Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2003., 21:51   #1
John Fante

Pisac koji je najvise utjecao na Charlesa Bukowskog prema njegovom priznanju. Kad sam cuo to, zainteresirao sam se za njegovo kako kazu najvece djelo "Zapitaj prah" i procitao ga. Nije bas jako slicno s Bukowskim ali je i dalje medu najboljim knjigama koje sam procitao. Itko citao?
Sudden Sid is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2003., 13:34   #2
Re: John Fante

Quote:
Sudden Sid kaže:
Pisac koji je najvise utjecao na Charlesa Bukowskog prema njegovom priznanju. Kad sam cuo to, zainteresirao sam se za njegovo kako kazu najvece djelo "Zapitaj prah" i procitao ga. Nije bas jako slicno s Bukowskim ali je i dalje medu najboljim knjigama koje sam procitao. Itko citao?
Da. Iz istih razloga sam pročitao "Zapitaj prah" u izdanju Feral Tribuneove biblioteke i stvarno je dobar. Najviše me dojmilo kako je svima pokazivao svoju prvu objavljenu priču - o nekom psu, ne znam točno kako se zvala

Inače, meni je dobar, ne znam koliko je ljudima poznat, i francuski književnik Phillipe Djian. Podsjeća me na Bukowskog i H.Millera, a opet je na neki način originalan.
 
Odgovori s citatom
Old 16.08.2003., 21:23   #3
Re: Re: John Fante

Quote:
Inkvizitor kaže:
Da. Iz istih razloga sam pročitao "Zapitaj prah" u izdanju Feral Tribuneove biblioteke i stvarno je dobar. Najviše me dojmilo kako je svima pokazivao svoju prvu objavljenu priču - o nekom psu, ne znam točno kako se zvala
Mali pas koji se smije A samo mu je ona neka curica procitala
I ja sam procitao isto izdanje i jako je dobro. Djian? Pogledat cu u knjiznici...
Sudden Sid is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2003., 22:12   #4
Ups... malo sam krivo napisao Djianovo ime. Umjesto dva ll treba stajati dva pp. Dakle - Philippe Djian. Strani jezici i ja

Knjige koje sam od njega pročitao;

"Erogena zona"

"37,2 stupnja ujutro" (po kojoj je snimljen, navodno kultni film "Betty Blue" - nisam nažalost gledao, ali knjiga je

"Razuzdanost" (ovu sam nedavno posudio i tek se spremam na čitanje).
...


A sad da mnogo ne skrećem s teme. Znaš li Sidde (ili netko drugi) - jeli još koja knjiga od Fantea prevedena na hrvatski?
 
Odgovori s citatom
Old 16.08.2003., 22:18   #5
Ne bih znao jel ima jos, ja sam procitao samo ovu izdanu od Ferala a u knjiznicama nisam vidio Fantea :\
Sudden Sid is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2003., 13:42   #6
eto, i ja sam procitao fantea u jedno popodne. i je dobar i sve, meni totalno nekako paše uz bukowskog. a mislim da ima još njegovih stvari izdano kod nas, pitat cu iskusnije ako koga zanima. zapravo siguran sam da ima.
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:31.