Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2016., 12:23   #6021
Otiđi osobno u poreznu i pitaj. Skratit ćeš si muke, a možda i pogurat stvar ako teta bude išla provjeravat pa ajd usput kad je već otvorila tvoj predmet ...
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 19:03   #6022
Ima li još netko da nije dobio ni riješenje, a samim tim ni povrat više preplaćenog poreza? Referentica u mojem Područnom uredu kaže da je s mojom prijavom sve u redu, da je obrađena i verificirana no novaca nema. Ima li još tko takav problem? Je li možda razlog neisplati jer sam imala prošle godine prijavljenu samostalnu djelatnost koja je odjavljena u 11.mjesecu 2015.? Nikakovog prometa u toj djelatnosti nije bilo. Stalno sam zaposlena , imam uzdržavanog člana i na području sam potpomognutih općina tako da povrat koji očekujem nije zanemariv. Predložite što da učinim i kome da se još obratim za više info oko povrat. Hvala!
sllattkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 20:06   #6023
meni nije stiglo rješenje i nije na e građanima vidljivo. bio je problem jer sam mijenjala adresu, međutim prije nekoliko tjedana kad sam zvala taj je problem utvrđen i to je riješeno tada. od tad svejedno ništa, ni rješenje, ni novac, ništa.
ponovo sam zvala prije 2 tjedna i vele sve je u redu, ići će isplata krajem mjeseca. kako i dalje nije vidljivo ni na e građanima, niti sam dobila rješenje, zvala sam danas ponovo.
veli žena riješeno je, ali nije nam radila aplikacija za rješenja, pa je ona to danas štampala. veli novci će sjesti u utorak, ali s obzirom da im je velika gužva, rješenje neće još neko vrijeme, osim ako neću doći sama po njega. i od danas je napokon vidljivo na egrađanima
uglavnom da nisam opet zvala, nemam pojma kad bi to sve bilo riješeno. tako da zovite i tražite da vam riješe, jer tko zna kad ćete doći na red
vedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 21:45   #6024
Quote:
sllattkica kaže: Pogledaj post
Ima li još netko da nije dobio ni riješenje, a samim tim ni povrat više preplaćenog poreza? Referentica u mojem Područnom uredu kaže da je s mojom prijavom sve u redu, da je obrađena i verificirana no novaca nema. Ima li još tko takav problem? Je li možda razlog...
Nije to razlog i imam ja. I dobro ti je rekla, zaista nema novaca. odn. ima ga, ali im ministarstvo ne da. Neke uplate su bile najavljene prije dva tjedna u nekim područjima, ali lova nije odobrena i to je na čekanju.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 10:55   #6025
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Otiđi osobno u poreznu i pitaj. Skratit ćeš si muke, a možda i pogurat stvar ako teta bude išla provjeravat pa ajd usput kad je već otvorila tvoj predmet ...
Bila sam, nisam obrađena, otvorila predmet, nije joj jasno u čemu je problem, probala neke datume ručno mijenjati, ali ne zna jel to išta pokrenulo, navodno se tek sutra dan vide promjene u sustavu. Kaže ima takvih koliko hoćete. Nonstop zvonio telefon, nisam imala previše vremena, pokupila sam se i otišla. Otići ću jedan dan opet, očito druge nema. Zanima me kako funkcionira e građanin, jel za taj sustav morate nešto posebno vaditi ili?
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 13:53   #6026
Mene samo oduševljava kako su oni objavili na svojim strancama krajem kolovoza da su svoje obaveze prema građanima ispunili.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 14:00   #6027
Quote:
Sofia Victoria kaže: Pogledaj post
Bila sam, nisam obrađena, otvorila predmet, nije joj jasno u čemu je problem, probala neke datume ručno mijenjati, ali ne zna jel to išta pokrenulo, navodno se tek sutra dan vide promjene u sustavu. Kaže ima takvih koliko hoćete. Nonstop zvonio telefon, nisam imala previše vremena, pokupila sam se i otišla. Otići ću jedan dan opet, očito druge nema. Zanima me kako funkcionira e građanin, jel za taj sustav morate nešto posebno vaditi ili?
Na e-građani ja se prijavljujem preko m-tokena Zagrebačke banke. Može i preko tokena bilo koje druge banke, one u kojoj jesi. Mislila sam i ja da je to kompliciranije, ali ispostavilo se da ne treba ništa vaditi ako imaš token.
Uglavnom, meni nije ništa ni obrađeno ni vidljivo na e-građani, a kamo li da sam dobila rješenje ili povrat poreza. Al, ono, nula bodova.
Megi Pegi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 15:15   #6028
Dobila sam privremeno riješenje za platiti porez.
Moje pitanje je da li se isti može platiti na rate?
Hvala
Sally Cinnamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 09:49   #6029
meni je napokon sjelo danas. tako mi je i rekla prosli tjedan kad sam zvala da će sjesti u utorak
vedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 11:17   #6030
Vi koji zovete, je li to na 650 1111? Ja ih na taj broj nikako ne mogu dobiti...
Bilbao80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 09:41   #6031
Quote:
nedica kaže: Pogledaj post
možeš....priloži vjenčani list i rodni list djeteta
nedice, hvala ti puno. majka ju je skinula sa pk jučer. meni se neda sada stavlajti ju zvanično na pk, budući da je maturantica i iduću godinu će zasigurno zaraditi više od 13 dozvoljenih tisuća.

pa bih molila da mi samo potvrdiš mogu li ju kod predavanja prijave poreza (obrtnica) upisati kao uzdržavanog člana.

pozdrav.
__________________
J'en ai marre de vos bonnes manières, c'est trop pour moi, moi je mange avec les mains et je suis comme ça...
bubamara1205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 15:50   #6032
Quote:
bubamara1205 kaže: Pogledaj post
nedice, hvala ti puno. majka ju je skinula sa pk jučer. meni se neda sada stavlajti ju zvanično na pk, budući da je maturantica i iduću godinu će zasigurno zaraditi više od 13 dozvoljenih tisuća.

pa bih molila da mi samo potvrdiš mogu li ju kod predavanja prijave poreza (obrtnica) upisati kao uzdržavanog člana.

pozdrav.
možeš koristiti za ova tri mjeseca odbitak za nju, ali isto tako ako joj je majka npr. na minimalcu i nije mogla iskoristiti odbitak, onda bi je mogla uključiti i za ostale mjesece, kažem sve ovisi koliko joj je majka imala plaću....kad dođe vijeme predaje poreznih prijava razgovaraj s njenom mamom pa ćeš vidjeti....ako ti tada još nešto ne bude jasno pitaj pa ćemo ti pomoći
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 09:46   #6033
tnx, nedice. vidjet ću sa njom, čini mi se da je radila siječanj i veljaču, a poslije ostala na komplikacijama sve dok nije rodila u lipnju. pa sam si mislila uzeti odbitak počevši od lipnja, budući da će si ona željeti vraćati porez koji je platila za spomenute dvije plaće. meni je dosta tog odbitka za pola godine, ni ne treba mi više. :-D
__________________
J'en ai marre de vos bonnes manières, c'est trop pour moi, moi je mange avec les mains et je suis comme ça...
bubamara1205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 00:01   #6034
Quote:
Kako neslužbeno doznajemo, iznos osobnog odbitka (iznos koji svaka osoba može zaraditi, a da na njega ne mora plaćati porez) trebao bi se povećati sa sadašnjih 2600 kuna na 3750, ali će priznati iznos poreznih olakšica za djecu u apsolutnim brojkama ostati isti kao i dosad: 1300 kuna za prvo dijete, 1820 kuna za drugo dijete, 2600 kuna za treće dijete, 3640 kuna za četvrto dijete itd.
Može li mi netko ovo pobliže objasniti za primjer plaće od 3000kn,mjesto Zagreb.
Povrat poreza se traži na godišnjoj razini,dijete nije prijavljeno ni na jednog roditelja.
Za 2014 je iznosio oko 1430kn,za 2015 780kn
Hvala unaprijed
fiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 08:25   #6035
To što netko neslužbeno dozna, možeš slobodno okačit mačku o rep.
Sve dok nije izglasano, kao da toga nema.
Dešavale su se situacije da je nešto stajalo u prijedlogu zakona, a na kraju nije usvojeno. Ili da mediji pišu o manje bitnim promjenama, a one puno bitnije jednostavno preskoče.
Treba sačekati da se zakon izglasa. Ili barem da prijedlog zakona bude na raspravi.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 15:59   #6036
Student sam i tata me ima na poreznoj kartici (samo mene,brat već radi), plaća mu je svaki mjesec oko 5 300 kuna i ja sam ove godine prekoračio limit od 13 000 kuna te mu više ne mogu biti porezna olakšica. E sad,što bi se dogodilo da on mene odjavi s porezne, a što da me ne odjavi?
ivano13579 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 18:24   #6037
Tata će morati državi platiti porez (vratiti dio poreza) , a ti ćeš dobiti povrat.
Porezna uprava ima sve vaše podatke i sve će odraditi za tebe i tatu.
Tata će dobiti rješenje za uplatu, a ti za povrat.

Ako pretpostavljaš da ćeš i u 2017. zaraditi više od limita (koji će biti veći , al treba sačekati izglasavanje zakona da bi znali točno), onda neka te odjavi, pa neće imati obvezu da vraća, već ćeš samo ti dobiti povrat.
A ukoliko, slučajno, ne prijeđeš limit, može te koristiti kao olakšicu podnošenjem ZPP DOH obrasca kad za to dođe vrijeme.
Ukoliko ti u 2017. ne prijeđeš limit, možeš biti i olakšica tati i dobiti svoj povrat. Al za te detalje treba čekat izglasavanje zakona da se uopće vidi koliki će biti limit.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 19:26   #6038
Možeš li mi molim te izračunati kolko će on morati vratiti? I kolko ću ja dobiti ako sam zaradio cca 30 000?
ivano13579 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 20:14   #6039
Ne mogu jer je premalo podataka. (fali bruto, iznos uplaćenog poreza i prireza i visina eventualnog prireza).
Al bude objavljen DOH obrazac u excelu početkom svake godine, pa se ubacivanjem podataka u taj obrazac, može izračunati.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 20:16   #6040
Ti ćeš vjerovatno dobiti natrag sav porez koji si platio, a za tatu.. fale ovi podaci koje sam navela.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:24.