Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2005., 13:45   #61
Quote:
MilkyWay kaže:
Ali brži metabolizam je bolji. Definitivno ti se manje lovi, lakše sve to skuriš. Sve one fore s 5 ili 6 malih obroka dnevno ti idu na ubrzanje rada metabolizma. I to šljaka kod određenog postotka ljudi.

A što se vježbanja tiče, samo nastavi. Ti trebaš malo kondicije i onda će ići ko podmazano. Slobodno dobiješ koju upalu mišića. Nije to tako loše, tek da kasnije skužiš koliko si napredovala. Ono isklačiš jedno 8 kilometara za pola sata, a ništa te ne boli!
Jucer sam bila 40 min na 5.brzini (imam ih 8) i 20min na 2. i 3 (malo manje na 3.) Prosla 30km i ne bole me noge. Kak to? I jos sam ujutro kopala s bakom. I nis me ne boli.
A prvi dan sam crkla nakon pola sata (vjezbam tek 5 dana).
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 16:37   #62
Stisni to još malo... nemoj se šparat.
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 16:59   #63
Quote:
cvio14 kaže:
Tamo piše da 100g blitve sadrži 1112 kcal, pa šta je to istina? meni to zvuči puno
To unose sami članovi. Netko je vjerojatno pobrkao mjerne jedinice
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 20:16   #64
Rekli smo da se razgradnjom masti iz masnih depoa popunjavaju zalihe glukoze, odnosno glikogena.
No to baš i nije tako.
Razgradjnom masti (triglicerida, točnije triacilglicerola) u masnom depou nastaje glicerol i masne kiseline.
Glicerol u jetri daje glukozu. (to su male količine)
Masne kiseline se ne mogu pretvoriti u glukozu.
No njih u nedostatku glukoze (mišićnog glikogena) i kod težeg fizičkog rada koriste mišići, srčani mišić i bubreg za dobivanje energije, a jetra za svoje energetske potrebe koristi uvijek i isljučivo masne kiseline.
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 20:18   #65
Kod fizičkog rada troši se glikogen u mišićima, i pada koncentracija glukoze u krvi koju jetra pokušava nadoknadit.
Pad glukoze u krvi aktivira sintezu glukoze a ona je moguća samo iz aminokiselina koje se dobivaju razgradnjom mišićnih bjelančevina (proteina)
Da bi se organizam zaštitio od gubitka proteina, pokreće još opsežniju mobilizaciju masti iz depoa kako bi se energetske potrebe mišića, srčanog mišića podmirile iz masnih kiselina, i na taj način smanjio potrošak glukoze. Glukozu u krv šiba jetra, a počinje je posuđivati i iz glikogena mišića, a sve u cilju zaštite svojih proteina (aminokiseline iz proteina - su jedina rezerva za dobivanje glukoze).
Glukoza je jedina hranjiva tvar koje mogu gutati eritrociti (crvena krvna tjelešca koja prenose kisik), guta je isključivo i mozak u stanju mirovanja. No kako bi smanjio potrošnju glukoze (čitaj proteina (važni za prijenos informacija u mozgu)), mozak počinje koristiti i ketonska tijela, koja nastaju kad se mnogo masnih kiselina slije u jetru a nema dovoljno međumetabolita. Ketonska tijela dakle troše mozak, srčani mišić, skeletni mišić , kora nadbubrega.
Koje su to komplikacije

Vidi netko možda ovdje važnost proteina u prehrani, odnosno kod onih koji su na redukcijskoj dijeti?
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 20:20   #66
Organizam za bazalne potrebe treba 75g proteina i 160g triglicerida.
Proteini su važni, još jedamput, za sintezu glukoze u gladovanju, kako bi se zaštitili proteini u mišićima. Glukoza za prehranu mozga (živaca) i eritrocita.
Trgliceridi su iz masnog tkiva. Nastaje glicerol za glukozu i masne kiseline i ketonska tijela za energetske potrebe srca, bubrega, mišićja.
Bazalne potrebe su potrebe koje čovjek ima dok je svezan ko salama za krevet tijekom jednog dana.

Bez proteina nema nikakve kvalitetne dijete.
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 20:22   #67
Dakle hranjive tvari za organizam su:aminokiseline (proteini), glukoza (ugljikohidrati), masti (masne kiseline, ketonska tijela, glicerol), mliječna kiselina (nastaje iz glukoze kad nema dovoljno kisika , tj. iz piruvata), da nezaboravim etanol, iliti po domači alkohol

Voda je samo medij nije hranjiva tvar.
Kuha neko možda doma ručak na drvenom štednjaku?
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 20:29   #68
Quote:
Kristina19 kaže:
Jucer sam bila 40 min na 5.brzini (imam ih 8) i 20min na 2. i 3 (malo manje na 3.) Prosla 30km i ne bole me noge. Kak to? I jos sam ujutro kopala s bakom. I nis me ne boli.
A prvi dan sam crkla nakon pola sata (vjezbam tek 5 dana).
Bravo maco, samo tako.
Mišići te ne bole jer nisi previše opteretila mišiće, tj dobivali su dovoljno kisika pa se glukoza nije pretvarala u mliječnu kiselinu, koja uzrokuje upalu mišića (oštećuje organele u stanici mišićnog vlakna). Mliječna kiselina odlazi u jetru da je ona pretvori u glukozu, za to treba vremena.
Samo tako polako, ali sigurno
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 20:36   #69
Quote:
Morph kaže:
Dakle hranjive tvari za organizam su:aminokiseline (proteini), glukoza (ugljikohidrati), masti (masne kiseline, ketonska tijela, glicerol), mliječna kiselina (nastaje iz glukoze kad nema dovoljno kisika , tj. iz piruvata), da nezaboravim etanol, iliti po domači alkohol

Voda je samo medij nije hranjiva tvar.
Kuha neko možda doma ručak na drvenom štednjaku?
Kuha moja baka. Zašto?

E još jedno pitanjce.
Zašto me danas boli slezena (ili tak nekaj malo iznad pupka pa u stranu) a do sad nikakvu bol nisam osjetila. Nisam mogla vježbat dulje od 15min, boli ko ludo!

E ovo s boli (ili mojom "ne boli") u mišićima...
Jel to znači sa ne vježbam dovoljno? Jel nužna ta upala mišića (iliti stvaranje te mliječne kiseline) da bi trening bio uspješan?
Uvijek nam na tjelesnom kažu da nas sljedeći dan mora bolit.
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 20:47   #70
Quote:
Kristina19 kaže:
Kuha moja baka. Zašto?

E još jedno pitanjce.
Zašto me danas boli slezena (ili tak nekaj malo iznad pupka pa u stranu) a do sad nikakvu bol nisam osjetila. Nisam mogla vježbat dulje od 15min, boli ko ludo!

E ovo s boli (ili mojom "ne boli") u mišićima...
Jel to znači sa ne vježbam dovoljno? Jel nužna ta upala mišića (iliti stvaranje te mliječne kiseline) da bi trening bio uspješan?
Uvijek nam na tjelesnom kažu da nas sljedeći dan mora bolit.
Čuj nema šanse da ti baka kuha na drvenom štednjaku.
Sve je u životu moguće osim drvenoga štednjaka.

Slezena ti je na lijevoj strani.
Da nije možda slijepo crijevo , ono je više na desnoj, a može boljeti i prema pupku. To može biti izuzetno opasno

Upala mišića je znak da je neko pretjerao u treningu, tj. nije bio dovoljno utreniran za takav obim treninga ili naprezanja.
Mišići u mirovanju 25% kisika
Teški tjelesni trning i do 90% kisika
Inače sam mozak troši 20%

Provjeri ovo za slijepo crijevo
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 21:00   #71
Quote:
Kristina19 kaže:
Kuha moja baka. Zašto?

E još jedno pitanjce.
Zašto me danas boli slezena (ili tak nekaj malo iznad pupka pa u stranu) a do sad nikakvu bol nisam osjetila. Nisam mogla vježbat dulje od 15min, boli ko ludo!

E ovo s boli (ili mojom "ne boli") u mišićima...
Jel to znači sa ne vježbam dovoljno? Jel nužna ta upala mišića (iliti stvaranje te mliječne kiseline) da bi trening bio uspješan?
Uvijek nam na tjelesnom kažu da nas sljedeći dan mora bolit.

Ako sam dobro pratio doktora Morpha, slezena boli zbog toga sto se uz tjelovjezbu puno energije trosi na druge procese u tijelu (probava), pa tijelo ne moze osigurati dovoljnu opskrbu krvi (tj. kisika) za sve i dolazi do preopterecenja slezene. Vjerovatno si prerano nakon obroka krenula vjezbati. Mozda lupetam gluposti, no to mi djeluje logicno .

Sto se tice upale misica, naravno da to nije uvjet za efikasnu vjezbu. Tjelo se s vremenom prilagodjava naporu te snaga i kondicija rastu. Upale su redovna pojava kod zesceg napora nakon dugog mirovanja, kasnije (vec nakon par dana redovnog treninga) toga u pravilu nema... (Ajme, kad se sjetim kako me sve bolilo 3 dana nakon prvog pravog treninga poslje par mjeseci izlezavanja, ko da me tenk pregazio )
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 21:08   #72
Quote:
Morph kaže:
Čuj nema šanse da ti baka kuha na drvenom štednjaku.
Sve je u životu moguće osim drvenoga štednjaka.

Slezena ti je na lijevoj strani.
Da nije možda slijepo crijevo , ono je više na desnoj, a može boljeti i prema pupku. To može biti izuzetno opasno

Upala mišića je znak da je neko pretjerao u treningu, tj. nije bio dovoljno utreniran za takav obim treninga ili naprezanja.
Mišići u mirovanju 25% kisika
Teški tjelesni trning i do 90% kisika
Inače sam mozak troši 20%

Provjeri ovo za slijepo crijevo
Mislila sam da misliš da kuha na štednjaku na drva....
Bolilo me na lijevoj strani ali za par minuta prošlo kad sam malo odmorila. Znam tu bol. Uvijek me to bolilo kad bi na tjelesnom trčali i za par min nakon trčanja bi prestalo. Tak mi je i sad.
Valjda to znači da sam prerano nakon jela išla vježbat?
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 23:07   #73
Quote:
Kristina19 kaže:
Mislila sam da misliš da kuha na štednjaku na drva....
Bolilo me na lijevoj strani ali za par minuta prošlo kad sam malo odmorila. Znam tu bol. Uvijek me to bolilo kad bi na tjelesnom trčali i za par min nakon trčanja bi prestalo. Tak mi je i sad.
Valjda to znači da sam prerano nakon jela išla vježbat?
Ako je prošlo nakon što si se odmorila sigurno je slezene.

U biti ne radi se o štednjaku, nego peći.
"Sve je moguće osim drvene peći"
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 23:33   #74
Morph, nisi mi odgovorio, kako to da znaš tako puno o svemu tome?
Indigo Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 15:28   #75
Quote:
Indigo Girl kaže:
Morph, nisi mi odgovorio, kako to da znaš tako puno o svemu tome?
znam, pardoniram se
nemam sad vremena čujemo se
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 17:03   #76
Quote:
Morph kaže:

Vidi netko možda ovdje važnost proteina u prehrani, odnosno kod onih koji su na redukcijskoj dijeti?
bravo morph, svaka ti čast i hvala ti na svim ovim objašnjenjima (i ja sam nekaj novo naučil ), nadam se da će mnogi počet razmišljati zašto i koliko su proteini važni za zdravlje a najnovija istraživanja (UCLA) i spoznaje o ulozi proteina u piramidi prehrane postavlja protein na sam vrh te piramide ..

Quote:
Morph kaže:
Bez proteina nema nikakve kvalitetne dijete.
točno ..
__________________
Alba Gu Brath !!!
MacGregor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 19:47   #77
Quote:
Morph kaže:
Ako je prošlo nakon što si se odmorila sigurno je slezene.

U biti ne radi se o štednjaku, nego peći.
"Sve je moguće osim drvene peći"
Je je, radi se o peći... ma glumim nešto po književno ali i ovak se razmemo

Indigo Girl, ja mislim da on tebe izbjegava
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 20:18   #78
Morph? Ali zašto?
Indigo Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 20:54   #79
Quote:
Kristina19 kaže:

Indigo Girl, ja mislim da on tebe izbjegava

Ma ne, ne stignem, a i izbjegavam otimačinu iz džepa od strane onih iz HT,DT, T-com-a ili kak se već zovu ti grebatori. Nemam ADSL ,
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 21:11   #80
Quote:
Indigo Girl kaže:
Morph? Ali zašto?

'cause you are his little indigo girl
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:12.