Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2017., 02:06   #201
Quote:
Studengora kaže: Pogledaj post
SPC ima svece koji su bili cetnici u 2.ratu...
Necu braniti vatikan,ali istina je voda duboka...

Poslano sa mog X5 koristeći Tapatalk
I kaj s tim?

To opravdava Vatikan?

Kako jadno - kako očekivano...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 11:16   #202
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Ako je išta pozitivno onda to da će se maknuti šovinizam tipa mi smo katolici vi ste pravoslavci već će biti mi smo kršćani Prema popisu stanovništva iz 2011.,Hrvata pravoslavaca ima 16 674. Više ih je nego članova nekih političkih stranaka čak i više od stanovnika nekih gradića. Čitava zbrka je u tome što SPC postoji na teritoriju druge države,to je paradoks. Npr. ne postoji "bošnjačka islamska crkva" već jedna crkva u kojoj ima 9 674 hrvatskog cvijeća
Najviše ću se osvrnuti na boldano a to je i razlog uključivanja u ovu raspravu, vjerujem da puno ljudi čita ovakve teme pa je bitno da budu i neke činjenice podastrane a ne samo puko naklapanje.

Dakle neistina je ( neznanje ili namjerno prešućivanje činjenica ) da SPC ne postoji na teritoriju drugih država izvan SRB ( osim RH ) i da je postojanje paradoks.

Njemačka: http://spcstuttgart.de/

SAD: ( naglasak za SAD ali ima i linkova vezanih za druge države )

http://www.svetapetka.org/latinica/linkovi.html

Australija: http://soc.org.au/sr/

Inače nemam ništa protiv osnivanja HPC i za to ima temelja ali na drugačiji način a ne na dosad viđeni način - nemaju tu što tražit desničari i poticati već to trebaju napraviti sami vjernici - oni koji se smatraju Hrvatima pravoslavcima.

Isto ta brojka oko 16000 Hrvata pravoslavaca je podatak sa popisa koji je zloupotrebljen, jer to što su se izjasnili Hrvatima pravoslavcima ne znači automatski da su članovi HPC. Predstava na cvjetnom je javno sramoćenje i teška blamaža, ne znam samo kome to može ići u korist?

Vrijeme za takvo nešto su bile 90-te i možda bi razvoj događaja bio sasvim drugačiji, ali danas kada pripadnika srpske nacionalne manjine ima oko 4 %, i to uglavnom starije populacije zbilja mi nije jasna ta opterećenost istima i stvaranje nekakvog osjećaja ugroze od istih.
deckozgslavonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 15:58   #203
Projekt Velebit je dobra platforma da se okupe nakupine tvrdonacionalnih i grčevito desnih strančica i udruga.

Ovo samostalno izlaganje g.Juriča nije dostatno. On ima svoje osobne izljeve što će opet poništiti legalnu ideju desne scene za re-asimilaciju vlaškog pitanja.

Predlažem slijedeće.
Osnivanje političke strančice...Npr. Hrvatskog nacionalnog preporoda (HNP).

Zašto stranka, pitate se..
E, pa ovako.

1. Politička je stranka stroj za proizvodnju kolektivne strasti

2. Politička stranka je organizacija uređena na način da izvršava kolektivni pritisak na svakoga među ljudskim bićima koji su njenim članovima

3. Prvi cilj, i u krajnjoj raščlambi, jedini cilj svake političke stranke jest njezin vlastiti rast i to bez ikakve granice.

Stoga, Juriču i njegovim sljedbenicima interes je životni da urede totalitarnu organizaciju koja u začetku ima jednu jedinu težnju; ostvaranje svog cilja.

No, da se odmaknemo od Juriča i ekipe, nudim riječi razuma Simone Weil.

Spopadne li cijelu neku zemlju jedna jedina strast, cijela je ta zemlja jednodušna u zločinu.
Ako je razdijele dvije ili četiri ili pet ili deset kolektivnih strasti, podijeljena je u više zločinačkih bandi...Sudaraju se one u paklenskoj buci te se pritom ne može ni na časak čuti glas pravde i istine...
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 11:31   #204
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
I kaj s tim?

To opravdava Vatikan?
Ne pratim raspravu od početka pa bih te molio da mi objasniš što ti je Vatikan skrivio ?
vasylomachenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 19:19   #205
Quote:
vasylomachenko kaže: Pogledaj post
Ne pratim raspravu od početka pa bih te molio da mi objasniš što ti je Vatikan skrivio ?
Ma da ne bi!
Ako ti se čita tema, čitaj, a ako ne - tvoj problem, ja nemam ništa s tim.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 20:06   #206
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Ma da ne bi!
Ako ti se čita tema, čitaj, a ako ne - tvoj problem, ja nemam ništa s tim.
Je li možda problem što je vatikan prvi priznao hrvatsku?
Studengora is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 01.02.2017., 15:33   #207
Quote:
Studengora kaže: Pogledaj post
Je li možda problem što je vatikan prvi priznao hrvatsku?
Time što je nacistima omogućio bijeg 1945?

Meni se, sinko, čini da ti ne bi prepoznao logiku ni da ti gola zapleše na klaviru, pardon - gromači...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 22:55   #208
Tvrdonacionalistički think-thank organizirao je nove lomače.

Nema sumnje, neumorni su jahači umivene ksenofobije, žedni su novaca..

Sada su odredili novi cilj..
NZRCD

Ljudi moji..Sada i glogirani ex-komunist Tomac tvrdi da nije bio visokopozicionirani komunist već kriptodomoljub...

Koja ekipa...
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 10:21   #209
Pilsel kazneno prijavio tvrdonacionalistički portal Dnevno.hr.

Moji komplimenti g.Pilsel...Treba se na vrijeme obračunati sa kriptonacistima.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 11:04   #210
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Pilsel kazneno prijavio tvrdonacionalistički portal Dnevno.hr.

Moji komplimenti g.Pilsel...Treba se na vrijeme obračunati sa kriptonacistima.
valjda ti je jasno da ova tužba pravno gledano nema nikakvog temelja?
Ne poziva na nasilje, ne ispoljava mržnju u klasičnom obliku , itd.

Nisam baš upoznat s time što se događa na Sveučilištu u Rijeci i mogu pretpostaviti da je velik dio ovoga što navodi Dnevno.hr glupost, ali biti glup nije kažnjivo, a ni navoditi da misliš da se nešto "posrbljuje" također nije kažnjivo (može biti u nekom određenom kontekstu, ali to je jako nategnuto...imaš dobar primjer s "za dom -spremni" koji sam po sebi uopće nije kažnjiv, ali može postati ovisno o kontekstu situacije).
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 14:48   #211
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Pilsel kazneno prijavio tvrdonacionalistički portal Dnevno.hr.

Moji komplimenti g.Pilsel...Treba se na vrijeme obračunati sa kriptonacistima.
Nevezano uz to sto Dnevno.hr treba zbilja kazniti ili ograniciti s agitpropom i huskanjem - Drago Pilsel je isti kurac s opozitne strane istog sranja u koje smo uvuceni vec godinama
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 08:39   #212
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
valjda ti je jasno da ova tužba pravno gledano nema nikakvog temelja?
Ne poziva na nasilje, ne ispoljava mržnju u klasičnom obliku , itd.

Nisam baš upoznat s time što se događa na Sveučilištu u Rijeci i mogu pretpostaviti da je velik dio ovoga što navodi Dnevno.hr glupost, ali biti glup nije kažnjivo, a ni navoditi da misliš da se nešto "posrbljuje" također nije kažnjivo (može biti u nekom određenom kontekstu, ali to je jako nategnuto...imaš dobar primjer s "za dom -spremni" koji sam po sebi uopće nije kažnjiv, ali može postati ovisno o kontekstu situacije).
Denijama, a što kažeš na ovaj derivat desnog nacionalizma čiji je Dnevno.hr promotor..
Zbog fotomontaže dobila policijsku zaštitu..
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 08:43   #213
Quote:
Aurigo kaže: Pogledaj post
Nevezano uz to sto Dnevno.hr treba zbilja kazniti ili ograniciti s agitpropom i huskanjem - Drago Pilsel je isti kurac s opozitne strane istog sranja u koje smo uvuceni vec godinama
Pilsel je žustriji i ne da se zaplašiti..Ali, to isto nije.
On kritizira društvo i ne glorificira totalitarno..
A, produkt desnog divljanja kojeg potiče Velebitski projekt razljeva se i preko granica te dolazi do prijetnji smrću u vanjskom svijetu.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 08:58   #214
Drago Pilsel je bacao molotovljeve koktele na zidovsku sinagogu
Ne vjerujem ljudima koji mijenjaju svjetonazor...isto radi i Stjepan Mesic.

Poslano sa mog X5 koristeći Tapatalk
__________________
U boj, u boj! Mač iz toka braćo! Za narod svoj Umriet ćemo mi!
Studengora is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 09:40   #215
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Denijama, a što kažeš na ovaj derivat desnog nacionalizma čiji je Dnevno.hr promotor..
Zbog fotomontaže dobila policijsku zaštitu..
a što da kažem. nije baš da čitam dnevno.hr pa ne znam kako su to prezentirali.

ako su napisali nešto u stilu:"po interenet mrežama share-a se fotografija Milanke Opačić u toj i toj odjeci..." - defakto nisu napravili nikakav prekršaj...

Sve ti je to prilično siva zona i teško je neke stvari dokazati iako je uglavnom prilično jasno o čemu se radi.
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 12:20   #216
Quote:
Aurigo kaže: Pogledaj post
Nevezano uz to sto Dnevno.hr treba zbilja kazniti ili ograniciti s agitpropom i huskanjem - Drago Pilsel je isti kurac s opozitne strane istog sranja u koje smo uvuceni vec godinama

Ovaj mi dio nije baš jasan, ako s jedne strane imamo neonacističke/neofašističke tendencije (agitprop i huškanje), koji je opozit tim "sranjima"?
komutator is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 13:08   #217
Imaju svoj youtube kanal pa koga zanima: http://www.youtube.com/channel/UC2yHIvdfB8iKorhc3eRBjHw

Zanimljivo kako su uspjeli dobiti stand up komičara Domagoja Pintarića:
http://www.youtube.com/watch?v=CSVjunRw09g

Koriste taktiku News bara,Bitorajca i ostalih koji ismijavaju desnicu sada ovi tako liberale i ljevicu. Šteta što se komedija bavi također politikom još od Pernara ali što se može.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 16:50   #218
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Imaju svoj youtube kanal pa koga zanima: http://www.youtube.com/channel/UC2yHIvdfB8iKorhc3eRBjHw

Zanimljivo kako su uspjeli dobiti stand up komičara Domagoja Pintarića:
http://www.youtube.com/watch?v=CSVjunRw09g

Koriste taktiku News bara,Bitorajca i ostalih koji ismijavaju desnicu sada ovi tako liberale i ljevicu. Šteta što se komedija bavi također politikom još od Pernara ali što se može.
Iz priloženog materijala se doista i može steći dojam da se radi o skečevima News bara u kojima se ismijavaju desničari, nacionalisti i "domoljubi", ali u ovom slučaju se nažalost ne radi o svjesnoj satiri pošto trudbenici iz Projekta Velebit očito misle ozbiljno.
__________________
Daß wir miteinander reden können, macht uns zu Menschen.
der neue is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 22:44   #219
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Imaju svoj youtube kanal pa koga zanima: http://www.youtube.com/channel/UC2yHIvdfB8iKorhc3eRBjHw

Zanimljivo kako su uspjeli dobiti stand up komičara Domagoja Pintarića:
http://www.youtube.com/watch?v=CSVjunRw09g

Koriste taktiku News bara,Bitorajca i ostalih koji ismijavaju desnicu sada ovi tako liberale i ljevicu. Šteta što se komedija bavi također politikom još od Pernara ali što se može.
Hvala da si stavio poveznicu. Osvježavajuće je vidjeti i čuti kako se malo i druga stana našla na udaru satire.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 08:36   #220
Pre-odlicna obrada, svaka cast na trudu :

https://www.youtube.com/watch?v=OTLZPE-0GRo


Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Hrvati su se sukobljavali sa Križarima
Zapravo nisu, Hrvati su jako cesto sudjelovali u krizarskim pohodima.

Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
i Vatikan nije pomogao Hrvatskoj kad su ju Mađari napali
Nisu je napali Madari, vec Arpadovici.Gledati sukobe iz 11. i 12. st. kroz prizmu nacionalnih ratova je pogresno na svim razinama.

Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Mislim da su si Hrvati i Crkva više na vi nego na ti,
Ne znam kakvo je stanje danas, ali Crkva je kroz stoljeca bila jedan od stupova opstojnosti Hrvatske, i istu branila (i to vojno) kad je Hrvatima doslovce prijetio bioloski nestanak s kugle zemaljske.

Bez obzira na stavove desnice, odnosno pojedinih desnicara, spram Katolicke crkve, njezina pozitivna uloga u povijesti Hrvata ne moze se i ne smije nijekati.
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:38.