno čistu auru i odsustvo bolesti. Donja granica normalnog funkcioniranja je 98.7%, što predstavlja relativno čistu auru i dozvoljava pojavu blažih bolesti. Između razina od 98.7% i 97.8% javljaju se bolesti srednje težine, od 97.8% i 96.8% teže, a ispod 96.8% najteže bolesti (ne znači da će se obavezno pojaviti već je to preduvjet da mogu uopće nastati).

Postoje i mjesta moći gdje je ova granica niža, kao Aja Sofija gdje je negdje oko 97,70% tako da je pogodna za prve posjete. Prožimanja ne počinju ako je ta razina niža jer bi čovjeku bila muka i ne bi podnio tu "energetsku operaciju".

Da bi saznao ovaj podatak o sebi, ja direktno zovem Lj.Stojanovića. Trebalo mi je pet godina rada na sebi, energetskih seansi i posjeta MM da dodjem od 97,30% do 98,71% (uz uspone i padove). Danas postoje puno brži načini uz specijalne energetske seanse. Takodjer, čovjek lako osjeti razliku ove dvije razine - bolje se osjeća, sigurniji je, manje neg. misli i veća kreativnost, bolje se spava, lakše se podnose stresovi i od njih brže oporavlja itd. Ta razina se teško prirodno podiže kod odraslih zbog našeg načina života (stres, žurba, trka za novcem itd). Kad bi živili negdje bez stresa u prirodi podizanje našeg zdravlja bi se gotovo samo od sebe zbivalo što je preduvjet za više razine duhovnog razvoja.

Kad čovjek nema sve uvjete ispunjene, svjetleće tijelo preko energetskog zraka koji uputi jedno od zrelih dobije upute koju razinu mora dostići i što da radi da pomogne svom čovjeku da popravi zdravlje i da pokuša usmjeriti svog čovjeka da ponovo posjeti ovo ili neko drugo MM. Čovjek toga, naravno, nije svjestan.

Nadam se da se nisi razočarala, možda ti i imaš ove uvjete ispunjene - ako hoćeš da provjeriš zovi čovjeka, ništa te ne košta osim telefona (dam ti broj na pp ako se odlučiš). Ja sam ekonomista u real life i najprije sam razmišljao - neću ići na MM i trošiti peneze ako neću imati prožimanja - kad sam došao do 98% krenuo sam! I imao jedno prožimanje u Vatikanu, ali bio sam sretan i ponosan kao malo dijete. Nakon 5 godina hodanja, domet mi je oko 10 po posjeti, ovisi od mjesta i još nekih stvari. A znam ljude koji imaju i 35-70 po posjeti...

Zadnje uređivanje Bodjan : 11.04.2010. at 00:11.
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 10:31   #28
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Zanima me ima li posjeta mjestu moci utjecaja na covjeka i ako on ne zna da se nalazi na tako definiranom mjestu? Hvala.
Da, ima.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 12:34   #29
Stvar je da sam bila na piramidama i bilo je samo po sebi wow, jos smo bili u podne kad cijeli Kairo bruji molitvom, no nisam znala za ovo. Nisam mogla uci u piramidu, dosla sam do pola i morala sam van.. I sad ne znam, jesam li ista pokupila s tog mjesta moci uopce.. Hvala na opsirnom odgovoru.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 12:43   #30
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Stvar je da sam bila na piramidama i bilo je samo po sebi wow, jos smo bili u podne kad cijeli Kairo bruji molitvom, no nisam znala za ovo. Nisam mogla uci u piramidu, dosla sam do pola i morala sam van.. I sad ne znam, jesam li ista pokupila s tog mjesta moci uopce.. Hvala na opsirnom odgovoru.
Bila si i u Billi i Konzumu da li si nešto pokupila ne znam...ali si možda nešto podsjevno donjela doma uz stvari što si ih kupila. Ovakva mjesta posebno nabijena energijom-a piramide i slove kao snažno energetsko mjesto, ljudi osjete ili ne osjete.
Ovisi da li si izvježbana za posebnu finu frekvenciju, a neki to imaju kao prirodan dar...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 13:21   #31
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Stvar je da sam bila na piramidama i bilo je samo po sebi wow, jos smo bili u podne kad cijeli Kairo bruji molitvom, no nisam znala za ovo. Nisam mogla uci u piramidu, dosla sam do pola i morala sam van.. I sad ne znam, jesam li ista pokupila s tog mjesta moci uopce.. Hvala na opsirnom odgovoru.
Iz jednog od proslih postova -

Ima jos nekoliko mjesta moci u relativnoj blizini: Tri piramide kod Kaira su jedinstven slucaj na Zemlji, da su 3 mjesta moci na tako maloj razdaljini - Keopsova ima 204 svjetlece tijela, Kefrenova 142 i Mikerinova 98. -

Nazovi Stojanovica, ako hoces broj idi na pp. On moze vidjeti da li si imala prozimanja mada ne voli gledati ako je dosta vremena proslo od posjete. Ako imas dva uvjeta mogla si ocekivati 10-tak prozimanja ukupno sto je wow jer su tri mjesta odjednom. Bitno je provesti bar 2 sata pored svake piramide ili u krugu od 300m da bi se sva prozimanja zavrsila, a turisticke agencije obicno ne nude boravak od 6 sati na piramidama. Zato onaj tko je svjestan ovoga mora ici u posebnom aranzmanu ako zeli max. efekte.

Svjetlece tijelo dio znanja i energija koje pokupi tamo prenosi svom covjeku u auru u naredna 24 sata i tada covjek treba biti odmoran, bez stresa i naspavan jer je to jedino vrijeme kad se taj prijenos moze obaviti. To je samo eho znanja i energija koje je pokupilo svj.tijelo ali za nas je nezamjenjivo. Cesto mi nismo u stanju to iskoristiti u sadasnjem trenutku pa se "skladisti" u auri i ceka bolje vrijeme da se aktivira i tako popravi nase zdravlje, probudi nam zedj za duhovnosti i produbi razumjevanje nekih zivotnih tema.
Jos - sto je nase svjetlece tijelo razvijenije, to smo blizi prosvjetljenju.....

Takodjer postoji i zracenje piramide kao oblika gdje se energija duz ivica nakuplja na vrhu piramide i moze se usmjeriti na bolesnika (moze djelovati i ljekovito) prostom molbom ako je covjek imalo duhovniji da upravlja ovim energijama - nije tesko kao sto se cini. Ipak, ovo zracenje je blago i potpuno minorno u odnosu na energ.polja i zrela svj.tijela tamo pa ga i ne potenciram.
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 14:59   #32
Pozdrav. Ima li i negativnih iskustava poslije posjeta takvih mjesta, narušenog zdravlja, pogoršanog stanja imuniteta, ili je reakcija uvijek između neutralne i pozitivne?
planinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 15:05   #33
Quote:
planinar kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Ima li i negativnih iskustava poslije posjeta takvih mjesta, narušenog zdravlja, pogoršanog stanja imuniteta, ili je reakcija uvijek između neutralne i pozitivne?
Ima...znojenje, slabost, osjećaj gušenja....
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 15:23   #34
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ima...znojenje, slabost, osjećaj gušenja....
Dobro, to je kratkoročno, a dugoročnije, nešto što se primjeti kasnije?
planinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 15:29   #35
Quote:
planinar kaže: Pogledaj post
Dobro, to je kratkoročno, a dugoročnije, nešto što se primjeti kasnije?
Ne. Ili meni nije poznato.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 15:48   #36
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ne. Ili meni nije poznato.
Ako je drugi uvjet ispunjen tj. cistoca aure (tj. funkcioniranje zivcanog sustava) oko 98% nema nikakvih losih posljedica niti ih moze biti.

Ovo sto Nemruth govori je dozivljaj, ne posljedica, moguce granicni slucaj kad se zapocelo s prozimanjem i osjecala se neprijatno i lose. To sam vidio jednom u Rimu, mucnina i nesvjestica zbog naglih ciscenja aure koje zivcani sustav (zbog "nedovoljne razine zdravlja") ne moze izdrzati.

Druga mogucnost za los osjecaj je jednostavno preosjetljivost covjeka na energetska djelovanja, ali da naglasim: to je samo osjecaj, a realne posljedice su opisane u ranijom postovima. Da ne davim previse o ovom, evo jedan odlomak iz dnevnika putovanja jedne zene iz Srbije sa puta na mjesta moci na Tibetu koja je upravo ovakav slucaj i (skoro) stalno joj je muka, ali ne odustaje

DNEVNIK PUTOVANJA JELENE PERIĆ - DUCKE

Katmandu, Nepal
Stupa Svajanbunat
10.04.2007

.... Krenuli na Stupu Svajanbunat. Na putu do Stupe, jos u autobusu, osetila se energija mesta moći na popriličnoj udaljenosti. Opet sam osetila jaku napetost u grudnom košu i blagu vrtoglavicu. Po izlasku iz busa i penjući se uz stepenice do Stupe bila sam suviše zaokupljena time šta vidim da bih obratila pažnju na energetska delovanja. Kod Stupe se osetila energija koja kao da hladi i razbistrava um. Sve čini jednostavnijim i lakšim. Mnogo sam se bolje osećala i opet sam se osetila "živom". Nekih sat vremena sam razgledala Stupu, slikala i šetala se i uživala u toj neopterećujućoj atmosferi. Onda sam videla starog monaha (kasnije se ispostavilo da je u pitanju monahinja!) kako ide oko stupe, nešto mrmlja, vrti molitvenike i u ruci vrti molitveni mlinac. Osetila sam potrebu da idem iza nje i primetila sam da širi jaku energiju oko sebe. Primetila je da je pratim pa sam stala i gledala dolinu Katmandua a kada je ona ponovo prošla pored mene osetila sam snažnu energiju koja je pored mene prošla u istom pravcu kretanja kao monahinja...
....otišla sam do jedne mesingane skulpture. Primetila sam da svi koji se popnu uz stepenice do Stupe prvo stanu na jedno određeno mesto i dodirnu tu skulpturu a zatim nešto izgovore pa sam pomislila da je po nečemu posebna. Predložila sam Ljubiši da je dodirnemo da vidimo da li ćemo osetiti neke posebne energije. Ljubiša je stao tačno na ivicu stepeništa, na mesto gde je na podu u kamenu uklesana molitva, i dodirnuo je skulpturu. Mene je u tom trenutku iz njegovog pravca energija kao talas poklopila. Kolena su mi klecnula i kroz mene je projurilo nešto kao struja. Vrlo uznemiravajući osećaj. Čim se Ljubiša sklonio odatle taj osećaj je nestao. Zatim sam i ja dodirnula tu skulpturu ali nije bilo tako jakog strujanja. Odmah tu pored smo videli i zvono za koje sam primetila da su ga neki u prolazu "zazvonili" pa sam to uradila i ja. Dodirnuula sam samo zvono. Kada sam to uradila kao da sam dodirnula živu struju. Nisam više mogla da odvojim ruku od zvona a nešto neverovatno snažno je počelo da teče kroz mene. Počela sam da se tresem, jecam i plačem a moje ruke su same počele da se kreću bez moje volje. Uspela sam da pustim zvono i moje telo je počelo da se kreće kao da ga ja ne kontrolišem. Ne mogu mnogo toga da se setim jer kao da sam bila u nekom snu. Grudni koš me je bukvalno boleo od priliva neke snažne energije a sve u meni je bilo nekako uzburkano....tresla sam se iznutra...kada sam malo došla k sebi odteturala sam se do Ljubiše koji me je seansom "prst na celo" potpuno smirio a u meni je od tog momenta zavladao nestvaran mir i neko duboko razumevanje. Osetila sam neopisivu ljubav prema svemu i svima. Bila sam potpuno opuštena i smirena. Osećala sam se preporođeno, nekako centrirano i blaženo.
Po napustanju mesta moći osetila sam jak umor i iscrpljenost. Sve vreme je u meni bio taj duboki mir i razumevanje.

...
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 16:06   #37
[QUOTE=Bodjan;26055788]
Quote:
Ovo sto Nemruth govori je dozivljaj, ne posljedica, moguce granicni slucaj kad se zapocelo s prozimanjem i osjecala se neprijatno i lose. To sam vidio jednom u Rimu, mucnina i nesvjestica zbog naglih ciscenja aure koje zivcani sustav (zbog "nedovoljne razine zdravlja") ne moze izdrzati.
Sve se doživljaj-to je sticanje iskustva) a on može biti posljedica nečeg što negativno ili pak pozitivno, ili posve neutralno djeluje na tebe.
Tako neke zgrade doslovno guše jer je nakupljeno loše vibre, energije zovi to kako želiš. Osjetljivi ljudi to percipiraju a među njima neki neće znati što im se događa...već će pripisati tlaku, bolesti...bla-bla...


Quote:
Druga mogucnost za los osjecaj je jednostavno preosjetljivost covjeka na energetska djelovanja, ali da naglasim: to je samo osjecaj, a realne posljedice su opisane u ranijom postovima.
Preosjetljivost.... na ulasku u Gizeh meni je otkidalo grlo a isto mi se dogodilo u Međugorju. Osjećaja nije bilo osim nadraženosti grla.

Quote:
Da ne davim previse o ovom, evo jedan odlomak iz dnevnika putovanja jedne zene iz Srbije sa puta na mjesta moci na Tibetu koja je upravo ovakav slucaj i (skoro) stalno joj je muka, ali ne odustaje
I tebi bi bilo loše jer je na 5000 n/m i hvata te soboche iliti visinska bolest.

Quote:
Grudni koš me je bukvalno boleo od priliva neke snažne energije a sve u meni je bilo nekako uzburkano....tresla sam se iznutra...kada sam malo došla k sebi odteturala sam se do Ljubiše koji me je seansom "prst na celo" potpuno smirio a u meni je od tog momenta zavladao nestvaran mir i neko duboko razumevanje.

Visinska bolest....

Osjećaj univerzalne ljubavi i povezanosti sa svime (noetičke pojave) mogu biti posljedica otvaranja čakri a neke energetske točke imaju tu sposobnost.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 23:17   #38
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Sve se doživljaj-to je sticanje iskustva) a on može biti posljedica nečeg što negativno ili pak pozitivno, ili posve neutralno djeluje na tebe. Tako neke zgrade doslovno guše jer je nakupljeno loše vibre, energije zovi to kako želiš. Osjetljivi ljudi to percipiraju a među njima neki neće znati što im se događa...već će pripisati tlaku, bolesti...bla-bla...
Je, slazem se, sve se to osjeti. Ipak na mjestima moci dozivljaj je potpuno subjektivan i nema smisla o njemu diskutirati. Ja sam isao i sam i sa manjim i vecim grupama i uvijek je atmosfera bila fantasticno pozitivna, humor i tolerancija cijelo vrijeme iako puno je drukcijih karaktera i generacija tu. Ja se uvijek osjecam lagano, opusteno i nekako sretno, ne mogu bas opisati - htio bi da se svaki dan tako osjecam.

Ipak, kad covjek ne zna sto tu postoji onda mu je pozornost vise okupirana onim sto vidi, a to je cesto guzva, dosadni trgovci i prosjaci, vrucina ili zima, cesto prenatrpan program turistickih agencija koji tjera na zurbu itd pa normalno ne obraca pozornost na fina unutrasnja, energetska zbivanja. Ali ponavljam, sve je to sekundarno. Na mjestu moci ne treba ni meditirati niti ista raditi vec samo biti opusten i bez stresa najbolje bi bilo spavati ako bi se moglo!

Evo jos jedan odlomak iz Dnevnika gospodje:

11.04.2007. Stupa Bunat

.... Pošli smo do najveće stupe Budanat. Nalazi se na malom trgu okruženom starim, tradicionalnim nepalskim zgradama obojenim u jarke boje. Čim se prođe kroz kapiju koja vodi do trga i Stupe oseti se neka smirenost i neka blaga energija koje nema u uličnoj vrevi... ...Ova stupa je ogromna i može se popeti na nju. Ja sam trčkala ukrug i fotografisala. Nisam preterano obraćala pažnju na energije a onda me je Ljubiša pitao da li osećam neku energiju iz malih skulptura Buda kojih je 108 i nalaze se uklesane u samoj stupi oko celog gornjeg dela. Pružila sam ruku ka figurici i osetila jako strujanje. Kako sam krenula ka sledećoj figurici osetila sam kao prekid dotadašnje energije i početak neke nove. Odjednom kao da je neki zrak pošao od skulpture do moje ruke i moja ruka je počela sama da se kreće. Počela je da mi se trese cela ruka a zatim i čitavo telo. Ruka je počela sam da se kreće i nakon par sekundi prst moje ruke se zaustavio na određenom delu moga tela. Bila sam zaprepašćena. Prešla sam kod sledeće figurice i isto se ponovilo samo što je ruka sada pokazala drugi organ. To se ponovilo kod svake sledeće figure. Otrčala sam do Ljubiše - i ostatka grupe - da mu to pokažem. Ljubiša je predložio da to pokažemo i ostatku grupe. To smo i uradili i svaki put bi moja ruka pokazala neki drugi organ. To sve me je jako iscrplo i tresla sam se kao prut. Kada sam se malo primirila taj neprijatan osećaj je nestao. Po silasku sa stupe smo otišli do hinduističkog hrama Pašupatinata. Tu se nalazi i hram posvećen bogu Šivi koji mi se ni optički ni higijenski ni energetski nije svideo. Sve mi je delovalo strano. Osetila sam mučninu i želela sam da što pre odem odatle. Uradili smo pred tim hramom Malu šivinu meditaciju (tamnoplava energija). To je prijalo i opustilo me je. Zatim smo otišli do obale reke gde se vrše "kremacije". Tu smo se slikali i sa "svetim ljudima". To su ljudi koji su se svega odrekli, sede i meditiraju i žive od onoga što im se da. Jedan od njih trojice je imao stub energije iznad glave i blagosiljao je svakog ko je seo ispred njega da se sa njima slika. Namerno sam sela ispred njega za slikanje. Blago mi je dodirnuo kosu i u tom trenutku je niz moju kičmu pojurila fina topla energija. Ostatak šetnje uz reku mi je bio samo napor zbog scena spaljivanja koje smo gledali. Samo sam želela da što pre odem odatle...
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 23:27   #39
Specificnosti nekih mjesta moci

Quote:
planinar kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Ima li i negativnih iskustava poslije posjeta takvih mjesta, narušenog zdravlja, pogoršanog stanja imuniteta, ili je reakcija uvijek između neutralne i pozitivne?
Neka mjesta moći imaju izvore štetne energije u obliku zraka ili polja. Njihovo djelovanje se može privremeno aktivirati, ali za dugotrajnije i razornije djelovanje ne mogu se pokrenuti ljudskim aktivnostima. Njima upravljaju zrela svjetleća tijela mjesta moći.

Ova polja su ponekad stvarana i tisućama godina. Na svakom mjestu moći postoje jedno energetska polja stvorena da pomažu ljudima koji dođu u posjetu, ali je njihov broj obično od 3 do 5, a na velikim mjestima moći postoji i preko 10 polja.

Postojala su i polja koja su mogla da uspavaju neprijatelja, i ona, doduše vrlo rijetko, koja su u stanju da ubiju svakog ko udje u njihov radijus djelovanja. Na sreću, sva uspavljujuća polja i polja ubice, bila su uključivana samo po potrebi, i danas ne postoji nijedno ovakvo polje na mjestima moći koje je stalno aktivno, a koje bi moglo da na većem prostoru dovede do štetnih djelovanja. Izuzetak čine samo mjesta žrtvenika kod većeg broja mjesta moći koja neprekidno emitiraju zrak koji uspavljuje ili vrši anesteziju, čije djelovanje postoji i danas (hramovi starih naroda Srednje i Južne Amerike).

Sveštenici su na mjestima moći, u trenutcima napada osvajačkih hordi, uspjevali molbom zrelim svjetlećim tijelima, iako u najvećem broju slučajeva nisu bili svjesni o kakvim se energijama radi, da aktiviraju ova polja kako bi zaštitili hram od napadača. Po prestanku opasnosti polja su se automatski gasila. Ova zaštitna polja, dakle, nisu bila pod komandom sveštenika, već zrelih svjetlećih tijela na mjestu moći, koja su ih samo na opravdanu molbu privremeno aktivirala.

Tako da se ne treba bojati ovih posjeta - mjesta moći je Stvoritelj postavio da pomažu razvoj ljudi i svj.tijela i naše je da ih koristimo koliko smo u mogućnosti.
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 14:25   #40
[QUOTE=Bodjan;26065397]
Quote:
Je, slazem se, sve se to osjeti. Ipak na mjestima moci dozivljaj je potpuno subjektivan i nema smisla o njemu diskutirati. Ja sam isao i sam i sa manjim i vecim grupama i uvijek je atmosfera bila fantasticno pozitivna, humor i tolerancija cijelo vrijeme iako puno je drukcijih karaktera i generacija tu. Ja se uvijek osjecam lagano, opusteno i nekako sretno, ne mogu bas opisati - htio bi da se svaki dan tako osjecam.
U proučavanju takvih pojava prvo treba isključiti ili uključiti neke faktore. Ja se naime uvijek dobro osjećam na putovanjima jer sam prvenstveno prebacila prekidač u glavi na poziciju onoga što volim. A kad to učinim slobodnija sam i otvorenija za percepciju i istraživanje, spontanija sam, a da o veselju ne govorim. Razlog je i to što sam na mjestu na kojem sam poželjela biti, pa upijam sve što mogu. To je prirodni način opuštanja kod ljudi koji 340 dana u godini su sputani jer rade, vrijeme im je dragocijenije nego novac, a imaju volju i želju da se nađu na nekim posebnim mjestima na svijetu.
Samo mjesto ne mora biti energetski jako....mi smo u tim danima opuštenosti veseliji i spontaniji....


Quote:
Ipak, kad covjek ne zna sto tu postoji onda mu je pozornost vise okupirana onim sto vidi, a to je cesto guzva, dosadni trgovci i prosjaci, vrucina ili zima, cesto prenatrpan program turistickih agencija koji tjera na zurbu itd pa normalno ne obraca pozornost na fina unutrasnja, energetska zbivanja. Ali ponavljam, sve je to sekundarno. Na mjestu moci ne treba ni meditirati niti ista raditi vec samo biti opusten i bez stresa najbolje bi bilo spavati ako bi se moglo!
Onaj koji ima dosta avionskim milja iza sebe naći će mjesto i vrijeme za sebe. Vodiči pričaju sve ono što mogu i sama naći u knjigama. Zato se odvojiš i istražuješ.
Čak i na bezlazlenim mjestima možeš pronaći nešto za sebe.


Quote:
.... Pružila sam ruku ka figurici i osetila jako strujanje. Kako sam krenula ka sledećoj figurici osetila sam kao prekid dotadašnje energije i početak neke nove. Odjednom kao da je neki zrak pošao od skulpture do moje ruke i moja ruka je počela sama da se kreće.

Hram u Edfu ima jako energetsko zračenje tako da osjetiš kad samo prolaziš prostorijama...Male figurice Bude za držanje mirisnih štapića što sam kupila u "Sve po 12! imaju isto djelovanje...dakle nije samo mjesto bitno...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:22.