Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2008., 22:52   #81
Quote:
Bare kaže: Pogledaj post
A ima li treća pregrada dno ?
ima, neću štalu u okućnici. u trećoj je potopna pumpa koja tu prilično pročišćenu
po noći kada pada kiša prepumpa u jarak.


btw, septičke sa tri pregrade odgovaruju tzv prečistačima vode. a kad jednog dana doje vrag po svoje, certificirana aparatura za čišćenje vode u septičkoj košta 500 eura, što i nije mnogo. mehanička a ne ona sa bakterijama koja se usmrdi kad te nema tjedan dana.
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 22:57   #82
Quote:
Haludovo kaže: Pogledaj post
Dobro je da je prelivna cijev iz prve u drugu jamu spuštena koljenom bar metar u prvoj jami da nakupljeni talog (koji pliva) u prvoj jami ne zaštopa taj preljev u drugu jamu.
dobro je samo paziti na visinu odvoda u kući i dovoda na jami da shit ne ispliva u kući. kupiti sam svoj majstor: tajna suhog podruma, ima sve nacrte
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 14:59   #83
septicke

Quote:
prle69 kaže: Pogledaj post
U većem dijelu Zagebačke županije sabirna jama mora biti u potpunosti nepropusna. (zbog vodozaštitnog područja).

Sama izvedba je prilično jednostavna. Radiš sa nepropusnim betonom (doda se neka kemija za nepropusnost) i to je to. Jama će ti najvjerojatnije puštati na pokojem spoju ali to je zanemarivo (cca 10tak cm mjesečno).

Inače ne možeš dobiti priključak vode ukoliko sabirna jama nema odobrenje od Hrvatskih voda.
imas pravo nepropusne ..a kaj je sa onim bio prociscivacima koji ciste vodu i ta voda se moze iskoristiti za navodnjavanje ..da li netko ima to...jer po novom zakonu nema vise ispusta sr... u prirodu
sanjonz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 15:01   #84
Quote:
BUFFET kaže: Pogledaj post
Ukoliko Vam ju ne izgradi registrirana građevinska firma i projekt ne potpiše ovl.ing.građ. u nekim gradovima vam ju neće priznati tj. dobit ćete nalog za uklanjanje. Ovo gornje povećava cijenu cca 50%, ali je sigurnije.
pliz imena tih firmi jer sam upravo u trazenjuz svega sto se tice septickih po zakonu ...moram je ovih dana napraviti...hvala
sanjonz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 21:38   #85
Quote:
sanjonz kaže: Pogledaj post
pliz imena tih firmi jer sam upravo u trazenjuz svega sto se tice septickih po zakonu ...moram je ovih dana napraviti...hvala
upozorit ću te na bio septičke od tvrtke ISEA! moj biološki pvc uređaj je pukao na jednom mjestu a oni su mi rekli da je uzrok sigurno neki vanjski jer njihove posude su od visokokvalitetnog materijal! a ja ću na to..kao i svaki trgovac..TAKO JE!..pazi šta kupuješ i kod koga!
ddor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 14:06   #86
Quote:
alexum kaže: Pogledaj post
Baš takve jame koju ti trebaš proizvodi i prodaje ISEA iz Rijeke nazovi ih 051 623 336 ili pogledaj www.isea.hr, meni su pomogli a i uštedio sam novce.. ajd bok
----------------------------------------------------
Hej bok!Čitam baš forum i naletim na tvoj dio gdje si kupio septičku od Isea pa me zanima kako si zadovoljan njome,koliko često je ispumpavaš i koju si kupio iz njihove ponude?
Hvala!
__________________
zdenac
zdenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 16:01   #87
Uf to bi i mene zanimalo jer mislim uskoro nabavit njihovu septičku ali bojim se da nam alexum neće dat odgovor na to jer:
zadnja aktivnost u:: 26.03.2008. 09:44


brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2010., 20:55   #88
Možete pokušat sa Envi-purom, biološki uređaji, imam ga tri godine u upotrebi i nemam primjedbi.

http://www.envi-pur.cz/main.php?page=home_wwtp&lang=en
brundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2010., 23:04   #89
Ja nemogu, jer tamo gdje trebam septičku idučih 4-5 godina se neće stalno stanovat a koliko su mi rekli za takve uređaje je bitno da ih stalno netko dopunjava kako bakterije nebi umrle od gladi.
brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 10:28   #90
nemaš dobre informacije, bakterije se svaki puta obnavljaju sa novom pošiljkom fekalija, zračna pumpa pospješuje-ubrzava proces i produkt je u konačnici čista voda bez ostatka, nema pražnjenja. Proizvođač preporuča jednom u sedam godina ispiranje vodom. I ja ga koristim samo povremeno, čak ne ni svaki vikend.
brundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 23:15   #91
Kako nema pražnjenja, a šta radiš s muljem?
Ian_C is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 13:42   #92
čuje mi se u kući septička jama

Da li septička treba imati rupu (odušak-ozraku) direktno na sebi? I kolika bi trebala biti ta rupa. Kako se inače to riješava u praksi?
APOLONYE is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 15:52   #93
Quote:
APOLONYE kaže: Pogledaj post
Da li septička treba imati rupu (odušak-ozraku) direktno na sebi? I kolika bi trebala biti ta rupa. Kako se inače to riješava u praksi?
Pa i kod mene se čula… Jednostavno sam to riješio; bušilicom sam probušio rupu i umetnuo plastičnu šuplu cijev promjera 5 mm. I stvar rješena.

Ako baš hoćeš, možeš oko cijevi dodatno zabritviti silikonom, da ne ulazi voda u jamu, makar po meni za to nema potrebe.
__________________
Ja mislim da je barem tako...
Davero is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2013., 20:46   #94
Ima tu tko iskustva s preinakama septicke jame u bio jamu? septicka ima 3 komore i narucio bio uredaj (motor puhalo) i stavio ga u jednu od prvih komora. jel to dovoljno za postizanje efekta i za dobivanje dozvole kod minimalnih uvjeta? Prve dvije komore moraju imati zatvoreno dno u slucaju septicke i bio? Ako tko zna i cjene bilo bi dobro. kanalizcija ce tko zna kad doci, a radi se o velikom kapacitetu ljudi.

Zadnje uređivanje MillionMan : 23.11.2013. at 21:37.
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 17:24   #95
Quote:
MillionMan kaže: Pogledaj post
Ima tu tko iskustva s preinakama septicke jame u bio jamu? septicka ima 3 komore i narucio bio uredaj (motor puhalo) i stavio ga u jednu od prvih komora. jel to dovoljno za postizanje efekta i za dobivanje dozvole kod minimalnih uvjeta? Prve dvije komore moraju imati zatvoreno dno u slucaju septicke i bio? Ako tko zna i cjene bilo bi dobro. kanalizcija ce tko zna kad doci, a radi se o velikom kapacitetu ljudi.
Ovih dana cu pocet montirat iseinu bio septicku.Dvokomornu + upojni bazen.To bi bilo nesto u tvom stilu.Prve dvije komore vodonepropusne naravno.Sta se tice minimalnih tehnickih uvjeta ...pojma nemam , al ako su ti prve dvije komore vodonepropusne , onda ti samo logika nase birokracije moze radit problem

Moga bi u sljedecem tjednu napisat kakav post o samoj ugradnji i sistemu rada same septicke.Ako ti se da toliko cekat.

Cijena samog uredjaja je oko 14 ipo iljada kn u kesu (-10%) , tome moras dodat kopanje rupe, par kubika pijeska , nesto buzira i kabla , par metara odvodnih cijevi sa potrebnim koljenima , stavit cu buzir za odusak , drenaznu cijec , geotekstila 10tak kvadrata i to bi bilo manje-vise sve. Beton ako ces vozat auto preko nje.

inace sami uredjaj mi ne pari neka teska tehnologija , pa mislim da bi se bez problema od klasicne trokomorne septicke mogla nadogradit bio-septicka.

Mozda vec sutra budem nesto piskara o tome , ako mi dodje pijesak(0-4) u koji moram zakopat bacve.
kuhinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 19:17   #96
kuhinja,

sve sto napises je korisno. ma da sam ja to sve vec vidio i proucio 100 puta. nisam ja krv sto se nekad radila sepeticka. a isto nisam kriv sto ulica do mene ima kanalizaciju, a moja nema. isto tako nisam kriv sto je sad EU i sto svi novi igraci moraju imat eko jamu, dok stare igrace nitko nista ne pita.

sto toleriraju ne znam. grdevinska je 84. to cu tek saznat kad budem poceo papirima se igrat. a to ce me kostat jos par godina zivota manje. da bar njima ja mogu tako cjepat zivot. to bi iz gusta radio

ma propusne su. ic zatvarat ce me kostat kao da gradim novu. sto razbijanje stare, sto betoniranje, sto vracanje sve u red...

uglavnom prva komora bi trebala ostat za talog, dok bi drugu trebalo mjestat s kisikom. i ono sto ostane na podu bi trebalo preljevat u prvu. onda ti ne trebaju bio organizmi vise. jer oni bez kisika nista ne mogu. a treca komora je cista voda. moze se i klor u trecu stavit

naj je kupit gotovu eko jamu. samo sto je meni to ogradena terasa. pa su troskovi uzasni, plus kapacit 20 i vise ljudi
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 05:18   #97
Quote:
kuhinja kaže: Pogledaj post
Ovih dana cu pocet montirat iseinu bio septicku.Dvokomornu + upojni bazen.To bi bilo nesto u tvom stilu.Prve dvije komore vodonepropusne naravno.Sta se tice minimalnih tehnickih uvjeta ...pojma nemam , al ako su ti prve dvije komore vodonepropusne , onda ti samo logika nase birokracije moze radit problem

Moga bi u sljedecem tjednu napisat kakav post o samoj ugradnji i sistemu rada same septicke.Ako ti se da toliko cekat.

Cijena samog uredjaja je oko 14 ipo iljada kn u kesu (-10%) , tome moras dodat kopanje rupe, par kubika pijeska , nesto buzira i kabla , par metara odvodnih cijevi sa potrebnim koljenima , stavit cu buzir za odusak , drenaznu cijec , geotekstila 10tak kvadrata i to bi bilo manje-vise sve. Beton ako ces vozat auto preko nje.

inace sami uredjaj mi ne pari neka teska tehnologija , pa mislim da bi se bez problema od klasicne trokomorne septicke mogla nadogradit bio-septicka.

Mozda vec sutra budem nesto piskara o tome , ako mi dodje pijesak(0-4) u koji moram zakopat bacve.
Gdje imaš novogradnju, na području Zagreba ili?
Pitam te zato jer mene druge godine čeka isto tj.planiramo novogradnju na području Bistre, kanalizacija još nije prošla i vjerojatno ćemo morati ići na tu septičku. Možeš li napisati koji si tip uzeo, cijena je sa prijevozom ili plus troškovi prijevoza?
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 14:45   #98
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Gdje imaš novogradnju, na području Zagreba ili?
Pitam te zato jer mene druge godine čeka isto tj.planiramo novogradnju na području Bistre, kanalizacija još nije prošla i vjerojatno ćemo morati ići na tu septičku. Možeš li napisati koji si tip uzeo, cijena je sa prijevozom ili plus troškovi prijevoza?
vazno je da je imas. ako je obitljeska uzmi manji jeftiniji kapacitet. tebi ne cirkulira puno vode.

ostalo pregovaraj s njima. dostava ti svakako treba. montaza je jednostavna. rupa za nju, pokrit je i spojit na cjev. izlaz ide u drenaznu komoru - rupa i suho zid - sljunak. ili u vrt ako ti voda treba za zajevanje - malo zvuci grrr. ako si neki office lik onda se dogovori s montazom.
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 18:33   #99
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Gdje imaš novogradnju, na području Zagreba ili?
Pitam te zato jer mene druge godine čeka isto tj.planiramo novogradnju na području Bistre, kanalizacija još nije prošla i vjerojatno ćemo morati ići na tu septičku. Možeš li napisati koji si tip uzeo, cijena je sa prijevozom ili plus troškovi prijevoza?
Na moru, al staro-starogradnja
Napisat cu sta mogu detaljnije i objavit par fotki.
Cijena je sa prijevozom.Intereuropa dopeljala i naravno ostetila neke cijevi.Sitnica, al sam mora urigirat i iz firme su vec sutra dosli i sve zamijenili.Od uplate se ceka jedno desetak dana.
Separator je za do 10 ljudi.Malo smo pojacali jer po procjeni bi u toj kuci u sezoni zivilo do 6.
kuhinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 23:36   #100
Skupljam sve moguće informacije jer nažalost teško je doći do njih.
Imam i njihov katalog, iskreno ne znam što meni točno treba tj.ne vidim taj komplet kojega ćeš ti uzeti. Da li ti oni invidualno slože sistem?
Kad sam pitao za novogradnju onda sam mislio kako sad gledaju na tu septičku pošto prema mome urbanističkom planu je zabranjeno imati bilo kakvu septičku izuzev vodonepropusne? To vrijedi za Zagrebačku Županiju.
Ukoliko se ugradi ovakav bio uređaj, da li to znači da je dopušteno ispuštanje tj.imati treću komoru bez dna kao upojni bunar?

Obavezno baci par fotki, malo ugradnja, malo kako ona izgleda..ako niš pošalji mi na PP. Bio bih veoma zahvalan.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:13.