Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Pogledaj rezultate ankete: O predsjedniku Donaldu J. Trumpu imam...
pozitivno mišljenje 79 50.97%
negativno mišljenje 49 31.61%
podijeljeno mišljenje 27 17.42%
Glasovatelji: 155. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2017., 23:58   #3421
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
A evo, kažu u Vijestima iz kulture na HTV 1 da su pozvani, ali zbog unaprijed dogovorenih obveza ne mogu. I da su odustali i Celine Dion, Elton John i Andrea Bocelli.
Lista onih poznatijih koji su odbili poziv ili su odmah rekli da ne zele nastupiti uz ove gore: Kiss, Ice T, Beyonce, Springsteen, Katy Peery, JEnifer Lopez, Jon Bon Jovi, Lady Gaga...
Ima ih jos, ali su manje poznati ( barem meni ).
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 04.01.2017., 23:59   #3422
Quote:
Globinho kaže: Pogledaj post
Bez briga, bude teta Markić već korigirala definiciju demokracije, kojom vas je podučavala na onim seminarima, pa ćete već nečim zamijeniti "većinu".
Kakve veze Markić ima sa nama ili sa Trumpom?
Blinko Black is offline  
Old 05.01.2017., 00:00   #3423
Quote:
Globinho kaže: Pogledaj post
Pa piše u ostatku, kojeg si izbacio iz kvota. Kako više odjednom nema govora o "ugnjetavanoj tihoj većini". Naglasak na *većina*. Zar to nije smiješno? Ono, u sferi tragikomičnog, ali što drugo nego se nasmijati?!
Naglasak kampanje je bio na svim "battleground" državama, a koliko sam vidio popušila je više manje sve po redu gdje se kampanja vodila.
Ima i sreće što mediji nisu bili niti malo neutralni pa se velik broj medijanskih glasača svrstao njoj jer ne žele biti izolirani od "normalnih", odnosno histeričnih.
A zašto bi uz svu tu histeriju Republikanac u Kaliforniji uopće izlazio kad ionako ne mogu uzet tu državu?! Vrlo jednostavno, ne možeš znati kako bi prošli izbori da je sustav drugačiji. Najkomičnije u cijeloj priči je što to očito ne kužiš.
Uvijek istok is offline  
Old 05.01.2017., 00:01   #3424
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
Kakve veze Markić ima sa nama ili sa Trumpom?
To valjda ni njemu samom nije jasno.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 05.01.2017., 00:01   #3425
Quote:
Globinho kaže: Pogledaj post
Bez briga, bude teta Markić već korigirala definiciju demokracije, kojom vas je podučavala na onim seminarima, pa ćete već nečim zamijeniti "većinu".
meni se čini da ti ne poznaješ izborni sustav u americi i da su ti stvari koje se odvijaju ondje poprilično nejasne..a svoje oskudno znanje prikrivaš sa ovakvim glupostima..
ovo je pdf politika, ne teens, ajde neki minimum u komunikaciji..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Old 05.01.2017., 00:01   #3426
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
Kalifornija čini razliku od preko 4 milijuna glasova.
U prijevodu Trumpa je izabrao veči dio Amerike.
?
Globinho is offline  
Old 05.01.2017., 00:03   #3427
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
Kakve veze Markić ima sa nama ili sa Trumpom?
čuj, ja sam već bila ustašna komunjara, za tebe ne znam
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Old 05.01.2017., 00:04   #3428
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Lista onih poznatijih koji su odbili poziv ili su odmah rekli da ne zele nastupiti uz ove gore: Kiss, Ice T, Beyonce, Springsteen, Katy Peery, JEnifer Lopez, Jon Bon Jovi, Lady Gaga...
Ima ih jos, ali su manje poznati ( barem meni ).
Te cajkere apsolutno nitko nije zvao, zna se čije su oni (plaćeničke) "kuje".
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Old 05.01.2017., 00:04   #3429
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
čuj, ja sam već bila ustašna komunjara, za tebe ne znam
hahaa
vjerojatno će i mene tako imenovati
Blinko Black is offline  
Old 05.01.2017., 00:06   #3430
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
meni se čini da ti ne poznaješ izborni sustav u americi i da su ti stvari koje se odvijaju ondje poprilično nejasne..a svoje oskudno znanje prikrivaš sa ovakvim glupostima..
ovo je pdf politika, ne teens, ajde neki minimum u komunikaciji..
Gle, ako ne shvaćaš ono što pišem, onda se barem nemoj bahatiti.

2.9 milijuna glasača više je glasalo za Clinton. Točka. Uskličnik. To je *većina* i tu nema nikakvog matematičkog spora.

Dovodim to u korelaciju sa seminarima Željke Markić gdje je svoju "ekipu" (među ostalim, i forumski trolovi) "podučavala" što je 'demokracija', a bješe to ona poznata mantra o 'većini'. Pa evo, meni je doslovce smiješno što više ne čujem tu mantru.

Sad odjedanput neki genijalci se nalaze pozvani da *meni* objašnjavaju američki izborni sustav ili američke sociološke prilike. Samo nastavite, ne dajte se smesti. Ne vidim što ste se svi uzbudili oko nekog 'teens' posta. Mora da je dirnulo u žicu. Ali velim, bude teta Markić već iskopala štogod drugo.
Globinho is offline  
Old 05.01.2017., 00:08   #3431
Quote:
Globinho kaže: Pogledaj post
?
Bez Kalifornije Trump bi debelo odnio pobjedu po glasovima naroda, po broju elektorskih glasova ali i općenito po broju osvojenih država.
Kalifornija je razlog zašto postoji elektorski sustav. On onemogućava da par država odlučuje Predsjednika.
Ako taj sustav ne valja Obama ga je trebao promjeniti, a ne sad kukati kako je nepošten.
Blinko Black is offline  
Old 05.01.2017., 00:09   #3432
Quote:
MADCITY kaže: Pogledaj post
Hawaii restaurant tells Trump voters to eat someplace else

Café 8 ½ in Honolulu, Hawaii, is facing harsh criticism for hanging a sign on its front door that tells voters who cast their ballot for President-elect Donald Trump to eat elsewhere.

“If you voted for Trump you cannot eat here! No Nazis,” reads the yellow sign

http://thehill.com/blogs/blog-briefi...someplace-else
Ovakve vijesti najbolje govore u kakvu je moralnu kaljuzu upao civilizirani svijet.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 05.01.2017., 00:10   #3433
Ja ne znam što vi očekujete od ''zvijezda''. Oni rade što im je naređeno, inače završe ili s uništenom karijerom poput Gibsona ili ''samoubojstvom'''. Potpuno nebitni likovi koji ne utječu na ništa, možda na psihički labilne i poremećene osobe. Oni su prihvatili cijenu slave pod uvjetom da budu i velikim dijelom omraženi i obožavani u vidu bogova.

Hollywood je pod opsadom kineskih investitora, Kini je prioritet kulturno osvajanje svijeta jer nemaju meku silu, velike filmske kuće imaju ogromne dugove, zato se i štancaju samo Marvelova smeća koja donose siguran profit barem još neko vrijeme. Samo što im Kinezi neće trpjeti multikulti sranja, što više gledat će ih kao konkurenciju, pa će se zvjezdice jednom kada ostanu bez zaštite svoje elite morati ili seliti u Kanadu ili će morati progutati pilulu i razgovarati s "rasistom" koji vodi državu. Moral kod većine njih ni ne postoji i napravit će sve za 5 minuta televizije i milijun dolara više na računu, pa tako da rasprava o nekakvoj Beyonce je apsolutno suvišna jer je ta osoba nebitna.

Dam se kladit da pola tih zvijezda privatno misli što i Trump, samo se ne osudi ništa javno reći.
Revenger20 is offline  
Old 05.01.2017., 00:10   #3434
Trump 46.0%
Clinton 48.0%

Ni Trump ni Clinton nisu osvojili ''većinu''.
MADCITY is offline  
Old 05.01.2017., 00:10   #3435
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
Bez Kalifornije Trump bi debelo odnio pobjedu po glasovima naroda, po broju elektorskih glasova ali i općenito po broju država.
Kalifornija je razlog zašto postoji elektorski sustav. On onemogućava da par država odlučuje Predsjednika.
Ako taj sustav ne valja Obama ga je trebao promjeniti, a ne sad kukati kako je nepošten.
Što ti pobogu znači to "bez Kalifornije"?

To je kao da kažeš "bez Dalmacije bi SDP debelo odnio pobjedu na izborima". Mislim, wtf?
Globinho is offline  
Old 05.01.2017., 00:10   #3436
Quote:
Globinho kaže: Pogledaj post
Gle, ako ne shvaćaš ono što pišem, onda se barem nemoj bahatiti.

2.9 milijuna glasača više je glasalo za Clinton. Točka. Uskličnik. To je *većina* i tu nema nikakvog matematičkog spora.

Dovodim to u korelaciju sa seminarima Željke Markić gdje je svoju "ekipu" (među ostalim, i forumski trolovi) "podučavala" što je 'demokracija', a bješe to ona poznata mantra o 'većini'. Pa evo, meni je doslovce smiješno što više ne čujem tu mantru.

Sad odjedanput neki genijalci se nalaze pozvani da *meni* objašnjavaju američki izborni sustav ili američke sociološke prilike. Samo nastavite, ne dajte se smesti. Ne vidim što ste se svi uzbudili oko nekog 'teens' posta. Mora da je dirnulo u žicu. Ali velim, bude teta Markić već iskopala štogod drugo.
Hajde prestani se sramotiti.

Daj prvo savladaj americki izborni sustav a onda pricaj....a ne gnjavit ljude.
Nije ovo ni prvi ni zadnji puta da je pobijedio kandidat a koji nije osvojio popular vote.....to u americkim izborima ne znaci nista.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 05.01.2017., 00:15   #3437
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Hajde prestani se sramotiti.

Daj prvo savladaj americki izborni sustav a onda pricaj....a ne gnjavit ljude.
Lako da je igdje u mojem postu uopće spomenut ikakav izborni sustav.

Inače, sramotiš se sam, samo nisi toga svjestan.
Globinho is offline  
Old 05.01.2017., 00:18   #3438
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Ja ne znam što vi očekujete od ''zvijezda''. Oni rade što im je naređeno, inače završe ili s uništenom karijerom poput Gibsona ili ''samoubojstvom'''. Potpuno nebitni likovi koji ne utječu na ništa, možda na psihički labilne i poremećene osobe. Oni su prihvatili cijenu slave pod uvjetom da budu i velikim dijelom omraženi i obožavani u vidu bogova.

Hollywood je pod opsadom kineskih investitora, Kini je prioritet kulturno osvajanje svijeta jer nemaju meku silu, velike filmske kuće imaju ogromne dugove, zato se i štancaju samo Marvelova smeća koja donose siguran profit barem još neko vrijeme. Samo što im Kinezi neće trpjeti multikulti sranja, što više gledat će ih kao konkurenciju, pa će se zvjezdice jednom kada ostanu bez zaštite svoje elite morati ili seliti u Kanadu ili će morati progutati pilulu i razgovarati s "rasistom" koji vodi državu. Moral kod većine njih ni ne postoji i napravit će sve za 5 minuta televizije i milijun dolara više na računu, pa tako da rasprava o nekakvoj Beyonce je apsolutno suvišna jer je ta osoba nebitna.

Dam se kladit da pola tih zvijezda privatno misli što i Trump, samo se ne osudi ništa javno reći.
Prije nekog vremena jedna američka glumica ili pjevačica postala majka. U intervju je pričala nešto tipa "Sretna sam što sam postala majka, volim biti žena, raditi kućne poslove, i sl.". Nakon par dana pojavila se u drugom intervju u kojem je izgledala kao da su je ubili u pojam i počela sa mantrom "Feminizam je dao da žene poput mene imaju takva prava, itd. itd". Tj. možeš stvarno jebati ježa ako ti priča nije u skladu sa željama agenata, filmskih, glazbenih i medijskih kuća, pa nije ni čudo što neki odustaju.
Blinko Black is offline  
Old 05.01.2017., 00:20   #3439
Quote:
Globinho kaže: Pogledaj post
Što ti pobogu znači to "bez Kalifornije"?

To je kao da kažeš "bez Dalmacije bi SDP debelo odnio pobjedu na izborima". Mislim, wtf?
To je bio odgovor također na ovo tvoje pitanja
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=3419
Sorry što nisam odmah quotao
Blinko Black is offline  
Old 05.01.2017., 00:22   #3440
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Ja ne znam što vi očekujete od ''zvijezda''. Oni rade što im je naređeno, inače završe ili s uništenom karijerom poput Gibsona ili ''samoubojstvom'''. Potpuno nebitni likovi koji ne utječu na ništa, možda na psihički labilne i poremećene osobe. Oni su prihvatili cijenu slave pod uvjetom da budu i velikim dijelom omraženi i obožavani u vidu bogova.

Hollywood je pod opsadom kineskih investitora, Kini je prioritet kulturno osvajanje svijeta jer nemaju meku silu, velike filmske kuće imaju ogromne dugove, zato se i štancaju samo Marvelova smeća koja donose siguran profit barem još neko vrijeme. Samo što im Kinezi neće trpjeti multikulti sranja, što više gledat će ih kao konkurenciju, pa će se zvjezdice jednom kada ostanu bez zaštite svoje elite morati ili seliti u Kanadu ili će morati progutati pilulu i razgovarati s "rasistom" koji vodi državu. Moral kod većine njih ni ne postoji i napravit će sve za 5 minuta televizije i milijun dolara više na računu, pa tako da rasprava o nekakvoj Beyonce je apsolutno suvišna jer je ta osoba nebitna.

Dam se kladit da pola tih zvijezda privatno misli što i Trump, samo se ne osudi ništa javno reći.
Slazem se.
Zvijezde "rade" za Hollywood i opcenito su ovisni o mainstream medijima...a oni su izrazito skloni Demokratskoj stranci...uvijek bili i uvijek ce biti...posebno na ovim zadnjim izborima.
Ako ne plesu onako kako im se kaze, ili barem ako nista sute i prave se blesavi...nece dobro zavrsiti.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:08.