Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2007., 12:57   #81
Vjerojatno vam antene nisu dobro namještene jer digitalni signal neće prikazati sliku ako antena nije dobro namještena...

Više detalja http://www.inet.hr/~anskende/index.html
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Old 25.04.2007., 00:59   #82
Imam Digimax 5040, slika je odlična, ali mi daljinski ne reagira na ništa, provjerio sam baterije, i usmjerio prema uređaju, ali ne radi.
Flin Stone is offline  
Old 25.04.2007., 04:45   #83
Quote:
Flin Stone kaže: Pogledaj post
Imam Digimax 5040, slika je odlična, ali mi daljinski ne reagira na ništa, provjerio sam baterije, i usmjerio prema uređaju, ali ne radi.
Zar nije jednostavnije pitati onoga tko ti je uređaj prodao umjesto gubljenja vremena na forumu?
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Old 26.04.2007., 10:07   #84
živim u sisku u zgradi s koje puca pogled drito na sljemensku antenu koja se i vidi kad je lijepo vrijeme. imam pinnacle pc300i dvb-t tuner card na kompu, logaritamsku antenu na prozoru metar i pol od kompa, dakle vrlo kratki kablovi, i jučer kupio pojačalo. međutim, digitalne slike i tona...nema!! prilikom skeniranja kanala nađe odmah kanale (hrt 1i2, rtl i novu tv) ali slike nema ni za jedan. pregledao sam kablove, u redu su. analogni signal je čist ko suza...osim hrt1. jel to kakav pokazatelj? jel imao itko slična iskustva? možda mi je antena u komi? doduše, već je stara i par žica pogužvano. ali ipak su ostali programi čisti... ajde pliz, ako tko ima kakav prijedlog, da ne kupujem novu antenu, baš mi se i ne bacaju novci ako je problem u nečem drugom. bilo kakav savjet dolazi u obzir. hvala svima....
heraSK is offline  
Old 26.04.2007., 10:24   #85
eh da, imam i zajedničku antenu u zgradi i hvatamo na nju 14 programa, slika je preje...na analognom signalu, ali digitalnog opet nemam. naravno, prilikom skeniranja pronađe mi opet sva 4 kanala (hrt 1i2, nova, rtl...) ali slike nema...nešto mi je pričao lik koji je uvađao zajedničku u zgradu da taj kanal (preko kojeg se emitira digitalna tv sa sljemena) nije propušten kroz zajedničko pojačalo. moram priznat da ga nisam baš skužio. šta mu to znači? jel smeta drugim kanalima pa su ga poništili? ne znam, već ludim lagano. šta god napravim ne valja, a ima ljudi u sisku koji su na puno nepovoljnijim lokacijama od mene pa hvataju DVB-t signal bez problema...
heraSK is offline  
Old 26.04.2007., 10:49   #86
zanimljivo, a da probaš promijeniti softver? jer ako nađe programe znači da nešto ipak lovi tako da ne mora biti problem u antenama i pojačalu. čak na 2 odvojena sistema isti rezultat
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Old 26.04.2007., 13:53   #87
hm, vidiš. probao sam na dva programa za gledanje. cyberlink power cinema i windows media centar (vista). opet isti rezultati. probat ću još neki drugi programčić, već sam čitao kakvih sve ima. thx...može još prijedloga...
heraSK is offline  
Old 26.04.2007., 14:04   #88
nisu ti baš neki kandidati. probaj sa www.progdvb.com www.dvbviewer.com ili ako hoćeš media centar www.team-mediaportal.com

osobno Cyberlinkov se ne sjećam da sam probao (njihov PowerDirector uredno radi capture sa DVB-T iako mu to baš i nije namjena) a Vistin WMC nije htio raditi, isto nema slike. MediaPortal je zakon
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Old 27.04.2007., 19:17   #89
evo probao sam media portali opet je bilo isto, nađe programe ali nema slike. onda sam slučajno vidio da se može birati video dekoder između više ponuđenih (vanjskih)...idem tako redom i ništa. jedino je pokazao sliku pomoću DSCALER video dekodera. doduše slide show s puno smetnji u slici, ali ima je. znači da mi je signal ipak slab...još ću probat s dvb viewerom. hvala ti puno...

idem sutra na krov podignut antenu, možda bude bolje....;-)
heraSK is offline  
Old 03.05.2007., 14:32   #90
Jel bi mi netko mogao reći o čemu se tu radi.
Uhvatio sam DVB-T signal i slika savršena, a drugi dan nema ništa. Antena sigurno nije dirana. Vremenske prilike su bile slične oba dana (sunčano sa malo vjetra). Radi se o Pagu.
maks is offline  
Old 03.10.2007., 13:04   #91
Da ne otvaram novu temu pitat cu ovdje:

Nalazim se u studenstskom domu Sava u Zagrebu. To bi trebalo bit prilicno blizu Prisavlja i HRT-ovih (HD) DVB-T odasiljaca. Mislio sam kupit USB karticu za laptop da mogu gledat telku ovdje pa me interesira dal se kojim slucajem s ove udaljenosti (dakle mozda 1-2 km?) moze uhvatit program bez "eksterne" antene. Naime imam doma neku antenu koju sam kupio jos prije par godina pa ju mogu dofurat ak treba al ne bih se s tim zezao ak ce radit i ovako. Inace soba mi gleda na suprotnu stranu od Prisavlja pa bi se moralo jos XY zidova prevalit ako bi se stavljala antena. Jel to problem ili?

Zahvaljujem
zag0 is offline  
Old 03.10.2007., 13:40   #92
Quote:
zag0 kaže: Pogledaj post
Da ne otvaram novu temu pitat cu ovdje:

Nalazim se u studenstskom domu Sava u Zagrebu. To bi trebalo bit prilicno blizu Prisavlja i HRT-ovih (HD) DVB-T odasiljaca. Mislio sam kupit USB karticu za laptop da mogu gledat telku ovdje pa me interesira dal se kojim slucajem s ove udaljenosti (dakle mozda 1-2 km?) moze uhvatit program bez "eksterne" antene. Naime imam doma neku antenu koju sam kupio jos prije par godina pa ju mogu dofurat ak treba al ne bih se s tim zezao ak ce radit i ovako. Inace soba mi gleda na suprotnu stranu od Prisavlja pa bi se moralo jos XY zidova prevalit ako bi se stavljala antena. Jel to problem ili?

Zahvaljujem
Sa Prisavlja više ne emitiraju signal! Repetitor je na Sljemenu. Bez optičke vidljivosti teško ćeš išta uhvatiti. Možda neka refleksija. Bilo bi dobro prije kupnje probati od frenda!
leo4 is offline  
Old 03.10.2007., 13:55   #93
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Sa Prisavlja više ne emitiraju signal! Repetitor je na Sljemenu. Bez optičke vidljivosti teško ćeš išta uhvatiti. Možda neka refleksija. Bilo bi dobro prije kupnje probati od frenda!
Jesi siguran? Na http://www.hrt.hr/hdtv/ nista ne pise - i dalje su svi podaci za prijem HRT dom lokacije.
zag0 is offline  
Old 03.10.2007., 16:45   #94
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Sa Prisavlja više ne emitiraju signal! Repetitor je na Sljemenu. Bez optičke vidljivosti teško ćeš išta uhvatiti. Možda neka refleksija. Bilo bi dobro prije kupnje probati od frenda!
interesantno je onda kako ja hvatam DVB-T na anteni koja je unutar kuće
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Old 03.10.2007., 17:06   #95
Slučajno sam otkrio jednu zanimljivu stvar, živim u Gračanima, možda najviše 2-3 km zračne linije od Sljemena. Kad je spojen kabel od zemaljske antene je DVB-T signal uvijek negdje oko 80%, ali kad ga spojim na DVB-T-sobnu antenu, signal padne na 50 posto..
German is offline  
Old 03.10.2007., 19:39   #96
Dakle odasilje il ne odasilje HRT s Prisavlja? Mislim da nisam u mogucnosti doci do opticke vidljivosti sa Sljemenom pa da ne kupujem karticu bezveze jer kod mene u Varazdinu jos nema DVB-T signala.

Edit: Evo u ponedjeljak cu dobit na posudbu karticu pa cu vidjet dal ce sljakat.

Zadnje uređivanje zag0 : 03.10.2007. at 21:50.
zag0 is offline  
Old 04.10.2007., 08:47   #97
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Slučajno sam otkrio jednu zanimljivu stvar, živim u Gračanima, možda najviše 2-3 km zračne linije od Sljemena. Kad je spojen kabel od zemaljske antene je DVB-T signal uvijek negdje oko 80%, ali kad ga spojim na DVB-T-sobnu antenu, signal padne na 50 posto..
zato što je ta antena papilova
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Old 04.10.2007., 09:05   #98
Quote:
zag0 kaže: Pogledaj post
Dakle odasilje il ne odasilje HRT s Prisavlja?.
Ne!
Quote:
zag0 kaže: Pogledaj post
Mislim da nisam u mogucnosti doci do opticke vidljivosti sa Sljemenom pa da ne kupujem karticu bezveze jer kod mene u Varazdinu jos nema DVB-T signala..

provjeriš pokrivenost na stranicama Odašiljača i veza....
exAzriel is offline  
Old 04.10.2007., 09:12   #99
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Bez optičke vidljivosti teško ćeš išta uhvatiti. Možda neka refleksija.

krivo, refleksija je vrlo bitna kod DVB-t....
ja Sljeme nemrem vidjeti ni pomoču trikova, u rupi sam okružen zgradama, i nikad analogni signal nisam imao ni približno čist, uvijek snjeg..
No DVB-t je fantastičan.....
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Bilo bi dobro prije kupnje probati od frenda!
to nije loša ideja....
exAzriel is offline  
Old 04.10.2007., 13:46   #100
Quote:
Thurgood kaže: Pogledaj post
zato što je ta antena papilova
uloži da se (smetnja) množi
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:29.