Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2017., 19:51   #6141
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Samo rodni list. Sve drugo vide u sistemu ako je kćer redovni student.
Ako naletiš na neku mlađu tetu na šalteru, može te tražit i potvrdu od faksa. Al samo malo podigni glas i reci joj da prema oib-u kćeri pogleda što joj u sistemu piše.
I ja imam djecu studente i nikad potvrde od faksa nisam nosila. Sve vide, samo trebaju znat gledat.
Hvala na odgovorima,zvao tetu iz platnog i rekla mi da ako je bila prije prijavljena na moju PK netreba niti rodni list jer već to imaju.
Hvala vam puno na trudu
pozdrav
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 19:54   #6142
Quote:
angel_w kaže: Pogledaj post
meni je na 1.5 3900
Nije više koeficijent 1 več 1,5 sada.......nove Maričeve formule da nam plače budu več barem desetak kuna hahaha
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 16:58   #6143
bok,

u 2016toj sam bila stalno zaposlena i dodatno imam ugovor o radu. S obzirom da sam dio godine bila na porodiljnom (za ovo mi je vec firma isplatila porez) po proracunima imam pravo na dodatni povrat poreza. Dal moram raditi zahtjev za povrat poreza ili ce ici automatski?

Hvala!
Malena19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 17:13   #6144
Ide automatski.

Al ne kužim ovo.. stalno zaposlena i dodatno ugovor o radu
Svi zaposleni imaju ugovor o radu.
Radiš li za dva poslodavca? Ili si mislila na ugovor o djelu?

U svakom slučaju, ide automatski jer porezna sve podatke ima.
Pogledaj si IP karticu, što ti piše .. koliko je poreza uplaćeno u 2016 godini?
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 10:44   #6145
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Ide automatski.

Al ne kužim ovo.. stalno zaposlena i dodatno ugovor o radu
Svi zaposleni imaju ugovor o radu.
Radiš li za dva poslodavca? Ili si mislila na ugovor o djelu?

U svakom slučaju, ide automatski jer porezna sve podatke ima.
Pogledaj si IP karticu, što ti piše .. koliko je poreza uplaćeno u 2016 godini?
da, fulala sam. htjela sam reci da imam dodatni ugovor o djelu

imam kod poslodavca jos 2000kn poreza uplaceno i to vjerujem da je ok. Ali imam i preko 5000kn uplaceno na ugovoru o djelu pa po tome imam osnove za povrat od 2500kn jer sam bila na porodiljnom do 15.9 pa sam malo zaradila kod poslodavca.

znaci ide automatski. Super
prosle godine nije islo automatski pa zato pitam. Ali i dobro da nije jer bi za 2015-tu trebala ja platiti dodatan porez
Malena19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 18:44   #6146
Quote:
Malena19 kaže: Pogledaj post
prosle godine nije islo automatski pa zato pitam. Ali i dobro da nije jer bi za 2015-tu trebala ja platiti dodatan porez
I prošle godine je išlo automatski.
Osim u onim slučajevima kad porezna nema podatke.
Tada ide ili DOH ili ZPP DOH.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 14:21   #6147
dali ja moram ispunjavati DOH obrazac i nositi IP obrazac u poreznu? radio sam od 1.12.2015. do 30.11.2016., dakle samo zadnji, 12. mjesec u 2016. nisam radio (ovo mi je bio ugovor o radu na određeno - 12 mj.) - hoću li uopće dobiti povrat poreza s obzirom na to da sam u vrijeme trajanja ugovora o radu koristio kći na sebe kao poreznu olakšicu, odnosno onih 0,5%? dali se može ugrubo/cirka reći koliko bi to bio iznos, dali je to onaj iznos u 8. stupcu UPLAĆENI POREZ I PRIREZ skroz dolje, pod UKUPNO?
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 16:07   #6148
Quote:
amerdin kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima,zvao tetu iz platnog i rekla mi da ako je bila prije prijavljena na moju PK netreba niti rodni list jer već to imaju.
Hvala vam puno na trudu
pozdrav
Ispunio obrazac za priznavanje olakšice za kčer.Ipak treba i rodni list ali nigdje ne pita da se upiše gdje će se povrat uplatiti.Zar u poreznoj znaju moj IBAN ?
Obrazac ZPP-DOH
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 10:39   #6149
Quote:
hazmat kaže: Pogledaj post
dali ja moram ispunjavati DOH obrazac i nositi IP obrazac u poreznu? radio sam od 1.12.2015. do 30.11.2016., dakle samo zadnji, 12. mjesec u 2016. nisam radio (ovo mi je bio ugovor o radu na određeno - 12 mj.) - hoću li uopće dobiti povrat poreza s obzirom na to da sam u vrijeme trajanja ugovora o radu koristio kći na sebe kao poreznu olakšicu, odnosno onih 0,5%? dali se može ugrubo/cirka reći koliko bi to bio iznos, dali je to onaj iznos u 8. stupcu UPLAĆENI POREZ I PRIREZ skroz dolje, pod UKUPNO?
ako na IP obrascu imaš pod osobni odbitak 46.800,00kn, nećeš imati povrat poreza....možda ako imaš koga još za dodati kao uz.člana, onda se popuni obrazac ZPP-DOH

Quote:
amerdin kaže: Pogledaj post
Ispunio obrazac za priznavanje olakšice za kčer.Ipak treba i rodni list ali nigdje ne pita da se upiše gdje će se povrat uplatiti.Zar u poreznoj znaju moj IBAN ?
Obrazac ZPP-DOH
nego šta, zna PU sve
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 19:53   #6150
[QUOTE=nedica;62493717]ako na IP obrascu imaš pod osobni odbitak 46.800,00kn, nećeš imati povrat poreza....možda ako imaš koga još za dodati kao uz.člana, onda se popuni obrazac ZPP-DOH

da, pa baš to mi piše na IP obrascu, i to znači da neću dobiti ni lipe? pa kako sam napisao - nisam radio cijelu godinu u 2016., već od početka prvog mjeseca, do kraja 11. mjeseca... i za to vrijeme imao dijete na sebe na poreznoj kartici, sada sam nezaposlen (naknada sa biroa) i dijete više nije prijavljeno na meni, i ne, ne mogu još nikoga dodati kao uzdržavanog člana...
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 13:41   #6151
Nikad nisam do sad ispunjavala ovo, molim pomoć:

1) Kako se ispunjava u DOH obrascu dio pod točkom 9. Utvrđivanje poreza i prireza za 2016. godinu ako sam radila recimo ožujak,travanj,svibanj pa onda ništa do prosinca (i nemam uzdržavanih članova, dakle osobni odbitak mi je 2600 za svaki mjesec)? jel ispunjavam ovu tablicu u 9.1. samo zamjesece koje sam radila, a ostalo pišem nule? koliko mi onda iznosi ova rubrika ukupno 9.1.?

2) ako sam radila u 2 različita grada, od kojih nijedno nije moje mjesto prebivališta, u kojem gradu uopće podnosim poreznu prijavu?

3) treba li se predati osobno ili se može poslati poštom? ovo radno vrijeme koje je navedeno u ispostavamo po Zagrebu mi nikako ne paše jer radim svaki dan u to vrijeme, i ne, ne mogu do kraja veljače uzimati nikakve slobodne dane ili g.o. da bih išla to riješavati?
__________________
...ya agarraste por tu cuenta las paaaaaaarrandas, paloma negra, paloma negra, dónde andarás...
majoneza88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 17:12   #6152
Quote:
majoneza88 kaže: Pogledaj post
Nikad nisam do sad ispunjavala ovo, molim pomoć:

1) Kako se ispunjava u DOH obrascu dio pod točkom 9. Utvrđivanje poreza i prireza za 2016. godinu ako sam radila recimo ožujak,travanj,svibanj pa onda ništa do prosinca (i nemam uzdržavanih članova, dakle osobni odbitak mi je 2600 za svaki mjesec)? jel ispunjavam ovu tablicu u 9.1. samo zamjesece koje sam radila, a ostalo pišem nule? koliko mi onda iznosi ova rubrika ukupno 9.1.?

2) ako sam radila u 2 različita grada, od kojih nijedno nije moje mjesto prebivališta, u kojem gradu uopće podnosim poreznu prijavu?

3) treba li se predati osobno ili se može poslati poštom? ovo radno vrijeme koje je navedeno u ispostavamo po Zagrebu mi nikako ne paše jer radim svaki dan u to vrijeme, i ne, ne mogu do kraja veljače uzimati nikakve slobodne dane ili g.o. da bih išla to riješavati?
2. Tamo gdje si najduže imala boravište. Valjda si imala neko boravište? Ako nisi imala boravište onda prema prebivalištu.

3. Može i poštom.
marek45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 17:13   #6153
Radim kod više poslodavaca.
Prošle godine (2015-te prijava poreza) porezna je imala sve informacije za mene i moju suprugu i nismo morali nositi DOH obrasce.
E sad supruga 2016 godinu nije radila. Radila je sve skupa nekih mjesec dana u kontinuitetu. (recimo da je to kraj drugog i prva polovica trećeg mjeseca).
Mogu li je ja prijaviti kao uzržavanog člana na obrascu za povrat i može li ona iskoristiti svoj osobni odbitak budući da nije radila?
Moramo li nositi i jedan i drugi obrasce za povrat poreza poreznoj?

Druga stvar. Kako radim kod više poslodavaca i imam dvoje djece na sebi ne mogu iskoristiti poreznu olakšicu. Sad se navodno može olakšica iskoristi razmjerno kod svih poslodavaca. Jel bi se to meni isplatilo ili mi je bolje čekati povrat poreza svake godine?
Hoću pitati dal mi dođe na isto ili možda gubim neki dio novca ako sad odmah iskoristim sve koeficijente za uzdržavane članove kod raznih poslodavaca. (kod jednog poslodavca imam pola radnog vremena, kod drugog malo manje od pola i kod trećeg onaj ostatak do punog radnog vremena).
Pitam jer su se ti koeficijenti i porezi mijenjali.
marek45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 18:55   #6154
jel umirovljeni moraju predavat ZP za isplatu dividendi ili ide automatski ?
Nata07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 10:20   #6155
Nitko?
..Frendica je bila jedan dio godine pripravnica u vrtiću, drugi dio zaposlenik. Dobila je IP na kojem je (naravno) vidljiva plaća iz radnog odnosa. Što je s isplatama pripravničkog? Treba li za to kakva potvrda? tj predaje li ona poreznu prijavu ili joj porezna sama obračunava ili..


Imam još jedno pitanje..da li imate iskustva sa prijavljivanjem pastorka(e) kao olakšice? Koja dokumentacija i uvijeti? Pitala sam u poreznoj, kaže predajte zpp pa ćete vidjeti??
bubi Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 16:26   #6156
Quote:
bubi Iva kaže: Pogledaj post
Nitko?
..Frendica je bila jedan dio godine pripravnica u vrtiću, drugi dio zaposlenik. Dobila je IP na kojem je (naravno) vidljiva plaća iz radnog odnosa. Što je s isplatama pripravničkog? Treba li za to kakva potvrda? tj predaje li ona poreznu prijavu ili joj porezna sama obračunava ili..
ona predaje samo za ovaj dio kad je bila u radnom odnosu. ako pod pripravnički misliš ono preko mjere stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa, to je neoporezivo, prema tome nema nikakvog povrata....
__________________
...ya agarraste por tu cuenta las paaaaaaarrandas, paloma negra, paloma negra, dónde andarás...
majoneza88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 08:54   #6157
Quote:
majoneza88 kaže: Pogledaj post
ona predaje samo za ovaj dio kad je bila u radnom odnosu. ako pod pripravnički misliš ono preko mjere stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa, to je neoporezivo, prema tome nema nikakvog povrata....
Hvala..Da li i ona ide ovim putem poreznog obračuna automatski preko porezne? Ima ona dosta uplaćenog poreza+prireza od kada je zaposlenik, pa ju je čisto zanimalo kad se sve zbroji,oduzme hoće li i kako može izračunati da li da li može očekivati kakav povrat?
bubi Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 13:59   #6158
Quote:
bubi Iva kaže: Pogledaj post
Nitko?
..Frendica je bila jedan dio godine pripravnica u vrtiću, drugi dio zaposlenik. Dobila je IP na kojem je (naravno) vidljiva plaća iz radnog odnosa. Što je s isplatama pripravničkog? Treba li za to kakva potvrda? tj predaje li ona poreznu prijavu ili joj porezna sama obračunava ili..


....
automatski PU obračuna

Quote:
bubi Iva kaže: Pogledaj post

....

Imam još jedno pitanje..da li imate iskustva sa prijavljivanjem pastorka(e) kao olakšice? Koja dokumentacija i uvijeti? Pitala sam u poreznoj, kaže predajte zpp pa ćete vidjeti??
popuni se obrazac ZPP-DOH, kopira rodni list djeteta i vjenčani list roditelja, sve to preda u PU do 28.02.2017 i čekaju novčići

uvjet da dijete nema primitak više od 15.000,00kn
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 14:53   #6159
Imam pitanje. 2015. sam uplatila porez za autorski honorar na krivu šifru (1880) i onda je napravljeno preknjiženje na ispravnu šifru (1945), ali te novce nikako ne mogu dobiti natrag (trebala sam ih dobiti kao povrat poreza). Nije baš mali iznos, oko 1300kn. Referantica kaže da ne zna kako to mogu dobiti natrag. A ja sve čekam da mi se uplati na račun. Vidljivo je na e-građani da sam u preplati i da mi duguju taj iznos. Any ideas?

Zadnje uređivanje gugolina : 14.02.2017. at 15:30.
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 15:17   #6160
Quote:
nedica kaže: Pogledaj post
automatski PU obračuna



popuni se obrazac ZPP-DOH, kopira rodni list djeteta i vjenčani list roditelja, sve to preda u PU do 28.02.2017 i čekaju novčići

uvjet da dijete nema primitak više od 15.000,00kn
Hvala.
Pastorka je moja kćer. Ima primanja veća od 15.000.,- ali pod imenom obiteljska mirovina (što navode da se ne gleda..). Nismo u braku, imamo zajedničku adresu svi. hm.. Pitala sam u poreznoj, nisu mi znali odgovoriti tj rekli su mi da predam i čekam
bubi Iva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:56.